Αρχή προετοιμασίας 4 βδομάδες αντί 7...

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
Post Reply
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Ρε παίδες είμαι Αγγλία με Λίβερπουλ, τελείωσα την πρώτη χρονιά και με το τέλος της σεζόν με ρώτησαν πότε θα ξεκινήσει προετοιμασία. Έβαλα το μέγιστο (7 βδομάδες), αλλά ενώ οι παίκτες επέστρεψαν κανονικά, εγώ δεν μπορώ να βάλω είδος προπόνησης γιατί μου λέει πως είναι season break, ενώ και το meeting για τη νέα χρονιά έγινε μέσα Ιουλίου, κοινώς σαν να είχα επιλέξει διάρκεια προετοιμασίας 4 βδομάδες. Το περίεργο είναι πως αυτό συμβαίνει μόνο στην Αγγλία! Συνέβη και σε save με τη Wrexham, στο οποίο δεν έδωσα σημασία αρχικά γιατί νόμιζα πως απλά ξεχάστηκα και έβαλα 4, αλλά δε συνέβη σε save με Ολυμπιακό ή Ίντερ! Παίζει κάτι ή είναι bug;;;
I LOVE THIS SITE!!!
NoNaKoS
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 265
Joined: Thu Sep 16, 2004 11:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To nou sou... wrote:Ρε παίδες είμαι Αγγλία με Λίβερπουλ, τελείωσα την πρώτη χρονιά και με το τέλος της σεζόν με ρώτησαν πότε θα ξεκινήσει προετοιμασία. Έβαλα το μέγιστο (7 βδομάδες), αλλά ενώ οι παίκτες επέστρεψαν κανονικά, εγώ δεν μπορώ να βάλω είδος προπόνησης γιατί μου λέει πως είναι season break, ενώ και το meeting για τη νέα χρονιά έγινε μέσα Ιουλίου, κοινώς σαν να είχα επιλέξει διάρκεια προετοιμασίας 4 βδομάδες. Το περίεργο είναι πως αυτό συμβαίνει μόνο στην Αγγλία! Συνέβη και σε save με τη Wrexham, στο οποίο δεν έδωσα σημασία αρχικά γιατί νόμιζα πως απλά ξεχάστηκα και έβαλα 4, αλλά δε συνέβη σε save με Ολυμπιακό ή Ίντερ! Παίζει κάτι ή είναι bug;;;
Μήπως τα παιχνίδια πρωταθληματος στην Αγγλία ξεκινούν πιο νωρίς απο Ιταλία και Ελλάδα και αυτο παίζει ρόλο γιατι ειναι ο χρόνος λιγότερος ; Λέω τώρα δεν είμαι σίγουρος ..
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

NoNaKoS wrote:
To nou sou... wrote:Ρε παίδες είμαι Αγγλία με Λίβερπουλ, τελείωσα την πρώτη χρονιά και με το τέλος της σεζόν με ρώτησαν πότε θα ξεκινήσει προετοιμασία. Έβαλα το μέγιστο (7 βδομάδες), αλλά ενώ οι παίκτες επέστρεψαν κανονικά, εγώ δεν μπορώ να βάλω είδος προπόνησης γιατί μου λέει πως είναι season break, ενώ και το meeting για τη νέα χρονιά έγινε μέσα Ιουλίου, κοινώς σαν να είχα επιλέξει διάρκεια προετοιμασίας 4 βδομάδες. Το περίεργο είναι πως αυτό συμβαίνει μόνο στην Αγγλία! Συνέβη και σε save με τη Wrexham, στο οποίο δεν έδωσα σημασία αρχικά γιατί νόμιζα πως απλά ξεχάστηκα και έβαλα 4, αλλά δε συνέβη σε save με Ολυμπιακό ή Ίντερ! Παίζει κάτι ή είναι bug;;;
Μήπως τα παιχνίδια πρωταθληματος στην Αγγλία ξεκινούν πιο νωρίς απο Ιταλία και Ελλάδα και αυτο παίζει ρόλο γιατι ειναι ο χρόνος λιγότερος ; Λέω τώρα δεν είμαι σίγουρος ..
