Παναιτωλικός 19/20

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Προπονητικό επιτελείο Α' Ομάδας

https://www.panetolikos.gr/%cf%80%cf%81 ... %af%ce%bf/
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Νέα μεταγραφική προσθήκη για την ομάδα μας, με τον Μιμίτο (Atair Mimito Rocha) να υπογράφει διετές συμβόλαιο, με δικαίωμα επέκτασης. Ο Μιμίτο γεννήθηκε τις 12 Δεκεμβρίου 1997 και αγωνίζονταν στη Γκιμαράες Β. Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ. Είναι μια νέα πρόκληση για εμένα και είμαι ευγνώμων για την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν οι άνθρωποι του Παναιτωλικού. Υπόσχομαι να είμαι 100% επαγγελματίας για να βοηθήσω την ομάδα στην κατάκτηση των στόχων της».

https://www.panetolikos.gr/%cf%83%cf%84 ... %84%ce%bf/
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Ολοκληρώθηκε η ένταξη στην ομάδα μας του Χουάν Άνχελ Ρομάν, με την υπογραφή διετούς συμβολαίου. Ο Ρομάν γεννήθηκε στις 18 Μαΐου 1993 και αγωνίστηκε στη Μάντσεστερ Σίτι U18, στη Μπαρτσελόνα Β και στη συνέχεια σε Βιγιαρεάλ, Μπράγκα, Νασιονάλ, Σλασκ Βρότσλαβ, ΑΕ Λεμεσού και από τον Ιανουάριο στην Πολωνική Μιέντζ Λέγκνικα.

https://www.panetolikos.gr/%cf%85%cf%80 ... %ac%ce%bd/
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Ο Αϊμέν Ταχάρ ανήκει από σήμερα στον Παναιτωλικό. Συμφώνησε να συνεχίσει την καριέρα του στην ομάδα μας υπογράφοντας συμβόλαιο για τα επόμενα δύο χρόνια. Γεννημένος στις 2 Οκτ. 1989, έχει αγωνιστεί στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στην Αγγλία, τη Γκαζ Μετάν και τη Στεάουα Βουκουρεστίου στη Ρουμανία, στη Σαγκάν Τόσου στην Ιαπωνία και στη Μποαβίστα στην Πορτογαλία.

https://www.panetolikos.gr/%ce%bf-%cf%8 ... %ba%cf%8c/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αριθμοί φανέλας;
Εμφανίσεις;
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Η ομάδα μας αγόρασε τα δικαιώματα του Φρεντερίκο Ντουάρτε από την Βιλαφρανκένσε και ο 20χρονος μεσοεπιθετικός υπέγραψε συμβόλαιο έως τον Ιούνιο του 2022. Ο Ντουάρτε ήρθε στο Αγρίνιο τον περασμένο Ιανουάριο με δανεισμό και αγωνίστηκε αρχικά στην ομάδα μας Κ19 και στη συνέχεια στην επαγγελματική (4 συμμετοχές – 1 γκολ στη Super League).

https://www.titormosnet.com/2019/07/2022.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αριθμοί φανέλας;
Εμφανίσεις;
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13273
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Πέντε παίκτες κόπηκαν από την αποστολή του Παναιτωλικού στο Καρπενήσι. Εκτός 24άδας έμειναν οι Νταλακούρας, Γιαννιώτης αλλά και οι μικροί Καλαντζής, Τσιαντής και Φραντζέσκος. Ο τελευταίος στάθηκε εξαιρετικά άτυχος καθώς υπέστη ρήξη χιαστών. Θα υποβληθεί σε επέμβαση και θα επιστρέψει σε έξι μήνες, χάνοντας την ευκαιρία για επαγγελματικό συμβόλαιο.

SportDay (24/07/2019)
User avatar
hondakias
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Fri Aug 19, 2005 9:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στον Παναιτωλικό ανήκει από σήμερα ο Πιέρ Σανιά, υπογράφοντας διετές συμβόλαιο. Προηγούμενες ομάδες του ήταν η Βαλενσιέν, η Τσάβες, η Μορεϊρένσε και τον τελευταίο χρόνο η Μπελενένσες. Ο 28χρονος ακραίος αμυντικός, ο οποίος από αύριο θα ενσωματωθεί στην αποστολή της ομάδας μας που προετοιμάζεται στο Καρπενήσι, στις πρώτες του δηλώσεις τόνισε: «Νιώθω χαρούμενος που ήρθα σ’ αυτό το κλαμπ, γιατί πιστεύω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή. Η οργάνωση, οι εγκαταστάσεις του και οι άνθρωποι του Παναιτωλικού μου δίνουν την εντύπωση μιας ομάδας – οικογένειας και αυτό ακριβώς μου ταιριάζει. Ο Ντάλσιο με τον οποίο μίλησα μου είπε τα καλύτερα για την ομάδα. Θέλω να βοηθήσω να πετύχει τους στόχους της και να βρεθούμε στις πρώτες έξι θέσεις».

