5-3-2 στην άμυνα 3-5-2 στην επίθεση

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
foscolosnick
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zaf wrote:2 ματς,2 ήττες με Κιέβο 4-1 και Ουντινέζε 2-0 εκτός και τα δύο με το 13,1,3
Σερί 4 ήττών(2 π.π.* και 2 μ.π.)
Το ροστέρ είναι χωρίς μεταγραφές.
Φιορεντίνα εχω.

*π.π. = προ πατς
παίζεις με το αρχείο που έχω ανεβάσει ή το έφτιαξες από την αρχή;
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19929
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Εγώ το κανα στον creator.
Αλλα με τις ίδιες θέσεις και οδηγίες.
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
foscolosnick
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zaf wrote:Εγώ το κανα στον creator.
Αλλα με τις ίδιες θέσεις και οδηγίες.
Στο 13.1.3 δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, πάντως στο προηγούμενο patch απέδιδε. Ετοίμαζα να ανεβάσω και στατιστικά, αποτελέσματα και λεπτομέρειες από τις κινήσεις των παικτών, αλλά με πρόλαβε η SEGA. Μια έξτρα οδηγία που δοκίμασα και είχε αποτελέσματα είναι closing down σε DL, DR, AML, AMR ή ML, MR. Επίσης σιγουρέψου ότι έχεις τικάρει τον DLP ως playmaker. Δώσε και λίγο χρόνο στους παίχτες να μάθουν το σύστημα. Παίζεις την attacking έκδοση ή την counter;
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19929
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Δεκέμβριο έχω φτάσει με training very high στο tactics.
DLP τικαρισμένος.
Attacking παντα.
Counter θα μπει και αν μπει εν ώρα αγώνα.
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
foscolosnick
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zaf wrote:Δεκέμβριο έχω φτάσει με training very high στο tactics.
DLP τικαρισμένος.
χμ.. θα το τσεκάρω και στο save μου, θα δούμε.
foscolosnick
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zaf wrote:Δεκέμβριο έχω φτάσει με training very high στο tactics.
DLP τικαρισμένος.
Attacking παντα.
Counter θα μπει και αν μπει εν ώρα αγώνα.
έχεις στα WB οδηγία Hug Touchline στο Wide Play;
foscolosnick
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μείωσα λίγο το width και το tempo, με αποτέλεσμα να έχω λίγο καλύτερη απόδοση στην κατοχή.
Spoiler: show
Image
foscolosnick
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκιμές, δοκιμές, δοκιμές.
Ήθελα παραπάνω κατοχή, περισσότερες ευκαιρίες για γκολ και λίγο πιο δεμένη άμυνα.

Για την διάταξη:
Έφερα τους αμυντικούς στην ευθεία, τα Wing Backs τα έκανα Wingers, και τέλος έριξα ποιο πίσω τον playmaker.
Spoiler: show
Image
Οι καινούριες οδηγίες που έδωσα στην ομάδα
Spoiler: show
Image
Παρακάτω τα αποτελέσματα, μέχρι τον Δεκέμβριο, από καινούριο save που δημιούργησα αποκλειστικά για αυτή την τακτική.

