Προβλημα με Steam Guard

Απορίες σχετικά με Τεχνικά Θέματα πάνω στο Football Manager 2012
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
jgous
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Thu Aug 23, 2012 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Έχω αγοράσει κανονικά το Football Manager 2013, και μέχρι χθες όλα κυλόυσαν φυσιολογικά.
Σήμερα αφού προσπάθησα αρκετές φορές να κάνω έναρξη του Football Manager παραρατήρα οτι το παιχνιδι δεν τρέχει καν, έκανα απεγκατάσταση του Steam (το όποιο και μου διέγραψε και το Football Manager.exe φυσικά) και το εγκατέστισα πάλι.
Το πρόβλημα που αντιμετωπιζω είναι πως μετα την εγκατάσταση του Steam το Steam Guard δεν με αφήνει να κάνω log-in στο λογαριασμό μου. Κοίταξα το e-mail μου αλλά δυστυχώς δεν βρήκα κάποιο e-mail απο τη valve για κάποιο "speacial steam code" .

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ;

Σας ευχαριστω.
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5490
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Δοκίμασε να κάνεις login από κάποιον browser και θα σου στείλουν ενα 5ψήφιο κωδικό..
jgous
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Thu Aug 23, 2012 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορείς να γίνεις λίγο ποιο σαφής; εάν εννοεις να mπω στο site της valve το δοκίμασα και λαμβάνω ακριβώς το ίδιο μήνυμα.
το θέμα είναι οτι το κουτακι του fm το άφησα στο φοιτητό-σπιτο μου και δέν έχω (νομιζω) το auth-code...
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5490
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Πήγαινε εδώ https://store.steampowered.com/login/ και βάλε τα στοιχεία σου.
Θα σου βγάλει αυτό
Image
Λογικά έχεις πάρει αμέσως τον κωδικό (εμένα πάντως μου ήρθε τώρα).
Αν δεν πιάσει, https://support.steampowered.com/kb_art ... -ALZM-5519 γράφει πως να επικοινωνήσεις με το support.
jgous
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Thu Aug 23, 2012 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε ευχαριστώ πολύ που προσπαθείς να με βοηθήσεις.

μπορώ να δώ κάπως τα στοιχέια του λογοριασμού μου και ποιό email έχω δωσει; (σε κανενα απο τα δυο πάντως δεν μου εχει έρθει τπτ) απλα φοβάμαι οτι πρέπει να ξανα αγοράσω το παιχνιδι γιατι λιγο που εψαξα δεν βρηκα το κοθτακι..
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5490
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

jgous
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Thu Aug 23, 2012 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστυχως, δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη , δεν μπορω να συνδεθώ στο στιμ και έχω χάσει το manual (cdkey) .. ειμαι αβοηθητος..
jgous
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Thu Aug 23, 2012 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια τωρα σοβαρα.. εχεις δωσει καποια χρηματα και αγοραζεις ενα παιχνιδι γιατι τη κουλτουρα και μονο και δεν το κανεισ νταουνολοαντ εν ετη 2013.. και χανεις για καποιο λογο το μανυαλ (βιβλιαρακι) το οποιο εχει το σιντι-κι και να εισαι σε φαση να ξανα αγορασεις ΠΑΛΙ το παιχνιδι επειδη η βαλβ εφαγε ερορ και θελει να κανω "auth" το πισι ξανα και να μη μπορω γιατι με οποιονδηποτε τροπο προσπαθησα να λυσω το θεμα δεν το καταφερα; ενω εχω πληρωσει το παιχνιδι ;
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το CD-key είναι άχρηστο μετά την πρώτη ενεργοποίηση. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι το e-mail που χρησιμοποίησες για τη δημιουργία του λογαριασμού σου. Η Valve για λόγους ασφαλείας δεν μπορεί να σου δώσει στοιχεία για αυτό το λογαριασμό παρά μόνο μέσω εκείνου του e-mail, το οποίο γνωρίζει ότι είναι του κατόχου του λογαριασμού. Προσπάθησε να θυμηθείς ποιο e-mail είχες χρησιμοποιήσει και όλα λύνονται μετά.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
jgous
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Thu Aug 23, 2012 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε ευχαριστω για την απαντηση, δυο email χρησημοποιω και σε κανενα απο τα δυο δεν μου στελνουν το special code και επισης δεν μου απαντησαν για το email που εχει γινει το registration..
User avatar
fiorentinos
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Sun Sep 12, 2004 9:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γράφω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα!

Αγόρασα καινούργιο υπολογιστή και μέσα στη χαρά πήγα να βάλω το FM!!!Μου έβγαλε Steam Guard και το mail που είχα καταχωρήσει δεν βρίσκεται πλέον σε λειτουργία λόγω τεχνικού προβλήματος από την Microsoft. Οπότε δεν μπορώ να λάβω τον κωδικό!!!!Έστειλα μήνυμα από εχθές στο Steam αλλά καμία απάντηση...Τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση; Ξανααγοράζουμε το FM με νέο account? Την αγορά την είχα κάνει από την Nexway από την προσφορά το Fmgreece με το νέο μου mail και έχω κρατημένα τα mail...
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5490
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Στον παλιό υπολογιστή έχεις πρόσβαση; Αν ναι, μπες από εκεί στο Steam και άλλαξε το email.
User avatar
fiorentinos
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Sun Sep 12, 2004 9:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν έχω δυστυχώς.... :(
User avatar
fiorentinos
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Sun Sep 12, 2004 9:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καμία απάντηση ακόμα από το Steam. Οπότε από ότι φαίνεται ενώ πληρώνουμε το παιχνίδι δεν έχουμε καμία υποστήριξη...Κρίμα...
User avatar
fiorentinos
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Sun Sep 12, 2004 9:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καμία απάντηση ακόμα από το Steam ούτε και από εδώ...Άρα μάλλον δεν υπάρχει λύση. Απλά με αυτό το θέμα χάλασε η αξιοπιστία μου στην όλη διαδικασία...Για το 14 μάλλον σε δισκάκι...
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις”