Foreign players edit.

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
Post Reply
AmOraL
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sun Oct 04, 2009 9:52 pm
Football Manager της ομάδας: Καλλιθεα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα, πρόσφατα αγόρασα το τελευταίο fm μιας και πλέον έχω αρκετό χρόνο μετά από πολύ καιρό.

Έπαιξα λιγάκι αλλα μου ήρθε μια ιδέα και θέλω να ρώτησω εσάς πως γίνεται και εάν γίνεται φυσικά .
Η ιδέα είναι να αλλάξω τον ξένων παικτών σε όλα τα πρωτάθληματα και ένα έχει τουλάχιστον 8 γηγενης στην 11αδα.
Αυτό πρέπει να γίνει από το editor λογικά, μήπως γνωρίζει κάποιος πως άκριβως;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
FilippoT
Amateur
Amateur
Posts: 237
Joined: Sun Mar 16, 2003 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AmOraL wrote:Καλησπέρα, πρόσφατα αγόρασα το τελευταίο fm μιας και πλέον έχω αρκετό χρόνο μετά από πολύ καιρό.

Έπαιξα λιγάκι αλλα μου ήρθε μια ιδέα και θέλω να ρώτησω εσάς πως γίνεται και εάν γίνεται φυσικά .
Η ιδέα είναι να αλλάξω τον ξένων παικτών σε όλα τα πρωτάθληματα και ένα έχει τουλάχιστον 8 γηγενης στην 11αδα.
Αυτό πρέπει να γίνει από το editor λογικά, μήπως γνωρίζει κάποιος πως άκριβως;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
καλησπερα ,
αφου φορτωσεις τον εντιτορ και την db 14.0, θα πας πανω στις επιλογες εκει που λεει create nation rules(kati tetoio) .Θα φορτωσεις το κρατος του θες θα προσθεσεις τις κατηγοριες που θες (πχ seria A,serie B kok) και μετα αριστερα στην στηλη που θα δημιουργει αν χτυπησεις πανω στην κατηγορια που θες ,εχει επιλογες,(ωρα αγωνων,καρτες,μπονους,τηλεοπτικα κτλ) μια απο αυτες αναφερεται σε αριθμο μεγιστου ροστερ,ξενοι στην ομαδα κτλ.
8 γηγενεις παιχτες δεν εχει απλα μπορεις να το πας αναποδα ποσοι ξενοι και ποσοι κοινοτικοι να συμμετεχουν.
σωζεις το αρχειo και μετα στην δημιουργια νεου παιχνιδιου το φορτωνεις μαζι με την db

Στο ειπα πολυ γενικα,αν τα βρεις σκουρα πες μου να στο στειλω σε εικονες.

Αυτο πρεπει να το κανεις για καθε nation ξεχωριστα ,οποτε να ξερεις ειναι πολυ χρονοβορο,εκτος να θες να ισχυει μονο γαι το πρωταθλημα της χωρας που παιζεις.

ενημερωτικα, επειδη ειμαι και ο δημιουργος του Legend of 80s,εχω κανει περιπου το ιδιο αφου χρησιμοποιω μεγιστο αριθμο ξενων 2 σε καθε ομαδα

viewtopic.php?f=373&t=40069
and
viewtopic.php?f=373&t=40887
φιλικα,
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”