Φιλικά
Spoiler: show
Image
Ευρώπη
Spoiler: show
Image
Ελλάδα
Spoiler: show
Image
Στατιστικά
Spoiler: show
Image
Φαίνεται να δέχομαι αρκετά γκολ από similar rated teams. Αν είναι πρόβλημα της διάταξης θα πρέπει να το λύσω, θεωρώ όμως ότι είναι περισσότερο πρόβλημα των αμυντικών ως μονάδων. Τα περισσότερα από τα γκολ που δέχομαι, είναι από αυτά που χαρακτηρίζονται χαζά ή δώρα, λάθος πάσα στα πόδια του αντιπάλου κ.ο.κ.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά δες την ανάλυση των αγώνων από που δέχεσαι γκολ.
Επειδή δοκιμάζω κι εγώ ένα 3-5-2 κάποιου είδους με έχει βοηθήσει πολύ η post-game ανάλυση.
Θα ανοίξω ένα θέμα, μάλλον μέχρι τα Χριστούγεννα για πιο αναλυτικά.
Επίσης, απ την ανάλυση δες πως πασάρουν/σεντράρουν οι ακραίοι χαφ σου.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Dima Kspls
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 1:01 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus
facebook προφίλ: http://www.facebook.com/29892D
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Persi eixa dokimasei tn Juve m 3-5-2 k ta phga pl kl fetos phra Torino g dw ps tha ta paw alla m htan pl duskolo na paiksw 3-5-2...Me tn amuna s sumfwnw mporeis n a ts valeis k olous kanonika center back dn tha trws goalakia sto kentro o Conte nomizw oti dn exei box to box ton markicio alla dep line playmeyker ola ta kentriika haf t einai suport tn Vidal ball einiking suport k tn Prilo amuntiko haf dep line playmeiker stn epithesh dn kserw ti na s pw nomizw ps exei rna Trequsta k t psaxnei g target man h Pocher an pernete Juve na exete sto mulo sas oti o Conte thelei na kanei tn omada 4-3-3 dn thelei pl douleia na ginei mia duo prosthikes thelei
matrix23
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Jan 24, 2013 1:03 pm
Football Manager της ομάδας: Catania
facebook προφίλ: aggelos.ch
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για εμένα είναι συστηματάρα και το απολύτο γιατί απλά όλα τα άλλα είναι μαλακί*ς. Είναι το μοναδικό σύστημα που έχεις λύσεις σε όλες τις περιπτώσεις, (άμυντική λειτουργεία, κατοχή, φούλ επίθεση) και παράλληλα συμμετέχουν όλοι. Αλλά...θέλει παίχτες όπως και ότι άλλο σύστημα θέλεις να παίξεις.
Το θέμα βέβαια είναι στα χάφ, γιατί πρέπει να βρείς τους παίχτες που να μπορούν να αφομοιώσουν τους ρόλους τους γιατί ο ένας συμπληρώνει τον άλλον. Για παράδειγμα, ο Μπούσκετς μπορεί να μην προσφέρει επιθετικά και να είναι παίχτης που δεν θα έπιανε εύκολα σε άλλη ομάδα, γιατί δεν είναι πολυποίκιλλος, αλλά έιναι το μεγαλύτερο κομμάτι στο πάζλ της Μπαρτσελόνα για τον πολύ απλό λόγο ότι δίνει τις εύκολες πάσες και δεν σκέφτεται τίποτα άλλο απο αυτό, ένας στρατιώτης. Παρ'όλα αυτά, ο Τσάβι και ο Ινιέστα εισπράττουν τα συγχαρητήρια, δικαίως, αλλά έχουν και βοήθεια.

Επίσης να παραδεχτώ πως δεν το πίστευα παλαιότερα μέχρι που είδα την γιουβέντους του Κόντε, με Πίρλο, Βιδάλ, Μαρκίζιο.
Φορτσα Ιντερ!
Dima Kspls
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 1:01 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus
facebook προφίλ: http://www.facebook.com/29892D
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Exw tn lusei gia to apoluto 3-5-2
GK (defend)

dcr ball playing

dcc limited

dcl ball playing

WBL / WBR (attack)

dm Deep Lying Playmaker

CMr Advanced Playmaker

CMl ball winig

STR edw egw paizw me trequartista alla k o deep lying pou exeis einai polu kalh lusei

STL poacher

eixa ksekinisei me torino to ekana kalutero apo tn Juve k t 2018 to parathsa g na paw stn Juve k ts phra me tn c.l protathlima dn mporesa gt dn mporousa vathmologika to torino m htan omadara k xwris emena gia ti eixa valei pl kales vaseis to eixa stn korufi ahtito alla o mihajlovic t exase to ptwtathima apo tn atlanta
Dima Kspls
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 1:01 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus
facebook προφίλ: http://www.facebook.com/29892D
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Exw tn lusei gia to apoluto 3-5-2
GK (defend)

dcr ball playing

dcc limited

dcl ball playing

WBL / WBR (attack)

dm Deep Lying Playmaker

CMr Advanced Playmaker

CMl ball winig

STR edw egw paizw me trequartista alla k o deep lying pou exeis einai polu kalh lusei

STL poacher

eixa ksekinisei me torino to ekana kalutero apo tn Juve k t 2018 to parathsa g na paw stn Juve k ts phra me tn c.l protathlima dn mporesa gt dn mporousa vathmologika to torino m htan omadara k xwris emena gia ti eixa valei pl kales vaseis to eixa stn korufi ahtito alla o mihajlovic t exase to ptwtathima apo tn atlanta
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”