Πόσο ψηλά μπορεί να φτάσει ένα αστέρι ?

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η κατάσταση στο στρατόπεδο του Αστέρα λίγο πριν την έναρξη των play offs δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή. Το σοκ του αποκλεισμού από το κύπελο είχε επηρεάσει πάρα πολύ την ομάδα και η εικόνα που έβγαινε προς τα έξω έδειχνε πως παίκτες και προπονητής θα αντιμετώπιζαν αυτό το μίνι πρωτάθλημα σαν αγγαρεία.

Μια μέρα πριν το εναρκτήριο ματς εναντίον του Παναθηναϊκού ο κόουτς του Αστέρα συγκέντρωσε τους παίκτες στο κέντρο του γηπέδου. «Κύριοι σήμερα δεν θα κάνουμε προπόνηση. Έχουμε κουραστεί πάρα πολύ αυτήν την περίοδο και θέλω να κρατήσετε τις δυνάμεις σας εν όψει του δύσκολου παιχνιδιού με τον Παναθηναϊκό. Έχουν ακουστεί πολλά για μένα τον τελευταίο καιρό. Ότι θέλω να φύγω , ότι κουράστηκα εδώ και άλλα συναφή. Θέλω να σας πω ότι δεν έχω καμία διάθεση να αποχωρήσω. Πιστεύω ότι έχουμε μια πολύ καλή ομάδα και τα καλύτερα έρχονται. Σας θέλω όλους μαζί μου να δείξουμε πόσο δυνατοί είμαστε και τι μπορούμε να καταφέρουμε ενωμένοι. Μπορείτε να φύγετε τώρα».

Από μέρους των παικτών το λόγο πήρε ο αρχηγός Ανδρέας Μπουχαλάκης. «Κόουτς είμαστε μαζί σου. Οι περισσότεροι από εμάς δεν είμαστε χρόνια στην ομάδα όμως εδώ βρήκαμε έναν προπονητή που πίστεψε στις δυνατότητες μας και μας έδωσε μια ευκαιρία να αγωνιστούμε βασικοί. Θα τα δώσουμε όλα στα παιχνίδια που έρχονται και θα σε κάνουμε περήφανο».
Αυτό ήταν ! Το κακό κλίμα και η βουβαμάρα είχαν εξαφανιστεί και όλοι έδειχναν πάλι μια γροθιά. Από τον πρώτο έως τον τελευταίο στην ομάδα φαινόταν ξεκάθαρα ότι θα έδιναν τα πάντα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης!

Πρώτο λοιπόν παιχνίδι για τα Play offs και αντιμετωπίζαμε εντός έδρας τον περυσινό πρωταθλητή Παναθηναϊκό.
Spoiler: show
Image
Το κλίμα πλέον είχε αλλάξει και δείχναμε πως κατεβαίναμε σε αυτή τη μάχη για να παλέψουμε! Προηγηθήκαμε , ισοφαριστήκαμε για μια ακόμη φορά αλλά τώρα βγήκαμε μπροστά , πήραμε και πάλι το προβάδισμα και στο τέλος η νίκη ήταν δική μας. Χρυσή αλλαγή ο Βουκελάτος ο οποίος με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά (!!) έκρινε το ματς!
Μετά το καλό μας ξεκίνημα πήγαμε στη Θεσσαλονίκη έτοιμοι για μια ακόμη καλή εμφάνιση και με πίστη για ένα θετικό αποτέλεσμα.
Spoiler: show
Image
Μας νίκησαν αλλά ήταν τυχεροί. Βρεθήκαμε πίσω με δύο γρήγορα γκολ αλλά το αποτέλεσμα μας αδικεί. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μιας και είχαμε κλείσει καλά τους διαδρόμους προς την εστία μας και απειλούσαν μόνο με μακρινά σουτ. Δεχτήκαμε δύο γκολ από στημένες φάσεις , μειώσαμε γρήγορα σε 2-1 αλλά δεν ήταν γραφτό να κάνουμε την ανατροπή. Παρόλα αυτά αν έβλεπε κανείς την ομάδα του Αστέρα θα νόμιζε πως είχαν νικήσει. Αυτή η ήττα μας είχε κάνει ακόμη πιο δυνατούς.
Επιστρέψαμε στην έδρα μας για να αντιμετωπίσουμε τον Πανιώνιο. Οι κυανέρυθροι έδειχναν πολύ επικίνδυνοι φέτος και βρέθηκαν πολύ κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Spoiler: show
Image
Δεν επιτρέψαμε σε κανέναν να αμφισβητήσει την ανωτερότητά μας και φτάσαμε σε μια δίκαιη αλλά σύναμμα και εύκολη νίκη. Ο Cardona σκόραρε σε ένα ακόμη παιχνίδι ενώ ο Varela συνδύασε την αρχοντική του εμφάνιση στα μετόπισθεν με ένα όμορφο γκολ.