https://www.panetolikos.gr/%ce%b1%cf%80 ... %b9%ce%ac/

Η συνεργασία που έχει αναπτύξει τα τελευταία χρόνια ο Παναιτωλικός με τη Μπενφίκα, πήρε και επίσημη μορφή, με τους «Αετούς» της Λισαβώνας να ανακοινώνουν το πλαίσιο της συμφωνίας που υπογράφηκε μεταξύ των προέδρων Λουίς Φελίπε Βιέιρα – Γεράσιμου Μπελεβώνη (φώτο κάτω). Με αυτή ο Σύλλογός μας διευρύνει ακόμα περισσότερο τους ορίζοντές του εντός και εκτός συνόρων και οργανώνει τα βήματά του προς το αύριο με συμμάχους μεγάλα Ευρωπαϊκά κλαμπ.

Η ανακοίνωση της Μπενφίκα έχει ως εξής:

ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ

Η Μπενφίκα και ο Παναιτωλικός έχουν συνάψει συμφωνία συνεργασίας που θα φέρει ακόμα πιο κοντά τους δύο Συλλόγους όσον αφορά τις ανταλλαγές αθλητών, καθώς και την ανταλλαγή πληροφοριών και εμπειριών. Και οι δύο Σύλλογοι θα μπορούν να έχουν το δικαίωμα προτίμησης για την απόκτηση αθλητικών και οικονομικών δικαιωμάτων παικτών, με την πρόσφατη παραχώρηση του Ντάλσιο Γκόμες, να είναι ένα παράδειγμα της συνεργασίας που ήδη έχει αναπτυχθεί στο πλαίσιο αυτής της συμφωνίας.

Η καλή σχέση μεταξύ των δύο Συλλόγων ήταν ιδιαίτερα αισθητή τα τελευταία χρόνια, όπως το 2018/19 που οι παίκτες Γκούγκα και Αμαράλ, έπαιξαν για τον Παναιτωλικό ως δανεικοί και συνέβαλλαν στην κατάκτηση της ένατης θέσης στο ελληνικό πρωτάθλημα. Για την Μπενφίκα στόχος αυτής της εταιρικής σχέσης είναι επίσης να διευρυνθεί η δυναμική της ομάδας με εστίαση στη συγκεκριμένη γεωγραφική περιοχή.

Εκτός από την ανταλλαγή αθλητών η συνεργασία θα περιλαμβάνει επίσης την ανταλλαγή πληροφοριών, γνώσεων και εμπειριών, μεταξύ των επιτελείων των δύο Συλλόγων, με σκοπό την ανάπτυξη και την κατάρτιση του προσωπικού τους. Γι’ αυτό το λόγο έχει προγραμματιστεί για τις 2 Αυγούστου η Μπενφίκα Β να πάρει μέρος στο πρώτον φιλικό αγώνα του Παναιτωλικού στο γήπεδό του. Ο αγώνας αυτός θα είναι η τελευταία δοκιμή πριν την έναρξη της σεζόν για τους νεαρούς «αετούς».

https://www.panetolikos.gr/%cf%83%cf%85 ... %ba%ce%b1/

Παρελθόν αποτελεί από την οικογένεια του Παναιτωλικού ο Γιώργος Ταράσης, ο οποίος υπηρέτησε το σύλλογο για 15 συναπτά έτη.

Η δήλωση του Γιώργου Ταράση:

Μετά από 15 συναπτά έτη προπονητικής παρουσίας μου τόσο στην Α΄ ομάδα από όπου ξεκίνησα και κατόπιν στα τμήματα υποδομής της Π.Α.Ε. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ, ένα υπέροχο ταξίδι έφτασε στο τέλος του, γεμάτο με συναισθήματα και εμπειρίες.

Νιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω τον μεγαλομέτοχο της ομάδας Κύριο Κωστούλα Φώτη για την εμπιστοσύνη και την τιμή που μου έκανε να είμαι στο προπονητικό επιτελείο του Παναιτωλικού.

Ευχαριστώ τον πρόεδρο Κύριο Γεράσιμο Μπελεβώνη και όλο το Δ.Σ. της Π.Α.Ε. Τους συνεργάτες προπονητές, τους αθλητές-ποδοσφαιριστές που συνεργάστηκα μαζί τους, καθώς και τους γονείς που εμπιστεύθηκαν τα παιδιά τους στο σύλλογο και εμένα προσωπικά. Τέλος θέλω να ευχαριστήσω όλο το προσωπικό της Π.Α.Ε. και του EMILEON καθώς και τον φίλαθλο κόσμο για την αγάπη τους στο πρόσωπο μου.

