Άρσεναλ

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Γήπεδο

Image

Τροπαιοθήκη

Image

Με τελευταίο να είναι το πρωτάθλημα του 2004. Οι πωλήσεις αστεριών κάθε χρόνο και
οι αποκτήσεις νεαρών ποδοσφαιριστών απο τον Μάνατζερ Αρσέν Βενγκέρ έχουν στερήσει
απο την ομάδα έστω και κάποιο κύπελλο εδώ και 7 ολόκληρα χρόνια.

Οικονομικά

Image

Μπορεί πριν να κράξαμε τον Αλσάτο για την έλλειψη τροπαίων απο την ομάδα αλλά
εδώ του βγάζουμε το καπέλο.Σχεδόν κάθε χρόνο δηλώνει το παρόν στο Τσου Λου
και γενικά παίρνει παίχτες για ψίχουλα και τους μοσχοπουλάει.

Ρόστερ

Τερματοφύλακες

Image

Image

:arrow: Σέζνι: Καταπληκτικός.Παίρνει την φανέλα σπίτι του.Έχει κλείσει την θέση και είναι αρκετά εξελίξιμος

:arrow: Φαμπιάνσκι: Δεν τον εμπιστεύομαι.Βγάζει μια αρνητικότητα..Ούτε μέλλον έχει ούτε παρόν.Αν θέλετε βέβαια τον κρατάτε για 3ο.

:arrow: Μανόνε : Τον έστειλα με το που πάτησα στην ομάδα. Μπορείτε να βρείτε πολύ καλύτερο με μικρότερο μισθό...

Πρόταση: Στέφανος Καπίνο: Εκτός τα 4.5 αστεράκια που βγάζει ποτένσιαλ θα αποδώσει απο την πρώτη χρονιά σαν 2ος πίσω απο τον Σέζνι.Δώστε του παιχνίδια στα κύπελλα

Δεξία Μπάκ

Image Image
Image

:arrow: Σανιά: Ξεκινάει τραυματίας για περίπου 1.5 μήνα.
Είναι φοβερός full back.Καλός αμυντικά και με επιθετικές αρετές.Μόλις επιστρέφει είμαστε κομπλέ.

:arrow: Τζένκινσον: Μας τα χαλάει όλα το Μάρκινγκ 9. Που πας ρε αγόρι μου
έτσι στο Αγγλικό πρωτάθλημα? Πτάνα θα σε κάνουν. Μένει για rotation γιατί έχει τρομερή σέντρα
και γενικά δεν είναι κακός..Όμως προπόνση στο Μάρκινγκ από την 1η μέρα

Πρόταση Κόρτσια(?),Πιζάνο: Έχω ερωτηματικά στον Κόρτσια γιατί αν πιστεύετε ότι είναι ανώτερος του Σανιά τον παίρνετε.
Για τον Πιζάνο τώρα, φέρτε τον δανεικό και ρίχτε τον βασικό μέχρι να επιστρέψει ο Γάλλος

Aριστερά Μπάκ

Image Image
Image

:arrow: Μονρεάλ: Απογοητευτικός.Με το ζόρι έφατε το 6.50 rating.Αμυντικά ανύπαρτος.Πουλήστε τον όσο είναι νωρίς
:arrow: Γκίμπς: Αρκετά καλός στα επιθετικά του καθήκοντα και πολύ γρήγορος.όμως μεγάλο του μειονέκτημα η άμυνα.Μένει για μπακ-απ

Πρόταση: Μπάινες,Ρόμπισον: Με διαφορά ο Μπάινς είναι απο τα καλύτερα αριστερά μπάκ του παιχνιδιού τον αγοράζεις και ησυχάζεις..
Ο Ρόμπινσον έρχεται με 7 Μ απο Λίβερπουλ και έχει φοβερή εξέλιξη..

Σέντερ Μπάκ

Image
Image

Image

:arrow: Μερτεζάκερ: Δυνατός στο ψηλό παιχνίδι,κίνδυνος θάνατος στα κόρνερ αλλά μέχρι εκεί.Τον έδωσα 1η χρονιά με 10 Μ στην Παρί.Για την αξία του πιστεύω αρκετά καλό ποσό
:arrow: Σκιλασί: Πουλήστε τον όσο τον παίρνουν οι ομάδες.
:arrow: Βερμάλεεν: Ο αρχηγός μας.Καθοδηγεί την άμυνα και όλη την ομάδα.Μεγάλη προσωπικότητα και φυσικός μας ηγέτης.
:arrow: Κοσνιελνύ: Ουσιαστικά βασικός δίπλα στον Βέλγο. Αρκετά γρήγορος και καλός κόφτης.Το μόνο κακό είναι ότι δεν είναι σταθερός.Μπορεί σε έναν αγώνα να βγεί MVP με 9.00 και στο άλλο να μην κόβει ούτε με βαλέ

