Παναθηναϊκός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mayke cruzeiro
AlexD13
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Dec 15, 2013 1:58 am
Football Manager της ομάδας: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μολις ξεκινησα μ τον ΠΑΟ με ενεργοποιημενα τ Data packs του Nikk. Οποτε ο Λουτσο και ο Σεμα εχουν αποχωρησει.
Εχω τελειωσει την προετοιμασια και ειμαι κανα 5 μερες πριν την πρεμιερα μ τν γαυρο. Εχω δουλεψει 3 συστηματα: 4-1-2-1-2, 4-3-3 (με inside F) και 4-2-3-1.
Μεταγραφικα εφερα Πλιατσικα γιατι το Marking (10) του Mendes da Silva ειναι τρομακτικο και καποια ταλεντα με μεταπωλητικη αξια (Adrian Luna, Himchischki, Mario Lucas)
Toche,Pinto εφυγαν αλλα Κουινσι δεν μπορω να διωξω με τιποτα

Το θεμα ειναι πως ο Ζεκα ζητουσε συμβολαιο 1+ Μ και τρελα μπονους και αφου τ εδινα 700Κ και τ απεριπτε συνεχως ζητησε μεταγραφη και τον πουλησα με 3Μ.
Εχετε να προτεινετε καποιον γ αντικαταστατη του?? ( ξεχωρισα Horacio Orzan-Newell's πωλειται μ 1.2Μ)
User avatar
panatha-13-
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 272
Joined: Mon Oct 29, 2007 3:09 pm
Football Manager της ομάδας: dortmund
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Location: Ριο, Πατρων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να ρωτησω και εγω κατι!
Ειμαι με την dortmund στο 2016! Καθε χρονο η παναθα εχει εκλογες και νικητης βγαινει ο Αλαφουζος!! Εχει τυχει σε κανεναν να αλλαξει προεδρο η ομαδα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στις χαρες και στις λυπες μαζι ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ μοναχα ΕΣΥ.......
User avatar
ISOBITHS
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1263
Joined: Tue Jul 19, 2011 11:52 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Ζορικα μουτρο μου,να πουμε..
Location: Στυλιδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AlexD13 wrote:Μολις ξεκινησα μ τον ΠΑΟ με ενεργοποιημενα τ Data packs του Nikk. Οποτε ο Λουτσο και ο Σεμα εχουν αποχωρησει.
Εχω τελειωσει την προετοιμασια και ειμαι κανα 5 μερες πριν την πρεμιερα μ τν γαυρο. Εχω δουλεψει 3 συστηματα: 4-1-2-1-2, 4-3-3 (με inside F) και 4-2-3-1.
Μεταγραφικα εφερα Πλιατσικα γιατι το Marking (10) του Mendes da Silva ειναι τρομακτικο και καποια ταλεντα με μεταπωλητικη αξια (Adrian Luna, Himchischki, Mario Lucas)
Toche,Pinto εφυγαν αλλα Κουινσι δεν μπορω να διωξω με τιποτα

Το θεμα ειναι πως ο Ζεκα ζητουσε συμβολαιο 1+ Μ και τρελα μπονους και αφου τ εδινα 700Κ και τ απεριπτε συνεχως ζητησε μεταγραφη και τον πουλησα με 3Μ.
Εχετε να προτεινετε καποιον γ αντικαταστατη του?? ( ξεχωρισα Horacio Orzan-Newell's πωλειται μ 1.2Μ)

Απο παιχτες που αγωνιζονται στο ελληνικο ποδοσφαιρο~> Πελε (Εργοτελης), Βασιλακακης (Ξανθη) , Alvarez (Απολλων) ..
Γενικα: Sunny, Zucullini ..
Ακομη μπορεις και να βαλεις το Λαγο σε εκεινη τη θεση..

panatha-13- wrote:Να ρωτησω και εγω κατι!
Ειμαι με την dortmund στο 2016! Καθε χρονο η παναθα εχει εκλογες και νικητης βγαινει ο Αλαφουζος!! Εχει τυχει σε κανεναν να αλλαξει προεδρο η ομαδα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παντα ο Αλαφουζ κερδιζει!
Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων

Image


Ιστοριες Fm2014~> Ελλαδα
Εργοτελης : Χτιζοντας κατι ελληνικο!

