4-1-2-2-1 Tasosbin 2015

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

whoknows9 wrote:
eliaska41 wrote:δεν έκανες σωστή προετοιμασία και δεν πρόλαβαν να μάθουν την τακτική οπότε αν φέρεις αρνητικά αποτελέσματα μέχρι να την μάθουν θα έχει πέσει το ηθικό τους και θα συνεχιστούν τα αρνητικά αποτελέσματα εξαιτίας του πεσμένου ηθικού
μα το θεμα ειναι οσο την μαθαινουν γινονται χειροτεροι. Ποια ειναι η σωστη προετοιμασια? Team cohesion στο high στο general, balanced στο αλλο, 50% προετοιμασια για τα φιλικα, αρκετα φιλικα.

Ποιος ειναι ο σωστος τρόπος εκμάθησης? Η μπάρα ειναι πάνω απο 85%
προετοιμασία: μέγιστη ένταση συνοχής (γενική προπόνηση) και 50 τοις εκατό προπόνηση αγώνα τακτική (από όλες τις άλλες επιλογές οδηγεί στην πιο γρήγορη άνοδο της μπάρας)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
whoknows9
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Wed Nov 19, 2014 10:49 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άρα ξεκινάμε την σεζόν με General Training -> Fitness στο High για 3 εβδομάδες. Παράλληλα έχουμε την μπάρα τέρμα αριστέρα στο match training, με φιλικά ανα βδομάδα. Μετα τις 3 βδομάδες το αλλάζουμε σε team cohesion η και σε balanced. Σωστά τα λέω?

@tasosbin: Που χρησιμοποιούσες τους ατζαγκούν, καρέλη εσύ?
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Όχι στο high. Ρισκάρεις τραυματισμούς. Φιλικά όχι άμα εβδομάδα, ανά 4-5 μέρες το πολύ. Και μετά το 25ημερο στο fitness --> ισορροπημένη συνεχίζοντας τα φιλικά.
Ατζαγκουν κεντρικό μέσο -προωθημένο οργανωτη. Έκανε πολύ καλή σεζόν και πήρα γύρω στα 6Μ από την πώληση του. Καρέλη AML - εσωτερικό επιθετικό και σε ελάχιστα ματς στην κορυφή. Και αυτός έκανε καλή σεζόν και πουλήθηκε 7-8Μ


Sent from my iPhone using Tapatalk
:liverpool:
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

whoknows9 wrote:Άρα ξεκινάμε την σεζόν με General Training -> Fitness στο High για 3 εβδομάδες. Παράλληλα έχουμε την μπάρα τέρμα αριστέρα στο match training, με φιλικά ανα βδομάδα. Μετα τις 3 βδομάδες το αλλάζουμε σε team cohesion η και σε balanced. Σωστά τα λέω?

@tasosbin: Που χρησιμοποιούσες τους ατζαγκούν, καρέλη εσύ?
γράφω πως ανεβαίνουν πιο γρήγορα οι μπάρες-για τα υπόλοιπα δεν παίρνω θέση
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
anparask
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Thu May 01, 2014 7:48 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω ένα θεματάκι δεν μου βλέπει την τακτική σου οταν την περναω στο φάκελο καμιά ιδέα?
zaxito
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Wed Oct 26, 2016 7:24 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη φαινεται
Post Reply

Return to “Έτοιμες Τακτικές”