4-2-3-1 Ενα 4ετες project!

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
User avatar
Zoro13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 368
Joined: Sun Nov 06, 2011 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ, Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Νάχαμε να λέγαμε, νάχαμε να πούμε
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή η τακτική σου φίλε!
Την δοκίμασα με Παναθηναϊκό μόνο μέχρι στιγμής και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! :-D
Α.Ο ΠΥΡΓΕΤΟΥ


If you're having girl problems I feel bad for you son
I've got 99 problems but a bitch ain't one
stratos_21
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat May 17, 2008 4:59 am
Football Manager της ομάδας: aek,AB
Αγαπημένη Ομάδα: aek fc-tottenham hotspur
Location: εξωτικό κουκάκι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω και παλι παιδια για τα σχολια σας!!!
Βασιζομενος σε διαφορα σχολια σας,και σε δικες μου παρατηρησεις,ανεβασα και ενα update στο 1ο ποστ,το οποιο εν ολιγοις κραταει την μπαλα πιο χαμηλα,βελτιωνει λιγο την αμυνα και πιστευω να σας αρεσει εξ'ισου...Αν τα χαφ που εχετε εχουν καλα ποδια απο μακρια,καλυτερα χρησιμοποιειστε την 1η...
TO DARE IS TO DO
User avatar
S Vassilis
Amateur
Amateur
Posts: 199
Joined: Tue May 09, 2006 8:11 pm
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατ` αρχήν συγχαρητήρια για προσπάθειά σου! :-D Χρησιμοποιώ την τακτική σου από τα τέλη Οκτωβρίου της πρώτης σεζόν με ΑΕΚ και τώρα είμαι Ιανουάριο του 2014. Αυτά που είπαν τα παιδιά για την άμυνα ισχύουν και σε μένα και η αλήθεια είναι ότι με παίδεψε πολύ μέχρι να βρω τα καπρίτσια της αλλά επειδή παίζει πολύ ωραία μπάλα έκατσα να ασχοληθώ και δεν το μετάνιωσα απολαμβάνοντας .

Έχω κάνει πάρα πολλές αλλαγές ανά περιόδους όπως...

1. ο BWM έγινε DM suppotr, ο AMC έγινε MC support σε 4-5-1 γιατί είχα κενό στο κέντρο λόγο των μαρκαρισμάτων με τα ακραία μπακ να κάνουν tight marking...πήγε περίφημα για μισό χρόνο και μετά πάλι τα ίδια.

2. Το γύρισα στην αρχική διάταξη και ρόλους, παίζοντας με τα shouts, το μεντάλιτι της ομάδας και με πολλές αλχημείες στην διάταξη κατά την διάρκεια των αγώνων για να πάρω αποτελέσματα γιατί η ομάδα γινόταν απίστευτα ευάλωτη στις αντεπιθέσεις.

3. Τρίτη χρονιά αποκρυστάλλωσα την άποψη μου για την τακτική. Το πρόβλημα είναι στο marking και το diffensive line ....όχι πάντα φυσικά αλλά αλλά όταν σε παίζουν οι άλλοι με πολύ χαμηλό τέμπο και προσπαθούν να πασάρουν στον χώρο την στιγμή που οι παίκτες μας πρεσάρουν αφήνοντας κενό στην θέση τους. Επίσης το tight marking τους FB(για όσους το δοκίμασαν) αποδεικνύεται καταστροφικό γιατί συμβαίνει το ίδιο από τα άκρα και τρως τρελές αντεπιθέσεις πάνω στην πλάγια γραμμή με σέντρα όπου ΕΝΑΣ μόνο αντίπαλος επιθετικός μέσα σε 4-5 αμυντικούς σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα. Τρίτη χρονιά λοιπόν έκανα τις εξής αλλαγές.... ο AMC έγινε Trequartista(ούτος η άλλος σαν trequartista είναι ρυθμισμένος), ο BWM έγινε DLP ώστε να μαρκάρει ποιο προσεκτικά και ποιο πίσω και να βοηθάει ποιο πολύ στην ανάπτυξη, όλα τα υπόλοιπα ακριβώς όπως η αρχική...όταν όμως βλέπω ότι το παιχνίδι πάει να γίνει επικίνδυνο αλλάζω το press more σε stant off more και το tackling πέει σε cautious και αν είναι αναγκαίο την αμυντική γραμμή την κατεβάζω(ακόμα και τέρμα πίσω αν χρειάζεται). Έτσι κλείνουν τα κενά και επιθετικά έχεις ποιο πολλούς χώρους για αντεπίθεση. Όλα τα υπόλοιπα ακριβώς όπως είναι στημένα. Δεν έχασα ούτε ένα παιχνίδι, έκανα μια ισοπαλία στο πρωτάθλημα και δυο στο CL.
Milan-AEK 1-2, δυο-τρις εβδομάδες αργότερα ΑΕΚ-Mlan 6-0 :shock: και μετα από τέσσερις μέρες ΑΕΚ-ΠΑΟ 6-0 :-D μερικές από τις ποιο χαρακτηριστικές νίκες.