Τακτικες Fm2014
4-1-3-2
Tse
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue Oct 23, 2007 11:02 pm
Football Manager της ομάδας: Παο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα διαφωνισω με τον Jake σε πολλα πραγματα.

Καταρχην εγω επαιζα με ΠΑΟ (το πρωτο save μου για το fm14) το συστημα που εχει ο Jake για 2 εναλλακτικα.

Και επαιζα με Berg(ST), Quincy(AML), Ντινα(AMR), Zeca-Pranjic(MC), Mendes(DMC), Nano(DL), Μαρινακη(DR), Τριανταφυλλοπουλο-Schildenfeld (DC), Καπινο(GK)
Πηρα πρωταθλημα ανετα με γυρω στους 10 βαθμους διαφορα και κυπελλο (Χωρις save-load εννοειτε).

Ντινας, Quincy, Mendes, Τριανταφυλλοπουλος, Μαρινακης οι καλυτεροι μου παικτες.
Ειδικα ο Ντινας που λεει ο Jake οτι δεν τον ικανοποιησε βγηκε πρωτος σε assists νομιζω και η αξια του εκτοξευτηκε απο 150 χιλιαρικα σε 2.4 εκατομμυρια στο τελος της σεζον.

Οπως οι και Τριανταφυλλοπουλος-Μendes που και παλι αναφερει ο Jake οτι δεν του βγηκαν. Οπως εμενα δεν μου βγηκε ο Bajrami. Οι Καρελης, Ατζαγκουν, Κλωναριδης ειναι πολυ καλοι αλλα δεν πηραν πολλες ευκαιριες την πρωτη σεζον. Ο Καρελης εφυγε και δανεικος.

Οι Τοτσε, Πιντο και σια εφυγαν χωρις να το καταλαβουν μαζι με τον Abeid που ηταν η πρωτη μου κινηση οταν εφτιαξα το save. Δεν διαβασα μνματα και τιποτα. Πηγα στο ροστερ και τον εστειλα πισω γτ απλα ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΕΧΩ.

Εκανα 2 μεταγραφες την πρωτη σεζον. Πλιατσικας που ηταν απλα ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ ! Και πηρα και εναν Βραζιλιανο αμυντικο του οποιου το ονομα μου διαφευγει τωρα αλλα εμενε ελευθερος τον Γεναρη και ειναι πολυ καλος.


Δευτερη χρονια δεν εκανα και παρα πολυ καλες μεταγραφες ειχα και το CL και ημουν στα μεσα της σεζον ισοβαθμος με τον Ολυμπιακο και ειχα περασει στους 16 CL σε ομιλο με Chelsea, Fiorentina, Rubin.
Αλλα ειχα πουλησει Τριανταφυλλοπουλο(2,7m Saint Ettien), Zeca (3m Stoke), Μαρινακη (1.7m Ipswich), Mendes (325k West Ham), Quincy (1+m Δεν θυμαμαι που).
Και πηρα Κοροβεση, Κολοβετσιο, Rhys McCabe (απο Sheffield Wednesday) και Μητρόπουλο, ισως κανα 2 ακομα που δεν θυμαμαι.
Αλλα δεν τελειωσα την σεζον γτ με ζητησε η Swansea.

