Επιστροφή μετά από 4 χρόνια!

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
Kalamisanos
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Nov 08, 2015 4:58 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυρίες(πού;;) και κύριοι καλησπέρα σας!
Θα είμαι όσο πιο σύντομος (ταιμ ισ μανεϊ) μπορώ!
Είμαι ένας μανατζαραίος από το 08 έως το 12 και λόγω εκτενών real life υποχρεώσεων άφησα το άθλημα μέχρι τώρα. Αγόρασα το φετινό και όπως πάντα σαν πρώτο μου save πήρα Ολυμπιακό.
Έχω ξεκινήσει εδώ και 2-3 μέρες αρκετά στο φλου για να δω πως πάει το φετινό παιχνίδι αν και ούτε μέχρι τα Χριστούγεννα δεν έχω φτάσει. Τελοσπάντων, η απορία μου είναι σχετικά με την τακτική (προφανώς).
Προσπαθώντας να αξιοποιήσω τους παίκτες που έχω, διάλεξα την κλασσική 4-2-3-1 (φωτό σε σποιλερ πιο κάτω) αλλά δεν βλέπω προκοπή! Έχω κάνει αρκετές αλχημείες στις εντολές του συστήματος και των παιχτών αλλά και πάλι τίποτα.
Κατοχή με το ζόρι, άμυνα επιπέδου..Πορδιακού Καλάμου και γκολ..πάλι καλά μπαίνουν μερικά! Όλα αυτά πάντα στην προετοιμασία και στους πρώτους επίσημους αγώνες ενάντια ομάδων θεωρητικά κατώτερου επιπέδου από εμένα.
Έχω διαβάσει αρκετά ποστς στα φόρουμ εδώ και με την δικιά μου λογική πιστεύω ότι καλά τους βάζω..αλλά μάλλον οχι :D
Spoiler: show
Image
Αυτή είναι η τελευταία τακτική που έχω χωρίς εξτρά εντολές.
Τέλος σκέφτηκα σοβαρά να αλλάξω το κέντρο με έναν dm και δύο mc αλλά έτσι θα πάνε χαμένοι ο φορτούνης και ο τσόρι. Αν και σε κάθε αγώνα ο βοηθός μου λέει ότι δεν τους βγαίνουν οι πάσες...
Τελικά δεν ξέω αν ήμουν σύντομος! Αυτά για τώρα! :D
Post Reply

Return to “Τακτικές/Προπόνηση”