Εύχομαι στην ομάδα από καρδιάς, καλή συνέχεια και να πετύχει τους στόχους που θα θέσει σε κάθε επίπεδο.

Με εκτίμηση

Ταράσης Γιώργος
Προπονητής ποδοσφαίρου, U.E.F.A. PRO

http://www.gazzetta.gr/football/superle ... -15-hronia
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αριθμοί φανέλας;
Εμφανίσεις;
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Ούτε λίγο, ούτε πολύ, έξι παίκτες που πέρυσι αγωνίστηκαν στην Κ19 του Παναιτωλικού υπό τις οδηγίες του Λουτσιάνο Ντε Σόουζα, θα συνεχίσουν την φετινή σεζόν ως δανεικοί στον Τηλυκράτη!

Στο σύλλογο της Λευκάδας ειδικότερα θα αγωνιστούν υπό καθεστώς δανεισμού οι Καλαντζής (τερματοφύλακας), Θώδης, Μπινιάρος, Ντόβας (αμυντικοί), Τσιαντής (χαφ) και Αλομπισάτ (επιθετικός). Οι Καλαντζής και Τσιαντής μάλιστα είχαν ξεκινήσει προετοιμασία με την ανδρική ομάδα αλλά «κόπηκαν» από τον Κάστρο. Αγωνιζόμενοι στον Τηλυκράτη, που μετέχει στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής θα μπορέσουν να πάρουν αγωνιστικό χρόνο και να βελτιωθούν, ώστε να διεκδικήσουν την ευκαιρία τους στον Παναιτωλικό. Άλλωστε μιλάμε για παιδιά που δεν έχουν ξεπεράσει το 19ο-20ο έτος της ηλικίας τους.

https://www.titormosnet.com/2019/07/19.html
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

ΑΡΙΘΜΟΙ

1 Κνετ Κρίστοφερ 01.08.1991 Τερματοφύλακας
5 Γιοβάνοβιτς Ίγκορ 03.05.1989 Αμυντικός
6 Ταχάρ Αϊμέν 02.10.1989 Μέσος
7 Μοράρ Βλαντ 01.08.1993 Επιθετικός
8 Μιμίτο 12.12.1997 Μέσος
9 Μπαΐροβιτς Αντμίρ 06.08.1995 Επιθετικός
10 Ντάλσιο 22.05.1996 Μέσος
11 Ντίας Χόρχε 28.06.1989 Επιθετικός
14 Ντουάρτε Φρεντερίκο 30.03.1999 Μέσος
17 Μπελεβώνης Στάθης 06.02.1998 Αμυντικός
18 Λουσέρο Αντριάν 16.08.1985 Μέσος
19 Καββαδίας Αλέξανδρος 10.05.2000 Επιθετικός
21 Σανιά Πιέρ 21.08.1990 Αμυντικός
23 Φυτόπουλος Δημήτρης 11.02.2000 Μέσος
28 Παρράς Αλέξανδρος 12.05.1998 Αμυντικός
29 Γιαννιώτης Ηλίας 05.04.1997 Μέσος
30 Θεοδωρόπουλος Δημήτρης 09.05.1998 Τερματοφύλακας
31 Γιαννακόπουλος Νίκος 19.02.1993 Τερματοφύλακας
33 Ρομάν Ζοάν 18.05.1993 Επιθετικός
37 Τσιγγάρας Άγγελος 24.07.1999 Μέσος
45 Μπακαδήμας Μάκης 06.06.2000 Αμυντικός
47 Μαλής Αλέξανδρος 19.03.1997 Αμυντικός
54 Λιάβας Γιώργος 12.02.2001 Μέσος
82 Κυριακίδης Δημήτρης 24.09.1986 Τερματοφύλακας
91 Μαρσιάλ Ζοάν 30.05.1991 Αμυντικός
93 Καμαρά Αλχασάν 16.03.1993 Επιθετικός
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Ποδοσφαιριστής του Παναιτωλικού θα είναι για τον επόμενο χρόνο ο Λουτσιάνο Μπάλμπι. Ο 30χρονος Αργεντινός ακραίος αμυντικός έμεινε ελεύθερος από τη Ίντερ Τούρκου με την οποία αγωνίστηκε πρόσφατα στο πρωτάθλημα Φινλανδίας και στα προκριματικά του Europa League, ενώ έχει αγωνιστεί μεταξύ άλλων στην Εξτερεμαδούρα, τη Ρεάλ Βαγιαδολίδ, την Ουρακάν και τη Λανούς.

https://www.titormosnet.com/2019/08/blog-post_40.html
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Αριθμός φανέλας Μπάλμπι: 3
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Locked

Return to “Super League 1”