Πρόταση Αλμπιόλ,Τέυλορ : Ο Ισπανός έρχεται δανεικός απο την Ρεάλ και μπορεί να κερδίσει την θέση στο αρχικό σχήμα
4ος στόπερ μπορεί και πρέπει να αποκτηθεί ο Τέυλορ της Νιούκαστλ.Είναι πραγματικό θηρίο.

Αμυντικά Χάφ

Image
Image
Image

:arrow: Ντιαμπί: Για να λέμε την αλήθεια. Τίποτα το ιδιαίτερο.Αν έχετε καλό Ντόφ μπορεί να πουληθεί ακόμη και 9 Μ.

:arrow: Ράμσει : O Oυαλός είναι αρκετά εξελίξιμος και με μέλλον μπορστά του.Δώστε του παιχνίδια και θα σας δικαιώσει.Αν δεν το κάνετε τότε καλύτερα να πάει δανεικός .

:arrow: Αρτέτα: Ο playmaker της ομάδας.Απο τα πόδια του ξεκινούν όλες οι προσπάθειες της ομα΄δας. Όταν λείπε έχω παρατηρήσει ότι είμαστε αρκετά ανούσιοι και δεν δημιουργούμε τόσες πολλές φάσεις.Κομβικός παίχτης

:arrow: Κονκελίν: Μπορεί να δώσει ανάσες μιας και είναι πιτσιρικάς.Καλύτερα βέβαια να δοθεί δανεικός για να ψηθεί.

Πρόταση: MUST BUY O Μ'βίλλα ακούστε με...Για ροτέισον δείτε Μανιάτη

Επιθετικά Χαφ

Image
Image
Image

:arrow: Ροτζίτσκι: Θα βαρεθείς να τον βλέπεις στο physio και τραυματία..Ξεκινάει και είναι 3 μήνες έξω περίπου.Το Ιανουάριο ελπίζω να καταφέρετε να τον πουλήσετε

:arrow: Καθόρλα: Όσο ύψος του λείπει το έχει σε μαγκιά.Σαν AP σπέρνει.Μοιράζει,Σκοράρει,Τρέχει.Με μια λέξη ΦΟΒΕΡΌΣ

:arrow: Γουίσλιρ: Γίνετε τούμπανο.Περιζήτηος απο την αρχή το save.Βοηθάει την ομάδα σε πολλές θέσεις.Θα τον λατρέψετε

:arrow: Αρσάβιν: Είναι ντεφορμέ.Ο αγαπημένος μας Ρώσσος περνάει άσχημα στην Άρσεναλ.Θα τον αναγεννήσουμε? Εκτός αν πουληθεί νωρίς γύρω στα 3 Μ.


Insife Forwards και Strikers

Image
Image
Image
Image
Image


:arrow: Ζερβίνιο: Εκρηκτικός και ταχύτατος.Μου αρέσει σαν ποδοσφαιριστής αλλά πολλές φορές κάνει κουλά πράγματα που δεν τα περιμένεις.Περίεργος θέλει ειδική μεταχείρηση την οποία δεν μπορούσα να προσφέρω και τον έδωσα.

:arrow: Τσέμπερλειν: Στο save μου βγήκε καλύτερος νέος παίχτης της χρονιάς.Πολύ γρήγορος ,μπουκαδόρος με ποδοσφαιρικός θράσος.ΠΟΥΛΕΝΑΡΑ

:arrow: Γουόλκοτ : Ένας μεγάλος poacher γεννιέται. Μάγος 25+ παστέλια..Περάει μέσα απο τις καρδιές των αντιπάλων και τελειώνει τις φάσεις

:arrow: Ζιρου: Σαν AF είναι απο τα τσίτ του παιχνιδιού. Ούτε αργός για το ύψος του και με τρομερή τεχνική..Καταπληκτικός απλά.

