Εγκατάσταση FM2013/Offline mode/Εγκατάσταση σε δεύτερο PC

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
Meletis7
Amateur
Amateur
Posts: 120
Joined: Wed Mar 24, 2010 9:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ηρακλής
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Arsenal
Status: Αν θα μπορούσα τον κόσμο να άλλαζα, θα ξαναέφερνα στην ΑΕΚ τον Μάλμπασα...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να ρωτησω κατι γιατι δεν ξερω αν καταλαβα καλα..
μπορω π.χ. να αγορασω το παιχνιδι μαζι μ ενα φιλο μου, να το περασουμε κι οι δυο στα pc μας και να παιζουμε κανονικα offline?
γιατι το ταμειο ειναι μειον, αλλα και xωρις fm δεν μπορουμε, πρεπει να βρουμε καποιον πιο οικονομικο τροπο :)
Αν όλα ήταν δίκαια στον κόσμο το μπαμπέση,
εγώ θα ήμουν βασικός κι αλλαγή μου ο Μέσσι
FilippoT
Amateur
Amateur
Posts: 237
Joined: Sun Mar 16, 2003 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tελικα ποσες εγκαταστασεις μπορω να κανω?ασχετος σε ποιο pc θα ειμαι online μπορω να το εγκαταστησω σε μενα στο pc, στο λαπτοπ, σε εναν φιλο μου, στον ξαδελφο μου ,σε ολον το κοσμο η οχι ?
Naglorious
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Fri Nov 16, 2012 3:22 pm
facebook προφίλ: dimitris.zisis.180
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει κάποιος περιορισμός σε πόσους υπολογιστές μπορεί να εγκατασταθεί το παιχνίδι;
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όχι.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
koraki
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Wed Aug 22, 2012 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: Paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια!

Εκανα εγκατασταση το παιχνιδι μεσω Steam στον δικο μου υπολογιστη οπου ειναι ο δευτερος(η πρωτη εγκατασταση εγινε σε αλλον υπολογιστη).Ανοιγω κανονικα το παιχνιδι διαλεγω εθνικοτητες,ομαδα,φτιαχνω προφιλ ολα καλα.Ξεκινωντας μολις πατησω στα πρωτα μηνυματα οπου μας εμφανιζει ''meet your staff'' με πεταει εξω.Το παιχνιδι τρεχει κανονικα αλλα εγω δεν βλεπω τιποτα.Εννοω,για να το κανω πιο λιανα οτι με πεταει στην επιφανεια εργασιας,το παιχνιδι τρεχει κανονικα αλλα δεν μπορω να ξαναμπω.Και οταν παταω για να ξανα ξεκινησω το παιχνιδι μου λεει οτι ηδη τρεχει.Το ξανα εκαναν εγκατασταση αλλα τιποτα.Οποιος γνωριζει κατι ή του παρουσιαστηκε το ιδιο προβλημα ας βοηθησει.Ευχαριστω!

Υ.Γ.Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο τοπικ και ζητω συγνωμη γι αυτο.Ας με διορθωσουν οι διαχειριστες.
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Meletis7 wrote:να ρωτησω κατι γιατι δεν ξερω αν καταλαβα καλα..
μπορω π.χ. να αγορασω το παιχνιδι μαζι μ ενα φιλο μου, να το περασουμε κι οι δυο στα pc μας και να παιζουμε κανονικα offline?
γιατι το ταμειο ειναι μειον, αλλα και xωρις fm δεν μπορουμε, πρεπει να βρουμε καποιον πιο οικονομικο τροπο :)
Καμια απαντηση;;;
pro_17
Amateur
Amateur
Posts: 182
Joined: Fri Apr 10, 2009 2:56 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ,Liverpool,Leeds United
Status: If you don't play to win, why play at all?
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eγώ μολις το αγόρασα το εκανα install σε μένα και σε ενα φίλο μου και θέλουμε να παίξουμε Local αλλά δεν μπορώ να βρω πως γίνεται ενώ στο 12 γινόταν κανονικά!Αν κάποιος ξερει σίγουρα ας πει...
User avatar
ballinn
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 315
Joined: Mon Nov 17, 2008 2:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Καλλιθέα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω θα σας πω για παιχνίδι offline που ξέρω 1000%
Είστε παρέα Χ άτομα και αγοράζετε 1 manager.
Ανοίγει ένας από εσάς κωδικό στο steam και το κάνει install (δεν χρειάζεται CD !)
Με το που το κάνει install βάζει το steam να τρέξει σε offline mode.
Μετά ο δεύτερος με τον ίδιο κωδικό steam του πρώτου , ο τρίτος , ο τέταρτος κλπ.

