Προτάσεις για παίκτες (Top Level)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
Post Reply
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάρα πολλά... Βρίσκεις πολύ φτηνότερους με τα ίδια λεφτά(και ο μισθός αλλά υπερβολικά μπόνους)... Και το 2ο μπόνους κάτω από τα γκολ (20k) είναι για την κάθε εμφάνιση όχι για ασίστ.. Δεν νομίζω ότι υπάρχει μπόνους για τις ασίστ.....
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δες Nicolas Blandi απο Boca σαν εναλλακτικη του Destro.
Για PSV πιστευω ειναι οτι πρεπει.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Eγώ στον Destro έδωσα παρόμοια χρήματα και πήρα ουεφα, τσαμπιονς λιγκ και μερικα πρωταθλήματα με την Τορίνο. 155 γκολ σε 230 εμφανίσεις,κάπου 50 ασίστ, χρυσό παπούτσι και γενικά στους κορυφαίους όλων στο σέηβ.
Image

και καλό παιδί πάνω από όλα(με έχει favoured personnel :P )
FakeMessiah
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Fri Dec 17, 2010 4:27 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος,FC Liverpool
Status: Gone on Holiday..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μοjotzotzo σε τι ρολο τον χρησιμοποιησες? εγω τον θελω για 4-2-3-1. Του ταιριαζει;

Ευχαριστω για τις συμβουλες. Σιγουρα ειναι υπερβολικο το συμβολαιο αλλα σκεφτομαι πως θα μου τα ξεπληρωσει.

Ο Facundo Ferreyra της Velez πως σας φαινεται;

Τον Blandi μου τον βγαζει 3,5 *
Last edited by FakeMessiah on Thu Sep 12, 2013 6:53 pm, edited 1 time in total.
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

επιθετικος επιπεδου barcelona-real μετα απο 3-4 χρονια ο Ferreyra.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

conplete forward attack σε 3-5-2
FakeMessiah
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Fri Dec 17, 2010 4:27 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος,FC Liverpool
Status: Gone on Holiday..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον δεχτηκε η Βελεζ την προταση 4.5 + 4.5(48 δοσεις) και τα βρηκαμε με τον Ferreyra στα 2Μ τον χρονο με λογικα μπονους. Ποιον να επιλεξω απο τους 2 ; Και το γιατι αν γινετε :-D
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οσο αφορα τον Blandi που λες οτι σου βγαζει 3,5*, οπως μπορεις να δεις κ απο προηγουμενα ποστ (που με βρισκουν απολυτα συμφωνο), δεν ειναι κ το απολυτο κριτηριο για εναν παικτη.

