''One team in Hampshire There's only one team in Hampshire''

User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καθε αγωνα και καλυτερη η ομαδα !!
Image
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Πεταει η ομας, προπονηταρα μου! :p
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Συμμετοχή αρκετή δεν βλέπω και προβληματίζομαι.. :P


:arrow: Συνέχεια


Image


---


-Santi Munez (ο βοηθός μου): Πες μου ότι διάβασες το σημερινό φύλλο της Southern Daily Echo..
-Εγώ: Mόλις τώρα. Είμαι άφωνος.
-Santi Munez: Κοίτα, αν είναι αλήθεια, μπορείς να το πεις σε εμένα. Γνωριζόμαστε τόσα χρόνια.
-Εγώ: Ε τότε ρε Santi άσε τις μπούρδες! Η κοπέλα είναι για τα σίδερα! Κάτι πρέπει να κάνουμε!
-Santi Munez: Όπα όπα κάτσε αυτή βγήκε και στην τηλεόραση!
-Εγώ: Ε του κερατά δηλαδή..
(Από την TV: Ναι ναι, ο Dimi -γιατί κύριο δεν μπορώ να τον αποκαλέσω- με παράτησε όταν ακόμα ήταν manager στην Newcastle United. Είχε έρθει πρώτη φορά στην παμπ που δούλευα ως σερβιτόρα, στο ''Blue Donkey'', μετά την νίκη της ομάδας του κόντρα στην West Ham. Φαινόταν να ενδιαφέρεται για μένα. Μερικές ώρες μετά βρεθήκαμε στον χώρο του και μπορείτε να καταλάβετε τι ακολούθησε. Την επόμενη μέρα μιλήσαμε, αλλά έδειχνε να ενδιαφέρεται περισσότερο για το τι θα κάνει η ομάδα του παρά για μένα. Οι μέρες κυλούσαν και βγαίναμε όχι επίσημα ως ζευγάρι, γιατί δεν είχε τον χρόνο έλεγε. Όμως εγώ ήθελα να είμαι μαζί του και καταλάβαινα από τα μάτια του ότι με έβλεπε σοβαρά. Δεν καταλαβαίνω τι άλλαξε.)
-Εγώ: ΤΙ ΛΕΕΙ. ΤΙ ΛΕΕΙ.
-Santi Munez: Θα καλέσω αμέσως δικηγόρο.
-Έτσι μπράβο. Είσαι φίλος ρε Santi. Προς το παρόν έχουμε ένα μας να προετοιμάσουμε.


---




Δεκέμβριος 2013
Image
Εντάξει, αυτά που κάνει ο Osvaldo φέτος δεν υπάρχουν. Τι νίκη Θεέ μου! Τους εξαφανίσαμε!
Image

Image
Καμιά αντίσταση και από την Cardiff. Εύκολο διπλό.

Image
Δυσκολευτήκαμε αρκετά στην έδρα μας με την Swansea αλλά ο Rodriguez (που είναι πλέον διεθνής μαζί με Lallana-Lambert) είχε την λύση.

Image
Νίκη να 'ναι και όπως να 'ναι. Ντερμπυ με τα όλα του και ακόμα και η Liverpool για άλλη μια φορά υποτάχθηκε στους Saints! (:
Image

Image
Το 1-0 τείνει να γίνει το αγαπημένο μας σκορ. Αυτή τη φορά μας έσωσε μια έμπνευση του Wanyama.

Image
O Osvaldo ''πάγωσε'' το White Heart Lane μόλις στο 3' και οι Spurs μας απάντησαν με ανύπαρκτο πέναλτι! οι φωνές μου ακούγονταν μέχρι κάτω στο Southamton! Τελικά βρήκαμε τρόπο να ισοφαρίσουμε με τον αρχηγό μας, διότι δεν θα το ήθελε ούτε ο Θεός να μην πάρουμε ούτε τον 1 βαθμό. -kwloxero
Image

Image
Κακό ματς. Το αφήνουμε πίσω και συνεχίζουμε.

:arrow: Η ως τώρα βαθμολογία μας στην Premier League
Image
ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ! ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ ΟΛΟΙ ΑΔΕΛΦΙΑ! :P Η εξαιρετική μας πορεία δεν έχει σταματημό και φυσικά δεν έχουμε κάνει ακόμα την πρώτη μας ήττα! :wink:



---


(Λίγες μέρες μετά στο αεροδρόμιο του Southampton)