Αυτά.. αν κάποιος έχει προβλήματα ας δοκιμάσει τα Tips που γράφω για επαλήθευση
Καλή συνέχεια παιδιά....ελπίζω να βοήθησα και να μην σας μπέρδεψα!!! :-D
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον φιλε στρατο,για αλλη μια φορα πρεπει να πω μπραβο για την δουλεια που εχεις κανει..
τα σχολια μου πλεον ειναι για περισσοτερες απο 1 ομαδες,ηθελα να τεσταρω κατα ποσο η τακτικη ειναι αξιοπιστη τοσο σε μικρες οσο και σε μεγαλες σχετικα ομαδες.

λοιπον η 1η ομαδα που πηρα και επαιξα με αυτη την τακτικη ηταν η ΑΕΚ,
με ενα ελαχιστο μπατζετ που δεν μου επετρεπε να κανω μεταγραφες ουτε για τον παγκο κατορθωσα και πηρα 2 παιχτες, που για οποιον ενδιαφερετε ειναι παιχτες κλειδια,
ΑΜC - Daniel Carvalho 600k
ST - Torassa 70k
(ειναι παιχτες που για ομαδες χωρις μπατζετ ταιριαζουν γαντι ειδικα και σε αυτο το συστημα)
1η σαιζον περασα τον ομιλο στο europa league και εχασα στην επομενη φαση απο τον ajax με 1 γκολ διαφορα ( 2-0 εντος και 3-0 εκτος)
βγηκα 2ος στην ελλαδα με 1 βαθμο πισω απο τον ολυμπιακο και στα play off βγηκα πρωτος
2η σαιζον και μετα απο 3 καλες προσθηκες ειδικα στην αμυνα περασα στους ομιλους του champions league και τερματισα 3ος σε ισοβαθμια με την πορτο σε ενα δυσκολο ομιλο και ελλαδα τελειωσα στην πρωτη θεση

επομενη ομαδα που επαιξα μονο 1 σαιζον ηταν η σεββιλη στην οποια χωρις καν μεταγραφες τερματισα στην 3η θεση πισω απο μπαρτσα και ρεαλ,με το ιδιο συστημα να με βγαζει παντα ασπροπροσωπο και παντα με 18-30 τελικες φασεις για γκολ οπως ακριβως και με την ΑΕΚ,
επισης ευρωπη εφτασα ως τους 4 του ουεφα
(δε θα πω αλλα για ισπανια καθως επρεπε να δοκιμασω το συστημα και σε πολυ πιο μικρη ομαδα και χωρις λεφτα για μπατζετ)

