Η συμμορια των τεσσαρων.

Post Reply
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυριες και κυριοι, ladies and gentlemen, meine Damen und Herren, Señoras y señores, Mesdames et Messieurs ξεκιναμε τον αγωνιστικο Γολγοθα με μονη ευχη να μην φτασουμε στην σταυρωση:

Image

Ιστορια: Η δευτερη τη ταξει εθνικη κατηγορια της Γερμανιας, ιδρυθηκε το 1974 και στην αρχη ειχε την μορφη ομιλων (Βορρας-Νοτος), με καθε ομιλο να εχει απο 20 ομαδες. Περασε απο πολλες αλλαγες, για να καταληξουμε στην σημερινη, οπου ο 18ος και 17ος τραγουδανε το "Καλο Ταξιδι" των Κατσιμιχαιων, ενω ο 16ος δινει 2 αγωνες πορδης και θανατου με τον 3ο της 3ης κατηγοριας. Να μην τα πολυλογουμε, οποιος χασει τον ηπιε (τον πικρο αμφορεα του υποβιβασμου), ενω αντιστοιχα ο 3ος της 2ης κατηγοριας δινει διπλο αγωνα με τον 16ο της Μπουντεσλιγκα. Καιτοι δευτερη ειναι μια κατηγορια με αρκετα υψηλο επιπεδο, που ανεδειξε μεγαλα ταλεντα (το πιο προσφατο ειναι ο Λουκας Ποντολσκι), αλλα δυστυχως καταπιε και ομαδες με μεγαλη ιστορια οπως η Αλεμανια Ααχεν, η Φορτουνα Κολωνιας, η Στουτγκαρτ Κικερς και η Βαλντχοφ Μανχαιμ (την οποια στο fm13 την πηγα Bundesliga). Επισης να αναφερω ενα trivia: ΜΟΝΟ το Αμβουργο δεν επεσε ποτε κατηγορια. ΟΛΕΣ οι υπολοιπες ομαδες εκαναν μια η κα παραπανω φορες το αγροτικο τους.

Φετινος στοχος ειναι μινιμουμ η 16η θεση, οτιδηποτε αλλο προκυψει ειναι μπονους. Η ομαδα δυστυχως δεν ειχε την οικονομικη δυνατοτητα για κατι καλυτερο, οποτε για φετος πρεπει να ξεχασουμε το επιθετικο ποδοσφαιρο, για να μην τσουξει ο λοκως μας.

1η αγωνιστικη: FSV Frankfurt- Rostock
Image
Πρωτη φορα ξεφτιλιζομαι ετσι στο Manager. Ναι ρε φιλε, εχω κανει ντουντουκια. Αλλα οχι ετσι. Μια ανασα, οχι ετσι ξερογκαζια. Τι να πεις? Οτι προηγεισαι στο στο 2' και στο ημιχρονο ηταν 4-1? Οτι απο το 13' και μετα παραδοθηκαμε ανευ ορων? Οτι πανικοβληθηκα και αρχισα τις χαζαμαρες? Aναποδη και με τον κηδεμονα σου.

2η αγωνιστικη: Rostock-Aue.
Image
Δευτερο συνεχομενο ντουντουκι, ο Συλβεστρ μας γλεντησε λεβεντικα. Ονειρεμενο ξεκινημα, 10 γκολ σε 2 αγωνες παθητικο, δυναμικο ξεκινημα στην 18η θεση.

3η αγωνιστικη: Κυπελο: Rostock- Nürnberg
Image
Μη μαμω το φελεκι σου, μη ετσι. Πρωτη φορα κατεβαινουμε πιεθαρχημενοι, ψυχραιμοι, με πλανο και σε μια αντεπιθεση ο Πεκχαρτ μας εκανε την ζημια. Καταρα!

