Πασάς στα Γιάννενα.....

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φετος πραγματικα δεν με θελει καθολου...παω στο ματς με Ολυμπιακο για κυπελο...με μιση ομαδα...τραυματισμοι και κουραση με αναγκαζουν για αλχημιες....ολο το ματς στα ισια...παρα πολυ καλη εμφανιση...και στο 115 ο verde απο το κεντρο δινει πασα προς τα πισω και βγαζει τετ α τετ τον επιθετικο του οσφπ....κοντεψα να το σπασω...και στην παραταση μονο εγω ειχα 3 ευκαιριες μεχρι εκεινο το σημειο...δειτε αυτο που λεω και στις 2 ομαδες για την φυσικη κατασταση....

Image



Υ.Γ. στο πρωταθλημα μετα απο διπλο μεσα στον Παο και χ μεσα στην Λαρισα ειμαι 3 βαθμους απο τα Play off....μονο ετσι καπως θα σωθει η χρονια....
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Δεν ξέρω αν είναι κάποιο λάθος του παιχνιδιού ή συμβαίνει αλλά νομίζω ότι πρέπει να περάσουν 48 ώρες για να ξαναπαίξεις με άλλη ομάδα,στο λέω αυτό γιατί μου έτυχαν και εμένα 3 ματς σε 6μερες και μάλιστα με ΠΑΟ, ΑΕΚ και Ολυμπιακό και αναγκάστηκα να κάνω ροτέισον, κοίτα αν είναι στην αρχή κάθε χρονιάς στην προετοιμασία να τους κάνεις τουλάχιστον 3-4 εβδομάδες προπόνηση στην φυσική κατάσταση
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και προς το τελεος η ομαδα πηρε λιγο τα πανω της...δεν προλαβαμε και βγηκαμε 7οι....εχω ξενερωσει τρελα...παω για 5η χρονια χωρις Ευρωπη...δεν θυμαμαι save να εχει ξαναγινει αυτο....ξενερωσα τοσο που μετα απο παρα πολλα χρονια μπηκα διακοπες και τους αφησα μονους να παιξουν τα ματς για υποβιβασμο....αν δεν το ειχα κανει ιστορια σιγουρα θα το ειχα αφησει για μια νεα προκληση....τωρα ομως επειδη δεν θελω να κλεισει ετσι η ιστορια και επειδη πιστευω πολυ στο ροστερ...θα δωσω μια ευκαιρια στην ομαδα και σε εμενα του χρονου...χωρις πολλα ματς...χωρις δικαιολογιες να δω αν μπορω να κανω αυτο που θελω....δηλαδη να χτυπησω πρωτατθλημα...ανεβαζω τον πηχη πολυ αλλα μονο αυτο μπορει να μου ξαναδωσει ορεξη για το save....και μαλλον θα παω και σε ενα καλοκαιρι με ελαχιστες ή καθολου αλλαγες στο ροστερ....
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομαδα χαλια φετος...ο Αλεξανδροπουλος τον χαβα του παρα τους πολλους τραυματισμους...καλυτερο ταλεντο και καλυτερος ελληνας παικτης της superleague...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1 Σεπτεμβριου 2023....συνεχιζουμε κανονικα το save με πολυ υψηλες απαιτησεις και στοχους...θελουμε στα επομενα 2 χρονια τιτλους και προσπαθεια να πεισουμε την διοικηση για νεο γηπεδο...και απο τον 3ο χρονο και μετα θελουμε να μπουμε σε διαδικασια διεκδικησης Ευρωπαικου τιτλου....ΟΝΕΙΡΑ....αλλα μονο ετσι ξαναηρθε ο ζηλος που χρειαζομουν για να συνεχισω....η συνταγη αλλαζει ομως...επιστρεφει στην αρχη....δοκιμασμενα ελληνικα ταλεντα....μικρες αλλαγες...ξεκαθαροι ρολοι....επικεντρο οι εγκαταστασεις,το προπονητικο team και η παραγωγη παικτων....παμε να το δουμε αυτο στην πραξη....

Μεγαλη αναδιοργανωση και αρκετες προσθηκες στο προπονητικο team...οσοι ηρθαν πηραν πολυετη συμβολαια καθως ειχαν τρομερα χαρακτηριστικα...
Image

Εγκαταστασεις.....τρεχουν αναβαθμισεις στις εγκαταστασεις προπονησεων και των ακαδημιων και της πρωτης ομαδας....
Image

Τα οικονομικα αρκετα καλα ακομα...θα τα κρατησουμε ετσι για να πετυχουμε τον στοχο του ΝΕΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ...
Image

Οι λιγες μεταγραφες που εγιναν....αφεθηκε ελευθερος και ο αλμπανης...
Image

Και το πως θα παει φετος η 11αδα,ο παγκος και οι εκτος αποστολης...
Image
Ενα ρισκο μονο....ο χατζηγιοβαννης συμφωνουσε μονο ως πρωτοκλασατος...και ειναι προκληση να μεινουν και τα 3 εξτρεμ χαρουμενοι...οπως και ο δευτερος επιθετικος που καποια στιγμη προς το τελος της μεταγραφικης ειπε οτι ηθελε να φυγει για bologna που τον ηθελε αλλα τελικα δεν κινηθηκε...

