Un intento para distinguirse. (Μια προσπάθεια για διάκριση.)

Post Reply
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Giorgos Giovanis wrote:Aρχισαμε αρκετα καλα !!
Lets_Go_Reds wrote:Πολύ καλό ξεκίνημα!!
tsigou10 wrote:Αρχίσαμε πολύ καλά , πρέπει να παίρνουμε πόντους για να μην κινδυνέψουμε
zois92 wrote:Θα μπορουσαμε να ξεκινησουμε και καλυτερα!!Λογικα θα ανεβει η ομαδα και θα ερθουν και ακομα περισσοτερες νικες!
Δεν είναι και η πιο επιθυμητή αρχή, αλλά σε γενικά πλαίσια και εγώ και ο πρόεδρος είμαστε ικανοποιημένοι.
geohard wrote:Θα ανεβουμε και αλλο στα παιχνιδια!!! κομβικη η φετινη χρονια!!!
Αυτός είναι ο στόχος μας. Όμως για κακή μας τύχη μας περιμένουν δύσκολα ματς στις επόμενες αγωνιστικές.
The_Phenom wrote:Πολύ καλό ξεκίνημα... Του χρόνου θέλω να σε δω Primera Division :wink:
Σαφώς και θα προσπαθήσουμε να ανεβούμε. Αυτός είναι και ο κύριος μου στόχος. Παρόλα αυτά η διοίκηση αρκείται και στην παραμονή...


:!: Η ΣΥΝEΧΕΙΑ ΤΟ ΒΡAΔΥ :!:
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Image

Μετά την ισοπαλία με την Ponferradina χρειαζόμαστε οπωσδήποτε μια νίκη. Αντίπαλος μας στον επόμενο αγώνα είναι η Xerez...

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Image

Σκορ:

Image
:!: Σημαντική νίκη! :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Για να στηρίξει η διοίκηση την προσπάθεια μας, έβγαλε μια ανακοίνωση:

Image
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Δύσκολος αγώνας μας περιμένει στη συνέχεια... Αντίπαλος;

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Image

Σκορ:

Image
:!: Συντριπτική ήττα... Δεν περίμενα και πολλά, αλλά τρία γκολ; :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μετά τη Celta, φιλοξενούμε στο γήπεδο μας τη Zaragoza. Πολύ σκληρή αντίπαλος, με μεγάλη εμπειρία στη La Liga!

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Image

Σκορ:

Image
:!: Άλλο ένα μεγάλο πλήγμα! :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες πρέπει να ορθοποδήσουμε, γιατί διαφορετικά θα βρεθούμε πάλι σε δύσκολη θέση... Άλλος ένας δύσκολος αντίπαλος μας περιμένει.

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Image

Σκορ:

Image
:!: ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη! :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Βαθμολογία:

Image

Επόμενος Αντίπαλος:

Image

Image
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eτσι και ετσι 2 νικες 2 ηττες
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορούμε τα πλευ-οφ .. Είμαστε πιο ώριμοι φέτος!
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιατι οχι και απευθειας ανοδο ?!
Image
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειχες δυσκολο προγραμμα αν επερνες κατι παραπανω απο τις ηττες θα μιλουσαμε για πολυ καλη πορεια!
Συνεχιζουμε ομως γερα μπορουμε η ομαδα δειχνει οτι μπορει.
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Spoiler: show
tsigou10 wrote:Eτσι και ετσι 2 νικες 2 ηττες

Όπως τα λες είναι. Κουτσά στραβά παίρνουμε και κάτι...
Lets_Go_Reds wrote:Μπορούμε τα πλευ-οφ .. Είμαστε πιο ώριμοι φέτος!

Φανερά είμαστε πιο ώριμοι. Το πρόβλημα είναι ότι ωρίμασαν και οι αντίπαλοι.
Giorgos Giovanis wrote:Γιατι οχι και απευθειας ανοδο ?!