4η αγωνιστικη: Düsseldorf-Rostock
Image

ΤΟ ΦΕΛΕΚΙΙΙΙΙ ΜΟΥΥΥΥ!!!! 1 ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΑΤΙΜΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΟΥΒΛΙΣΕ!!!! Μια ακινδυνη Ντυσελντορφ κερδισε ενα αστοχο Ροστοκ. Τελεια

5η αγωνιστικη: Rostock-St. Pauli (Fierce Rivals).
Εδω τελειωνουν τα ψεμματα. Εαν χασουμε, χανομαστε.
Image

Image

Image

Image
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

αμαν :shock: παιξε το συστηα Μεσολλογγι διαφορετικα ουτε την παρελαση δε θα προλαβεις :D
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο το κακο στο χειροτερο παει η ομαδα,κατι πρεπει να αλλαξει !
Image
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ίσως πρέπει να αλλάξει ο προπονητής -haterosik
Faith is all we need
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike the knight wrote:αμαν :shock: παιξε το συστηα Μεσολλογγι διαφορετικα ουτε την παρελαση δε θα προλαβεις :D
Απο χαλια ξεκινηματα αλλο τιποτα, αλλα εδω ρε φιλε, το φαπ φουπ της αρκουδας. Ανασα γιοκ
Giorgos Giovanis wrote:Απο το κακο στο χειροτερο παει η ομαδα,κατι πρεπει να αλλαξει !
Αστο πανω μου, τι νομιζεις, ετσι αμαχητι θα το παρατησει η Σερβουκλα μας?

.................................................................................................................................................................................................................................................................

Ακομη μιαμιση ωρα μετα την ληξη του αγωνα και το πληθος δεν ειχε ησυχασει. Οι μισοι παικτες βριζανε, καποιοι κλαιγανε, αλλοι ειχαν πεσει στην απελπισια. Λογικο ηταν. Πρωτη φορα βιωναν οι περισσοτεροι ντου στο γηπεδο και δεν ηξεραν πως να αντιδρασουν. Ο Νικιτς, ψυχραιμος, δεν ελεγε τιποτα, ηταν στιγμη εκτονωσης νευρων για ολους. Μονο αυτος δεν ειχε δικαιωμα να ξεσπασει. Επρεπε να περιμενει. Στα επισημα ο Ιωαννου, κατεβαζε χριστοπαναγιες. Ειχε δωθει σαφης οδηγια απο τις δυναμεις ασφαλειας να μην κινηθει κανενας, αφου ακομα δεν ειχαν θεσει υπο τον ελεγχο τους το πληθος. Το μονο παρηγορητικο ηταν οτι τουλαχιστον ηταν εκτονωση της στιγμης και οχι οργανωμενο πλαισιο. Ξαφνικα το κινητο του δονηθηκε: "Μηνυμα απο τον Νικιτς¨σκεφτηκε και το κοιταξε. Λαθος. Το μηνυμα ερχοταν απο τον προεδρο: "asap στο γραφειο μου". "Τι asap μωρη μαλιακα, που δεν ξερουμε πως να ξεμπερδεψουμε εδω?" σκεφτηκε φουρκισμενος ο Ιωαννου. Δευτερο μηνυμα καπακι δονησε το κινητο του: αυτη την φορα απο τον Νικιτς. "Σημερα διανυκτερευση γραφειο". "Αναμενομενο, παμε συστημενοι για φουντο". Χρειαστηκε να περασει ακομα μιση ωρα και οι οδηγιες σαφεις: η ομαδα θα διανυκτερευσει σε ξενοδοχειο, η αυριανη προπονηση κεκλεισμενων των θυρων και με αστυνομικη περιφρουρηση. Τρεχατος συναντηθηκε με τον Νικιτς στον διαδρομο και με γρηγορο βημα κατευθυνηθηκαν προς το γραφειο του προεδρου. Λιγο πριν μπουν, ο Νικιτς τον κρατησε απο το μανικι: "ο,τι και να γινει κει μεσα, κρατησου". Ανοιξαν την πορτα και μπηκαν μεσα φουριοζοι. Απεναντι τους ομως δεν ηταν ο προεδρος. Ηταν ενας αγνωστος κυριος, πορχωρημενης ηλικιας.

Image

-Καλησπερα σας κυριοι. Καθιστε παρακαλω.