Και τελικα το πρωτο επισημο ματς της χρονιας που παιξαμε Αυγουστο...
Image

Υ.Γ.μετα τις αρκετες αναβαθμισεις σε εγκαταστασεις και στο δικτυο αναζητησης ταλεντων στα 16-17χρονα που εχω υπαρχουν 2-3 φοβερα ταλεντα...
User avatar
eukarpioths
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2001
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μπράβο σου που το ΣυνεχίΖεις το σειβ...
Υπάρχουν αρκετοί Έλληνες που.μπορούν να σε βοηθήσουν σε αυτό..καλή και η αρχή..vamos!!!

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

7,5 εκατομμύρια για Βαγιαννιδη?!
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

4 χρονια προσπαθω να τον παρω....ηταν η πιο χαμηλη τιμη που συμφωνησα στα 4 χρονια και πρωτη φορα που ηθελε ο ιδιος να ρθει...πιστευω οτι σε 1-2 χρονια θα πωλειται με αρκετα παραπανω απο 10 μυρια...εχει τρομερη εξελιξη...
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Είμαι Τρίτη χρόνια με ΠΑΟΚ. Ο βαγιαννιδης ημιβασικος από πρώτη χρόνια Κ βασικός από δεύτερη ως τώρα με Αλεξανδρόπουλο κάνει παπάδες. Μου τον ζητάνε συνεχώς mid ομάδες κορυφαίων πρωταθλημάτων στα 12-16 εκατ. Είναι μια επένδυση που αξίζει Κ θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα επομενα 5 ματς πρωταθληματος...φετος με την ηρεμια των λιγων αγωνων η ομαδα αποδιδει πολυ καλα...και πανε πολυ καλα και οι περσινες μεταγραφες που περυσι δεν ειχαν τραβηξει...
Τα αποτελεσματα...
Image

Ενα ματς που με ξενερωσε λιγο ηταν με Παοκ...προηγηθηκαμε 3 φορες...παιξαμε πολυ καλα...αλλα ειχαν 5 τελικες εντος εστιας και 3 γκολ..!!!
Image

Και ενα ματς που καναμε τρελη ανατροπη...3 γκολ μετα το 75...με τις 2 απο τις 3 αλλαγες να πετυχαινουν γκολ...και τον βασικο μας φορ αυτην την φορα αντι για γκολ να εχει 2 ασιστς...ο αναπληρωματικος ομως εβαλε το σημαντικο που περασαμε μπροστα στο 90...
Image

και η βαθμολογια...
Image

Υ.Γ.σε αυτο το save Παοκ-Οσφπ-Αεκ δυναμωνουν συνεχεια...κανουν παρα πολυ καλες μεταγραφες...και σαν αποτελεσμα εχουν εξαιρετικες παρουσιες στην Ευρωπη...με αποτελεσμα να ειναι η Ελλαδα πλεον στην 8η θεση στην καταταξη....!!!!απο την μια καλο γιατι βγαζουμε ομαδες στην Ευρωπη και μαλιστα σε προχωρημενες φασεις(ο πρωταθλητης πχ παει κατευθειαν ομιλους cl....ο 3ος Play off europa league) απο την αλλη κανει πολυ δυσκολο το εργο μας για πρωταθλητισμο...
Last edited by vasilispepo on Thu May 07, 2020 11:05 pm, edited 1 time in total.
User avatar
eukarpioths
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2001
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτό είναι καλό διότι σε "δυναμώνει". Καλο το ξεκίνημα..Ίσως είναι η χρονιά σου φέτος!!

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τα τελευταια ματς που επαιξα σημερα...δυστυχω στο ματς με ΑΕΛ μας ισοφαρισαν στο 88'!!!...
Αποτελεσματα...
Image

Βαθμολογια....ο ολυμπιακος παει τρενο καθως κερδισε και ΑΕΚ και ΠΑΟΚ...μας στοιχισε το στραβοπατημα με ΑΕΛ που τα τελευταια χρονια μας δυσκολευει παραδοσιακα...
Image

Επισης ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση στις προπονητικες εγκαταστασεις της πρωτης ομαδας...μεσα στον Νοεμβριο τελειωνουν και οι προπονητικες εγκαταστασεις για ακαδημια και αναλυσης δεδομενων....
Image

Εγινε και μια μεταγραφη για Ιανουαριο...ηρθε τερματοφυλακας...μας τον προτειναν οι scouts και οταν ειδα οτι ερχεται με 800 χιλιαρικα καταλαβα οτι ηρθε η ωρα να αλλαξουμε Χουτεσιωτη...
Image

Τελος ηθελα να δειξω τον επιθετικο που βγηκε απο ακαδημιες και εχω απο περυσι στην πρωτη ομαδα....περυσι τον ειχα δωσει δανεικο γιατι ηθελε παιχνιδια τον Ιανουαριο...πραγμα που θα γινει και φετος,γιατι το ξαναζητησε...το ενδιαφερον ειναι οτι ηδη τον θελει η leeds για μεταγραφη...
Image

