HOYD σκεψεις, αναλυση, βοηθεια

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2016!
Post Reply
Violok7
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Tue Jun 13, 2017 4:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα
(για οποιον εχει ορεξη, σκεψεις-αναλυση-βοηθεια)
θα ηθελα καποιες γνωμες σχετικα με το αν πρεπει να αλλαξω τον HOYD μου.
Εχω διαβασει καποια αρθρα και παραθετω τα εξης προς συζητηση...
O HOYD που εχω εχει αρκετα καλα στατιστικα, απλα διαβαζοντας ειδα οτι παιζει μεγαλο ρολο η πρωσοπικοτητα του κι οι τακτικες που προτιμα...
ως αναφορα το πρωτο (personality) εχει balance, παρολα αυτα ενω βρισκομαι τωρα στο 2021 μου εχει φερει 47 positive, 13 neutral και 7 negative personalities (ναι εκατσα και εψαξα κι αυτους που εφυγαν free τα προηγουμενα χρονια) που δεν το λες κακο ποσοστο για την neutral personality του... παραθετω το προφιλ του και μερικα ταλεντα που εχει φερει
Spoiler: show
Image
το μεγαλο αστερι
Spoiler: show
Image
καποια στιγμη θα παιξει
Spoiler: show
Image
ελπιζω του χρονου να κανει εκρηξη
Spoiler: show
Image
μικρος ακομα
Spoiler: show
Image
χανει χρονια
Spoiler: show
Image
του δινω χρονο αλλα δεν το βλεπω...
Spoiler: show
Image
στο δευτερο τωρα θεμα, με τις τακτικες εχω προβλημα νομιζω
το συστημα που παιζω ειναι 3-5-1-1 με 2 WB, κλειστο ρομβο (DM,2MC,AM)
Spoiler: show
Image
εχω προφανως αναγκη τα WB...
απο τα 67 παιδια που εχει φερει ως τωρα (2021) εχω διωξει μονο 16, και στα υπολοιπα 51 που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στις under20 και under18 υπαρχει μονο ΕΝΑΣ καθαρος WB που ειναι σαπιος,σαπιος,σαπιος...

κι ερχομαι στις εναλλακτικες...

f.pro, το συστημα μου, χαμηλο reputation και χαμηλα DMM = λογικα οχι, σωστα?
Spoiler: show
Image
determine, χαμηλο reputation, οχι στο συστημα μου = αλλαγη μονο για το personality ? παιζει να μου φερει πιο πολλους αξιολογους? μεχρι στιμης 6 στους 67, ειναι καλο ποσοτο αυτο? μετριο? κακο?
Spoiler: show
Image
τα ιδια με τον απο πανω
Spoiler: show
Image
να χτυπησω driven με σουπερ reputation και στο συστημα μου παρολο που τα jpa,jpp ειναι στο 15? το οτι δεν ξερει καλα το ρολο HOYD με απασχολει?
Spoiler: show
Image
λιγο καλυτερος απο τους 3 πρωτους
Spoiler: show
Image
αυτος εχει συστημα με WB στο αμυντικο του πλανο, με καλυπτει αυτο γενικοτερα? γιατι ο ιδιος με τοσο χαμηλο working with young που εχει δεν τον βλεπω...
Spoiler: show
Image
PS: Περισσοτερο κλεινω προς τον ισπανο της ατλεντικο, 44χρονων και driven αρκουν για να δω τα 15αρια του να πηγαινουν τουλαχιστον 17? Πρεπει να κανω αλλαγη γενικοτερα? δεν βλεπω WB προφανως, αλλα ειναι τουλαχιστον καλο το ποσοστο 6/67 που εχει φερει με βαση την εμπειρια σας, επειδη στα στατιστικα του ο δικος μου ειναι πολυ καλος πιστευω...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”