Oleg Reabciuk [2020/21]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Ολυμπιακό!
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17747
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του διεθνή ποδοσφαιριστή Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο διαρκείας 4,5 χρόνων.

Ο 22χρονος ποδοσφαιριστής γεννήθηκε στις 16/1/1998 στο Ιαλοβένι της Μολδαβίας και αγωνίζεται ως αριστερό μπακ. Έχει 24 συμμετοχές με την Εθνική ομάδα της χώρας του.

Ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα από τη δεύτερη ομάδα της Πόρτο το 2017 όπου αγωνίστηκε για δύο σεζόν. Το καλοκαίρι του 2019 υπέγραψε με την Πάσος Φερέιρα, τελευταίο του σταθμό πριν από τον Ολυμπιακό.

Αριθμός φανέλας: 45

https://www.olympiacos.org/2021/01/01/p ... s-to-2025/
User avatar
LeDele
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2376
Joined: Fri Sep 27, 2013 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
facebook προφίλ: LeDele
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σύμφωνα με πληροφορίες από την Πορτογαλία το deal της μεταγραφής του Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ στον Ολυμπιακό έκλεισε στα 2.000.000 ευρώ ενώ υπάρχουν και μπόνους με στόχους που εάν επιτευχθούν το ποσό θα είναι μεγαλύτερο. Ο Ρέαμπτσιουκ αναμένεται να υπογράψει συμβόλαιο διάρκειας 4,5 ετών.

Ένα εκατομμύριο αναμένεται να πάρει η Πόρτο και άλλο ένα η Πάσος Φερέιρα. Ένα 10% θα πάει στον μάνατζερ Ντέκο, που επίσης είχε εμπλοκή με τον Μολδαβό αριστερό μπακ.

Σε σχέση με τον Όλεγκ οι απολαβές του θα είναι περίπου 100.000 ευρώ μηνιαίως (με αυτά τα δεδομένα πάμε σχεδόν στο 1,2 ετησίως ενώ υψηλό ήταν και το συμβόλαιο του Βινάγκρε).
https://filathlos.gr/super-league-1-oly ... eamptsioyk

*Φαντάζομαι θα εννοεί μικτές απολαβές, αλλιώς μου φαίνεται κάπως υπερβολικό το ποσό.*
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mου φαίνεται υπερβολικά υψηλό το ποσό, αμφιβάλλω αν θα πλήρωνε ποτέ αυτά τα λεφτά ο ΟΣΦΠ, τέτοιο ύψος ποσού παίρνουν μόνο οι σταρ της ομάδας, ο Σεμέδο, ο Εμβιλά, ο Βαλμπουενά, και λίγο παραπάνω οι Φορτούνης και Αραμπί.. Χωρίς να έχω κάποια πηγή, κάτι σαν 500-600Κ το χρόνο μου φαίνεται πιο λογικό, κρίνοντας από τους γύρω γύρω τι παίρνουν.
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Και εγώ έτσι το βλέπω αλλα εφόσον μόνο αυτό έχουμε βρει και δεν έχει αντικρουστεί από άλλο άρθρο, αναγκαστικά θα το βάλω.

Ο παίκτης ζητήθηκε.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14547
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η όρεξη για μάθηση δεν περιορίζεται μόνο στα του ποδοσφαίρου. Ο μεγαλωμένος στην Ιβηρική, Ρέαμπτσιουκ, δεν μιλά μόνο τη μητρική του γλώσσα και τα πορτουγκέζικα που ακούει από τα τέσσερα χρόνια όταν οι γονείς του μετακόμισαν στο Πόρτο. Ξέρει άπταιστα αγγλικά, ισπανικά, γνωρίζει καλά ρουμάνικα, μπορεί να αντιληφθεί και να επικοινωνήσει ακόμη και στη γαλλική ή ιταλική γλώσσα. Γεγονός που εντυπωσίασε όλους όσους συναναστράφηκε στο αθλητικό κέντρο του Ρέντη, αλλά και την ΠΑΕ. Δεν είναι τυχαία όλα αυτά και βοηθούν πολύ σημαντικά στην προσαρμογή σε ένα εντελώς νέο περιβάλλον.