Νταξ'! Μην τα παραλέμε... Η απευθείας άνοδος είναι ένα πολύ μεγάλο και δύσκολο επίτευγμα. Με το υλικό που έχουμε είναι μεγάλο ζόρι.
geohard wrote:Ειχες δυσκολο προγραμμα αν επερνες κατι παραπανω απο τις ηττες θα μιλουσαμε για πολυ καλη πορεια!
Συνεχιζουμε ομως γερα μπορουμε η ομαδα δειχνει οτι μπορει.

Μπορούμε και πιθανότατα θα καταφέρουμε να αποκομίσουμε μια θέση στα play-off! Η ομάδα έχει θέληση και αυτό φαίνεται.

...

Image

Στη δεύτερη φάση του Copa del Rey έχουμε να αντιμετωπίσουμε τη Lucena.

Image

Η Lucena Club de Fútbol, S.A.D. είναι μια ισπανική ομάδα ποδοσφαίρου που έχει τη βάση της στη Lucena, Κόρδοβα, στην αυτόνομη κοινότητα της Ανδαλουσίας. Ιδρύθηκε το 1968, παίζει στην Segunda División Β - Όμιλος 4, παίζοντας τους εντός έδρας αγώνες στο Ciudad Deportiva de Lucena, με χωρητικότητα 6.000 θέσεις.

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Σκορ:

Image
:!: Εύκολη πρόκριση! :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μετά την πρόκριση μας περιμένουμε υπομονετικά να δούμε με ποιον αντίπαλο θα έχουμε να κάνουμε στην επόμενη φάση...

Image

Image

Επόμενος αντίπαλος:

Image

Η Real Sociedad de Fútbol, S.A.D. είναι μια ισπανική ομάδα ποδοσφαίρου με έδρα την πόλη του Σαν Σεμπαστιάν, Χώρα των Βάσκων, η οποία ιδρύθηκε στις 7 Σεπτεμβρίου 1909. Γήπεδο του είναι το Anoeta, το οποίο έχει χωρητικότητα 32.200 θεατών. Η Ρεάλ Σοσιεδάδ κέρδισε τον τίτλο της La Liga το 1980-81 και 1981-82, και έχει τελειώσει στις πρώτες θέσεις μέσα στη σεζόν 2002-03. Η ομάδα παίζει το βασκικό ντέρμπι με την Αθλέτικ Μπιλμπάο. Η Ρεάλ Σοσιεδάδ ήταν ιδρυτικά μέλη της La Liga το 1928, και μεγαλύτερη πορεία τους στην κορυφαία κατηγορία ήταν για 40 σεζόν 1967 - 2007. Η Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει επίσης διάφορα τμήματα αθλημάτων: ποδόσφαιρο των γυναικών, στίβος, χόκεϊ επί χόρτου και πελότα των Βάσκων.

Image
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image

Επόμενος αντίπαλος μας στο πρωτάθλημα είναι η Tenerife.

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Image

Σκορ:

Image
:!: Δεν περίμενα τέτοιο αποτέλεσμα... Τι να πω; :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μετά τον αγώνα με την Tenerife ακολούθησαν διάφορα νέα. Και καλά και κακά!

Κακά:

Image

Καλά:

Η ένταξη του Fernando Garcia Macua στο προπονητικό team!

Profile:

Image
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ένας ακόμα δύσκολος αγώνας μας περιμένει... Αυτή τη φορά έχουμε αντιμέτωπο τη Valladolid.