Νικιτς και Ιωαννου εμειναν παξιμαδια. Ετοιμαστηκαν και οι δυο για μαχη και απεναντι τους φαινοταν ενας σαφεστατ αυστηρος αλλα ψυχραιμος κυριος. Τι διαολο συνεβη.

- Καθιστε κυριε Νικιτς και σεις κυριε Ιωαννου. Εαν καπνιζετε, βγαλτε τα τσιγαρα σας. Σερβιριστειτε καποιο ποτο, εαν θελετε. Μονο συντομα, γιατι μας περιμενει μεγαλη συζητηση.

Εκαναν και οι δυο αυτο ακριβως. Γεμισαν τα ποτηρια τους, αναψαν τα τσιγαρα τους και καθισαν απεναντι απο τον γηραιο αυτον κυριο.

- Κυριοι, δεν με γνωριζετε. Ονομαζομαι Χορστ Κλινκμαν και εδω και χρονια ειμαι μελος του δ.σ της ομαδας. Με αφορμη την κακη θεση της ομαδος, θεωρησα χρεος μου να παρεμβω. Θελω ομως να το κανω χωρις να μπω στα ποδια σας και κυριως θελω να ηρεμησω το χαιβανι τον "προεδρο" που εχει πανικοβληθει. Θελω συνοπτικα την κατασταση της ομαδος, που εγινε λαθος, τι κανουμε τωρα.

- Κυριε Κλινκμαν, καταρχας κανετε λαθος. Εγω σας γνωριζω. Και δεν ειστε ο Κλινκμαν, ειστε ο κυριος prof.dr Κλινσμαν, διασημος νεφρολογος του Ροστοκ. Τα πραγματα ειναι απλα: η ομαδα ειναι μετριων δυνατοτητων και με τα ατυχη αποτελεσματα οι παικτες εχουν πανικοβληθει.

- Και πιστευετε οτι ειστε σε θεση να τους καθησυχασετε?

- Καταρχην ναι, κατα δευτερον να τους εμψυχωσω.

- Πως?

- Αυτο κυριε Κλινκμαν θα μου επιτρεψετε να το κρατησω για εμενα. Ωστοσο αυτο θα γινει αμεσα.

- Θα σας το θεσω απλα κυριε Νικιτς. Για να μπορεσουμε να ξανακαθισουμε να πιουμε ενα ποτηρι μαζι, θελω 4 βαθμους τουλαχιστον στα επομενα δυο ματς. Εαν οχι, θα ψαξω για αντικατασταση σας.

-.....

-Εχω καθε καλη διαθεση να συνεργαστω μαζι σας, διοτι φαινεστε αξιοπρεπης ανθρωπος. Αυτη την στιγμη ομως κρινομαστε ολοι εκ του αποτελεσματος.
- Συμφωνοι λοιπον.

...........................................................................................................................................................................................................................................................

Την επομενη μερα η Ελκε αρνηθηκε να μπει στο γραφειο. Η ολονυκτια των Νικιτς-Ιωαννου ειχε μετατρεψει το γραφειο σε πεδιο μαχης. Ανακατα χαρτια, βουνα ολοκληρα απο αποτσιγαρα, παρατημενοι καφεδες δεξια και αριστερα. Και οι δυο τους σε υπερενταση. Αναλυση αντιπαλων, αλλα και της δικιας τους ομαδας, σχεδιασμοι, ιδεες, αντεγκλησεις. Ο καθενας επρεπε να παρει τον δρομο του: ο Νικιτς προς το ξενοδοχειο, ο Ιωαννου προς τα αποδυτηρια για ενα κρυο ντους και κατοπιν ενα βαρβατο πρωινο. Ο αγωνας με την Saarbrücken ηταν τελικος.

Λιγο πριν τον αγωνα:

- Μιλαν?
- Μμμ?
- Φοβαμαι.
- Εγω να δεις.
- Ναι, αλλα εισαι ψυχραιμος.
- Και τι να κανω? Να πανικοβληθω για συμπαρασταση?
- Μαλλον θα ηταν κακη ιδεα?
- Μαλλον.

6η αγωνιστκη: Saarbrücken-Rostock
Image
Image
ΑΝΤΕΕΕΕΕΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑ ΠΟΟΟΟΡΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ! ΕΤΣΙ! 1 στο 90' και να καιει! Ουφ, πρωτο σημαδι ζωης. Ο δρομος ειναι ακομα μακρυς.

7η αγωνιστικη: Rostock-Bielefeld
Image
Να σε καρφωνει ο πρωην αρχηγος σου ειναι παντα δυσαρεστο. Να σε καρφωνει ενω υπολογιζες οτι πας γι' αλλους 3 ποντους ακομα χειροτερο. Ο Μορις εσωσε προσωρινα την παρτιδα. 4 βαθμοι, ξεκουνηθηκαμε απο την 18η και πηγαμε στην 17η. Σωστα, κατι τρεχει στα γυφτικα, αλλα εδω πια παιζουμε μονο με ψυχολογια. Και η μικροτερη βελτιωση ειναι ευπροσδεκτη.

Τωρα ερχονται 2 απο τις δυσκολοτερες ομαδες της κατηγοριας: Γκροιτερ Φιρτ και Κολωνια. Στοχος και στα 2 να μην χασουμε.

8η αγωνιστικη: Rostock- Fürth
Image
Κανονικα θα επρεπε θα αρχισω να ωρυομαι. 2 γκολ με 3 on target προσπαθειες ειναι σχεδον cheat και αμαρτια να μην παρεις ετσι ενα παιχνιδι. Απ' την αλλη ομως, δεν φταιει κανεις. Ο χεστης ο εαυτος μου φταιει που τους τραβηξε πισω, εβαλα και το time wasting και στο τελος εβαλα αυτο εκει που επρεπε. -thymwmenos
Image

9η αγωνιστικη: Köln- Rostock
Image

Ως συνεπεια αυτου:

Image

Ενα ενενηνταλεπτο βιας, ξυλοδαρμου και μαζικης αμυνας. Αιμα, χαμος, στην τσεπη ο βαθμος.

Οι γηπεδουλοι βεβαια φροντισαν να μας ανταμειψουν για το μαγικο θεαμα που τους προσφεραμε

Image

Αλλα και εμεις, οπου φυγει φυγει

Image
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σαν να βελτιωθήκαμε κάπως. Την παραμονή αν δείξουν οι παίκτες σοβαρότητα την έχεις.
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AchilleasP wrote:Ίσως πρέπει να αλλάξει ο προπονητής -haterosik
Απο την Sport Bild πρεπει να εισαι εσυ. :D
GIANNIS511 wrote:Σαν να βελτιωθήκαμε κάπως. Την παραμονή αν δείξουν οι παίκτες σοβαρότητα την έχεις.
Καλως τον και σε ευχαριστω για το σχολιο. Το καλο ειναι οτι δεν εχουν ξεφυγει οι υπολοιπες ομαδες που ειμαστε στον πατο. Κατι σαν την περυσινη σαιζον απο την αναποδη.

10η αγωνιστικη: Union Berlin- Rostock
Image

Καλα πηγε μεχρι το 68', αλλα εκει ο Χαμιτ Αβδουλ Χρυσομπαλος μας κολλησε το ενσημο.

Μεχρι τωρα λοιπον εχουμε 1 νικη, 3 ισοπαλιες, 6 ηττες.

Τα κακα νεα:
1. Η αμυνα μπορει να συμμαζευτηκε, αλλα αυτο εχει να κανει με το οτι παιζουμε πλεον πολυ πιο αμυντικα. Ηταν γνωστο το θεμα της ποιοτητας, αλλα ιδιως ο Ντεγκενεκ αποτελει θεμα. Η που πιασει 7,9 η που θα πιασει 4,7. Μεσο ορο δεν εχει. Η υπολοιπη αμυντικη γραμμη ειναι φιλοτιμη αλλα ατεχνη και αργη.