3η ομαδα και το δυσκολοτερο εργο μεχρι στιγμης β'εθνικη και μια ομαδα της πολης μου που μολις ανεβηκε κατηγορια,ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
με μπατζετ μονο για χαρτι υγειας και παιχτες μικρης ηλικιας και αγνωστους και 4 προσθηκες oι 3 δανεικοι με οψιον αγορας τους εξης
AMC - Daniel Carvalho (δανεικος με οψιον 650k )
ST - Torassa (δανεικος με οψιον 100k)
AML- Φραγκουλακης Μιχαλης (δανεικος με οψιον 500k)
DM - Die Serge (αγορα απο καβαλα με 80k)
μεχρι στιγμης η ομαδα παει τραινο 1η στη βαθμολογια μετα απο 25 αγωνες με 1 μονο ηττα και 3 ισοπαλιες και παει για ανοδο στην σουπερλιγκα.
στο κυπελλο ελλαδος πηγα μεχρι την 3η φαση οπου και εχασα απο τον πανιωνιο με 0-0 εντος και 1-0 εκτος

η τακτικη λειτουργει αψογα απλα θελει υπομονη μεχρι να την αφομιωσουν οι παικτες και προσωπικα εγω ειχα ενα προβλημα στην αμυνα οπου δεχομουν γκολ απο στημενες φασεις και στις 3 ομαδες αλλα πειραξα λιγο τις ρυθμισεις για τις στημενες φασεις κορνερ-φαουλ ωστε να γεμιζω την αμυνα και το μονο που εκανα στην τακτικη του φιλου ηταν να τραβηξω την αμυνα λιγο πισω ωστε να μην ειναι τοσο ψηλα σε ΑΕΚ και ΠΛΑΤΑΝΙΑ
Σεββιλη δεν το πειραξα καθολου

επισης σε δυσκολα ματς εβαζα τον AMC σε ΑΝCHORMAN και δυσκολευα πολυ τον αντιπαλο

οσο για τους 2 παιχτες που αναφερα πιο πανω αξιζει να τους ριξετε μια ματια ειδικα για ομαδες σε ελλαδα θα κανουν διαφορα και θα πουληθουν σε αρκετα καλη τιμη μετα απο μια σαιζον,
και παλι μπραβο και ευχαριστω στο φιλο που μοιραστηκε μαζι μας την τακτικη του

δυστυχως δεν ξερω ουτε πως να τραβαω φωτο απο στατιστικα και αγωνες αλλα ουτε και πως να τα αναρτησω αλλιως θα εβαζα μερικες τιμης ενεκεν του φιλου μας
User avatar
Nick21R
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sat Nov 05, 2011 6:48 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το συστημα εχει πολλα λαθοι για εμενα,ειμαι στο 2016 και εχω πιστευω πολυ δυνατη ομαδα για ελλαδα και για ευρωπη..Επειδη ομως δεν εχω το μεσσι και το ροναλντο στην ομαδα για να κανει σλαλομ ολη την αμυνα για να σκοραρει,ειναι ηλιθιο να βγαζω επιθεση 3 με εναν και ο inside forward να μην σεντραρει η να πασαρει αλλα να κανει σου και να το χανει! Ειναι ηλιθιο ο full back να μην κανει ποτε σεντρα και να προσπαθει να βρει τον box to box η τον advanced playmaker εξω απο την περιοχη,διοτι αργει μεχρι να γινει αυτο και χανει τη μπαλα συνηθως. Μεγαλη δυσκολια στο γκολ πανω απο 2 γκολ δεν βαζω,και η αμυνα τρυπα,σε καθε ματς τρωει απο 1 στανταρακι!
GK-Carlos kameni
FBR-davide santon
FBL-manu
CB-K.Papadopoulos,C.Zapata,S.Mbia
BoxTobox-Felipe anderson,Fillipe Soutto
BWM-Annan,Lee Cattermole,Stambouli
Advanced playmaker-Esteban granero
Inside Forwards - Balloteli,Matias Suarez, Nicola Gaitan
CF- Yaya sanogo,Oscar cardozo

Αν με αυτη την ομαδα μου βγανει η ψυχη να παρω ισοπαλια απο αστερα τριπολης μαλλον το συστημα φταει.
Εχω πληρης κατοχη μπαλας σε καθε ματς,ασκοπα ομως την κρατανε,ουτε σεντρα ουτε σουτ!
Εχω 30 σουτ απο τα χαφ σε καθε ματς 3-4 on target
Και εχω πρωτο σκορερ τον Zapata απο τα κορνερ ας ειναι καλα το παιδι!

