Bend it like Becks:Bench Edition

Post Reply
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Τίτλος:Bend it like Becks:Bench Edition
Έναρξη:Άνεργος
Φορτωμένα Πρωταθλήματα:Image
Skin:Default
Logos/Kits/Facepacks:TCM'14 V2/FC12 - BPL/PMS Portrait Megapack 2.0
Άλλο ένα βαρετό ξύπνημα στην έπαυλη των Beckham. Τα παιδιά είχαν πάει ήδη στο κολέγιο και η Victoria είχε βγει με τις βαρεμένες τις φίλες της για τον πρωινό γύρο shopping therapy με θέμα ''Αγοράζουμε την πιο ακριβή τσάντα που θα βρούμε σε όλο το Λονδίνο''. Εγώ ήμουν ακόμα ξαπλωμένος στο κρεβάτι. Έβλεπα για 78η φορά το τελευταίο μου παιχνίδι ως επαγγελματίας ποδοσφαιριστής, PSG-Brest. Γαμώτο!Δεν έχει περάσει μέρα από τότε που να μη μου λείπει το γήπεδο.Η μυρωδιά του χορταριού,η πρωινή βροχή,ο ήχος που κάνουν τα δίχτυα μετά τα γκολ...Δε μπορώ άλλο χωρίς ποδόσφαιρο! Τόσο καιρό μακριά από τα γήπεδα έχω πήξει στις επιδείξεις μόδας και στις διαφημίσεις. Αυτά είναι το λιγότερο όμως. Η γκρίνια της Victoria ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ. Κάθε λίγο και λιγάκι ''Daaaave,πάμε σε εκείνη τη δεξίωση,θα είναι τόσος κόσμοοοος...!'' ή ''Daaaaave,πάμε στην τάδε επίδειξη μόδας,θα είναι τα κορίτσια,θα δεις και τον φίλο σου τον Cristiano...!''

Είχα βαρεθεί αυτή τη ρουτίνα.Στην αρχή σκέφτηκα να πάω να παίξω στην Ινδία με τον Alessandro και τον Κωστάρα τον Κατσούρ,αλλά μετά θα λέει πάλι ο κόσμος ότι ξεφτιλίζομαι.Ούτως ή άλλως το σώμα μου δε μπορεί πια τόση ταλαιπωρία...Όμως υπάρχει και η άλλη λύση...Βρε λες;Είναι ρίσκο,ή θα είναι η μεγαλύτερη επιτυχία μου στο χώρο του ποδοσφαίρου,ή μεγαλύτερη αποτυχία.Για κάτσε να βρω το προσωπικό μου τηλέφωνο...

-Έλα coach Carlo,τι κάνεις;Πώς πάνε τα κέφια στη Μαδρίτη;
-Becks;Αγόρι μου τι κάνεις;Χαίρομαι πολύ που σ'ακούω!Από τότε που κερδίσαμε τα Hobbit όλα πάνε θαυμάσια!!
-Χαίρομαι coach!Να σε ρωτήσω κάτι...Πόσο καιρό διάβασμα χρειάζεται για να πάρω το Δίπλωμα National C;
-Εεε,ίσως 2 μήνες,για σένα ίσως και κάτι λιγότερο!Γιατί,σκέφτεσαι να γίνεις συνάδελφός μου;
-Δεν αντέχω άλλο σπίτι coach,θα τρελαθώ,θέλω να ξαναμπλεχτώ με τη μπάλα!
-Να το κάνεις Dave,είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις!
-Σ'ευχαριστώ coach,μακάρι να πάνε όλα καλά!
-Αν χρειαστείς οπουδήποτε βοήθεια χτύπα μου τηλέφωνο!Και όχι πια coach...Carlo από εδώ και πέρα!
-Χαχα έγινε Carlo,θα μιλήσουμε σύντομα!


Κάπως έτσι ξεκίνησα το διάβασμα,κρυφά από όλους και μετά από 1 μήνα πήρα το πρώτο μου δίπλωμα.
Spoiler: show
Image
Πριν μερικές ώρες βγήκε στα κανάλια και στα sites η είδηση για την απόκτηση του πρώτου μου διπλώματος και είμαι πάνω από το τηλέφωνο,περιμένοντας την πρώτη μεγάλη πρόκληση της προπονητικής μου καριέρας.
Last edited by BillHoudini on Sun Nov 09, 2014 6:44 pm, edited 1 time in total.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ ωραιο το σεναριο!
Μακαρι να σου τυχει μια ωραια προκληση και να κανεις τον becks μεγαλο μανατζερ.
Περιμενω συνεχεια συντομα!
User avatar
OtiNaNAi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7424
Joined: Sun Jun 22, 2008 10:56 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-Real Madrid-Arsenal-Milan
facebook προφίλ: manolo.vasiliadoff
Location: Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θελουμε κ ...σπιτικες φωτος της συζύγου κ. Μπεκαμ :D :D
Þ ★ ᾶ ★ ǿ ★ κ
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή!
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Ιστορία Χουντίνι :D

Ακολουθούμε
User avatar
ChrisAek21
Trialist
Trialist
Posts: 56
Joined: Tue Oct 28, 2014 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Location: Βόλος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλη αρχη! Πολυ καλη σκεψη ο Becks! -gioupi
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Σας ευχαριστώ όλους που ακολουθείτε την ιστορία.Φωτογραφίες της κ.Beckham θα ανεβαίνουν μετά από κάθε νίκη της ομάδας μας! :-D (:
Οι μέρες περνούσαν και το τηλέφωνο δεν χτυπούσε.Είμαι και πολύ περήφανος για να κάτσω να παρακαλάω την κάθε ομάδα στη δεύτερη Εθνική της Βόρειας Ιρλανδίας...Η ψυχολογία βρισκόταν στα τάρταρα και είχα και τη Victoria να με ζαλίζει. ''Μην τολμήσεις και πας να προπονήσεις κανένα χωριό,θα κάτσω εδώ με τα παιδιά,στο λέω να το ξέρεις!'' ή ''Μόνο Μιλάνο,Παρίσι ή L.A θα πάμε.Εγώ δε θα κάθομαι κλεισμένη στο σπίτι επειδή το χωριό που θα πας δεν έχει τίποτα''.

Προσπαθούσα να αγνοήσω όλη αυτή την κατάσταση και πήγαινα συχνά στη Μαδρίτη για να βλέπω τις προπονήσεις του Carlo.Έβλεπα εκεί και μερικά φιλαράκια,όπως ο Cristiano.
Image

Τελικά,στις 7 Νοεμβρίου χτύπησε το τηλέφωνο για πρώτη φορά.Έως τότε δεν είχε ακουστεί το όνομά μου για καμία ομάδα.

-Καλημέρα κ.Beckham.Stephen Thompson εδώ,πρόεδρος και μεγαλομέτοχος της Dundee Utd!
-Καλημέρα σας κ.Thompson.Σε τι οφείλω την τιμή του τηλεφωνήματός σας;
-Κοιτάξτε κ.Beckham.Η ομάδα μας παραπαίει.Ο προηγούμενος coach την οδήγησε να βρίσκεται μια θέση πάνω από τις θέσεις του υποβιβασμού και αναγκαστήκαμε να διακόψουμε τη συνεργασία μας μαζί του.Είδαμε πως πρόσφατα γίνατε προπονητής,αλλά πιστεύουμε ότι η πείρα σας στο χώρο και ο σεβασμός που έχουν οι παίκτες μας για σας θα ήταν αρκετά για να οδηγήσετε την ομάδα μας σε μια αξιοπρεπή θέση στο πρωτάθλημα...
-Θα με ενδιέφερε πολύ κάτι τέτοιο κ.Πρόεδρε.Τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα,το ενδιαφέρον μου δεν βρίσκεται πια εκεί.Αύριο το πρωί πετάω για Dundee,ώστε να συζητήσουμε τις τελευταίες λεπτομέρειες.
-Θαυμάσια!!