2. Η επιθεση: Φοβερο θεμα, ισως χρειαστει να γινει καποια μεταγραφη το χειμωνα. Τα ακρα παραμενουν αξιοπρεπη, παρα το ξεδιαντροπο ξεπουλημα του Βαιντλιχ για να παει Μπιλεφελντ, -kwloxero, αλλα μπροστα πασχουμε. Ο Νικολοφ ειναι προκλητικα κακος, ο Μορις παλευει αλλα ειναι περισσοτερο εξτρεμ, ο Αντεμιαν ειναι κινητικος και νιωθει, χρειαζεται ομως πολλες ευκαιριες. Ολοι μαζι μισο Λαβριτς δεν κανουν. Speaking of Λαβριτς, τον πλησιασα για να γυρισει "στην αγαπημενη του ομαδα" και με εγραψε στα αρκιντια του. Καλααααα.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O6Y83Ks-0O8[/youtube]

3. Εγω ο ιδιος. Αλλο ανακατευεις την τραπουλα, αλλο σου πεφτουν τα χαρτια και γινεσαι ρεζιλι. Ειπαμε οτι ειμαι σκραπας παιχτης, (αμα ειμασταν ολοι καλοι, θα ανοιγαμε σχολη να βγαλουμε κανα ψιλο), αλλα δοξα τον Παναγαθο αμα τις παραμονες μου και τις ανοδους απο χαμηλοτερες κατηγοριες τις ριξω στον Αλεφαντο, θα παει να ζητησει συγγνωμη απο τον Δουρο. Οποτε σιλανς. Δεν ειμαστε αρκετα καλοι, αλλα δεν ειμαστε και του πεταματου.

4. Επεσε η ψυχολογια με τα συνεχομενα αρνητικα αποτελεσματα. Η νικη επι του Ζααρμπρυκεν, εδωσε μεν ανασα, αλλα Μπιλεφελντ (κυριως) και Φυρτ (λιγοτερο) μπορουσαν να μας εδιναν ανεση, γιατι εχουμε ακομη να παιξουμε με Νυρεμβεργη και Αουγκσμπουργκ και εκει δυσκολα θα παρουμε βαθμους. Επισης υπαρχει και το ντερμπυ μισους με την Δρεσδη, το οποιο μπορει να παει πατος η αφρος.

5. Σαουτερ/Γκος σκετη απογοητευση. Υποτιθεται οτι θα εδιναν λυσεις στο κεντρο, αλλα χωρις Κριστιανσεν να καλυπτει οι τυποι ειναι σαν τον πατο της Αλεξανδρατου: χωνια.

Τα καλα.

1. Πεγκελοφ και Κριστιανσεν ειναι 17χρονοι, αλλα πεσαν στα βαθια και κολυμπανε. Ο πολυτιμος Σειταριδης δινει λυσεις, ο Πετρας καιτοι αργος, ειναι φτωχος πλην τιμιος και καλυπτει ικανοποιητικα την θεση του στοπερ, οποτε μ' επιτρεπει να εχω regista Κριστιανσεν. Ο οποιος ευχομαι να μην τον λιμπιστει καμια σοβαρη ομαδα γιατι την κατσαμε την βαρκα.

2. Ο τερματορος Ελ Χωστης δινει σιγουρια με την σταθεροτητα του. Χωρις αυτον μπορει και ειχαμε παρατησει το παιχνιδι η εστω να δυσκολευε περισσοτερο η ηδη δυσκολη θεση μας.

3. Κατεβαινει ο βαθμος δυσκολιας του προγραμματος. Ειδικα οι τελευταιοι δυο αγωνες με τους αμεσους διεκδικητες της 16ης θεσης, FSV Frankfurt και Aue ειναι must win. Αν δεν κολλησω πονταλακια εκει, λαθος δουλεια διαλεξα. Σαντχαουζεν, Καρλσρουη ενδεικνυνται για τριποντακια.

4. Η αμυνα. Οσο αστειο και να φαινεται, το παθητικο μου για ομαδα που παλευει για παραμονη ειναι αξιοπρεπεστατο. Αν δεν ειχαμε και το ντουντουκι απο την Φουσουβου, θα ημασταν καλυτερα.