Το επόμενο ματς ήταν και πάλι εναντίον του Πανιωνίου ο οποίος ήταν δεδομένο ότι θα έδινε όλα για να πάρει τη ρεβάνς για την ήττα που υπέστειλα στην έδρα μας.
Spoiler: show
Image
Αυτή τη φορά η επικράτηση μας ήταν ακόμη πιο εμφατική ! Ο Cardona ήταν και πάλι φωτιά μπροστά φτάνοντας τα τέσσερα τέρματα σε τρία παιχνίδια αλλά ο αρχηγός μας Ανδρέας Μπουχαλάκης ήταν αυτός που πραγματικά ξεχώρισε. Ήταν συνεπέστατος στα αμυντικά του καθήκοντα ενώ οργάνωνε μαεστρικά το επιθετικό μας παιχνίδι. Η αλλαγή του συστήματος από 4-1-2-3 σε 4-2-1-2-1 φαίνεται πως έχει δώσει πνοή στην ομάδα. Δείχνουμε πιο συμπαγείς πίσω και κυκλοφορούμε καλύτερα τη μπάλα μπροστά.
Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εκτός έδρας για τον Αστέρα. Αυτή τη φορά ήταν η σειρά του Παναθηναϊκού να ψάξει για ρεβάνς από την ήττα του στο πρώτο ματς.
Spoiler: show
Image
Όπως και στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο η εμφάνιση μας εκτός ήταν ακόμη καλύτερη από το εντός έδρας παιχνίδι. Ο τρόπος παιχνιδιού της ομάδας ήταν και πάλι απολαυστικός. Cardona και Μπουχάλάκης ήταν και πάλι σημεία αναφορά ενώ και ο Βουκελάτος ντύθηκε και πάλι εκτελεστής του Παναθηναϊκού σκοράροντας και πάλι εναντίων των πρασίνων. Επίσης με τη νίκη αυτή κλειδώσαμε την πρώτη θέση ανεξαρτήτως τι θα γίνει στην τελευταία αγωνιστική. Θα παλεύαμε ξανά για μια θέση στους ομίλους του champions league !!
Mετά το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, η κατάταξη είχε ως εξής …
Spoiler: show
Image
To τελευταίο μας παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ ήταν πλέον τυπική διαδικασία. Έγιναν αρκετές αλλαγές στην ομάδα με σκοπό να παίξουν κάποιοι ποδοσφαιριστές που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής μέσα στη σεζόν. Επίσης για κάποιους θα ήταν η τελευταία ευκαιρία να αποδείξουν ότι άξιζαν να μείνουν στην ομάδα καθ ‘ότι το συμβόλαιο τους έληγε σε ένα μήνα.
Spoiler: show
Image
Η ήττα ήρθε απολύτως λογικά σε ένα παιχνίδι που τελικά είδαμε σαν αγγαρεία. Παρόλα αυτά το κλίμα μετά τη λήξη ήταν εορταστικό. Θα παλεύαμε και πάλι για μια θέση στα αστέρια με περισσότερη πίστη στους εαυτούς μας και εμπειρία !
Spoiler: show
Image
Ο κόουτς είχε αποδεχτεί ότι δεν θα έπρεπε να περιμένει πολλά χρήματα για μεταγραφές. Για μια ακόμη φορά θα στηριζόταν σε έσοδα από πωλήσεις.
Spoiler: show
Image
Το μικρό μεταγραφικό μπάτζετ βέβαια ερχόταν σε αντίθεση με τα οικονομικά στοιχεία της ομάδας…
Spoiler: show
Image
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρομερο φιναλε η σεζον...τελικα αν παιζοταν και σε play off το πρωταθλημα θα σουν σιγουρα νικητης! :D
Η ομαδα κανει τρομερες εμφανισεις σε αυτο το μινι πρωταθλημα και δικαιως τελειωσες πρωτος! Ακομη μια χρονια
ΤΣΛ μπορει και με ευνοικοτερη κληρωση δεν ξερεις ποτε. Το κακο ειναι οτι ο προεδρος ειναι πολυ καβουρας. Εγω θα του ζητουσα μπατζετ αδερφε οπωσδηποτε μιας και με 1 εκ ευρω και κατι ψιλα δεν φτιαχνεις ομαδα για να κανεις την υπερβαση που ψαχνεις και το ξηλωνε ραβε δεν ειναι και οτι καλυτερο. Περιμενουμε με ανυπομονησια την νεα σεζον για πολλους λογους!!! Μπραβο αδερφε για το καλο φιναλε!
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτο που εχω παρατηρήσει φιλε μου ειναι οτι χανεις πολλους εύκολους βαθμούς.
Στα μεγάλα παιχνιδια βγαίνεις πιο συχνα κερδισμένος απ οτι με τις πιο μικρες ομαδες.
Πρεπει κατα την γνωμη μου να φτιαξεις ενα σύστημα, όταν παιζεις με τις πιο αδυναμες, οπου η ομαδα θα εχει πρωτοβουλία και επιθετικο στυλ.
Δεν ξερω ψαξτο λιγο το θεμα, παικτες καλους εχεις, ουτε χρειάζεσαι πολλα χρηματα για να ενισχυθεις παραπανω, λίγες ευστοχες μεταγραφες μονο.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vorxis wrote:Αυτο που εχω παρατηρήσει φιλε μου ειναι οτι χανεις πολλους εύκολους βαθμούς.
