Breaking (not so) Bad

Κάθε αρχή και δύσκολη. Απο εδώ ξεκινάς...
Post Reply
User avatar
Cavanagh
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Tue Oct 02, 2007 4:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Liverpool
Status: it's fucking cold in here !!!
Location: Tampere, Finland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


Εκείνο το πρωινό του Ιουλίου ήταν πιο ζεστό από τα προηγούμενα. Η παντελής άπνοια έκανε τις ακτίνες του ήλιου να μοιάζουν ακόμη πιο απειλητικές! Στο μικρό και ταπεινό σπίτι του ήρωα μας, ο ανεμιστήρας πάλευε να σβήσει την ανυπόφορη ζέστη. Μια μάχη άνιση, με προδιαγεγραμένο το νικήτή.

Ενας ενοχλητικός ήχος ξαφνικά διαπέρασε το μικρό υπνοδωμάτιο, ξυπνώντας απότομα τις αισθήσεις και μη αφήνοντας περιθώρια για συνέχιση του πρωινού ύπνου. Μετά από κάποια δευτερόλεπτα, ένα χέρι ξεπρόβαλλε μέσα από τα σκεπάσματα. Με μια γρήγορη κίνηση, η γυναίκα τινάχτηκε από το κρεβάτι και αρπάξε το κινητό, του οποίου το ringtone είχε προκαλέσει την αναστάτωση.
-ΝΤΕΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!! ΝΤΕΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!! Τηλέφωνο βρε !!!! Που είσαι πάλι;;; Κάθε πρωί τα ίδια !!! ΝΤΕΜΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!

-Έλα ρε Δέσποινα, τι φωνάζεις;! Εδώ στη βεράντα ειμαι !

Image


-Το τηλέφωνο σου χτυπάει !
-Το τηλέφωνο μου χτυπάει μόνο με ροκιές, γιατι ως γνωστόν είμαι και πολύ rock τύπος !
-Στο άλλαξα το ringtone, δε τους μπορώ αυτούς τους -πως τους είπαμε;- Πετάλικα ;
-Καλά μωρή, και τι είναι αυτή η βλακεία που έβαλες για ήχο;! Δε φτάνει που τόσα χρόνια ανέχομαι τα τραγούδια σου στις μπουζουκερί, τώρα θα τα ακούω και στο κινητό μου;!
-Τα ανεχεσαι ;;;;; Τι θες να πεις με αυτο ;;;; Δε σου αρεσα ποτε ;;; Προτιμούσες αυτο το πουρό την Αννούλα, ε; Καλά το είχα καταλάβει!!! Εγώ, που έφαγα τα καλύτερα χρόνια της ζωή μου μαζί σου! Που παράτησα διεθνή καριέρα για πάρτη σου !
-Ναι, εσύ και ο συνονόματος, ο Demis Roussos !!!
-Tι είπες βρε λούλη, που μου βαψες και το μαλλί ξανθό, μωρή τρελή !!!
-Προσεξε τα λόγια σου Δέσποινα, έτσι δεν τόλμησε να μου μιλήσει ούτε ο Μάκης ο αγαπούλας !!!
-Aχ, πόσο δίκιο είχε αυτός ο άγιος άνθρωπος όταν μου είπε: "Δέσποινακι αγαπούλα, παράτα τον κοντό και έλα μαζί μου να σε κάνω βασίλισσα της νύχτας ! Έχω ανοίξει ένα φοβερό μαγαζάκι στην Καβάλα, δίπλα απο τα Haagen Dazs! Εκεί θα απογειωθεί η καριέρα σου !"
-Τέτοια που είσαι, για το Μάκαρο είσαι!
-Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι;! Αυτό ήταν! Μάζεψε τα πράγματα σου και φύγε !
-"Πολύ καλά, αφού αυτό θέλεις...αλλά δε θα κρατήσεις την οικογένεια μακριά μου για πολύ !", είπε ο ήρωας μας κλείνοντας εκνευρισμένα την πόρτα πίσω του.

Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλη αρχη !! αεκ ??
Image
User avatar
StergosX
Rotation
Rotation
Posts: 1171
Joined: Sat Aug 27, 2011 8:27 am
Football Manager της ομάδας: Paris Saint - Germen
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Liverpool, Valencia, PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή
User avatar
Cavanagh
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Tue Oct 02, 2007 4:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Liverpool
Status: it's fucking cold in here !!!
Location: Tampere, Finland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ παίδες ;)!