Image

Η Βικτόρια βέβαια ήταν έξαλλη.Με απείλησε 100 φορές ότι θα με χωρίσει και άλλα τέτοια.Τα παιδιά όμως χάρηκαν που δε θα χρειαστεί να πάω κάπου μακριά και έτσι αποφάσισα να τους αφήσω στο Λονδίνο και να μετακομίσω μόνος στο Dundee.Ήταν μια πρόκληση που έπρεπε να αντιμετωπίσω μόνος.Εξάλλου το Dundee είναι πολύ κοντά,μπορώ να τους επισκέπτομαι και καθημερινά αν χρειαστεί.Έτσι η Βικτόρια ηρέμησε και ήμουν έτοιμος για να ξεκινήσω την πρώτη προπονητική μου περιπέτεια.

Η Dundee βρισκόταν βαθιά μέσα στο βούρκο.Οριακά πριν τον υποβιβασμό στο πρωτάθλημα,με μεγάλες και μη-ρεαλιστικές προσδοκίες στα κύπελλα.Πάλι καλά που είναι ακόμα νωρίς μέσα στη χρονιά και θα έχουμε και άλλη μια μεταγραφική περίοδο για να ενισχύσουμε το roster.

Image

Το roster ήταν προς έκπληξή μου αρκετά καλό,ειδικά από τη μέση και μπροστά.Με λίγα μπαλώματα στην άμυνα και λίγη περισσότερη τύχη με τους τραυματισμούς θα μπορέσουμε να διορθώσουμε κατά πολύ τα πράγματα.