Απο τους 2 που λες παντως εγω θα προτιμουσα τον Ιταλο κ ας ειναι πολλα τα λεφτα.
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνω με Ciric21...2 χρονιες που ηταν στη Γραναδα βγηκε πρωτος σκορερ του ισπανικου...μετα τον πηρε η Dortmund νομιζω....
FakeMessiah
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Fri Dec 17, 2010 4:27 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος,FC Liverpool
Status: Gone on Holiday..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σιγουρα δεν ειναι απολυτο κριτηριο τα αστερα του σκαουτερ, αλλα οταν ο ιδιος βγαζει στον ενα 4.5 και στον αλλον 3,5 εγω θα επικεντρωνομουν πιο πολυ στον πρωτο, για αυτο ειπα.
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο Blandi μπορει να σου βαλει περισσοτερα γκολ απο τον Ferreyra, απλα ο δευτερος μπορει να πωληθει με 25-30m ενω ο πρωτος δυσκολα θα ξεπερασει τα 10m.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
FakeMessiah
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Fri Dec 17, 2010 4:27 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος,FC Liverpool
Status: Gone on Holiday..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις σας, τελικα κατεληξα τον ferreryα που ειναι αρκετα πιο φθηνος.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10046
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Ρε παίδες πείτε μου κάτι γιατί θα πάθω νευρικό κλονισμό μ'αυτά που βλέπω ώρες ώρες! Είμαι με Λίβερπουλ 3η χρονιά και από τη 2η είχα πάρει Andre Ayew, Falcao, Isco και αυτή τη χρονιά πήρα το Lamela. Αυτός που κάνει παρανοϊκό κυρίως είναι ο Ayew! Ανύπαρκτος τις περισσότερες φορές! Κι εντάξει στην πρώτη του χρονιά έμεινε έξω 4 μήνες λέω ας τον δικαιολογήσω... Ξεκίνημα 3ης χρονιάς και αν πιάσει κανένα 6.5 είσαι ευχαριστημένος! Πιο καλοί είναι ο Coutinho ή ο Sterling ακόμα κι αν θεωρητικά είναι πολύ καλύτερος τους τη δεδομένη στιγμή. Επίσης ο Falcao σε ποιο ρόλο αποδίδει καλύτερα; Γιατί εγώ τον χρησιμοποίησα σαν Poacher και σαν Complete Forward και δεν απέδωσε αυτά που περιμένεις ότι θα δώσει ο Falcao. Τώρα στο προηγούμενο ματς τον δοκίμασα σαν Advanced Forward. Το πέταξε το γκολάκι του αλλά δε μου γεμίζουν το μάτι τα στατιστικά του γι'αυτό το ρόλο.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To nou sou... wrote:Ρε παίδες πείτε μου κάτι γιατί θα πάθω νευρικό κλονισμό μ'αυτά που βλέπω ώρες ώρες! Είμαι με Λίβερπουλ 3η χρονιά και από τη 2η είχα πάρει Andre Ayew, Falcao, Isco και αυτή τη χρονιά πήρα το Lamela. Αυτός που κάνει παρανοϊκό κυρίως είναι ο Ayew! Ανύπαρκτος τις περισσότερες φορές! Κι εντάξει στην πρώτη του χρονιά έμεινε έξω 4 μήνες λέω ας τον δικαιολογήσω... Ξεκίνημα 3ης χρονιάς και αν πιάσει κανένα 6.5 είσαι ευχαριστημένος! Πιο καλοί είναι ο Coutinho ή ο Sterling ακόμα κι αν θεωρητικά είναι πολύ καλύτερος τους τη δεδομένη στιγμή. Επίσης ο Falcao σε ποιο ρόλο αποδίδει καλύτερα; Γιατί εγώ τον χρησιμοποίησα σαν Poacher και σαν Complete Forward και δεν απέδωσε αυτά που περιμένεις ότι θα δώσει ο Falcao. Τώρα στο προηγούμενο ματς τον δοκίμασα σαν Advanced Forward. Το πέταξε το γκολάκι του αλλά δε μου γεμίζουν το μάτι τα στατιστικά του γι'αυτό το ρόλο.
Φιλε τον δοκιμασασες τον Αγιου και ως if και ως winger?και σε attack και σε support??
Αν ναι και απετυχε τοτε φταιει καθαρα ο τραυματισμος.Σε ενα save πηρα Reus δευτρερη χρονια και ειχε εναν 5μηνο τραυματισμο και εφυγε στο εξαμηνο.Στειλτον δηλαδη και παιξε με κουτινιο που ειναι τουμπανο
Image
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To nou sou... wrote:Ρε παίδες πείτε μου κάτι γιατί θα πάθω νευρικό κλονισμό μ'αυτά που βλέπω ώρες ώρες! Είμαι με Λίβερπουλ 3η χρονιά και από τη 2η είχα πάρει Andre Ayew, Falcao, Isco και αυτή τη χρονιά πήρα το Lamela. Αυτός που κάνει παρανοϊκό κυρίως είναι ο Ayew! Ανύπαρκτος τις περισσότερες φορές! Κι εντάξει στην πρώτη του χρονιά έμεινε έξω 4 μήνες λέω ας τον δικαιολογήσω... Ξεκίνημα 3ης χρονιάς και αν πιάσει κανένα 6.5 είσαι ευχαριστημένος! Πιο καλοί είναι ο Coutinho ή ο Sterling ακόμα κι αν θεωρητικά είναι πολύ καλύτερος τους τη δεδομένη στιγμή. Επίσης ο Falcao σε ποιο ρόλο αποδίδει καλύτερα; Γιατί εγώ τον χρησιμοποίησα σαν Poacher και σαν Complete Forward και δεν απέδωσε αυτά που περιμένεις ότι θα δώσει ο Falcao. Τώρα στο προηγούμενο ματς τον δοκίμασα σαν Advanced Forward. Το πέταξε το γκολάκι του αλλά δε μου γεμίζουν το μάτι τα στατιστικά του γι'αυτό το ρόλο.
Ότι σου είπε ο ermanias + μίλα στον παίχτη και πες του να ανεβάσει την απόδοσή του... Στην τελική απείλησε τον με transfer list μήπως βάλει μυαλό... Τον Falcao σαν Complete Forward αποδίδει καλύτερα.. Κ κάνε υπομονή.. δεν σημαίνει ότι επειδή έχει 19 Finishing θα βάζει 5γκολ/ματς...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”