sport24.gr/opinions/stayros-georgakopoylos/reamptsioyk-san-etoimos-apo-kairo.9111180.html
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Τα περνάω αλλά σα μητρική τα Πορτογαλικά και fluent English, Spanish. Romanian good και basic τις άλλες 2. Η Μολδαβία έχει ρουμάνικα σαν πρώτη γλώσσα αλλά θυμάμαι άρθρο οτι στην αρχή δεν καταλάβαινε τη γραπτή μορφή και ζητούσε μετάφραση από τη μάνα του, οπότε δεν πάει μητρική με τίποτα, Πορτογαλικά πρέπει να μιλάει καλύτερα από όλα.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λογικό, λέει πήγε 3 ετών στην Πορτογαλία, ουσιαστικά Πορτογάλος είναι από άποψη κουλτούρας/γλώσσας.
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Περάστηκαν.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοιτάω την καρτέλα του, και έχει 7 bravery. Δεν καταλαβαίνω, θα περίμενα να είναι πολύ υψηλό, 13+.

Και παίρνει μερικές μικροδιορθώσεις και συν και πλην, αλλά επειδή στο save μου είμαι 4η χρονιά δεν θέλω να κρίνω
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Έχω κάνει πάρα πολλές αλλαγές, η καρτέλα δεν είναι up to date.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Final Winter Update

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιστεύω πως το Pace(15?) & marking(12?) είναι λίγο πιο χαμηλά από ότι θα έπρεπε.

Κατά τα άλλα αρκετά καλά, φοβάμαι ότι το aggression είναι σε επίπεδο που θα τον κάνει να παίρνει κόκκινες.
Όπως και το teamwork ειναι αρκετά ψηλά, πως δικαιολογείται? Από άποψη προσαρμοστικότητας? Θέλει υψηλό adaptability!

Επίσης αμφιβάλλω ότι έχει ύψος 1.80, θα έλεγα 1.75 τοπς, βλέποντάς τον δίπλα σε άλλους.
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Αcceleration 15 είναι ήδη σε επίπεδα Randjelovic, θεωρείς οτι αξίζει πιο πάνω;

Στο marking δε με έχει εντυπωσιάσει προσωπικά. Teamwork δεν είναι μόνο να δίνεις τη μπάλα γρήγορα (που το κάνει) αλλά και το πόσο βοηθάς το συμπαίκτη σου με το να παίρνεις θέση που του δίνει επιλογή.

Adaptability έχω βάλει ΠΟΛΥ ψηλό!

Για το ύψος το έχουμε από επίσημη πηγή, και εμένα δε μου φαίνεται πολύ ψηλός αλλά εφόσον υπάρχει επίσημα δε μπορώ να κάνω κάτι.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ισως χρειαστει τσεκουρωμα στα μενταλς αλλα θα δουμε με τον καιρο. Εκ πρωτης οψεως οταν ανοιξα το γκειμ μου φαινοταν τουρμπο η καρτελα του αλλα δεν εχω παιξει για να δω πως ανταποκρινεται.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζει επιτάχυνση ακόμα 16(από την άλλη ο Μπρουμά έχει 18 λολ), πιθανόν να ανεβαίνει και μια μονάδα μέσα στο παιχνίδι. Ο Λαζάρ μάλλον είναι ελάχιστα πιο γρήγορος στα πρώτα βήματα, αλλά σίγουρα σε τελική ο Όλεγκ ειναι από τους πιο γρήγορους στην ομάδα, δλδ πιο πάνω από Μπρουμά, πίσω από Λαζάρ.

Και σε Stamina, ξέρω υπερβολή να ανεβει, αλλά υπάρχουν φάσεις που κάνει σπριντ 30-40 μέτρα για να καλύψει, κερδίζει μπαλα, την γυρίζει πίσω και ξαναφεύγει σπριντ μπροστά.

Θα δούμε την εξέλιξη του του χρόνου μήπως πέσουν τα μένταλ, να δούμε πόσο καλύτερα θα παίζει επιθετικά μόλις προσαρμοστεί πλήρως. Στο save μου πριν το update τον πήρε η Τότεναμ με 10Μ νομίζω(και τον δανείζει εδώ και κει)
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
Locked

Return to “Ολυμπιακός”