EDIT: Ξεχασα μια μικρη λεπτομερεια. Οταν εφυγα ο ΠΑΟ πηρε τον Milinkovich του Αρη και πηρε και CL....... Παντως οσες μεταγραφες εκανε δεν του βγηκαν και τους εδιωξε σχεδον ολους....
panosraul
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:23 am
Football Manager της ομάδας: Real Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid,Panathinaikos
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται με το που βάλω επιθετική νοοτροπία, η ομάδα μου να εξαφανίζεται και όχι απλά να μην κάνω ούτε φάση αλλά να δέχομαι φάσεις και συνήθως και γκολ.Το γράφω εδώ διότι κι εγώ Παναθηναϊκό έχω διαλέξει. -toixosmesh
Image
Image
Image
ntompros13
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Jan 23, 2013 2:52 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/ntomp
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχισα με Παναθηναικο 3-4 φορες και ολο το παρατουσα..δεν μου καθοταν τιποτα καλα... χθες διαβασα αυτο το αρθρο, αρχισα καινουργιο και ειμαι ακομα στην προετιμασια..
Εχω πουλησει Zeca με 1 εκ.€ στην Sochaux και πηρα ελευθερο τον Πλιατσικα..επιδης πουλησα Pinto,Figueroa και Quincy ..
Tωρα εχω παρει ελευθερο τον Σωτηρη Κυριακο αλλα δεν ξερω τι διδυμο να βαλω στο κεντρο της αμυνας..!?!?!
και θα ηθελα να μου προτεινει καποιος κανενα κεντρικο χαφ...!?!?! -gioupi
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jake13 wrote:Κοίτα δεν ξέρω πως μεταφέρεται η αγορά ενός γηπέδου μέσω FM, και τι εννοεί ακριβώς.

Αν πας πάντως να μιλήσεις στο συμβούλιο για το γήπεδο θα δεις την συγκεκριμένη επιλογή, αν το γήπεδο δεν ανήκει ήδη στην ομάδα.
Δηλαδή η Λεωφόρος στο information δε φαίνεται ως owned by Panathinaikos?
Πάλι καλά που μπήκα εδώ πρώτα και το είδα πριν αρχίσω το save,για να κάνω την αλλαγή από τον editor.
Pankadoros
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Jan 04, 2014 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον εγω κινηθηκα στα εξης πλαισια

Συστημα 4-2-3-1 και μπακαπ 4-5-1(αν και δεν το χρησιμοποιησα)

Απογοητευσεις :
Ο Ζεκα εφυγε αμεσως,ηρθε προταση απο Στανταρ για 1,4μυρια τον αφησα να φυγει
Ο Μεντεζ δεν με επεισε ουδεποτε,ουτε και ο Μπαιραμι αφμοτεροι πηραν δρομο.Ο πρωτος δανεικος (ας ελπισουμε να κατσει) και ο δευτερος ελυσε το συμβολαιο.
Ο Μπεργκ ηταν Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ,ασφαιρος με μολις 2 γκολ σε ολο τον πρωτο γυρο,ο χαμος εγινε σε ενα ματς που επιασε αποδωση 5,1 και εφαγε προστιμο και γκρινιαξε,πηρε ποδι για 800χιλιαρικα στην Λιντς.
Ο Schildenfeld ηταν απλα απαισιος.Τρωγαμε γκολ με το τσουβαλι τις πρωτες αγωνιστηκες που χρησιμοποιηθηκε βασικος,γρηγορα εχασε την θεση του και δεν εκανε τιποτα για να την κερδισει

Μεταγραφες
Πηρα με 80χιλιαρικα τον Βασιλειου του Λεβαδειακου.Ο τυπος με εβγαλε ασπροπροσωπο 13 γκολ μαζεψε και βγηκες 2ος σκορερ
αλλη μεταγραφη ο Lulinha γιατι τα κεντρικα εξτρεμ μου δεν τραβαγανε ιδιαιτερα,καλο παιχτακι.
Η εκπληξη ηταν ομως στα δεξια και ακουγε στο ονομα Mirnes Sisic,ο τυπος ηταν εκει οποτε χρειαστηκε μπηκε πεταξε 2 γκολ και τελιωνε.Μου εφαγε 2 μεγαλους τραυματισμους,ειχε ομως πραγματα να δωσει.