Στα μεγάλα παιχνιδια βγαίνεις πιο συχνα κερδισμένος απ οτι με τις πιο μικρες ομαδες.
Πρεπει κατα την γνωμη μου να φτιαξεις ενα σύστημα, όταν παιζεις με τις πιο αδυναμες, οπου η ομαδα θα εχει πρωτοβουλία και επιθετικο στυλ.
Δεν ξερω ψαξτο λιγο το θεμα, παικτες καλους εχεις, ουτε χρειάζεσαι πολλα χρηματα για να ενισχυθεις παραπανω, λίγες ευστοχες μεταγραφες μονο.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Σε αυτό που λες δεν έχεις άδικο απλά όποτε έχω προσπαθήσει να πάιξω πιο επιθετικά βρίσκομαι εκτεθιμένος στα μετόπισθεν. Τώρα για μεταγραφές δεν μπορώ να πω ότι δεν έχω καλό υλικό (με πολύ ψάξιμο βέβαια αλλά μου αρέσει αυτό) απλά με ένα λίγο καλύτερο μπάτζετ σου δίνεται η δυνατότητα να δυναμώσεις λίγο και τον πάγκο σου. Με έναν καλό κορμό 14 παικτών δεν πας πουθενά αν θέλεις να χτυπήσεις παραπάνω από μια διοργάνωση. Για παράδειγμα στο σύστημα που παίζω αυτή τη στιγμή αν χτυπήσει ο Μπουχαλάκης ή ο Cardona πχ έχω πρόβλημα. Εντωμεταξύ κάθε χρόνο οι μεγάλοι ενισχύονται περισσότερο με αποτέλεσμα να είναι δυσκολότερα τα πράγματα για εμάς.
Από συστήματα πάντως πίστεψε με έχω δοκιμάσει αρκετά αλλά ότι δυσκολεύομαι περισσότερο με ισάξιες ή μικρότερες ομάδες ισχύει. Είμαι ανοικτός σε προτάσεις πάντως !
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Diego91 wrote:Τρομερο φιναλε η σεζον...τελικα αν παιζοταν και σε play off το πρωταθλημα θα σουν σιγουρα νικητης! :D
Η ομαδα κανει τρομερες εμφανισεις σε αυτο το μινι πρωταθλημα και δικαιως τελειωσες πρωτος! Ακομη μια χρονια
ΤΣΛ μπορει και με ευνοικοτερη κληρωση δεν ξερεις ποτε. Το κακο ειναι οτι ο προεδρος ειναι πολυ καβουρας. Εγω θα του ζητουσα μπατζετ αδερφε οπωσδηποτε μιας και με 1 εκ ευρω και κατι ψιλα δεν φτιαχνεις ομαδα για να κανεις την υπερβαση που ψαχνεις και το ξηλωνε ραβε δεν ειναι και οτι καλυτερο. Περιμενουμε με ανυπομονησια την νεα σεζον για πολλους λογους!!! Μπραβο αδερφε για το καλο φιναλε!
Χαίρομαι που με καταλαβαίνεις φίλε Diego ! Πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει όταν παίζουμε στα play off και η ομάδα πραγματικά μεταμορφώνεται 100% προς το καλύτερο. Για το μπάτζετ το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να έχω το επιθυμητό βάθος στο ρόστερ. Όταν λοιπόν θέλω να μην αποκλείσω καμία διοργάνωση οι παίκτες αρχίζουν να σκάνε και έρχονται και οι τραυματισμοί. Δηλαδή δεν μπορώ να μην παλέψω για διάκριση στο Europa για να δώσω βάρος π.χ. στο κύπελλο. Από την άλλη το κύπελλο είναι ένας πιο εφικτός στόχος. Εκεί λοιπόν έρχεται το πρόβλημα του περιορισμένου βάθους στην ομάδα. Δηλαδή αν είχα κάποιους από τους παίκτες που αναγκάστηκα να πουλήσω θα είχα τρομερό υλικό ! Όσον αφορά για τη νέα σεζόν αυτό που μπορώ να πω είναι ότι αυτή τη φορά θα το σκεφτώ πολύ περισσότερο αν έρθει μια καλή πρόταση από το εξωτερικό...
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με τη λήξη της σεζόν είχε έρθει η ώρα να κάνουμε την καθιερωμένη ανασκόπηση τόσο του πρωταθλήματος όσο και της ομάδας. Ξεκινήσαμε τη σεζόν με όνειρα έχοντας δημιουργήσει ένα πολύ δυνατό ρόστερ. Καταφέραμε να περάσουμε στους ομίλους του Europa αλλά δυστυχώς μείναμε εκτός της φάσης των νοκ άουτ παιχνιδιών για ένα λεπτό.
Στο πρωτάθλημα είμαστε ικανοποιημένοι με την τελική μας κατάταξη που μας φέρνει να παλέψουμε για μια θέση στους ομίλους του champions league. Η αλήθεια είναι πως πίστευα ότι μπορούσαμε να στοχεύσουμε ψηλότερα αλλά αν υπολογίσουμε το τραγικό μας ξεκίνημα πάλι καλά να λες…
Στο κύπελλο χάσαμε μοναδική ευκαιρία να παλέψουμε για το τρόπαιο αφού αυτοκτονήσαμε στο δεύτερο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Παρόλα αυτά θα το προσπαθήσουμε και φέτος και μακάρι να πετύχουμε αυτή τη φορά τον Ολυμπιακό στον τελικό ή ακόμα καλύτερα καθόλου χα χα!
Ας μιλήσουν όμως οι εικόνες …