:arrow: Ποντόλσκι : Γκολτζής και αυτός. Με έσωσε σε άπειρα παιχνίδια.Αριστερό πόδι φαρμάκι..Σαν IF δεν καταλαβαίνει τίποτα

Σύστημα (Βελάκια εκεί που πονάει η ομάδα)

Image


Καλά λιωσίματα εφμ-γκρίς :p
Last edited by Lets_Go_Reds on Wed Apr 03, 2013 4:26 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο ρε.
Εκανες μια πολυ καλη αναλυση , η Αρσεναλ χρειαζεται ενισχυση σε πολλες θεσεις και επισης εχει πολλα χρονια να παρει πρωταθλημα..
και αυτο την κανει τρομερο τσαλεντζ για φετος!!
Image
User avatar
TheGamer
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Tue Jul 24, 2012 9:07 pm
Football Manager της ομάδας: Παοκ
Αγαπημένη Ομάδα: Παοκ,
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο σου φίλε LGR...
Φοβερή ανάλυση και ψαγμένη για τον κάθε παίχτη.! Δεν έκανες κάτι τυχαίο για να το ξεπετάξεις αλλά ακριβώς το αντίθετο!
Υ.Γ Γιατί έδιωξες Μερτεζάκερ ρε? 10 γκολ τα έχει ανα σεζόν απο κόρνερ :P
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

τον Taylor από την Newcastle τον βάζεις βασικό με την μια ..πάρα πολύ καλός παίκτης..

ωραία ανάλυση..
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερή ανάλυση αγόρι ;)
Σίγουρα η Αρσεναλ αξίζει πολύ ειδικά φέτος ..
Θα αρχίσω σειβ στο σίγουρο
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερή ανάλυση! Στις ομάδες νέων υπάρχει κανένας που αξίζει;
Faith is all we need
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Αναλυσαρα για μια αρκετα συμπαθητικη ομαδα που πριν 2-3 χρονια επαιζε μπαλαρα, μεχρι να κανει το τεραστιο μπαμ η (μισητη σε μενα) Barca. Σιγουρα αξιζει ενα save με τους Κανονιερηδες! Πολλα μπραβο! :wink:
Mute
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 655
Joined: Sun Mar 13, 2011 10:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Liverpool
facebook προφίλ: dimitris151
Location: Berlin
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια αναλυση αλλα εχω τις ενστασεις μου, μιας και τυχαινει να εχω ξεκινησει πολλα σειβ στην πρεμιερ λιγκ και με αρσεναλ. Πρωτον πιστευω πως ειναι αδικο να κρινεις εναν παικτη επειδη δεν σου αποδιδει σε ενα σειβ. Νομιζω ο Μονρεαλ ειναι αρκετα τιμιος, καλυπτει τη θεση του αριστερου μπακ επαρκως, εως οτου βρειτε κατι καλυτερο. Επισης ο Μερτεζακερ ειναι τουμπανο. Την αδυναμια του στην ταχυτητα την καλυπτει απολυτα με τις τοποθετησεις του. Νομιζω τοσο καλα αμυντικα και μενταλ αττς σε παικτη 27 χρονων πολυ δυσκολα βρισκεις. Κανει πολυ καλο αμυντικο διδυμο με τον Βερμαλεν.

Απο κει και περα εχω να κανω κι εγω μερικες προτασεις. Για σεντερ μπακ, αν επιμενετε, αξιζει ο Σοουκρος. Ειναι σχετικα νεος, αγγλος και με ηγετικα χαρακτηριστικα. Αν προσπαθησετε να τον κανετε unhappy ισως καταφερετε να κερδισετε και μερικα χρηματα. Επισης τιμιο MC ειναι ο Cork. Παιζει σχεδον σε ολους τους ρολους και ειναι αγγλος. Αν δεν θελετε να ξοδευτειτε, ειναι ο,τι πρεπει. Τελος Walcott και Gibbs με σωστη δουλεια βελτιωνονται πολυ. Λαμβανοντας υποψην οτι ειναι και Club Grown πιστευω αξιζει να τους δουλεψετε και να τους δινεται αγωνες.

Γενικα η Αρσεναλ ειναι ενα πολυ καλο challenge απο Αγγλια. Ομαδα με καταπληκτικα τσικο και πολυ καλη οικονομικη κατασταση, που εδω και πολλα χρονια δεν εχει κατακτησει καποιο μεγαλο τροπαιο, στο δυσκολοτερο (κατ εμε) πρωταθλημα της ευρωπης.