Απο τα νιατα εκανα τρελη αξιοποιηση και αποσβεση.
Ρισβανης,Νιουμαν,Μουζακιτης,Λαγος,Μαρινακης,Τριανταφυλλοπουλος ηρθαν απο κατω για να τα διαλυσουν ολα.Βασικος ο πρωτος ο δευτερος γυρος του Νιουμαν ηταν ονειρεμενος,ηταν φλογερο 10αρι.Ο 3ος ηταν πολυ καλος στα δεξια μολις πηρε παιχνιδια στα ποδια του.Ο Λαγος εγινε και αρχηγος μαλιστα,ο Μαρινακης ηταν εξαιρετικος και ο Τριανταφυλλοπουλος εβαλε 5 γκολ απο κορνερ στο 2ο μισο,οχι και ασχημα.
Σταικος,Δωνης,Αναστασοπουλος ηταν δυνατοι αλλα δεν πηραν και τοσες ευκαιριες,ο 3ος πεταξε και τεμαχιο στο ντερμπυ με τον Ολυμπιακο.

Εκπληξεις :
Ο Pinto ηταν τελειος,καθαριζε πισω,σκουπιζε και τα παστελωνε και απο κορνερ,πολυ καλος αποφασισα να τον κρατησω και να σουταρω το κρεας τον Schildenfeld.Με δικαιωσε απολυτα.
Ο Ντινας,παραα πολυ καλος αριστερα.Εβαλε 9 γκολ και εδωσε λυσεις,δυναμικοτατος.
Ο Pranjic 13 ασιστ,δεν το περιμενα ομολογω.

Το πρωταθλημα ηρθε στο τελος,μετα απο 2πλο στην τουμπα και καραισκακη,δυσκολευτικα αρκετα και με τελευταια αγωνιστικη με ΟΣΦΠ στην Λεωφορο τα πραγματα ηταν μαλλον σκουρα,να ναι καλα ο ΠΑΣ που πηρε 2πλο μεσα στην τουμπα και μου το εδωσε 1 αγωνιστικη πριν το τελος
User avatar
panathinaikosgate13
Amateur
Amateur
Posts: 133
Joined: Sun Aug 29, 2010 4:11 am
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμενα με τρελανε ο μπεργκ που ενω αρχισε σουπερ τη χρονια με 21 γκολ τους δυο τελευταιους κρισιμους μηνες το απολυτο μηδεν παρολο που τον δοκιμασα σε αλλους ρολους,τον εμψυχωσα στα τσατ.

Παλι καλα που καθαρισε ο πρανιτς στον τελικο κυπελλου και σωσαμε τη χρονια.

Κατα τα αλλα ευχαριστη εκπληξη οι ντινας κλωναριδης και λαγος
Σταθεροι: πρανιτς σιντενφελντ και κυργιακος που ηρθε τον γεναρη
Αξιοπρεπεις: μαρινακης τριαντα νανο καπινο
Απογοητευσεις: μπαιραμι και λουτσο
ενω πολλα σκαμπανεβασματα ειχε ο μεντεζ και ο ατζαγκουν δικαιολογημενα βεβαια γιατι δεν επαιζε στην φυσικη του θεση
Οσον αφορα τον ζεκα παρολο που τα σπασαμε στη μεση της χρονιας και ειχε abysmal morale συνεχισε να ειναι πολυ καλος με αποτελεσμα να σκασει προσφορα 4.7 ντουκου απο την βερονα οπου εγινε αποδεκτη
Στο πρωταθλημα βγηκαμε δευτεροι αλλα λογω της ανυπαρξιας του μπεργκ στα πλευοφ χασαμε στις λεπτομερειες το τσουλου απο τον οσφπ
iliaspao
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Thu Jan 03, 2013 12:51 am
Football Manager της ομάδας: Blackburn
Αγαπημένη Ομάδα: Inter
facebook προφίλ: iliaspao.gr
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!! ΕΓΩ ΕΠΑΙΞΑ 4-2-3-1 ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΕΛΕΙΑ!! ΒΕΑΙΑ ΕΚΝΑ 2-3 ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ!! ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!