Ο Cardona βρέθηκε πολύ κοντά στην κατάκτηση του βραβείου για το καλύτερο ταλέντο. Όχι κι άσχημα για έναν παίκτη που ήρθε ελεύθερος στην ομάδα και υπολογιζόταν για αλλαγή του Γιακουμάκη.
Image

Ο Σάββας Παντελίδης δικαίως κατέκτησε το βραβείο του κορυφαίου προπονητή μιας και οδήγησε ξανά στην κορυφή τον Ολυμπιακό μετά από τρία χρόνια ξηρασίας. Η αφεντιά μου τερμάτισε στη δεύτερη θέση.
Image

Για μια ακόμη χρονιά είχαμε συμμετοχή στην καλύτερη ενδεκάδα της χρονιάς και μάλιστα όχι με έναν αλλά με δύο παίκτες !
Image

Ο Μπουχαλάκης πήρε το βραβείο του καλύτερου παίκτης της σεζόν. Δικαίως μιας και ο Έλληνας μέσος έκανε την καλύτερη χρονιά της καριέρας του σκοράροντας αρκετά και οδηγώντας τον Αστέρα σε φοβερές εμφανίσεις ειδικά κατά τα Play offs.
Image

Στα του το Αστέρα η καλύτερη ενδεκάδα (βάσει ψηφορίας του κόσμου της ομάδας) ήταν αυτή
Image

