Dominik Nagy [2019/20]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Παναθηναϊκό!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στο Τριφύλλι ο Νάγκι

14/01/2020 22:08

Δανεικός από τη Λέγκια Βαρσοβίας

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση με τη μορφή δανεισμού από την πολωνική Λέγκια Βαρσοβίας, του Ούγγρου μεσοεπιθετικού Ντομινίκ Νάγκι. Ο δανεισμός του έχει εξάμηνη διάρκεια.

Ο Νάγκι γεννήθηκε στις 8 Μαΐου 1995 στη Μπόλι της Ουγγαρίας.

http://www.pao.gr/news/transfers/10239- ... lli-o-nagy

Λίγο κάτω από 1εκ. ευρώ η ρήτρα.
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι οπαδοί της ομάδας δεν σε ξέρουν. Λοιπόν, ποιος είναι ο Νάγκι; Είναι ένας γρήγορος παίκτης, ένας κλασσικός; Ποια είναι η τεχνική σου;

“Μου αρέσει να παίζω πιο πολύ εσωτερικά αλλά ο προπονητής πιστεύει ότι μου ταιριάζουν τα άκρα. Εγώ τον ακούω, είναι ακόμα το τρίτο παιχνίδι, οπότε στο μέλλον θα πάρω την ευκαιρία.”

Τι μας επιφυλάσσει η συνέχεια; Θα δούμε έναν καλύτερο Νάγκι; Αν και ήδη είσαι καλός.

“Το ελπίζω. Είναι η τρίτη μου συμμετοχή, αλλά τώρα ξεκίνησα. Φυσικά μου αρέσει να μου δίνουν ασίστ για γκολ, αλλά προς το παρόν χρησιμοποιούμαι κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, και ξέρω ότι παιχνίδι με το παιχνίδι θα γίνομαι καλύτερος.

https://www.trifilara.gr/apoklistiko-na ... spiti-mou/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Τη συμφωνία μεταξύ Λέγκιας Βαρσοβίας και Παναθηναϊκού, ώστε ο Ντόμινικ Νατζ να παραμείνει ως το τέλος των play off ανακοίνωσαν οι Πολωνοί μέσω twitter.

Η συγκεκριμένη συμφωνία σφραγίστηκε σήμερα (29/6) με τον Παναθηναϊκό να καλείται καταβάλει ένα μικρό ποσό ως ασφάλεα για τον ποδοσφαιριστή στους Πολωνούς ( 330.000 ευρώ όπως και στην υπόθεση του Ανουάρ) ώστε να καλύψουν την Λέγκια σε περίπτωση σοβαρού τραυματισμού του Νατζ στα play off. Παράλληλα δεν αποκλείεται ο “Μαγυάρος” να παραμείνει στο Τριφύλλι και τη νέα σεζόν, αφού υπάρχουν συζητήσεις μεταξύ του Ρόκα και της διοίκησης της Λέγκια, όχι για δανεισμό για την απόκτηση του Ούγγρου με κανονική μεταγραφή.

Πάντως αυτό δεν πρόκειται να συμβεί με το ποσό της ρήτρας δηλαδή τις 700.000 που είχαν συμφωνηθεί τον Ιανουάριο, αλλά με ένα σαφώς μικρότερο ποσό. Έτσι, ο Νατζ θα φοράει σίγουρα το Τριφύλλι “στο στήθος” έως της 19 Ιουλίου και το παιχνίδι με τον ΟΦΗ ενώ ενδέχεται να υπάρξει και συνέχεια

https://www.trifilara.gr/meni-os-to-tel ... ff-o-natz/

Προφανώς τα 330.000 ευρώ είναι λάθος.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Παναθηναϊκός”