Image

Πιστεύω ότι η χρονιά θα πάει καλά,αρκεί να μάθει η ομάδα γρήγορα τις τακτικές και κυρίως,αν έχουμε λίγο ευνοϊκό πρόγραμμα τώρα στην αρχή.Το χρειαζόμαστε για ψυχολογικούς λόγους.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαιρετικο ξεκινημα στην ιστορια σου,δε ξεκινησες και απο πολυ χαμηλα,να δουμε τι θα κανεις και στους αγωνες τωρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Image
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιστεύω πως το respectable league position δεν θα είναι δύσκολο. Λίγο να μάθουν τις τακτικές σου και θα τελειώσει ήρεμα η χρονιά.
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μας άρεσε το σενάριο, μας άρεσε η ομάδα.
Στηρίζουμε.
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Giorgos Giovanis wrote:Εξαιρετικο ξεκινημα στην ιστορια σου,δε ξεκινησες και απο πολυ χαμηλα,να δουμε τι θα κανεις και στους αγωνες τωρα!
Σ'ευχαριστώ Γιώργο!Ήθελα να είναι λίγο πιο ρεαλιστική η επιλογή του Dave,δεν πιστεύω ότι θα πήγαινε ποτέ να παίξει σε κάνα χωριό.Όχι μόνο επειδή θα γκρίνιαζε η Victoria :D ,αλλά και επειδή irl πάντα μεγαλοπιάνεται,δεν ξεκινάει από τα χαμηλά πλέον,λόγω reputation.
philippos1611 wrote:Πιστεύω πως το respectable league position δεν θα είναι δύσκολο. Λίγο να μάθουν τις τακτικές σου και θα τελειώσει ήρεμα η χρονιά.
Έτσι πίστευα κι εγώ,γιατί δεν είχα εικόνα από το πρωτάθλημα Σκωτίας.Όλες οι ομάδες μπορούν να σε μπλέξουν.Όπως θα δεις τα πράγματα θα είναι πολύ αμφίρροπα.
tsigou10 wrote:Μας άρεσε το σενάριο, μας άρεσε η ομάδα.
Στηρίζουμε.
Σ'ευχαριστώ tsigou!!Πρώτη φορά κάνω κάτι τέτοιο,χαίρομαι που σας αρέσει!
Οι πρώτες μέρες στη Σκωτία ήταν εξαιρετικά δύσκολες.Πραγματικά δεν ήξερα πού πατούσα και πού βρισκόμουν.Ο κόσμος είχε πολλές απαιτήσεις από μένα και χωρίς χρόνο για προετοιμασία αντιμετωπίσαμε την Motherwell,εκτός έδρας.Πολύ δύσκολο παιχνίδι.
Spoiler: show
Image
Με μία λέξη:Κατάρρευση.Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρχαμε πουθενά στο γήπεδο.Φέρω μεγάλη ευθύνη που δεν γύρισα πίσω την ομάδα μετά το 0-2.Προχωράμε.
Ο κόσμος αντιμετώπισε με αισιοδοξία το αποτέλεσμα,διότι για ένα ημίχρονο ήμασταν όντως πολύ καλοί.Πλησιάζει το ντεμπούτο μου εντός έδρας.Πρέπει να κερδίσουμε για να πάρουμε τα πάνω μας.Το κακό είναι ότι ακόμα δεν έχω μια καλή εικόνα για το roster και αναγκαστικά πρέπει να πειραματιστώ σε αυτούς τους πρώτους αγώνες,ανεξάρτητα από τον αντίπαλο.
Spoiler: show
Image
Άουτς.Απλά πόνεσε η ισοφάρισε στο 81'.Δεν υπήρχε η Kilmarnock στο παιχνίδι.Πρώτη φάση της ήταν αυτή της ισοφάρισης.Με προβληματίζει πολύ η αμυντική μας εικόνα.
Σειρά έχει το κύπελλο με την πρώτη σε βαθμολογία ομάδα της Β' Εθνικής.Ελπίζω να σπάσουμε το ρόδι γιατί έχω αρχίσει και αγχώνομαι.
Spoiler: show
Image
Φάπα μεγατόνων.Πάλι χαλαρώσαμε στα τελευταία λεπτά,πάλι η άμυνα ήταν σε άλλο γήπεδο και προστίθεται χωρίς λόγο και αιτία άλλο ένα ματς στο φορτωμένο πρόγραμμά μας.
Ακολουθεί ένα πολύ δύσκολο ματς εκτός έδρα με την τρίτη του πρωταθλήματος.Πάμε για την έκπληξη αν και με ένα ''Χ'' θα είμαι ευχαριστημένος.
Spoiler: show
Image
Το παιχνίδι αυτό έδειξε πολλά από τα στοιχεία της ομάδας μας.Ιδιαίτερα τα αρνητικά.
-Κακές επιλογές στην επίθεση.Πολλές ατομικές ενέργειες ενώ υπάρχει ελεύθερος συμπαίκτης σε καλύτερη θέση.Γενικά με την τελική προσπάθεια έχουμε πρόβλημα.Όχι αναγκαστικά με το σουτ,αλλά με την κατάληξη της φάσης.Κακές σέντρες αλλά και τελικές πάσες.
-Κάκιστη άμυνα.Αστείες αντιδράσεις της άμυνας ως τώρα,κάθε φάση μυρίζει γκολ,ειδικά από σέντρες στην καρδιά της περιοχής.Το δεξί άκρο της άμυνάς μας χρειάζεται ενίσχυση,από εκεί έχουμε δεχθεί τα περισσότερα γκολ.
Μετά τον αγώνα μπαίνω στο αμάξι για να γυρίσω σπίτι.Τσατίλα και απογοήτευση από τα σερί άσχημα αποτελέσματα ενώ μας άξιζε η νίκη.Ακόμα η ομάδα κινδυνεύει και έχω υποσχεθεί άλλα πράγματα στους ανθρώπους της ομάδας.Σκεφτόμουν την παραίτηση μιας και η Rangers μόλις είχε απολύσει τον προπονητή της...Και κάπου εκεί διέκοψε τις σκέψεις μου το κινητό μου που χτυπούσε.

-Dave καλησπέρα.Coach Ferguson εδώ.
-Coach...;;Τι έκπληξη είναι αυτή;Έχουμε καιρό να μιλήσουμε.
-Το ξέρω παιδί μου.Παρακολουθώ την πορεία της νέας σου καριέρας και σε καμαρώνω.Βλέπω όμως ότι χρειάζεσαι βοήθεια και είπα να στην προσφέρω.
-Εννοείται coach!Θα ακούσω με προσοχή ό,τι μου πεις!
-Χαίρομαι.Στο θέμα μας λοιπόν.Η άμυνά σου είναι τραγική.Επειδή όμως δεν έχεις άλλους παίκτες,θα σου προτείνω το εξής.Άλλαξε την εντολή σου για πολύ βαθιά αμυντική γραμμή,πες τους να πρεσάρουν.Είναι γρήγορα παιδιά και έτσι θα καθαρίζουν τις φάσεις πριν αρχίσουν οι αντίπαλοι τις σέντρες.Πνίγονται οι αμυντικοί σου σε μικρό χώρο,πρέπει να ανοίξεις τις γραμμές.
-Μάλιστα coach.Κάτι άλλο;
-Αυτό το παιδί,τον Connolly,γιατί τον έχεις έξω;Βγάζει μάτια,είναι το δεκάρι που σου λείπει!
-Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν να τον ξεκινήσω στο κύπελλο...
-Ωραία,να τον ξεκινάς και στο πρωτάθλημα.Κλείνω τώρα,μη με ευχαριστήσεις,η δουλειά τώρα ξεκινάει.
-Σ'ευχαριστώ πολύ coa...Έκλεισε...Κλασικός Sir Alex.