Τέλος μια συνολική αναφορά για όλη τη σεζόν.
Image
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήμασταν έτοιμοι για το χτίσιμο της ομάδας εν όψει νέας σεζόν αναμένοντας να μάθουμε την ομάδα που θα αντιμετωπίζαμε για μια θέση στα play off του champions league. Με βάσει αυτό το σκεπτικό πάρθηκε η απόφαση η ομάδα να δώσει δυνατά φιλικά μιας και ο αναμενόμενος αντίπαλος θα ήταν μια ομάδα ανώτερη από εμάς.
Spoiler: show
Image
Στα μεταγραφικά μετά από συζήτηση με το τεχνικό τιμ είχε αποφασιστεί να αποκτηθεί ένας ακόμη παίκτης για το κέντρο , ένας τερματοφύλακας (μιας και θα μέναμε μόνο με το Βλαχοδήμο), ένας δεξιός μπακ (ο Βαλεντίνος Βλάχος θα αποτελούσε παρελθόν) και ένας επιθετικός (είχαμε μείνει μόνο με τον Cardona). Παράλληλα σε συνεννόηση με τη διοίκηση είχε αποφασιστεί ο κορμός της ομάδας να μην αλλάξει και να μην υπάρξουν αποχωρήσεις τύπου Byrne και Μπάρκα. Είχαμε άλλωστε ήδη φροντίσει να ανανεώσουμε τα συμβόλαια όλων των βασικών μας παικτών προκειμένου να κρατήσουμε μακριά τις σειρήνες.
Spoiler: show
Image
Ο Αγγελόπουλος θα μοιραζόταν μαζί με το Δώνη τη θέση του οργανωτή. Ο πρώην παίκτης του Ηρακλή είναι μόλις 23 ετών αλλά διαθέτει μεγάλη ποιότητα και θα μας βοηθήσει πολύ.
Spoiler: show
Image
Ο Μύγας ήρθε από τον Παναιτωλικό για να κάνει τα ρεπό του Κωνσταντινίδη αφού ο Βλάχος ήθελε να ψάξει την τύχη για αλλού.
Spoiler: show
Image
Ο Διούδης ήρθε για να παλέψει με το Βλαχοδήμο για τη θέση του βασικού γκολκίπερ
Spoiler: show
Image
Ο Abarouai είχε δύο γεμάτες σεζόν στον Ηρακλή σκοράροντας πάνω από δέκα γκολ κάθε χρόνο. Με βάση αυτό το στατιστικό θεωρούσαμε πως θα μας βοηθήσει.
Spoiler: show
Image
Στο μεταξύ η κληρωτίδα για το champions league μας έφερε μια γνωστή ομάδα…
Spoiler: show
Image
Για να δουμε τι θα κάναμε φέτος ...
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω από τα βάθη της καρδιάς μου τον Αχιλλέα και τον Άρη, αλλά και το Θάνο για όλη τους τη προσπάθεια και το αίμα(ή τη θέληση που δώσαν για να δώσουν).
Spoiler: show
Πριν από τρεις αν θυμάμαι καλά βδομάδες ήμουν Σαουθάμπτον και μίλαγα στο πατέρα μου. Ένα πατέρα αδυνατισμένο και αρκετά ωχρό. Εκεί κατάλαβα ότι κάτι δε πάει καλά και εκεί μου ανακοίνωσε η μητέρα μου ότι όντως κάτι δε πάει καλά. Ο πατέρας μου ήρθε στο Σαουθάμπτον έχοντας καρκίνο κακοήθη στο παχύ έντερο μεταστατικό στο συκώτι και ήθελε πιθανότατα να δει εμένα και τον αδερφό μου. Αυτό το έμαθα ουσιαστικά πριν από 10 μέρες. Μπήκε στο ΓΝΑ το ογκολογικό και έκανε τη περασμένη Πέμπτη τη πρώτη χημειοθεραπεία και ήρθαν οι πρώτες προσωρινές θετικές αντιδράσεις του οργανισμού του.

Δυστυχώς τα πράγματα το Σ/Κ φαίνεται δε πήγαν τόσο καλά και ο πατέρας μου θα μπει σήμερα χειρουργείο για αφαίρεση όγκου. Αν τοιχόν τα καταφέρει πιθανότατα να χρειαστεί αίμα και πλάσμα. Έχω αδειάσει τα πμ μου και θα ήθελα όποιος μπορεί και είναι αιμοδότης ή ξέρει ότι μπορεί να δώσει πλάσμα να μου στείλει ένα πμ για να του στείλω πληροφορίες σε περίπτωση που χρειαστώ αίμα ή πλάσμα.

Θα κάνω c-p και στα κυριότερα αθλητικά και σε θέματα για ιστορίες τόπικ.
tl;dr version.

Υπάρχει πιθανότητα να χρειαστώ αίμα ή πλάσμα. Οποιοσδήποτε μπορεί και θέλει ας μου στείλει ένα πμ. Αν μπορείτε και ξέρετε γνωστό για αίμα η πλάσμα θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορείτε να του το μεταφέρετε.

Να είστε καλά και να έχετε υγεία. Καλή συνέχεια σε όλους.

ΥΓ:παρακαλώ πμ μόνο αν πρόκειται για αίμα ή πλάσμα και αν μπορείτε να το γράψετε στο τίτλο πχ

Αίμα
Πλάσμα
Αίμα ή πλάσμα.

Ευχαριστώ πολύ.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

zidane72003 wrote:Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω από τα βάθη της καρδιάς μου τον Αχιλλέα και τον Άρη, αλλά και το Θάνο για όλη τους τη προσπάθεια και το αίμα(ή τη θέληση που δώσαν για να δώσουν).
Spoiler: show
Πριν από τρεις αν θυμάμαι καλά βδομάδες ήμουν Σαουθάμπτον και μίλαγα στο πατέρα μου. Ένα πατέρα αδυνατισμένο και αρκετά ωχρό. Εκεί κατάλαβα ότι κάτι δε πάει καλά και εκεί μου ανακοίνωσε η μητέρα μου ότι όντως κάτι δε πάει καλά. Ο πατέρας μου ήρθε στο Σαουθάμπτον έχοντας καρκίνο κακοήθη στο παχύ έντερο μεταστατικό στο συκώτι και ήθελε πιθανότατα να δει εμένα και τον αδερφό μου. Αυτό το έμαθα ουσιαστικά πριν από 10 μέρες. Μπήκε στο ΓΝΑ το ογκολογικό και έκανε τη περασμένη Πέμπτη τη πρώτη χημειοθεραπεία και ήρθαν οι πρώτες προσωρινές θετικές αντιδράσεις του οργανισμού του.