Οι μόνες παρατηρήσεις είναι οι εξής :

1.Κατα την διαρκεια του installation σε κάθε διαφορετικό υπολογιστή θα ζητάει ένα κωδικό ασφαλείας που θα αποστέλεται αυτόματα στο e-mail που έχει δηλωθεί στον λογαριασμό steam.
Οπότε ας έχετε όλοι τους κωδικούς του mail που θα έχει δηλώσει ο 1ος στο steam.
Αυτό θα γίνετε μόνο 1 φορά στο installation, όχι συνέχεια!

2. Κανένας από τους υπολογιστές όταν τελειώσετε αυτή την διαδικασία δεν θα μπορεί να παίζει online.
Γιατί αν ένας μπει online,τότε ταυτόχρονα οι άλλοι ούτε offline δεν μπορούν να παίξουν!

3.Για να κάνετε τυχόν update επειδή πρέπει να είστε online, να μπαίνετε ένας-ένας αφού συνεννοηθείτε κ κάντε το όλοι διαφορετική ώρα.
Image
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

ballinn wrote:2. Κανένας από τους υπολογιστές όταν τελειώσετε αυτή την διαδικασία δεν θα μπορεί να παίζει online.
Γιατί αν ένας μπει online,τότε ταυτόχρονα οι άλλοι ούτε offline δεν μπορούν να παίξουν!

Ένας υπολογιστής γίνεται να είναι online. Απλά την ίδια ώρα όλοι οι άλλοι πρέπει να το έχουν βάλει ήδη offline.
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

M3r$uRy wrote:
Meletis7 wrote:να ρωτησω κατι γιατι δεν ξερω αν καταλαβα καλα..
μπορω π.χ. να αγορασω το παιχνιδι μαζι μ ενα φιλο μου, να το περασουμε κι οι δυο στα pc μας και να παιζουμε κανονικα offline?
γιατι το ταμειο ειναι μειον, αλλα και xωρις fm δεν μπορουμε, πρεπει να βρουμε καποιον πιο οικονομικο τροπο :)
Ναι φίλε μπορείς κανονικα!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
trelos_13
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Fri Oct 26, 2007 9:43 am
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dld an agorasw ene dvd kai to perasw kai sto diko m kai stou filou m to pc mporoume na peksoume ena prwtathlima me 2 omades o kathenas?
dld mia omada egw kai mia autos tautoxrona?
User avatar
ballinn
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 315
Joined: Mon Nov 17, 2008 2:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Καλλιθέα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote: Ένας υπολογιστής γίνεται να είναι online. Απλά την ίδια ώρα όλοι οι άλλοι πρέπει να το έχουν βάλει ήδη offline.
Είσαι σίγουρος φίλε μου;
Image
User avatar
lybe33
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Tue Dec 18, 2012 9:29 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
facebook προφίλ: fmgreece
Status: Η ΑΕΚΑΡΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αγορα τα αυθεντικο παιδια χανεται οποιος δεν το εχει ! τελος τα παντα απροβληματιστα τα παντα . εκανε update μονο του. :)
ΑΕΚΑΡΑ ΡΕ !!!!!!!!
User avatar
SkunkR21
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Sun Jul 10, 2011 12:11 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ-St Pauli-Livorno-Marseille
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα πρέπει να αγοράσω το κλασσικό παιχνίδι στο κουτί του για να μπορέσω να το εγκαταστήσω σε 2 PC ή μπορώ να αγοράσω και το ''ψηφιακο'' αρχείο για να κάνω την ίδια δουλεια;
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Ενεργοποιείται μέσω Steam. Σε όσους υπολογιστές έχεις το Steam και συνδεθείς με τον λογαριασμό που ενεργοποίησες το παιχνίδι, θα μπορείς να το εγκαταστήσεις.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”