Υ.Γ. Μετα την ευκολη προκριση στο κυπελο στον δρομο μας ηρθε η Νικη Βολου απο την superleague 2....ευκολος αντιπαλος φαινομενικα....ειναι η μεγαλη μου καψουρα στην real life καθως μεγαλωσα στον δρομο εξω απο την ιστορικη ''κλουβα'' για οσους ξερουν...και απο 14 σταθερα στην κερκιδα της...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελος πρωτου γυρου...πριν παμε στα αποτελεσματα καποια νεα απο τις εγκαταστασεις...πλεον εγιναν οι αναβαθμισεις και η εικονα τους ειναι η εξης...
Image

Ωστοσο οπως ειπα δεν θελω να σταματησω τις επενδυσεις στις εγκαταστασεις...οποτε παλι συμφωνησαμε για αναβαθμιση και προσπαθεια αγορας του γηπεδου(αφου δεν φτιαχνει γηπεδο προς το παρων ο Αραβας...βεβαια εχουν γινει αλλες 3 προσπαθειες που δεν προχωρησαν)...
Image

Στα αγωνιστικα...η ομαδα πεταει...κανει πλεον αυτο που ηθελα απο 1-2 χρονιες πριν...πορεια πρωταθλητισμου...οι δυο εξτρεμ(verde-karamoh) και ο επιθετικος(picolli) που ηρθαν περυσι καναν κακη χρονια περυσι...αλλα φετος ειναι απιστευτοι...πραγματικα κανουν οτι θελουν τις αντιπαλες αμυνες...
Image

Δυστυχως στα τελευταια 2 ματς με τους 2 πιο φορμαρισμενους αντιπαλους δεν τα καταφεραμε να κερδισουμε...ενα ματς που θα μπορουσαμε να παρουμε και να ειμαστε πρωτοι ηταν με ΟΣΦΠ...αλλα δεν εκμεταλευτηκαμε οτι παιζαμε 60 λεπτα με παικτη παραπανω...δεχτηκαμε γκολ απο στημενο και μετα κυνηγαγαμε....στο 92 μας ακυρωθηκε το γκολ της νικης για οριακο οφφ σαιτ....κριμα...
Image

Και η βαθμολογια...μεγαλη μαχη...αλλα πιστευω πολυ στην ομαδα...ερχεται πολυ ζορικο προγραμμα...
Image

Τελος...μια εικονα της παραγωγηκοτητας των 3 παικτων που αναφερθηκα πιο πανω...ειναι τα στατιστικα τους στο πρωταθλημα...τα πρωτα 3 που φαινονται ειναι συμμετοχες-γκολ-ασιστ..
Image


Υ.Γ.τελικα το κυπελο ειχε διπλο αγωνα και κληρωθηκα με Λεβαδειακο(που απεκλεισε την Νικη βολου) που παιζει στην football league...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τα επομενα 3 ματς...αν βαλουμε και τα 2 που ανεβασα πριν επαιξα σε 3 βδομαδες με τους αλλους 5(6 με εμενα) της πρωτης 6αδας...προσωπικα θεωρω οτι αδικηθηκα πολυ...καθως θα επρεπε να εχω τουλαχιστον 3 νικες σε αυτα τα 5 ματς...τα πρωτα 2 τα ανεβασα στο προηγουμενο ποστ...παμε και για τα αλλα 3....

Αρχικα μεσα στον ΠΑΟ...
Image

Εντος με ΑΕΚ...
Image

Εκτος με ΠΑΟΚ...επιτελους εσπασα το ροδι...με μεγαλη εμφανιση...ασχετα απο τα στατιστικα...απο τα 9 εντος εστιας σουτ ειχα σιγουρα 5-6 εκτος του γκολ που ηταν τεραστιες ευκαιριες...
Image

Και η βαθμολογια τελος Δεκεμβριου...
Image

Υ.Γ.για μεταγραφες δεν θα κινηθουμε...μονο η κλεισμενη του τερματοφυλακα...απλα φευγει ο χουτεσιωτης με 150 χιλιαρικα για Αρη....καθως σαν δευτερος με προοπτικη πρωτου σε 2-3 χρονια μενει ο Μανδας...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τα ματς Ιανουαριου...η ομαδα παει τρενο...στο κυπελο περασαμε πιο ανετα απο οτι δειχνουν τα ματς...και ειχαμε βαλει μια τελειως διαφορετικη 11αδα...
Image

Μενουν αλλες 5 αγωνιστικες για να τελειωσει η πρωτη φαση του πρωταθληματος....θα τις ανεβασω(αφου παιχτουν) μαζι με την τελικη βαθμολογια...

Υ.Γ.η καλη χρονια εφερε το ενδιαφερον ευρωπαικων ομαδων για παικτες μας...για αλεξανδροπουλο οι προτασεις φταναν στα 10 μυρια προς το παρων και για karamoh στα 6-7 μυρια...για τους αλλους δεν εκδηλωθηκε ακομα εμπρακτα...ευτυχως κανεις δεν θελει να φυγει προς το παρων...

Υ.Γ.Και μια φοβερη εμπορικη συμφωνια...
Image
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”