ΤΕΡΜΑ: ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΣ Ο Καπίνο

ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ: Μαρινάκης ΦΟΒΕΡΟΣ!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΤΟΝ Sznaucher!!

ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ: ΚΥΡΙΟΣ ΕΒΑΖΑ ΤΟΝ Pranjic ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟΝ Sznaucher!! ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΠΗΡΑ ΤΟΝ Chiquinho

ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΜΠΑΚ: Schildenfeld - Τριανταφυλλόπουλος/David Mendes da Silva- Sznaucher ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ!! ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΙΣΗ ΣΕΖΟΝ!! ΜΕΤΑ ΕΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ 2 ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΠΑΙΞΕ!! ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΝ ΠΟΥΛΙΣΑ!!

ΚΕΝΤΙΚΟΙ: Zeca ΔΑΓΚΩΤΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ Morgano Gomis ΑΠΙΘΑΝΟ ΔΥΔΙΜΟ!! ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟΥΣ ΤΟΝ Δώνης ΚΑΙ ΤΟΝ Ajagun

ΔΕΞΙ ΧΑΦ: Κλωναρίδης/ Ντίνας ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΗΣΕΙΣ

ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΧΑΦ: ΠΗΡΑ ΔΑΝΕΙΚΟ ΤΟΝ Valiani ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΒΑΖΑ Bajrami ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ ΑΛΛΑΓΕΣ!! ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ Valiani

ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΧΑΦ: Pranjic ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΠΗΡΑ ΤΟΝ Kassami ΑΠΟ ΤΗΝ Fulham ΩΣ ΔΑΝΕΙΚΟ!!

ΕΠΙΘΕΣΗ: Figueroa/Berg ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΑ ΕΣΚΙΣΑΝ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ!!

ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ) ΠΗΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ-ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΗΡΑ ΤΟΥΣ : Tarta, Jean-Michael Seri, Tarik Candal, Nikola Maskimovic + ΕΝΑΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΚΑΔΙΜΙΕΣ!! ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΟΙ ΚΑΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΑΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ Tarta ΟΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ Γρηγορη Μακο!!
ΠΗΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΚΥΠΕΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού οι διοικητικές εξελύξεις-αν υπάρξουν-πάνε για το καλοκαίρι,δεν άντεξα να περιμένω το update του Φλεβάρη και ξεκίνησα το πρώτο μου save με τον ΠΑΟ που προφανώς είναι με το υπάρχων ρόστερ.Δηλαδή με Petric και χωρίς Sema,Pinto,Quincy.Οι μεταγραφές που έκανα ήταν ο Βασιλείου με 70.000,ο Miyaichi δανεικός με 50% του συμβολαίου του,ενώ έκλεισα Μοντραγκόν για τον Γενάρη.Δεν κατάφερα να διώξω τον Κοτσόλη γι αυτό δεν τον πήρα άμεσα.Αναναίωσα τον δανεισμό του Abeid καθώς απο κει που πληρώνει η ομάδα όλο το ποσό,η Newcastle δέχεται να πληρώνεις το μισό,έτσι και έγινε.Πήγα να πάρω και De blasis αλλά ο μάνατζέρ του ήθελε 500.000 και μονοετές συμβόλαιο που δεν άλλαζε όσα μπόνους και αν του έδινα.Έλεος.Στο τέλος έκανα πίσω.Δανεικοί έφυγαν οι Μέντεζ,Μπαιράμι,Καρέλης με όλο το συμβόλαιο να βαρένει τις ομάδες τους.Ο Ζέκα αρχικά ήθελε να φύγει,έκανα το αίτημά του δεχτό αλλά τα 1,4 εκ που ήρθαν ήταν λίγα για να τα δεχτώ.Εν τέλη ήθελε και ο ίδιος να μείνει.Αν και γλύτωσα γύρω στα 900.000 με αυτούς που έφυγαν τα οικονομικά πάνε χάλια και προβληματίζομαι.Είμαι Οκτώβρη και ήδη είμαι -1.000.000 μέσα.Επείσης έκανα μια συνεργασία με την Βαλένθια.Αγωνιστικά,σε 7 αγώνες έχω 4 νίκες,3 ισοπαλίες.Η μία ισοπαλία με τον ΟΣΦΠ.Πρόβλημα με Berg που σε 7 εμφανήσεις,5(2),έχει μόνο 1 γκόλ.Δεν ξέρω σε τι ρόλο να τον βάλω.Ενώ ο Πέτριτς σε 5 εμφανήσεις,4(1),έχει 3 γκολ.Η ομάδα παίζει καλά αλλά ακόμη δεν είναι σταθερή.Ενώ πετύχαμε μεγάλο διπλό με 2-3 επι του Ατρόμητου.Θα επανέλθω όταν υπάρξουν εξελίξεις.Κάθε γνώμη για ρόλο Πέτριτς-Μπέργκ και πως να βελτιωθούν τα οικονομικά δεχτή.
User avatar
b@cesar
Banned
Banned
Posts: 1207
Joined: Sun Mar 25, 2007 10:30 am
Football Manager της ομάδας: Athletic Bilbao
facebook προφίλ: bill.kais.1
Status: today is a new day babe
Location: Καλαμάτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χωρις να χω τρεξει σειβ με την παναθα βλεπω οτι μετα απο 2-3 χρονια τα χρεη εχουν αυξηθει σα νουμερο ακομα και σε 50 εκατομυρια ευρω.Καποιος που εχει παιξει με παναθα μπορει να πει τι γινεται με οικονομικα,χρεη μπατζετ κτλ
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ έχω προχωρήσει περίπου 12 σεζόν στο παιχνίδι, και έχω γύρω στα 100M χρέος. Τις πρώτες χρονιές έκανα αρκετά σφιχτή οικονομική πολιτική, όμως κατάλαβα πως την υπέρβαση δεν πρόκειται να την κάνω αν δεν ξοδέψω. Στο μεταξύ τα χρέη δεν είχαν μειωθεί όπως περίμενα, μιας και ακόμη και έτσι συνέχιζε να παίρνει δάνεια, οπότε και κατάλαβα πως αν δεν έρθει tycoon ξερωγω τα χρέη δεν παίζει να σβηστούν ποτέ.

Βέβαια δεν λέω, είχε αγοράσει το γήπεδο, μετά έφτιαξε καινούριο, οι προπονητικές εγκαταστάσεις και οι εγκαταστάσεις νέων είναι συνεχώς τερματισμένες, ενώ ακόμη και με το μπάτζετ παιχτών να φτάνει το 1M p/w ήμουν σε Secure/Rich financial status. Πέρσι που έκανα δύο πολύ ακριβές μεταγραφές όμως φάνηκε να επηρεάζεται αρκετά το μπάτζετ, το financial status έπεσε στο Okay, ενώ για πρώτη φορά μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα είχα την ανάγκη να πουλήσω παίκτες για να αγοράσω (πάντα πουλούσα δεν εννοώ αυτό, απλώς δεν ξόδευα πολλά και πάντα είχα μεγάλο περίσσευμα στο μπάτζετ).

Τέλος πάντων, δεν ξέρω πως έχουν κινηθεί άλλοι, εγώ μπορώ να πω πως τσουλάει οικονομικά η ομάδα ακόμη και με το βάρος του χρέους. Ο Αλαφούζος παράλληλα έχει κερδίσει όλες τις εκλογές μέχρι στο σημείο που βρίσκομαι (λογικό όταν οι άλλοι υποψήφιοι πρόεδροι τάζουν γήπεδα, όταν το τρέχων χτίστηκε πριν 3 χρόνια).
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δλδη για τι μπατζετς μιλάμε κάθε χρονο;


Sent from my iPhone using Tapatalk
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”