I did it my way.

Ένα βήμα πριν γίνεις επαγγελματίας...
Post Reply
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μας τα χαλασες λιγο στο τελος με Ναπολι και Ιντερ.Επρεπε να αποφυγουμε ενα απο τα 2 στραβοπατηματα.Η Ιντερ εχει ξεφυγει και ειναι δυσκολα τα πραγματα για φετος.Αλλα ετσι κι αλλιως ηταν δυσκολο να το παρουμε την πρωτη χρονια.Καλες και οι μεταγραφες.Μια κινηση για να βοηθησει στο υπολοιπο της φετινης σεζον και 3 για του χρονου.Φτιαχνουμε την ομαδα σιγα σιγα.
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
mitsakos-paoki
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Thu Feb 09, 2012 2:34 pm
Football Manager της ομάδας: Schalke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αχ Αχ!! Επρεπε να αποφυγεις την γκελα με την Ναπολι, η Ιντερ ξεφυγε στους +10 αλλα δεν κωλονουμε συνεχιζουμε μεχρι το τελος! -kavala
Καλες και οι προσθηκες ειδικα ο Cigarini νομιζω θα σε βοηθησει πολυ!
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεγαλωσε η διαφορα με την ιντερ και αυτο δεν ειναι καθολου καλο...Μονο νικες απο εδω και περα και βλεπουμε τι μπορουμε να κανουμε...Καναμε αρκετες και καλες μεταγραφες για το καλοκαιρι.Καλη συνεχεια
bayernmitsos
Trialist
Trialist
Posts: 91
Joined: Fri Dec 18, 2009 3:23 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ιστορία σου είναι απλά απίστευτη.. Αλλά ρε Γιώργαρε, αρχικά είχες 6 μύρια... Πως έκανες τόσες μεταγραφές??


Υ.Γ Έχω διαβάσει μέχρι την 4η σελίδα.. Επανέρχομαι σύντομα
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν αγχωνόμαστε για την δεύτερη θέση και την μεγάλη διαφορά απο την πρωτοπόρο Ίντερ.
Είμαστε νέα ομάδα, δεν περιμένω θαύματα απο την πρώτη σεζόν, μια αξιοπρεπή σεζόν ζητούσα με πιο βασικό το δέσιμο της ομάδας και την δημιουργία ενός κορμού απο νέους & ταλαντούχους παίχτες.

Κι εγώ πιστεύω οτι πήρα 3 αρκετά καλούς παίχτες , με εμπειρία απο το Ιταλικό ποδόσφαιρο, σε καλή ηλικία και κυρίως τσάμπα.

@ barneymitsos: Είχα 6,75Μ transfer budget & 93M wage budget την στιγμή που οι μισθοί ήταν στα 74Μ, δηλαδή περίπου 20Μ για να κάνω adjust budget.
Ξεφορτώθηκα αρκετούς παίχτες και το καλό ήταν οτι είχαν βαριά συμβόλαια, οπότε "κέρδισα" κι άλλο wage budget.
Συνολικά ξόδεψα 37Μ για μεταγραφές και πούλησα παίχτες για 17Μ άρα 20Μ καθαρά.

Ευχαριστώ για την στήριξη, είναι πολύ σημαντικό μια προσπάθεια που κάνει ο οποιοσδήποτε να έχει αντίκρυσμα.
Ότι απορίες ή παρατηρήσεις έχετε είναι ευπρόσδεκτες.


ΥΓ: Έρχεται συνέχεια ...
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Stonecity3
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2460
Joined: Tue Nov 07, 2006 1:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αιολικός,Ολυμπιακός, Ατλέντικο
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με διαφορά από τις καλύτερες παρουσιάσεις που έχουν γίνει ποτέ!

Όσο για τα αγωνιστικά, η ομάδα πιστεύω ότι θα τον βρει τον δρόμο της, αρκεί να αποκτήσει την εμπειρία και την ομοιογένεια για να αντιμετωπίζει τα ντέρμπι!
http://west-dev-team.blogspot.gr/



I always tell the truth. Even when I lie.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Chapter XVIII

Image






Lecce vs. A.S Roma 1:3

Image

A.S Roma vs. Catania 2:0

Image

Palermo vs. A.S Roma 1:1

Image

Sevilla vs. A.S Roma 1:1

Image

A.S Roma vs. Cesena 2:1

Image

A.S Roma vs. Sevilla 3:1

Image

Atalanta vs. A.S Roma 1:2

Image

A.S Roma Fixtures [February]

Image

Serie A

Image

Europa League

Image








YΓ: Το προηγούμενο ποστ - κεφάλαιο χάθηκε. Αντί να κάνω quote που ήθελα για να κάνω τις αλλαγές, έκανα edit.

:oops:
Last edited by Jordi_7 on Thu Feb 16, 2012 12:06 am, edited 1 time in total.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