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Image

Σκορ:

Image
:!: Μέτριος αγώνας... Ίσως αξίζαμε περισσότερο τη νίκη. :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Βαθμολογία:

Image

Επόμενος Αντίπαλος:

Image

Image
User avatar
zois92
Rotation
Rotation
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 10, 2011 11:48 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Τι σφαλιάρα ηταν αυτη απο την Tenerife?μπορουσαμε και καλυτερα!συγχαργτηρια για την πρόκριση πάντως!
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχουμε πολυ δρομο ακομα...σφαλιαρα απο την Τενεριφη.Να φανταστω δεν το περιμενες??
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέσαμε λίγο , όντως σφαλίαρα απο την τενερίφη ..
Δύσκολη η κλήρωση με Σοσιεδαδ
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

'Εχει ζουμί ακόμα....!
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Spoiler: show
zois92 wrote:Τι σφαλιάρα ηταν αυτη απο την Tenerife?μπορουσαμε και καλυτερα!συγχαργτηρια για την πρόκριση πάντως!
geohard wrote:Εχουμε πολυ δρομο ακομα...σφαλιαρα απο την Τενεριφη.Να φανταστω δεν το περιμενες??
tsigou10 wrote:Πέσαμε λίγο , όντως σφαλίαρα απο την τενερίφη ..
Δύσκολη η κλήρωση με Σοσιεδαδ

Το ότι πέσαμε αληθεύει! Παρόλα αυτά είναι φυσικό. Η κούραση και οι τραυματισμοί έχουν επικρατήσει και μας δυσκολεύουν τη δουλειά. Έχουμε 5 ΒΑΣΙΚΟΥΣ παίκτες τραυματίες. ΈΛΕΟΣ!!!
Lets_Go_Reds wrote:'Εχει ζουμί ακόμα....!

Όταν απαλλαχτούμε από τους τραυματισμούς, θα ορθοποδήσουμε. Μέχρι τότε, δύσκολα τα πράγματα...


...

Image

Ένας δύσκολος αγώνας, για το κύπελλο μας περιμένει. Απέναντι μας έχουμε τη Real Sociedad.

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Image

Σκορ:

Image
:!: Η απόλυτη ταπείνωση! Περίμενα ήττα, αλλά όχι με τέτοιο σκορ. Συν το ότι χάσαμε και πέναλτι... :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image

Επιστροφή στο πρωτάθλημα! Άλλος ένας δύσκολος αντίπαλος μας περιμένει. Έχουμε να παίξουμε με την Eibar εντός έδρας.

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Image

Σκορ:

Image
:!: Ως αουτσάιντερ αυτή η - ίσα ίσα - νίκη είναι ικανοποιητική. Ως διεκδικητές προβιβασμού, όμως όχι! :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- (Χτυπάει η πόρτα).
- Περάστε...
- Κύριε Παναγιωτίδη θα ήθελα να...
- Καταρχήν Toon σου έχω πει να κόψουμε τους πληθυντικούς...
- Εντάξει τότε... Αλέξανδρε θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι με το τέλος τη αγωνιστικής ανακηρύχθηκε η καλύτερη ενδεκάδα...
- Και;
-... Μα δε με άφησες να τελειώσω!
- Συνέχισε τότε.
- Και με μεγάλη μου χαρά θέλω να σου ανακοινώσω ότι ο Cόrcoles βρίσκεται σε αυτή!
- Εκπληκτικά!
- Ελπίζω να καταλαβαίνεις το λάθος σου που δεν τον εμπιστευόσουν στην ενδεκάδα από την αρχή.
- Πραγματικά. Έκανα μεγάλο λάθος. Μάλιστα σκέφτομαι και μετά την επιστροφή του Cifuentes, να παραμείνει αυτός βασικός.
- Πιστεύω πως είναι πραγματικά καλή ιδέα. Αφού ο Dani μετά από μισή σεζόν εκτός θα έχει ρίξει κατά πολύ τις ικανότητες του!
- Αν τελείωσες με αυτό, μήπως έχεις και τίποτα άλλο να μου αναφέρεις;
- Ναι!
- Προχώρα λοιπόν...
- Σκοπεύω να δώσω εξετάσεις για το πτυχίο προπονητικής UEFA Pro!
- Καλά εσύ έτσι όπως πας θα έπρεπε να αντικαταστήσεις εμένα!
- Μην το λες...
-Τι είπες;!
- Πλάκα σου κάνω!
- Επειδή δεν είμαι λάτρης του χιούμορ, αν τελείωσες με τα αστεία σου, άφησε με μόνο μου να σκεφτώ κάποια πράγματα.
- Συμβαίνει κάτι;
- Δε ξέρω τι να κάνω με τόσους τραυματισμούς... Ξέρεις πόσες φορές μου έχει έρθει να παραιτηθώ;!
- Σε κατανοώ. Είναι δύσκολο να τα βγάλεις πέρα. Όμως δεν θα είναι ηθικό αν τα παρατήσεις και φύγεις!
- Λες να μην το ξέρω;! Τέλος πάντων. Μπορείς να πηγαίνεις. Έλεγξε αν όλα πηγαίνουν καλά με τις προπονήσεις. Πρέπει να νικήσουμε στο επόμενο ματς!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μετά από αυτή τη ''μέτρια'' νίκη, έχουμε να αντιμετωπίσουμε τη Numancia, σε έναν τρίτο συνεχόμενο αγώνα εντός έδρας. Ο αγώνας προβλέπεται εύκολος. Για να δούμε...