Το θέμα μου δεν είναι όμως η πρώτη χρονιά. Το θέμα μου είναι η δεύτερη. Με το που τελειώνει το πρωτάθλημα δέχομαι την καθιερωμένη ερώτηση για το πότε επιθυμώ να ξεκινήσει η προετοιμασία. Εγώ επιλέγω τις 7 εβδομάδες, οι παίκτες επιστρέφουν τότε (εκτός από τις νέες μεταγραφές που συνεχίζουν διακοπές, άλλο κουλό αυτό), αλλά η προετοιμασία ξεκινά μετά από 3 εβδομάδες! Όλο το προηγούμενο διάστημα δηλαδή οι παίκτες προπονούνται (αν προπονούνται...) μόνο ατομικά και καθόλου ομαδικά. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην προπονηθούν ποτέ στο fitness μιας και μετά δε θα μπορέσουν να εμπεδώσουν την τακτική.
I LOVE THIS SITE!!!
NoNaKoS
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 265
Joined: Thu Sep 16, 2004 11:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To nou sou... wrote:
NoNaKoS wrote:
To nou sou... wrote:Ρε παίδες είμαι Αγγλία με Λίβερπουλ, τελείωσα την πρώτη χρονιά και με το τέλος της σεζόν με ρώτησαν πότε θα ξεκινήσει προετοιμασία. Έβαλα το μέγιστο (7 βδομάδες), αλλά ενώ οι παίκτες επέστρεψαν κανονικά, εγώ δεν μπορώ να βάλω είδος προπόνησης γιατί μου λέει πως είναι season break, ενώ και το meeting για τη νέα χρονιά έγινε μέσα Ιουλίου, κοινώς σαν να είχα επιλέξει διάρκεια προετοιμασίας 4 βδομάδες. Το περίεργο είναι πως αυτό συμβαίνει μόνο στην Αγγλία! Συνέβη και σε save με τη Wrexham, στο οποίο δεν έδωσα σημασία αρχικά γιατί νόμιζα πως απλά ξεχάστηκα και έβαλα 4, αλλά δε συνέβη σε save με Ολυμπιακό ή Ίντερ! Παίζει κάτι ή είναι bug;;;
Μήπως τα παιχνίδια πρωταθληματος στην Αγγλία ξεκινούν πιο νωρίς απο Ιταλία και Ελλάδα και αυτο παίζει ρόλο γιατι ειναι ο χρόνος λιγότερος ; Λέω τώρα δεν είμαι σίγουρος ..
Το θέμα μου δεν είναι όμως η πρώτη χρονιά. Το θέμα μου είναι η δεύτερη. Με το που τελειώνει το πρωτάθλημα δέχομαι την καθιερωμένη ερώτηση για το πότε επιθυμώ να ξεκινήσει η προετοιμασία. Εγώ επιλέγω τις 7 εβδομάδες, οι παίκτες επιστρέφουν τότε (εκτός από τις νέες μεταγραφές που συνεχίζουν διακοπές, άλλο κουλό αυτό), αλλά η προετοιμασία ξεκινά μετά από 3 εβδομάδες! Όλο το προηγούμενο διάστημα δηλαδή οι παίκτες προπονούνται (αν προπονούνται...) μόνο ατομικά και καθόλου ομαδικά. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην προπονηθούν ποτέ στο fitness μιας και μετά δε θα μπορέσουν να εμπεδώσουν την τακτική.
Φίλε μου μην ξεχνάς ότι πολλές φορες απο τέλος Μαΐου μέχρι τέλος Ιουνίου υπάρχουν και διεθνής διοργανώσεις .
Πχ παγκόσμιο ,γιουρο κτλ .
Οπότε έτσι κι αλλιώς κάποιες χρονιές εκ των προτέρων δεν μπορείς να αρχίσεις προετοιμασία αρχές Ιούνιου γιατι τότε ειναι οι 8 εβδομάδες εάν το πρωτάθλημα ξεκινάει μέσα Αυγούστου.
Ίσως παίζει ρόλο κι αυτο.Οσο το αλλο που λες για να εμπεδωσουν την τακτική πολυ πιο γρήγορα βάλε match preparation: tactic .
Εγω αυτο κάνω και την μαθαίνουν πολυ γρήγορα εάν δεν έχω χρόνο να την μάθουν απο το general training.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”