Αυτα απο εμενα,βρειτε κατι αλλο το συστημα δεν ειναι για ομαδες που εχουν κατοχη μπαλας
Ειναι για μικρομεσαιες ομαδες!
Image
stratos_21
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat May 17, 2008 4:59 am
Football Manager της ομάδας: aek,AB
Αγαπημένη Ομάδα: aek fc-tottenham hotspur
Location: εξωτικό κουκάκι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nick21R wrote:Το συστημα εχει πολλα λαθοι για εμενα,ειμαι στο 2016 και εχω πιστευω πολυ δυνατη ομαδα για ελλαδα και για ευρωπη..Επειδη ομως δεν εχω το μεσσι και το ροναλντο στην ομαδα για να κανει σλαλομ ολη την αμυνα για να σκοραρει,ειναι ηλιθιο να βγαζω επιθεση 3 με εναν και ο inside forward να μην σεντραρει η να πασαρει αλλα να κανει σου και να το χανει! Ειναι ηλιθιο ο full back να μην κανει ποτε σεντρα και να προσπαθει να βρει τον box to box η τον advanced playmaker εξω απο την περιοχη,διοτι αργει μεχρι να γινει αυτο και χανει τη μπαλα συνηθως. Μεγαλη δυσκολια στο γκολ πανω απο 2 γκολ δεν βαζω,και η αμυνα τρυπα,σε καθε ματς τρωει απο 1 στανταρακι!
GK-Carlos kameni
FBR-davide santon
FBL-manu
CB-K.Papadopoulos,C.Zapata,S.Mbia
BoxTobox-Felipe anderson,Fillipe Soutto
BWM-Annan,Lee Cattermole,Stambouli
Advanced playmaker-Esteban granero
Inside Forwards - Balloteli,Matias Suarez, Nicola Gaitan
CF- Yaya sanogo,Oscar cardozo

Αν με αυτη την ομαδα μου βγανει η ψυχη να παρω ισοπαλια απο αστερα τριπολης μαλλον το συστημα φταει.
Εχω πληρης κατοχη μπαλας σε καθε ματς,ασκοπα ομως την κρατανε,ουτε σεντρα ουτε σουτ!
Εχω 30 σουτ απο τα χαφ σε καθε ματς 3-4 on target
Και εχω πρωτο σκορερ τον Zapata απο τα κορνερ ας ειναι καλα το παιδι!

Αυτα απο εμενα,βρειτε κατι αλλο το συστημα δεν ειναι για ομαδες που εχουν κατοχη μπαλας
Ειναι για μικρομεσαιες ομαδες!

Δεκτα φιλε αυτα που λες,αν θες βεβαια μπορεις και να δοκιμασεις το update που εχω ανεβασει και να μου πεις παλι την γνωμη σου.