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Image

Σκορ:

Image
:!: ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ! Τι ήταν αυτό;;!! :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- (Στο meeting με το προσωπικό).
- Αφεντικό, εδώ έχω την αναφορά από τον τραυματισμό του Montoro.
- Κι άλλος τραυματίας; Όχι ρε γ@μτο!
- Πραγματικά Έχουμε τεράστιο πρόβλημα με τους τραυματισμούς. Τουλάχιστον ο Montoro ήταν αναπληρωματικός.
- Το ότι είναι αναπληρωματικός δεν τον κάνει λιγότερο σημαντικό! Είναι εξίσου ικανός, μη σου πω και καλύτερος από τους βασικούς. Το πως επιλέγω να παρατάξω τους παίκτες μου δεν έχει να κάνει μόνο με τις ικανότητες του και τις αναφορές σας. Ο Montoro φέρθηκε λίγο επιπόλαια στο θέμα της επιλογής μου και τώρα παίρνει μαθήματα σεβασμού! Παρόλα αυτά δε σας κρύβω ότι τον χρειαζόμαστε απελπιστικά.
- (Αμήχανα χαμόγελα).


Image
Image
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Για λογαριασμό της επόμενης αγωνιστικής, αντιμετωπίζουμε την Alcorcon, σε εκτός έδρας αγώνα.

Image

Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Image

Σκορ:

Image
:!: Εξαιρετική νίκη! Ανησύχησα λίγο όταν μας ισοφάρισαν, αλλά τελικά όλα πήγαν καλά. :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- (Χτυπάει η πόρτα).
- Περάστε...
- (Μπαίνει μέσα ο Gerrits).
- Τι έγινε πάλι Toon; Τα συνηθισμένα;
- Ακριβώς! Μόνο που αυτή τη φορά έχουμε παίκτη από το κέντρο.
- Να μαντέψω... ο Arcas;
- Φαίνεται ότι έχεις ρέντα σήμερα!
- Μακάρι να μπορούσα να υπολογίσω και το σκορ του επόμενου αγώνα με τη Gimnastic...


Image
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Τακτικές:

Image

Ρεπορτάζ:

Image

Σκορ:

Image
:!: Αναμενόμενη νίκη! :!:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Η βαθμολογία:

Image

Επόμενος αντίπαλος:

Image

Image
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά τι θα γίνει με τραυματισμους ?καθε τρεις και λίγο τραυματισμος :P
Ευτυχώς ξέρει να συνέρχεται μετα απο ήττες η ομάδα
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bαδιζουμε σε καλο δρομο,ολα ειναι ανοιχτα.
Image
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Giorgos Giovanis wrote:Bαδιζουμε σε καλο δρομο,ολα ειναι ανοιχτα.
+1
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”