-Εγώ: Που είσαι ρε Playboy!
-Μάνθος Φουστάνος: Έλα ρε τρελέ! Πόσα χρόνια πάνε;
-Εγώ: Ε σίγουρα αρκετά! Πάνω από 5!
-Μάνθος Φουστάνος: Τώρα που ήρθε ο Μάνθος όλα θα φτιάξουν φίλε μου!
-Εγώ: Μακάρι. Γιατί αυτή η ιστορία με την Joanna έχει κάνει κακό στην εικόνα μου.
-Μάνθος Φουστάνος: Μην μασάς ρε.. Όλα θα γίνουν όπως τα πει ο Μάνθος. Μάνθος Φουστάνος, βιομήχανος, Χαρτέξ.
-Εγώ: Γιατί κάτι μου λέει ότι θα μπλέξω χειρότερα;
-Μάνθος Φουστάνος: Έλα σταμάτα. Δείξε μου την τρελή που λες.
-Εγώ: Ορίστε.
-Μάνθος Φουστάνος: Αν είναι δυνατόν ρε! Η Joanna! Πόσο μικρός ο κόσμος..
-Εγώ: Και αυτην την ξέρεις; Ε δεν σε πιστεύω..
-Μάνθος Φουστάνος: Ναι ναι άστα. Το αμαρτωλό παρελθόν μου το θυμάσαι; Ε αυτή ήταν μια από τις πολλές. Αλλά εγώ από το 2000 μόνο Πέγκυ όπως ξέρεις.
-Εγώ: Ναι ναι τελοσπάντων.
-Μάνθος Φουστάνος: Περίμενε γιατί με καλεί η μοναδική μου αγάπη.
-Εγώ: Μίλα εσύ με την θεατρίνα σου όπως θα πηγαίνουμε σπίτι μου..


---

:!: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: H Southern Daily Echo δίνει την ευκαιρία στους αναγνώστες της, ΕΣΑΣ ΔΗΛΑΔΗ, να απαντήσουν ηλεκτρονικά ποιους παίκτες επιθυμούν να δουν με την φανέλα της Southampton κατά την χειμερινή μεταγραφική περίοδο που ξεκινά σε λίγες μέρες! Περιμένουμε να δούμε τις απόψεις σας για το σε ποιες θέσεις χρειάζονται ενίσχυση οι Saints!


---


Image


Image


Off Topic:
Στο επόμενο ποστ:
-Περισσότερη πλοκή
-Μεταγραφές χειμώνα
-Περισσότερη FMική δράση
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι ομαδαρα εχεις φτιαξει ??!!
Image
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Φιλε Ντιμι, για να σου προτεινουμε παικτες, βαλε το ροστερ σου με σορταρισμα στο av.rating και αναφορα βοηθου.
Οσο για τη συμμετοχη, οντως ψοφια πραγματα φετος :p
ballinis
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Apr 27, 2011 2:43 pm
Football Manager της ομάδας: monaco
Αγαπημένη Ομάδα: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πετάει η ομάδα!!Καλή συνέχεια!!
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times


Off Topic:
Sioutas, το σκέφτηκα αυτό με το rating αλλά τελικά θα σας το κάνω πιο εύκολο! :P Σχετικά τώρα την συμμέτοχη, σίγουρα την ιστορία την γράφουμε για την δική μας κ@ύλα, όμως δεν αδικώ τον κόσμο που δεν ποστάρει. Είναι που 2 χρόνια τώρα βλέπουμε τις ίδιες και τις ίδιες ιστορίες, ίδιες ομάδες και ίδιο στόρυ. Anyway, εγώ θα συνεχίσω! :D

:arrow: Συνέχεια


Image



---


Ο Πρόεδρος Nicola Cortese είναι γενικά πολύ ευχαριστημένος από την παρουσία μου ως τώρα στον σύλλογο. Γι' αυτό άλλωστε είμαι και Αμετακίνητος από την θέση του manager. Μετά και το τελευταίο μας meeting, μου έδωσε ένα μπάτζετ μόλις 350 χιλιάδες. Όταν τον ρώτησα γιατί, μου είπε ότι ο σύλλογος αναβαθμίζεται ήδη σε όλους τους τομείς και προς το παρόν πρέπει να κάνω υπομονή και να δουλέψω με τα ήδη υπάρχοντα μέσα. Έχοντας τέτοιες δυσκολίες, έχω και τον φίλο μου Μάνθο Φουστάνο να το παίζει ξερόλας και να επιμένει ότι θέλουμε φορ, την στιγμή που ο Osvaldo έχει άψογη σχέση με τα δίχτυα και ενώ και ο ίδιος το ξέρει ότι είναι εδώ στο Southampton για άλλη δουλειά.

Έτσι λοιπόν, κατόπιν ώριμης σκέψης και με γνώμονα το καλό του συλλόγου αποφάσισα σε ποιες θέσεις πρέπει να ενισχυθούμε:

:arrow: Αριστερό μπακ
:arrow: Κεντρικό μπακ
:arrow: Δεξί εξτρεμ
:arrow: Κεντρικό χαφ/box to box

Aντίθετα, για να γίνουν οι άνωθεν κινήσεις, έπρεπε να αποδεσμεύσουμε παίχτες, ειδικά αυτούς που δεν προσέφεραν στον σύλλογο:
Image

Και τώρα πρέπει να μιλήσουμε με μπόλικους agents παιχτών. Άντε να δούμε..



---


Image


Image


Off Topic:
Αυτά προς το παρόν! :D
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

:arrow: Συνέχεια


Image



---



:arrow: Χειμερινές Μεταγραφές
-Ήρθαν
Image
Ρευστό δεν υπήρχε για σημαντική ενίσχυση. Έτσι και αλλιώς το ρόστερ στην παρούσα φάση χρειαζόταν απλά μερικές πινελιές. Το καλοκαίρι έρχονται τα σπουδαία.

