Πιθανό bug;

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
tetra82
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Thu Jul 11, 2013 3:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια αναφορά για πιθανά major προβλήματα στην τελευταία έκδοση του FM 2015; Παραθέτω το "πρόβλημά" μου.

Ξεκίνησα νεο save με την Real. Πούλησα αρκετούς παίχτες και αγόρασα Pogba, Aguero και De Gea. Κατεβάζω την εξής εντεκάδα.

De Gea, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Modric, Kroos, Bale, James, Ronaldo, Bale, Jese (ο Aguero είναι συνέχεια τραυματίας). Το σύστημά μου είναι 4-2-3-1 (Tinkermans) με ελάχιστες αλλαγές λόγω κάποιων παιχτών (link http://tinyurl.com/nrtdbuc ).

Τα 2 προβλήματα που έχω είναι τα εξής. 1. Συνεχώς μικροτραυματισμοί. Με εξαίρεση τον "μονιμο" Aguero κάθε μέρα κάποιος παίχτης τραυματίζεται για 4-5 μέρες ακόμα και οταν δεν εχω αγώνα. 2. Το δεύτερο πρόβλημα είναι in game. Σε κάθε αγώνα η ομάδα κάνει περίπου 40-45 shoot on target και βάζει περίπου 6-7 goal. Και OK με την Elche ας πούμε λογικό. Αλλά δεν είναι λογικό να κερδίζω την Μπαρτσελόνα 9-0 με 65-4 τα σουτ.

Υπάρχει κάποιο fix; Η έστω κάποιος τρόπος να τσεκάρω πιθανές αλλαγές στον eeditor γιατί παίζει και ο αδερφός μου;
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

tetra82 wrote:Κατεβάζω την εξής εντεκάδα.

De Gea, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Modric, Kroos, Bale, James, Ronaldo, Bale, Jese (ο Aguero είναι συνέχεια τραυματίας).


Λογικό είναι άμα κατεβαίνεις με 12 παίκτες να βάζεις τόσα γκολ.


Σοβαρά τώρα, μάλλον η τακτική κουμπώνει τόσο καλά που σε συνδιασμό με τους καλούς παίκτες της Ρεάλ καταλήγει να είναι μη ρεαλιστική καλή, αυτό που λέμε cheat τακτική. Δεν υπάρχει κάτι να κάνεις στον editor που να αλλάξε κάτι ώστε να έχεις τέτοια αποτελέσματα.
Η τακτική είναι τρομερά επιθετικογενής και κουράζει τους παίκτες σίγουρα αρκετά, ίσως για αυτό να έχεις αυτούς τους μικρούς τραυματισμούς.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά υπάρχει μια πολύ απλή λύση. Δοκίμασε με μια χειρότερη ομάδα. Γιατί τώρα ισχύει μάλλλον αυτό που λέει ο Μότζο. Οι παίκτες, που είναι από μόνοι τους υπερβολικά καλοί, έχουν μάλλον ταιριάξει απόλυτα στην τακτική.
tetra82
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Thu Jul 11, 2013 3:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xaxaxa ναι τώρα το είδα έβαλα τον Bale 2 φορές. Εχετε δίκιο θα δοκιμάσω με καμια valladolid το βραδάκι και θα δούμε. Πάντως έχεις δίκιο για την κούραση καθώς είμαι Γενάρη και ηδη σε αρκετούς παίκτες ο assistant προτείνει ξεκούραση. Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote:
tetra82 wrote:Κατεβάζω την εξής εντεκάδα.

De Gea, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Modric, Kroos, Bale, James, Ronaldo, Bale, Jese (ο Aguero είναι συνέχεια τραυματίας).


Λογικό είναι άμα κατεβαίνεις με 12 παίκτες να βάζεις τόσα γκολ.


ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧ
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”