Nαι, με ΑΕΚ θα ειναι η ιστορία. Εντός ολίγου η συνέχεια...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Καλή αρχή!
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη...Ενδιαφερον ξεκινημα
User avatar
Cavanagh
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Tue Oct 02, 2007 4:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Liverpool
Status: it's fucking cold in here !!!
Location: Tampere, Finland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DSlSaGcc0QM[/youtube]


Μην έχοντας χρήματα πια, έχοντας δανειστεί από έλληνες, άραβες, αφρικανούς και αμερικανους, με την περιουσία του δεσμευμένη λόγω της μεγάλης του αγάπης, ΑΕΚ, ο ήρωας μας περπατούσε στους δρόμους της Αθήνας χωρίς προορισμό.
Στην πραγματικότητα, απλά καθυστερούσε την επιστροφή στο Hostel στο οποίο είχε καταλήξει...
Περπατώντας μπροστά από ένα περίπτερο, το μάτι του έπεσε στα πρωτοσέλιδα.

ΩΡΑ: Έγινε το deal με Harris !!! Απολύθηκε ο Βλαχος μετά από δηλώσεις του που δυσαρέστησαν τους νεους ιδιοκτήτες !!! Μένει σαν προεδρος ο Μαυρος!

Κιτρινόμαυρη: Όπως ΠΡΩΤΟΙ είχαμε γράψει, πραγματοποιήθηκε η ΑΜΚ !!! Δυστυχώς, η παρόρμηση του Μουρίνιο των βαλκανίων Βαγγέλη Βλάχου, έφερε και την απόλυση του.

Goal: Στο χείλος της καταστροφής η ΑΕΚ μετα την αμφιλεγόμενη συναλλαγή με τους Αγγλους! Αναταραχή και ανησυχια στον κόσμο !

"Ώπα ρε συ, τι εγινε ;! Με ολα αυτα εχασα και τις εξελίξεις !!! Για να δω τι μ@λ@κία είπε πάλι ο Βλάχος και τον σουτάρανε!"

Image


Βαγγέλης Βλάχος: "Ο Φουρτάδο που είναι δική μου επιλογή είναι τραγικός ! Ο Κατσικοκέρης, που είναι δική μου επιλογή κι αυτός, πρέπει να αλλάξει το όνομα του σε Κατσίκης !! Ο Γιάγκο καλύτερα να γυρίσει στη Τζάιαντ !!! Ο Κατίδης είναι Γατίδης !!! Ο Γκερέιρο είναι ο βασιλιάς των λιμαριών !!! Ο Τσίτας καλύτερα να παει στη ζουγκλα να μη τον βλέπω στα ματια μου και μελαγχολώ !!!
Μόνο ο Αρκούδας με τον Κουτρουμπή αξίζουνε, και κάποια μέρα θα γονατίζουνε στα πόδια τους Ρεαλ και Μπαρτσελόνα ! Ανταλλαγή Μέσι - Αρκούδα θα γίνει, να μου το θυμηθείτε !!! Α, και ο Φούντας, που έχει ολα τα στοιχεία να γίνει φοβερο δεξί εξτρέμ, ενώ παράλληλα θα μάθει και τη θέση του τερματοφύλακα, του φυσιοθεραπευτή, του φροντιστή, ενώ μόλις τελειώσει τις σπουδές του και του Γενικου Διευθυντή !!!"


Την ίδια ώρα στα γραφεία της ΑΕΚ, ο Θωμάς Μαύρος καθόταν σ' αναμένα κάρβουνα...

Image

"Πω ρε γαμώτο, πως θα το πάρουν οι οπαδοί που διώξαμε το Βαγγελάκη ??? Και ποιον να φέρεις τωρα...Κωστένογλου φέραμε, Βλαχο φέραμε, Τσιάρτα φέραμε, δε μείνανε και πολλοί ρε γαμώτο !!! Ας μπω σε κάνα site να δω τι γράφει ο κόσμος. Ας δοκιμάσω αυτό το aek365, αν και ειναι Ρεαλ αυτός ο Κετσετζόγλου. Barca ρεεεεεεε !!!"

kleftakis_21: Πίσω από το Βιντιάδη κρύβεται ο τίγρης, θα το δείτε !!!

"Πω ρε ποU$th μου, λοβοτομημένοι είναι αυτοί εδώ. Ας μπω σε εκείνο το forum, πως το λέγανε ρε;! FMΠριτς ;;; A, οχι, FMGreece !!! Εκει είναι καλά παιδιά, θα μιλήσουνε σωστά !"

Image

amd: " Σωθήκαμε αδέρφια !!! Με 1, το πολύ 2 εκατομυριάκια σωζόμαστε και χτίζουμε και γήπεδο !!! "

KosKarVen: "Σήμερα η ΑΕΚ τελείωσε οριστικά. Μετά από αυτό η διάλυση θα ερθει σε οτι εχει απομείνει. Θα ακολουθήσει πυρηνική καταστροφή, ενώ θα εξαφανιστούν μια για παντα οι κορμοράνοι !!! Κουράγιο σε όσους συνεχίζουν να ασχολούνται με αυτή την ομάδα !!!"

pantias28: "Όλα πάνε τέλεια !!! Τώρα μένει να φέρουνε και το Ντέμαρο για προπονητή και θα τα σπάσω όλα στο μπαρ από τη χαρά μου !!! -gioupi "


"ΩΠΑ !!! Τι είπε το παλικάρι ;! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ !!! Θα φέρω το Ντέμη για προπονητή !!!! Πάω αμέσως να τον πάρω τηλέφωνο !!!!"

Image



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xm5DPlNCmtk[/youtube]

-"Ωραίο ringtone εβαλα ! Πολύ καλύτερο από εκείνη τη λαικούρα που μου χε βαλει η άλλη! Ποιος με παιρνει ομως;;;.
Ποιός ;;
Ποιόοοοος ;;;;;
-"Ο Μαύρος ο θεός!"
-"Όρεξη για πλάκα έχεις ρε μεγάλε;! Α παράτα μας στον πόνο μας!"
-"Όντως είμαι ο Θωμάς, φίλε Ντέμη! Και επειδη όσα πολλά γκόλ έβαζα, τόσα λίγα λογια θελω να λεω, θα στο πω σταράτα! Ήρθε η ευκαιρία να ξαναφτιάξεις το όνομα σου στον κόσμο της ΑΕΚ! Είσαι μέσα ????"
-"Μου κάνεις πρόταση να γίνω πρόεδρος;;;;;;;"
-"Τι πρόεδρος ρε γατακι ! Δε κουνιέται απο εκει ο Μαυρος ο Θεός ! Για προπονητή σε θέλω !"
-" Μα, δεν εχω ξανα-προπονήσει ομάδα.."
-"Γιατί, ο Κωστένογλου που έχει προπονήσει 3-4 σου κάνει για καλύτερος;"
-"Αυτό να μου πεις..."
-"Λοιπόν, μέσα ;;;; Άντε, και αν πάμε καλά θα τη γλιτωσεις και τη χρεωκοπία!"
-"Οκ λοιπόν, ας γίνει έτσι..."
-"Τα λέμε αυριο στις 2 για την παρουσίαση σου!"



Image


Spoiler: show
Ελπιζω να μην παρεξηγηθούν οι συν-φορουμιτες που αναφέρω. Για να βγεί πιο ρεαλιστικό το σενάριο... (:
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

kleftakis_21
-rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl

Δεν παίζεσαι! -ypoklinomai

Πάμε ρε ΑΕΚΑΡΑ!
Παμε ρε Ντέμαρε! :D
Έχεις ξεκινήσει πάρα πολύ ελπιδοφόρα, το στόρι έχει πολύ ενδιαφέρον.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Χαχα είσαι απίστευτος! Ελπίζω να συνεχίσεις ανάλογα την ιστορία σου!
User avatar
StergosX
Rotation
Rotation
Posts: 1171
Joined: Sat Aug 27, 2011 8:27 am
Football Manager της ομάδας: Paris Saint - Germen
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Liverpool, Valencia, PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Respect -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
User avatar
Cavanagh
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Tue Oct 02, 2007 4:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Liverpool
Status: it's fucking cold in here !!!
Location: Tampere, Finland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πολύ παίδες !! -foumarw

Μετά το pilot επεισόδιο, η σειρά θα συνεχιστεί τις επόμενες μέρες με αργά και σταθερά βήματα, προσπαθώντας να διατηρήσει τα ίδια στάνταρ ποιότητας. :D :D :D :D :D
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ ωραιο φιλε μου συνεχισε ετσι
User avatar
nikos_chalandri
Indispensible
Indispensible
Posts: 1939
Joined: Mon Jul 03, 2006 10:51 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Χαλανδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο cavanagh για τον τροπο της παρουσιασης !!
Σε τραβαει στο ματι!!

Ελπιζουμε σε αναλογη συνεχεια και να παρεις κανα ευρωπαικο τιτλο με την Αεκ ....
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις

https://www.facebook.com/pages/Apo-mikr ... 2994411112
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πραγματικα νιωθω τιμη που εγινε cult χαρακτηρας για ιστορια :D :D

καλη συνεχεια αδερφε
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σάρωσε τα όλα λέμε!!
Post Reply

Return to “ΕΠΣ”