Αυτα τα λιγα κι απο μενα. :D
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια αναλυση ροστερ φιλε...
Αρσεναλ ειναι το μονο στανταρ save που κανω και γουσταρω καθε χρονο απ το 2009 και μετα...
Τωρα,για τη φετινη ομαδα,τα παιδια απο πανω εχουν καλυψει τα περισσοτερα..
Να πω μονο,οτι χρεαιζεται ενας καλος DMC/MC(Nainggolan ή Capoue ειναι οι δικες μου προτασεις και οι 2 μεχρι 15Μ) και η ομαδα ειναι οκ για 1η χρονια, για να χτυπησει 2η-3η θεση στο πρωταθλημα και να παρει και κανα κυπελλο και μετα αναλογα την πορεια στο τσου-λου,ανοιγομαστε και για κατι καλο και ακριβο τη 2η χρονια..!
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις,σχόλια,συμβουλές σας..
Καλά καψίματα όποιος αρχίσει με τους Γκάνερς λοιπόν!
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο φίλε μου για την ανάλυσή σου.Μου αρέσει η Άρσεναλ και ο μόνος λόγος που δεν έχω ξεκινήσει είναι το πολύ χαμηλό resources που έχει ο πρόεδρος.Αλλά σύντομα θα ξεκινήσω ένα save γιατί είναι challenge.
Last edited by alexakoss on Sat Apr 06, 2013 11:46 am, edited 1 time in total.
User avatar
Windfur
Indispensible
Indispensible
Posts: 1803
Joined: Mon Jul 02, 2012 3:45 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
twitter: _Windfur
Status: It's all about gaming my friend.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!] Σιμο... "να μην κοβει ουτε με βαλε" -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl ! ΕΚΛΑΨΑ.

Η αναλυση ωραια για οσους ενδιαφερονται να ξεκινησουν με Αρσεναλ γιατι εχει πουλεναρες!
Spoiler: show
Chelsea ρε!
Δεν παιζει τετοιο θεμα ρε, καθολου μην φοβασαι, χορευω τοσο καιρο και ειναι τοσο ωραιααα. Κανενας δεν εχει προβλημα με τιποτα, ουτε κανενα ποτο δεν πεφτει απο την βαρυτητα.

You run with the wolves while I hunt like a hound

Θέλω να γίνω foggy στη θέση του foggy.
User avatar
Kerlonios
Indispensible
Indispensible
Posts: 1687
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:48 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I wish you were a beer
Location: Αθήνα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Σε ευχαριστουμε για την αναλυση σου. Συμφωνω στο οτι η ομαδα χρειαζεται κοφτη. Εγω προσωπικα πηρα De Rossi το Γεναρη γιατι ηθελα μια ηγετικη μορφη (που λειπει απ το φετινο ροστερ) και τα χρηματα που σου δινει η ομαδα ειναι υπεραρκετα. Θα διαφωνησω για Ζιρου μιας και εχω δοκιμασει τα παντα (AF, Poacher, DLF, διαφορετικα συστηματα) αλλα χανει τα αχαστα. Βγαζει φασεις γενικα και μαλιστα μου χει παρει μονος του 3-4 ματσακια αλλα σε βαθος χρονου δεν με ικανοποιει. Ειτε χανετε στα αντιπαλα μπακ ειτε χανει κλασικες ευκαιριες. Προτεινω για οσους δεν μεινετε ικανοποιημενοι τον Lewandovski.
+1 για Αρσαβιν, Σκιλασι (εφυγε με 1Μ το Γεναρη) αλλα ο Ροζιτσκι ειναι υπεραπαραιτητος. Μου τραυματιστηκε καπακια μετα τον αρχικο τραυματισμο καθως επαιζε στην Εθνικη αλλα εκτοτε δεν εχει ξαναπαει physio. Δυστηχως στο συστημα που παιζω βασιζομαι πολυ στον οργανωτη μου (βασικος ο Cazorla) αλλα κουραζεται ευκολα απ τα συνεχομενα ματς και ο Ροζιτσκι μου εχει λυσει τα χερια.

Απο μικρους δεν ξερω αν εχουν random στατιστικα αλλα μου εξελισονται καλα οι Ebecilio, Akpom και Dallison (ισως κανω καποιο λαθος στα ονοματα γιατι δεν τα χω μπροστα μου :P )
User avatar
childress7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Thu Mar 19, 2009 6:53 pm
Football Manager της ομάδας: Αrsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/apos.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εδιωξα σκιλασι,ντιαμπυ μονρεαλ,μαννονε με δανεισμο πηρα Μανιατη,Corchia,Baines και Καπινο και ειμαι ικανοποιημενος με την πορεια της ομαδας ειμαι 4ος μεσα στους στοχους της διοικησης
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”