Γύρισα σπίτι και αμέσως άλλαξα τα πλάνα μου,όπως είπε ο Sir Alex.Ο επαναληπτικός του κυπέλλου θα ήταν μια καλή ευκαιρία να δοκιμάσουμε τη νέα τακτική.
Spoiler: show
Image
Όλα πήγαν υπέροχα!Βροχή από γκολ,σταθερότερη άμυνα και όπως είπε ο Sir Alex,τα γκολ μπήκαν όταν μας παίζανε set παιχνίδι.Το κλειδί από εδώ και πέρα είναι ένα.Τρέξιμο.Pressing σε όλο το γήπεδο και γρήγορο tempo.
Μετά τα πανηγύρια με την ομάδα γύρισα σπίτι.Βλέπω μήνυμα από τη Victoria.

''Όπως σου είχα υποσχεθεί,το δώρο σου για την πρώτη σου νίκη ως επαγγελματίας προπονητής.
Φιλιά,η γυναίκα σου.''
Spoiler: show
Image


Μετά από αυτή την τόνωση ηθικού (σε όλους τους τομείς :D ) έρχεται το derby του New Firm.Το καλό είναι ότι η Aberdeen δεν είναι στα καλά της,οπότε μπορούμε στην έδρα μας να σπάσουμε το ρόδι και για το πρωτάθλημα.
Spoiler: show
Image
Ευτυχώς τα καταφέραμε!Παραλίγο να χύσουμε την καρδάρα με το γάλα για πολλοστή φορά,αλλά μετά από πολλά καρδιοχτύπια πήραμε αυτή τη μεγάλη νίκη.Επιτέλους ξεφύγαμε από τις θέσεις του υποβιβασμού,αλλά είναι νωρίς να κοιτάμε για παραπάνω γιατί ακολουθεί το παιχνίδι με την πανίσχυρη Celtic.

*Πουλενάρα Connolly! -doublekiss
Όπως βλέπετε θα postάρω ανά 5 παιχνίδια,για να έχουμε πράγματα να συζητάμε και για να αποκτώ τροφή για το σενάριό μου.Στο επόμενο post ξεκινάμε με το πολύ δύσκολο παιχνίδι απέναντι στη Celtic,πάνω που έχουμε αρχίσει να ρολάρουμε και να έχουμε ψυχολογία.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οι τακτικές είναι κάπου και δεν τις είδα;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:οι τακτικές είναι κάπου και δεν τις είδα;
Here you are.

Image

Off Topic:
*Επειδή είδα σε ένα άλλο post που έγραψες για τη ''Διατήρηση Κατοχής'' και το ''Υψηλότερο Tempo'',στο παιχνίδι δεν τις έχεις ως ''αντίθετες'' ή κάτι τέτοιο.Χρησιμοποιώντας και τα 2 απλά προσπαθείς να έχεις την κατοχή αλλάζοντας λίγο πιο γρήγορα τη μπάλα και κάνοντας πιο γρήγορες κινήσεις στο χώρο εν γένει.Τουλάχιστον αυτό βλέπω εγώ στους αγώνες.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραία... αλλά σε ματς που θα στραβώσει αν έχεις κατοχή κατήργησε το κράτα κατοχή ενώ αν δεν έχεις κατήργησε τον υψηλότερο ρυθμό μήπως και βοηθήσει
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι αυτό ξεκίνησα να κάνω.Όταν έχω προβάδισμα μετά το 70' ρίχνω το tempo.Στο επόμενο post θα μπορούμε να έχουμε ασφαλή συμπεράσματα!
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
Post Reply

Return to “Ελλάδα”