Μετα απο 3 χρονια στην ΑΕΚ,2 πρωταθληματα και ενα Europa,αποφασισα να κανω resign,και να ψαξω μια προκληση.Βασικα εψαχνα ομαδα στην championship,και μου εκατσε μεσα της season η Leicester....Παλευε να σωθει απο υποβιβασμο και τα καταφεραμε
Spoiler: show
Image
Την επομενη χρονια και ενω στοχος ηταν η σταθεροποιηση στην κατηγορια,τα media μας εδιναν 18ους,και ειχαμε πολυ χειροτερο ροστερ απο πολλους,αρα ηταν μια προκληση για την τακτικη αυτη,και με μονη πρωτοκλασσατη προσθηκη τον mouche,καναμε αυτο
Spoiler: show
Image
TO DARE IS TO DO
User avatar
Nick21R
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sat Nov 05, 2011 6:48 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτο με τις σεντρες με νευριαζει και τις πασες,τωρα το εφιαξα λιγο εγω,εβαλα τα φτερα να μην αλλαζουν θεση,και εβαλα τον Gaitan winger απο inside forward,επισεις εκανα τις μπαλιες λιγο πιο μακρυνες! Μολις εριξα 6 τον παναθηναικο,ισως φτανε και οι πολλες αλλαγες,ναι μεν προσθεσα ποιοτητα,αλλα εκανα 6 προσθηκες! Ηθελαν χρονο,κοιτα λιγο αυτο που σε λεω και εσυ,βγαζει τρομερες επιθεσεις το συστημα αλλα χανει ηλιθια γκολ μη δινοντας την μπαλα! Επισης Overload-Work ball into box παντα πιστευω βοηθαει.
Image
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οντως αυτο με τα μπακ να μην κανουν σεντρες ειναι κραχτο.Στο update τι αλλαγες εχεις κανει φιλε?
Giannis type r7
Amateur
Amateur
Posts: 142
Joined: Fri Oct 21, 2011 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτο το συστημα ειναι μια αντιγραφη της πραγματικοτητας της μπαρτσα...εχετε δει πολλες φορες τον αμπινταλ να βγαζει σεντρες?και ο ντανι αλβες μονο στην απελπισια του βγαζει..παντα μοιραζουν πασα στο κεντρο για καθετη!!αυτο ηθελε να κανει το παιδι και το πετυχε....εγω δεν το παιζω αυτο το συστημα...αλλα το παραδεχομαι..δεν το παιζω γιατι θελω καλητερα αποτελεσματα σε ευρωπη και θελω καλητερη αμηνα!
stratos_21
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat May 17, 2008 4:59 am
Football Manager της ομάδας: aek,AB
Αγαπημένη Ομάδα: aek fc-tottenham hotspur
Location: εξωτικό κουκάκι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beatshooter wrote:Οντως αυτο με τα μπακ να μην κανουν σεντρες ειναι κραχτο.Στο update τι αλλαγες εχεις κανει φιλε?
Βασιζομενος σε διαφορα σχολια σας,και σε δικες μου παρατηρησεις,ανεβασα και ενα update στο 1ο ποστ,το οποιο εν ολιγοις κραταει την μπαλα πιο χαμηλα,βελτιωνει λιγο την αμυνα και πιστευω να σας αρεσει εξ'ισου...Αν τα χαφ που εχετε εχουν καλα ποδια απο μακρια,καλυτερα χρησιμοποιειστε την 1η...

Με λιγα λογια κανετε πιο λιγες αλλα ουσιαστικες τελικες ευκαιριες (7-20) εξαρταται απο την δυναμικοτητα του αντιπαλου,εκ των οποιων το 40% ειναι ccc...
Βασικα το συστημα της barca το απεχθανομαι(ναι πειτε με αλκοολικο :drinking: ),αλλα το βασικο στοιχειο του που ειναι το passing game ειναι αυτο που μου αρεσει.Υπαρχουν 2 μεγαλες διαφορες σε σχεση με το συστημα της barca,οτι δεν παιζω με αναποοδο τριγωνο στο κεντρο,για να μην γινεται το μεγαλυτερο passing game στο δικο μου μισο,και το tempo των κινησεων και πασω μπροστα ειναι πιο ψηλο,δηλαδη υπαρχουν και πασες με μεγαλυτερο ρισκο σε σχεση με αυτο που παιζει η barca.
Για τις σεντρες παιδια ειναι πανευκολο να το αλλαξετε,δεν θα υπαρξει και πολυ μεγαλη αλλοιωση στο συστημα αυτο,εκτος και αν την δειτε stoke,με γιομες απο την σεντρα!!!!

