Blaise Matuidi AM/M(K)

Post Reply
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14771
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο 26χρονος Γάλλος με καταγωγη απο την Αγκόλα Blaise Matuidi ειναι η πρόταση μου για το φετινό παιχνιδί
Έχωντας περάσει ολά τα χρονία της καριέρας του στη Γαλλία σε Τρουα,Σεντ ετιεν και Παρι αποτελεί ενα αξιόπιστο εργάλειο για κάθε ομάδα
Για την αγορά του αριστεροπόδαρου μέσου θα χρειαστούν περι τα 7 εκκατομύρια ενω ο ίδιος θα ζητήσει 3 με 3,5 εκκατομύρια το χρόνο
Προσωπικά τον αγόρασα στην Αρσεναλ οπου έχει μεσο ορο 7,10 ενώ σπάνια κουράζετε και τραυματίζεται
Τον βαζω κυριως ως οργανωτη με ρολο αμυνα στο 4-2-3-1 ενω στο 4-5-1 παιζει ως Regista
Image
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διαφωνώ ως προς το ρόλο του. Ο τύπος είναι γεννημένος για BWM στο κέντρο. Σίγουρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως DLP αλλά νομίζω οτι σε μεγάλες ομάδες είναι ο ορισμός του κόφτη.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14771
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην αρχη τον δοκιμασα bwm αλλα δε μου εκανε τοσο καλη δουλεια
Να σημιωσω οτι τον εχω παιζω ενα ιδιοτυπο 4-2-3-1 οπου εχω τον Ματουιντι ως αριστερο αμυντικο χαφ DLP(D) και τον Ραμσι BtB δεξι κεντρικο χαφ
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω ότι το παλικάρι είναι ο ορισμός του BWM και του κόφτη γενικότερα..

Επίσης σοβαρά τώρα... Αγόρασες στην Άρσεναλ τον Matuidi, άφησες πάγκο Arteta - Ramsey και έπαιζες με DLP-Matuidi // BWM-Flamini?
Το λέω με την έννοια ότι η Άρσεναλ έχει ένα σωρό δημιουργικούς μέσους (ειδικά ο Ramsey τεράστιο ταλέντο) και μόνο έναν παραλίγο κόφτη (Flamini).. Γιατί να τον χρησιμοποιήσεις σε αυτή τη θέση...?
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14771
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρτετα εφυγε με τις ζεστες του Ιουλη,προσωπικη αντιπαθεια :D
Οπως ειπα και πανω παιζω με dlp και btb
Ειναι η αληθεια οτι στην αρχη δοκιμασα το διδυμο Γουιλσιρ Ραμσι αλλα πατωσε
Φλαμινι παιζει αρεα και που
Last edited by themistoklis7 on Mon Dec 23, 2013 1:51 am, edited 1 time in total.
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα προτιμούσα στο κέντρο Αρτέτα DLP με Matuidi BWM / B2B και στην πορεία ο Ramsey σιγά σιγά την φανέλα βασικού σπίτι του.. Αλλά αφού σου αποδίδει εκεί οκ...
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα μου έκανε εντύπωση το Matuidi - Regista.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Post Reply

Return to “Μέσοι”