:arrow: Ιανουάριος 2014
Image
Οι νίκες συνεχίζονται στο πρωτάθλημα. Ο αποκλεισμός από την Crystal Palace ασήμαντος, δεν ήταν στα άμεσα σχέδια το τρόπαιο του F.A. Cup. Οι πελατειακές σχέσεις με την Liverpool συνεχίζονται και φυσικά τεράστιο ενδιαφέρον είχαν τα ματς με την Newcastle για τον ημιτελικό του Capital One Cup, τελικός με την Totteham λοιπόν! Απότομη προσγείωση στην πραγματικότητα ήταν η πρώτη ήττα της σεζόν από την Man City. Με την Norwich απλά μέτριοι.
Image
(Southern Daily Echo:''Η Soton ''έπνιξε'' την Newcastle στο πρώτο ματς για τα ημιτελικά του Capital One Cup σε ένα ιδιαίτερο παιχνίδι για τον Dimi Zag κοντρα στην πρώην ομάδα του.''

Image
Αμυντικά ήταν ένας σχετικά καλός μήνας για μας, αλλά έχουμε παρουσιαστεί και πολύ καλύτεροι. Επιθετικά ο Οsvaldo πήρε πάλι μπρος και γενικά είχαμε ποικιλία στο σκοράρισμα.
Image
(Southern Daily Echo:'' Ο Jay Rodriguez αποτελεί σίγουρη μηχανή γκολ για την Soton.''

:arrow: Η ως τώρα βαθμολογία μας στην Premier League
Image
Σκέτο ντέρμπυ η βαθμολογία από τον 1ο μέχρι τον 13ο. Αναμένεται να κονταροχτυπηθούμε πολλές φορές μέχρι τον Μάιο με την Man Utd.


---


:arrow: Στο γραφείο μου στις εγκαταστάσεις της ομάδας στο Staplewood

-Εγώ: Τι δουλειά έχει η Πόρσε σου ΜΕΣΑ στο γήπεδο προπόνησης;
-Μάνθος Φουστάνος: Ε να, είχα ένα θέμα με τα φρένα και ξέρεις..
-Eγώ: Όχι δεν ξέρω!
-Μάνθος Φουστάνος: Ε να ρε παιδί μου, βγήκα με την Joanna όπως είχαμε πει, θυμηθήκαμε τα παλιά, πήγαμε στο ξενοδοχείο της, μου πε οτι απλά θέλει να σου φάει λεφτά, την έριξα και έφυγα. Ε μετά ήμουν τύφλα και βρέθηκα εδώ με χαλασμένα φρένα και ξάπλωσα στον καναπέ..
-Eγώ: Και τα λες όλα τόσο άνετα σαν να είναι όλα νορμάλ! Τελοσπάντων, δηλαδή δεν θα με ενοχλήσει ξανά;
-Μάνθος Φουστάνος: Ε κοίτα, αυτή έτσι όπως είναι στα μέλια, σιγά μην σε θυμάται αφού πήγε με τον καλύτερο!
Image
-Eγώ: Άνοιξε το κουτάκι με τις μ@λακίες πάλι..
-Μάνθος Φουστάνος: Χαλάρωσε ρε συ, όλα καλά θα πάνε, άκρες έχω άλλωστε..




---


Image


Image


Off Topic:
Αυτά για σήμερα παιδιά! Αύριο-μεθαύριο η συνέχεια! :D
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομαδα συνεχιζει να εκπλησσει !
Στοχος η παραμονη στα ψηλα της βαθμολογιας !
Image
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόνο μη μου αγχώνεσαι για την συμμετοχή.. Θα έρθει.. Παίξε το game σου γούσταρε το και όλα τα άλλα θα έρθουν... Δεν θα σου πώ τα κλισέ εγώ οτι γ@μας και δερνεις κτλ... Απλά κανόνισε να πας τουλάχιστον Chou Lou γιατί θα μάθω που μένεις (: -tsekouri
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Χαχαχαχαχα :D Πιστευω την εχουμε την τετραδα!! Παντως λεω να συνεχισω ετσι την παρουσιαση της ιστοριας οπως στο προηγουμενο ποστ, διοτι ενα ενα τα ματς μαλλον ειναι πιο κουραστικο και για εσας. Σε λιγες ωρες η συνεχεια!
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη ιστορια την διβασα μονοκοπανια εχεις τρελανει κοσμο
Καλη συνεχεια
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θέλουμε την συνέχεια!! -ksilo
Πας πολύ καλά,στόχος μάλλον Champions League.
Don't hate the player hate the game.
tsilas
Amateur
Amateur
Posts: 111
Joined: Mon Mar 17, 2008 3:51 pm
Football Manager της ομάδας: A.F.C. Ajax
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι εγινε τελικα?? Το παρατησαμε το project με το στορυ εδω??
Post Reply

Return to “Αγγλία”