Δυστυχώς τα πράγματα το Σ/Κ φαίνεται δε πήγαν τόσο καλά και ο πατέρας μου θα μπει σήμερα χειρουργείο για αφαίρεση όγκου. Αν τοιχόν τα καταφέρει πιθανότατα να χρειαστεί αίμα και πλάσμα. Έχω αδειάσει τα πμ μου και θα ήθελα όποιος μπορεί και είναι αιμοδότης ή ξέρει ότι μπορεί να δώσει πλάσμα να μου στείλει ένα πμ για να του στείλω πληροφορίες σε περίπτωση που χρειαστώ αίμα ή πλάσμα.

Θα κάνω c-p και στα κυριότερα αθλητικά και σε θέματα για ιστορίες τόπικ.
tl;dr version.

Υπάρχει πιθανότητα να χρειαστώ αίμα ή πλάσμα. Οποιοσδήποτε μπορεί και θέλει ας μου στείλει ένα πμ. Αν μπορείτε και ξέρετε γνωστό για αίμα η πλάσμα θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορείτε να του το μεταφέρετε.

Να είστε καλά και να έχετε υγεία. Καλή συνέχεια σε όλους.

ΥΓ:παρακαλώ πμ μόνο αν πρόκειται για αίμα ή πλάσμα και αν μπορείτε να το γράψετε στο τίτλο πχ

Αίμα
Πλάσμα
Αίμα ή πλάσμα.

Ευχαριστώ πολύ.
Αδερφέ μου θα έδινα εγώ αλλά έδωσα πριν λίγο καιρό και τώρα δεν μπορώ. Εύχομαι πάντως τα καλύτερα