Συμπερασματικα: Δυσκολος αλλα οχι αδυνατος ο στοχος της αμεσης παραμονης, σαφως πιο εφικτος αλλα επικινδυνος ο στοχος της 16ης θεσης. Χονδρικα, 33 βαθμους (+-) πρεπει να τους φτασουμε. Με τους μισους στον πρωτο γυρο ειμαστε κομπλε.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

χαχαχα καλα μιλαμε δραμα ακομα και το τραγουδι τα λεει ολα :D φυγε οσο ειναι καιρος :P
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10055
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Α οκ εσένα τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα από τα δικά μου! Κανένα δανεικό τζαμπέ δεν πήρες; 4 έχεις δικαίωμα...
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To nou sou... wrote:Α οκ εσένα τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα από τα δικά μου! Κανένα δανεικό τζαμπέ δεν πήρες; 4 έχεις δικαίωμα...
Τους βρωμαει η φανελα ανατολικογερμανιλα και δεν θελουν να ερθουν. Κι αυτοι που θελουν να ερθουν εχουν ξυλινο ποδι και γυαλινο ματι. Θα βαλω τα βυζανιαρικα εν αναγκη, αλλα φορ στανταρ πρεπει να παρω. Ηδη εχω κανει καποιες κρουσεις, εχω φαει ακυρα, αλλα ο χονδρος γαρ (εγω :D ) επιμονος. Θα φερω φορ να τρομαξει η πλαση, και ο Νοιερ πατατες θε να κλασει! (μαλλον το κουρασα λιγο). :D
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

με αυτα που ειπες τρομαξα χειροτερα :D
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έναν τρόπο για να βρίσκω παίκτες καλούς σε μικρά πρωταθλήματα πάντως ήταν να ψάχνω ελεύθερους με καμια διεθνή συμμετοχή. Δες αν θες και κατα κει μήπως και κανα σαπάκι 30φεύγας θέλει να συμπληρώσει ένσημα ;)
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Ωραιος, αλλα που πας με τα ναζα της Ροστοκ; :D
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Καποιος τρεχει σαν τον Βεγγο εδω... :P
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10055
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Stoperhaimer wrote:Τους βρωμαει η φανελα ανατολικογερμανιλα και δεν θελουν να ερθουν. Κι αυτοι που θελουν να ερθουν εχουν ξυλινο ποδι και γυαλινο ματι. Θα βαλω τα βυζανιαρικα εν αναγκη, αλλα φορ στανταρ πρεπει να παρω. Ηδη εχω κανει καποιες κρουσεις, εχω φαει ακυρα, αλλα ο χονδρος γαρ (εγω :D ) επιμονος. Θα φερω φορ να τρομαξει η πλαση, και ο Νοιερ πατατες θε να κλασει! (μαλλον το κουρασα λιγο). :D
Χαχαχα περπατάνε και με Π ή όχι ακόμα;;; :D Μου κάνει εντύπωση πάντως που έχεις το μισό μπάτζετ σε μισθούς από μένα (Duisburg). Εγώ είχα και παικτάκια να πουλήσω, έφυγαν και όσοι είχαν μεγάλο συμβόλαιο (κάποιοι χωρίς να το θέλω αλλά ήταν αδύνατο να τους κρατήσω με τα λεφτά που έπαιρναν και τις οικονομικές δυνατότητες που είχα) που έληγε, ξεκίνησα από το μηδέν κι έστρωσα τα οικονομικά. Βέβαια μέχρι να γίνουν όλα αυτά αναγκάστηκα να πάρω παίκτες σαν τον Καρυπίδη και το Μπουμάλ γιατί δεν είχα κανέναν! -puppie Τερμάτισα 8ος την πρώτη χρονιά στη 2η κατηγορία και τώρα ετοιμάζομαι να χτυπήσω την άνοδο... Με 6.5Μ σε μισθούς και 2.5Μ σε budget μεταγραφών νομίζω πως είναι εφικτό... Εσένα σε βλέπω να δυσκολεύεσαι λίγο παραπάνω...
I LOVE THIS SITE!!!
Post Reply

Return to “Γερμανία”