δειχνεις να σταθεροποιεισαι στην 2η θεση που ειναι καλη και ρεαλιστικη θεση



με τους δανεικους τι σκεφτεσαι να κανεις?
borini και cago φαινεται οτι δεν τους εμπιστευεσαι αλλα ανηκουν στην κατηγορια παιχτων που σε ενδιαφερουν(ιταλος και με ιταλικο διαβατηριο αντιστοιχα)
απο την αλλη ο kjaer δεν ανηκει σε αυτη την κατηγορια αλλα ειναι βασικος και με τον μεγαλο ηλικιακα ζουαν(που ισως σκεφτεις να τον δωσεις),αν δεν τον κρατησεις, θα πρεπει να ψαχνεις ισως και 2 βασικα σεντερ μπακ το καλοκαιρι
εχει και ψιλομεγαλη ρητρα νομιζω(?)
οποτε περιμενω να δω τι θα κανεις με τον δανο γιατι δεν υπαρχουν και τοσοι πολλοι καλοι ιταλοι ωστε να σταθουν βασικοι ενω κυνηγας πρωταθλημα και τσαμπιονς λιγκ και να τον αντικαταστησουν επαξια
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλα αποτελεσματα.Μονο μια ισοπαλια με Παλερμο και κατα τ'αλλα μονο νικες.Κραταμε μια καλη διαφορα απο τον 3ο και εχουμε στους 8 βαθμους την Ιντερ που ειναι μεν μια μεγαλη διαφορα αλλα ποτε δεν ξερεις.Αλλωστε πρωτη χρονια διεκδικουμε περισσοτερο την 2η θεση.
Στην Ευρωπη παει το εμποδιο της Σεβιλλη και τωρα ερχεται αυτο του Ανοβερου.Θεωρω την Σεβιλλη πιο δυσκολο αντιπαλο και επομενως πιστευω οτι δεν θα δυσκολευτουμε τοσο να περασουμε στον επομενο γυρω.Ενα Europa για πρωτη χρονια θα ηταν πολυ καλο.Αλλωστε δεν θα ξαναβρεθουμε σε αυτη τη διοργανωση! :wink:
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@ motzotzotzo:

Ο Gago και ο Borini είναι δύο μεγάλα θέματα.

Νομίζω δύσκολα θα κρατήσω τον Ιταλό, αν και είναι απο τους καλούς παίχτες στην ηλικία του. Στην αρχή της χρονιάς ήθελα να διώξω Borriello λόγω υπέρογκων αμοιβών (5,5Μ p/a) γι αυτό αγόρασα Paloschi, για να πάω με τριάδα Borini - Paloschi - Osvaldo (που ούτε κι αυτόν εμπιστευόμουν). Τελικά κατέληξα σε τριάδα Paloschi / Borriello και backup Βorini ενώ αν χρειαστεί χρησιμοποιώ και τον Osvaldo που έχει natural θέση ST.

Ο Gago αν και δεν μου γέμιζε το μάτι, θα μείνει λογικά το καλοκαίρι σαν back up του De Rossi, ή σαν βασικός αν πουληθεί ο vice-captain. Έχει και Ιταλικό διαβατήριο, είναι και σε καλή ηλικία, ελπίζω να μην εκτοξευτεί η τιμή του.

Στα σέντερ μπακ είμαι καλυμμένος και χωρίς τον Kjaer, που αν και καλός αμυντικός, είναι αργός για το σύστημα που παίζω ενώ δεν είναι και Ιταλός.
Αtm, έχω Juan - Astori και στο βάθος Rugani (αν και με προβληματίζει το χαμηλό Concentration του) ενώ έρχονται το καλοκαίρι ο Santacroce και ο Polenta. Είναι απο τις θέσεις που δεν έχω πρόβλημα δεδομένου οτι και οι παίχτες θα εξελιχθούν.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κράτα και τον Borini. Σε 2 χρόνια που θα μεγαλώσει ο Borrielo θα ψάχνεις επιθετικό και θα χτυπάς το κεφάλι σου. Για τον Gago δεν είμαι και τόσο σίγουρος καθώς έχεις το De Rossi και έκλεισες στην θέση του Cigarini, ενώ παίρνει πάνω απο 3m p/a αν δεν κάνω λάθος.
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Chapter XIX



Image








AS Roma vs Juventus 4:1

Image

AS Roma vs Hannover 3:1

Image

Novara vs AS Roma 0:1

Image

Hannover vs AS Roma 1:1

Image

AS Roma vs Lazio 1:0

Image

Milan vs AS Roma 0:1

Image

AS Roma vs Napoli 2:1

Image

AS Roma vs Parma 3:1

Image




[/b]
A.S Roma Fixtures [March]

Image

Serie A


Image
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νικες σε 3 ντρερμπυ(Γιουβε,Λατσιο,Μιλαν)!
Μια προκριση στο Europa και τα θεμελια για αλλη μια προκριση,οπου στη συνεχεια θα βρεις ψιλοευκολο αντιπαλο!
Και η διαφορα μειωθηκε στο -4!

Για να δουμε τι μας επιφυλασει το μελλον! :D
Spoiler: show
Το Europa ειναι δικο μας!!! -kavala
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Chapter XX


Image









Napoli vs. AS Roma 1:2

Image

Bologna vs. AS Roma 1:5

Image

AS Roma vs. Chievo 2:1

Image

Napoli vs. AS Roma 0:2

Image

AS Roma vs. AZ Alkmaar 1:0

Image

AS Roma vs. Fiorentina 0:0

Image

AZ Alkmaar vs. AS Roma 2:0

Image

Genoa vs. AS Roma 1:2

Image




[/b]
A.S Roma Fixtures [April]

Image

Serie A

Image

Serie A [Last 2 Matches]


Image

Image

Image

Europa League

Image
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

οδυνηρος αποκλεισμος κυριως λογω του τροπου που εγινε
οχι οτι ειναι ασχημη επιδοση ο ημιτελικος γιουροπα


στο πρωταθλημα ειχα πει οτι θεωρω υπερβαση αν το παρεις και ειναι ενας μικρος αθλος που ροκανιστηκε η διαφορα
ε τωρα ιντερ ειναι αυτη οποτε αν το φμ ειναι ρεαλιστικο,θα την κανει την γκελα της :P
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”