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαταρχην συγχαρητηρια για τα βραβεια ειναι σπουδαιο να βγαινεις 2ος καλυτερος προπονητης ενος πρωταθληματος! Δικαιως φυσικα! Τωρα παμε στα μεταγραφικα. Οχι κινησεις εντυπωσιασμου αλλα κινησεις ουσιαστικες και απο το εσωτερικο. Ξεχωριζω τον Μαροκινο του Ηρακλη. Ελπιζω και σε σενα να πετυχαινει αρκετα τερματα. Περιμενα να δω κανα ελευθερο που θα κανει την διαφορα παικτικα. Αποψη μου φιλε μου ειναι οτι χρειαζονται και αυτοι αν μπορεις φυσικα να τους πληρωσεις. Πολυ καλο το οτι κρατησες το κορμο της ομαδας ιδιο. Μπραβο!
Τελος για την κληρωση να πω οτι μπορεις! ;) Εχετε ξαναβρεθει οποτε γιατι οχι?
Παμε δυνατα φιλε μου!
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Diego91 wrote:Kαταρχην συγχαρητηρια για τα βραβεια ειναι σπουδαιο να βγαινεις 2ος καλυτερος προπονητης ενος πρωταθληματος! Δικαιως φυσικα! Τωρα παμε στα μεταγραφικα. Οχι κινησεις εντυπωσιασμου αλλα κινησεις ουσιαστικες και απο το εσωτερικο. Ξεχωριζω τον Μαροκινο του Ηρακλη. Ελπιζω και σε σενα να πετυχαινει αρκετα τερματα. Περιμενα να δω κανα ελευθερο που θα κανει την διαφορα παικτικα. Αποψη μου φιλε μου ειναι οτι χρειαζονται και αυτοι αν μπορεις φυσικα να τους πληρωσεις. Πολυ καλο το οτι κρατησες το κορμο της ομαδας ιδιο. Μπραβο!
Τελος για την κληρωση να πω οτι μπορεις! ;) Εχετε ξαναβρεθει οποτε γιατι οχι?
Παμε δυνατα φιλε μου!
Δυστυχώς δεν μπορούσα να πάρω άλλον παίκτη διότι οι ανανεώσεις μου έφαγαν το μγαλύτερο μέρος του μπάτζετ. Βέβαια να σου πω την αλήθεια θα μπορύσα να έχω κυνήγησει δύο τεράστια όνοματα που έμειναν ελεύθεροι και τελικά τους πήρε και τους δύο ο Παναθηναϊκός (Nelson Oliveira και Alexandre Pato). Όταν είδα ότι υπήρχαν αυτοί οι δύο στην αγορά και δεν έκανα καν κίνηση τρελάθηκα πραγματικά! Βέβαια θα ζητούσαν πολλά αλλά θα άξιζε να προσπαθήσω. Ο Μαροκινός είχε καλές εμφανίσεις και ήταν και τσάμπα οπότε βάσει αυτών ήταν ότι καλύτερο θα μπορούσα να έχω για πάγκο. Πάντως φέτος στοχεύω για το πρωτάθλημα τέλος τα ψέματα ή τέλος πάντων έναν τίτλο. Αν μείνω χωρίς κούπα θα φύγω.
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή η προετοιμασία καλά τα φιλικά αλλά είχε έρθει η ώρα να μπούμε στην πραγματική δράση. Ταξιδέψαμε στο Κίεβο ελπίζοντας σε μια καλή εμφάνιση. Εξάλλου το είχαμε ξανακάνει γιατί να μην μπορούσαμε και τώρα ?
Spoiler: show
Image
Το ξανακάναμε ! Μια φοβερή προσπάθεια από τα παιδιά και πήραμε ένα μεγάλο αποτέλεσμα εν όψει της ρεβάνς. Οι γνωστοί μας ήρωες Cardona και Μπουχαλάκης έδωσαν και πάλι το παρόν. Δειξάμε ότι μπορούμε να κοντράρουμε τους πλούσιους Ουκρανούς και τώρα θα τους αντιμετωπίζαμε με καλύτερη ψυχολογία στην έδρα μας.
Δυστυχώς όμως λίγο πριν το κρίσιμο δεύτερο παιχνίδι η ατυχία μας χτύπησε την πόρτα. Thommy , Διούδης και Rochinha θα έμεναν εκτός για αρκετό καιρό εκτός και αν για τον Πορτογάλο και το νέο μας γκολκίπερ η απουσία τους μπορούσε να κρυφτεί ο Γερμανός θα μας έλειπε πάρα πολύ.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Το γήπεδο είχε γεμίσει από νωρίς. Υπήρχε πίστη ότι θα μπορύσαμε να τα καταφέρουμε. Το σκορ του πρώτο ματς ήταν καλό αλλά δεν σήμαινε τίποτα. Όταν έχεις να αντιμετωπίσει τέτοιες ομάδες δεν μπορείς ποτέ να αισθάνεσαι ασφαλής.
Spoiler: show
Image
Δεν τα καταφέραμε παρά το γεγονός ότι και πάλι κάναμε μια καλή εμφάνιση. Οι Ουκρανοί κατέβηκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν νωρίς. Ισοφαρίσαμε με τον μόνιμο σκόρερ μας αλλά βρέθηκαν και πάλι μπροστά. Παλέψαμε για ένα ακόμη γκολ είχαμε τις ευκαιρίες μας αλλά αμύνθηκαν καταπληκτικά. Μια ακόμη φορά φτάναμε στην πηγή και δεν πίναμε νερό…
Έπρεπε όμως να συνεχίσουμε γιατί είχαμε μια ακόμη ευκαιρία για ευρωπαϊκή διάκριση. Η κλήρωση για το Europa League μας έφερε έναν αντίπαλο περισσότερο στα μέτρα μας.
Spoiler: show
Image
Την επομένη της κλήρωσης ο κόουτς του Αστέρα δέχθηκε μια ενδιαφέρουσα πρόταση από την γαλλική Μπορντό. Η απογοήτευση από τον περυσινό αποκλεισμό για το κύπελλο από τον Ολυμπιακό αλλά και από τον πρόσφατο αποκλεισμό είχε προβληματίσει τον ήρωα μας που άρχισε πλέον να νιώθει ότι δεν μπορούσε να πάει τον Αστέρα πιο μακριά και ίσως να είχε έρθει η ώρα να αποχωρήσει. Έτσι έκανε την πρόταση αποδεχτή.
Spoiler: show
Image
Τελικά όμως δεν είχε έρθει ακόμη η ώρα να αποχωρήσει από την Τρίπολή.
Spoiler: show
Image
Ταξιδέψαμε λοιπόν στην Ουγγαρία για να παλέψουμε με την Φερεντσβάρος για μια θέση στους ομίλους του Europa.Αν θέλαμε να πιστεύουμε ότι έχουμε ανέβει επίπεδο ομάδες σαν αυτήν θα έπρεπε να τις περνάμε εύκολα.
Spoiler: show
Image
Περάσαμε από την έδρα της Φερεντσβαρος σαν σίφουνας! Όσο ο Γάλλος μας σκοράρει ανελλιπώς δεν φοβόμαστε κανέναν! Ήμασταν το φαβορί για την πρόκριση αλλά όπως και να το κάνουμε αυτό το σκορ μας ξυπνούσε άσχημες μνήμες. Θα έπρεπε να ήμασταν 100% προσεκτικοί και συγκεντρωμένοι για να μην κλαίμε πάλι.
Στη ρεβάνς το γήπεδο ήταν κατάμεστο. Δεν ήταν λίγο πράγμα η προοπτική της συμμετοχής στους ομίλους του Europa League για δεύτερη φορά σερί για μια ομάδα σαν το Αστέρα. Στο ίδιο μήκος κύματος ήταν και ο κόσμος μας ο οποίος είχε γεμίσει το γήπεδο και εκδήλωνε έμπρακτα την συμπαράσταση του!
Spoiler: show
Image
Μια επαγγελματική εμφάνιση μας έφερε στην επίτευξη του στόχου μας. Μεγάλη στιγμή ήταν το γκολ από το νεαρό Πανδή με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Πάντα είναι χαρούμενο να βλέπεις έναν παίκτη από τις ακαδημίες μας να αποδίδει τόσο καλά. Ο μικρός έχει πολλά κιλά ταλέντο και αν συνεχίσει έτσι θα μας βοηθήσει πολύ.
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια για την πρόκριση στους ομιλους του γιουροπα!
Μπορει να μην καταφερες να βγεις cl αλλα δεν ειναι αποτυχία, παλεψες και δυστηχως έπαιζες με ανωτερη ομαδα σε ολους τους τομείς απ τον αστερα.
Επειδη βλεπω οτι εισαι καπως απόγοητευμένος απ την ομαδα πιστευω οτι πρεπει να θεσεις ενα πλανο του στυλ, μεσα σε τρια χρονια απο τωρα να εχεις παρει ενα κύπελλο, να εχεις περασει τη φαση ομίλων του europa, να διεκδικήσεις η να κατακτησεις το πρωταθλημα.
Θέλει σιγα σιγα για να φτασεις στην κορυφη, μην εισαι ανυπομονος,θα τα καταφέρεις εν τελη!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αδερφε πραγματικα αυτο με το Πατο ηταν χρυση ευκαιρια!!! πωωω αμα εφερνες τετοιο παικταρα θα ανεβαινες επιπεδο!
Δεν πειραζει ομως...Κρισιμη χρονια για τον συλλογο και για σενα προσωπικα. Παμε στην δραση...εκανες ματσαρα στην Ουκρανια οπως και περυσι αλλα δυστυχως ησουν ατυχος στην ρεβανς με τοσους τραυματισμους...!
Κριμα πιστευω χωρις αυτους τους 3 τραυματισμους θα μπορουσες να προκριθεις! Παρολ'αυτα και το EL ειναι μια πολυ καλη διοργανωση και εκει εκανες το καθηκον σου..! Ομαδα που δεν φοβιζε και εσυ πιο εμπειρος πιο ετοιμος τους τελειωσες απο το ματς στην Ουγγαρια! Μπραβο ρε φιλε αξια στους ομιλους του EL! Περιμενω την κληρωση και τις πρωτες αγωνιστικες για το πρωταθλημα. Ευχομαι να ξεκινησεις δυνατα!

