A neverending journey with The Gers

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Image

6.
Ένα βήμα την φορά



21 Μαΐου 2016. 7 ώρες πριν το Old Firm. Δεν πρόκειται να αφήσω την γυναίκα μου να μου φτιάξει καφέ ξανά. Δηλητήριο σκέτο είναι αυτό που πίνω! Καλή και χρυσή σε όλα της, αλλά μετά από 8 χρόνια γάμου, εκεί να μην έχει μάθει τον καφέ μου. Η πρώτη γυναίκα μου, ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή της, ήταν τέλεια σε όλα της. Ακόμα και όταν γκρίνιαζε όταν γυρνούσα από την δουλειά και κοιμόμουν με τα παπούτσια πάνω στον καναπέ, ακόμα και τότε δεν μπορούσα να της θυμώσω. Όχι ότι η τωρινή γυναίκα μου ήταν κάποια ατυχής επιλογή στην προσωπική μου ζωή, αλλά όταν πάω να κάνω την σύγκριση, η μάχη είναι άνιση αυτόματα. Ντροπή μου που το σκέφτομαι και μόνο...
Τέλος πάντων. Δεν έχω κάποιο παράπονο γενικά από την ζωή μου. Είμαι από εκείνους τους ανθρώπους που έχουν κάνει το χόμπι τους επάγγελμα. Τι καλύτερο από αυτό; Η Rangers είναι τεράστιο κομμάτι της ζωής μου και αυτό δεν θα αλλάξει μέχρι να πεθάνω. Ένα πράγμα όμως δεν μπορώ να διανοηθώ φέτος. Φέραμε τον Jason Cummings για να κάθεται στον πάγκο; Έχει τώρα πόσο καιρό ο κόουτς που ξεκινάει τον Hardie, 18 χρονών παιδί. Αφού δεν μπορεί ακόμα! Τι πάει να πει είναι από τις ακαδημίες; Να το βράσω! Ακόμα θυμάμαι τα φοβερά και τρομερά του Jason μόλις ήρθε στην ομάδα...

Image
Έβαλε 7 γκολ μέσα σε λιγότερο από 2 μήνες! Αλλά βλέπεις, δεν είμαι εγώ ο προπονητής της ομάδας. Τέλος πάντων..

(Χτυπάει το κινητό.) Α, ο γιος μου! Μου έστειλε μήνυμα να τον πάρω από την προπόνηση. Αυτό το παιδί, πόσο ταλέντο πια! Αν δουλέψει σκληρά ίσως να τον καμαρώσουμε Στην πρώτη ομάδα της Rangers μια μέρα. Τις προάλλες είχα ένα τηλεφώνημα από έναν σκάουτ της Celtic όμως και ζήταγε να έρθει να δει τον μικρό σε μερικές από τις προπονήσεις του. Αν συνεχίσει έτσι είπε ίσως αφήσει εποχή. Η αλήθεια είναι ότι πάντα θαύμαζε τον Henrik Larsson, που άφησε εποχή με την φανέλα των ''Καθολικών''. Όχι, όχι, δεν θα ήταν και το καλύτερο μου να δω τον γιο μου με την φανέλα τους, αλλά αν αυτοί δουν σε εκείνον κάτι που δεν βλέπουν οι δικοί μας;

Image
Θα δείξει το μέλλον. Προς το παρόν, ένα βήμα την φορά.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ξέρεις οτι μπορείς να μετακινήσεις και τις στήλες και να βάλεις τον σκόρερ μετα το σκορ ε; :D

Sent from my Lenovo A806
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ναι αλλα ετσι μου αρεσει κυριε. :D
Post Reply

Return to “Ιστορίες”