Southampton

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
vouksis
Amateur
Amateur
Posts: 126
Joined: Sat Oct 24, 2009 11:20 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιβεβαιωνω και εγω αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω. βγαζει νοημα γιατι ουσιαστικα μπαλατζαρει το γεγονως οτι ο οσβαλντο ειναι δανεικος (στο δικο μου save η γιουβεντους ενεργοποιει τη ρητρα του).Πολυ καλο save η σαουθαμπτον εχει πολυ καλο υλικο και αρκετα λεφτα οποτε με λιγη τυχη μπορεις να χτυπησεις ευρωπη την πρωτη χρονια (εγω εχασα το τσου λου για 3 βαθμους). Συμφωνω σε ολα με την αναλυση απλα να κανω δυο παρατηρησεις :1) Ο luke shaw με δυο σοβαρους τραυματισμους εχασε σχεδον ολοκληρη τη χρονια (ευτυχως που ειχα παρει ενα μπακ απ DL) 2) Πουλησα τον lambert (δεν παιζω με target man) και πηρα στη θεση του τον diouf οπου εκανε μια αρκετα καλη χρονια (τον εκανα rotation με τον salomon kalou και οι δυο ηταν σχεδον εξισου καλοι)
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Γενικά έχει ωραία ομάδα και με μερικές προσθήκες γίνεται αρκετά καλύτερη.
Εγω πάντως θα κοίταζα να πουλήσω Fonte, Hoovield, Boruc, Davis (GK), de Prado.
Και θα έπαιρνα οπωσδήποτε Zieler (είναι και homegrown in nation- κατι που δε γνωριζα) με 6,5Μ
και Μπαλάντα με 8-10Μ

Μετά θα κοίταζα να πάρω κανά μεσοεπιθετικό δανεικό ώστε το καλοκαίρι να κλείσω Ince για να τονώσουμε και το αγγλικό στοιχείο.
Μπροστά είναι ο μόνος μου γρύφος γιατί δεν ξερω πως αποδίδει ο lambert αλλά μπορεί να παίξει και ο jay εκεί οπότε για πρώτη χρονιά νομίζω είναι καλυμένη η ομάδα. Το πολύ κανας δανεικός εκτός αν προκύψει καμία ευκαιρία.

Και μετά καλές κινήσεις το επόμενο καλοκαίρι.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Lambert Target Man, το ιδιο και ο Jay Rod. Εξαιρετικοι σε καθε save που εκανα με Soton φετος.
Amoxilin
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Tue Jun 25, 2013 11:35 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
facebook προφίλ: giannis.perifanos.10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορώ να έχω τις ατομικές συμβουλές?? Ξεκίνησα save με southampton και έχω πορωθεί άγρια...


Επίσης μία τεκμηριωμένη άποψη για lallana...
tsilas
Amateur
Amateur
Posts: 111
Joined: Mon Mar 17, 2008 3:51 pm
Football Manager της ομάδας: A.F.C. Ajax
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lallana ως advanced playmaker ειδικα AMC αλλα και στην MC θεση πολυ καλος, 3 χρονιες 8-10 γκολ και καμια 12αρα ασσιστ ανα σεζον με μεσο ορο 7-7.1. Αυτο στο δικο μου σειβ πριν το update βεβαια. τωρα χωρις τον Osvaldo μπροστα δεν ξερω. Επισης σε μενα ο Λαμπερτ επαιζε πολυ καλα στο 4 3 3 ως F9...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Εγώ που είχα δοκιμάσει είχα Lallana AMR IF (a) & Lambert CF (a)


Tapatalked
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ανεβάσω όταν τελειώσει το πρώτο μισό κανένα σκρινσοτ... Αλλά για να ξέρω προς τα που να κοιτάω, περίπου τι μπάτζετ δίνει για 2η σεζόν (κ τι θέση βγήκατε για να ξέρω να υπολογίσω)...
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Amoxilin wrote:Μπορώ να έχω τις ατομικές συμβουλές?? Ξεκίνησα save με southampton και έχω πορωθεί άγρια...