Υ.Γ. Η Μπορντο εχασε ;)
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vorxis wrote:Συγχαρητήρια για την πρόκριση στους ομιλους του γιουροπα!
Μπορει να μην καταφερες να βγεις cl αλλα δεν ειναι αποτυχία, παλεψες και δυστηχως έπαιζες με ανωτερη ομαδα σε ολους τους τομείς απ τον αστερα.
Επειδη βλεπω οτι εισαι καπως απόγοητευμένος απ την ομαδα πιστευω οτι πρεπει να θεσεις ενα πλανο του στυλ, μεσα σε τρια χρονια απο τωρα να εχεις παρει ενα κύπελλο, να εχεις περασει τη φαση ομίλων του europa, να διεκδικήσεις η να κατακτησεις το πρωταθλημα.
Θέλει σιγα σιγα για να φτασεις στην κορυφη, μην εισαι ανυπομονος,θα τα καταφέρεις εν τελη!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Έχεις πολύ δίκο για το πλάνο αλλά όταν φτάνεις τόσο κοντά είτε στον τελικό του κυπέλλου είτε στους 16 του Europa είναι λογικό να απογοητεύεσαι. Σαφώς και έχουμε κάνει πρόδο σαν ομάδα και ειδικά η δεύτερη συνεχόμενη συμμετοχή μας στους ομίλους το δείχνει αυτό. Αλλά μου τι δίνει λίγο όταν για παράδειγμα δημιουργώ ένα πλεόνασμα 9 εκατομμυρίων ευρώ από μεταγραφές και στο τέλος να έχω μπατζετ μόνο ένα εκατομμύριο και κάτι. Για αυτό αρχίζω να λοξοκοιτάω χα χα !
Post Reply

Return to “Ιστορίες”