Επίσης μία τεκμηριωμένη άποψη για lallana...
Lallana φυσική θέση amr με "κίνηση" killers balls και σε καλό επίπεδο πάσες και δημιουργικότητα...
πάμε σε amr και ρόλο advanced playmaker
λόγω υψηλού dribbling πάμε σε attack καθήκοντα
κατά τα άλλα ωραία ανάλυση Gio!
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Για πείτε ρε παίδες καμιά ιδέα για τους ακραίους. Χρησιμοποιώ βασικούς AML: Rodriguez AMR: Lallana και αναπληρωματικο τον Ramirez. O Rodriguez, αν και δεν ενθουσιαζει, παίζει αρκετά καλά. Αντίθετα οι άλλοι δύο όπου και να τους βάλω δεν παίζουν καλά. Έχουν κάποια ξεσπάσματα αλλά όταν περιμένω από αυτούς κάτι αυτοί δεν αποδίδουν. Καμια ιδέα?


Tapatalked
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Rodriguez AML IF (S)
Lallana AMR W (A)
Gaston AMC ή πάγκο ανάλογα με το σύστημα...

Εναλλακτικά
Gaston AMR IF
Lallana/Rodriguez AML IF

Ροντρίγκεζ κ Γκαστόν αρκετά σκαμπανεβάσματα...
Στην αρχή ο Λαλανά μόνο με ξεσπάσματα κι αυτός αλλά μετά τα μέσα της πρώτης σεζόν πήρε φόρα και δεν σταμάτησε... Παίζε μόνιμα με ψηλό επιθετικό καλό στο ψηλό παιχνίδι και ο Lallana ¨η θα βγάζει σέντρες ή θα τρυπώνει στην πλάτη της άμυνας...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Οκ θα δοκιμάσω την πρώτη σου λύση μιας και τη δεύτερη την έχω δοκιμάσει πολλες φορές. Σε εμένα ο Ροντρίγκεζ ειναι αρκετα σταθερος. Κανει πολύ ωραίες κινήσεις και τα περισσοτερα γκολ προερχονται απο καποια κινηση του. Ο Γκαστόν AMC ηταν άφαντος οποτε τον δοκιμασα AMR IF και σε 3 σερι παιχνιδια εκανε παππαδες. Αλλα μετά πάλι άφαντος. Λαλλάνα εκανε μερικά καλά παιχνίδια στην αρχή. Μετά τα χριστουγεννα μ ζητησε να φυγει. Του πα οκ. Αλλα ηρθε μονο προταση 10Μ απο Ατλετικο σε δοσεις οποτε ειπα οχι. Μετα τα χριστουγεννα ζητησε να μεινει οποτε θα δουμε. Γενικά αν έρθουν καλες προτασεις τους εχω τυλιξει και τους έχω στειλει.


Tapatalked
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από τους 3 τον Lallana μην τον στείλεις με τίποτα... Από τις 2 εναλλακτικές που σου είπα την πρώτη χρησιμοποιώ 9/10 φορές και την δεύτερη μόνο σε φάση τραυματισμού/κουρασμένου κάποιου παίχτη... Γενικά ο Lallana δεν έκανε και πολλά πράγματα σαν AML IF παρά μόνο σε ελάχιστα ματς...
Δώστου χρόνο σαν AMR Winger και δεν νομίζω να μην αποδώσει τα μέγιστα...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

οκ Θα δοκιμάσω το βραδακι και θα ενημερωσω. Θενκς Άλεξ.


Tapatalked
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το καλύτερο και μεγαλύτερο μου save φέτος τώρα τελειώνω την 2η χρονιά σιγά σιγά.
Στην πρώτη χρονιά βγήκα 5 2 αγωνιστικές πριν το τέλος ήταν τετραπλή ισοβαθμία Λίβερπουλ-Τσέλσι-Έβερτον και εγώ.
Πήγα Uefa μου έδωσε περίπου 35 μύρια πούλησα τον Ramirez 15m πήρε και η Juve τον Osvaldo με 19m.
Και άρχισα να αγοράζω πήρα Holtby,J.Garcia,Livermore για κεντό,πίσω Balanta,τέρμα Navas,Jovetic μπροστά,και στα άκρα Tadic-Salah(δανεικό).
Έχω φτιάξει πολύ δυνατή ομάδα με πολύ σκυλίσιο κέντρο.
Μόνο σε εμένα βγαίνουν πολύ τραυματισμοί;
O Ward-Prowse και ο Schneiderlin 4-5 μήνες την 1η χρονιά κανά δίμηνο ο Lallana και 3-4 μήνες και ο Jay...
Don't hate the player hate the game.
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”