Τελειωνω την πρωτη season με Leicester στην PL και ενημερωνω...Στις πρωτες 8 αγωνιστικες εχω 1 ηττα απο L'pool
TO DARE IS TO DO
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σαν ασχετος που ειμαι ακομα με το παιχνιδι εχω την τακτικη σου κ παει καλα.Το μονο που με χαλαει ειανι οτι ο επιθετικος της κορυφης βγαινει συνεχεια εξω απ την περιοχη.πως θα τον κανω να κινειται συνεχως μεσα η λιγο εξω απ την περιοχη?Τι ρολο θα του αναθεσω?
User avatar
S Vassilis
Amateur
Amateur
Posts: 199
Joined: Tue May 09, 2006 8:11 pm
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beatshooter wrote:Σαν ασχετος που ειμαι ακομα με το παιχνιδι εχω την τακτικη σου κ παει καλα.Το μονο που με χαλαει ειανι οτι ο επιθετικος της κορυφης βγαινει συνεχεια εξω απ την περιοχη.πως θα τον κανω να κινειται συνεχως μεσα η λιγο εξω απ την περιοχη?Τι ρολο θα του αναθεσω?
....τότε βάλτον σε ρόλο Target man και βάλε επήσις στο default από τo player instraction τα Roam from position(no), through balls(rarely) και wide play(normal).
User avatar
SamJam
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Fri Feb 05, 2010 7:49 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός,Προσοτσάνη
Location: Προσοτσάνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

δοκίμασα (επιτέλους) την τακτική σου με τον Παναθηναϊκό μέχρι στιγμής σε 3 ματς.Έβαλα 9 γκολ,αλλά έφαγα 4,και αυτό με προβληματίζει κάπως...αλλά το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει σίγουρα η άμυνα μου.Πάντως σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος...θα παίξω λίγα παιχνίδια ακόμα και δω πώς θα πάω...
Stay out of my way when the Marshalls roar...

https://www.facebook.com/mindcrimegr
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκιμάζω αυτή την τακτική στον ΠΑΟΚ με πολύ καλά μέχρι στιγμής αποτελέσματα. Εως τώρα είμαι 1ος στην σούπερ λιγκ με τρελή επίθεση και 2η καλύτερη άμυνα (10 ματς 32-7 γκολ!) και φοβερά σκορ σε αρκετά ματς (6-2 την ΑΕΚ εκτός, 10-0 ΟΦΗ εκτός κ.α.). Καλά πάω και στην ευρώπη, σε εύκολο βέβαια όμιλο, αλλά όσα να 'ναι ευρώπη είναι αυτή, οπότε καταλήγω στο ότι η τακτική, επιθετικά κυριολεκτικά πετάει και στην άμυνα τα πάει όσο καλά θέλει κάποιος. Τι θέλω να πω με το τελευταίο; Πως αν πειράξουμε λίγο τις ρυθμίσεις, λ.χ. το def line, έχουμε αρκετά καλή συμπεριφορά και στην άμυνα. Ή καμιά φορά, αν από τα πρώτα λεπτά, βλέπω τον αντίπαλο να δημιουργεί αρκετές καταστάσεις, φέρνω τον AP πίσω σε θέση DLP (δόξα τον Θεό έχω Bressan και γίνεται πανεύκολα η αλλαγή) και κλείνουν τα όποια κενά. Συγχαρητήρια φίλε!
fatherofson
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Football Manager της ομάδας: proo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε Στράτο, δοκίμασα την τακτική σου με επί 2 χρονιές με την Προοδευτική, την πρώτη χρονιά πήρα το πρωτάθλημα στην Γ' την επόμενη χρονια στην Β' γύρισα
το AMC σε Anchor για να ανταπεξέλθω καλύτερα με τους δυσκολότερους αντιπάλους.
Στην αρχή υπήρχε πρόβλημα με τις πάσες στην επίθεση (ήταν εκνευριστικό να μπουκάρουν οι wingers και να σουταρουν ένω υπαρχει ελεύθερος παίχτης), το όποιο το διόρθωσα με long shots σε rarely και cross ball σε often.
Έπειτα όταν γύρισα τον AMC σε Anchor δεν σκόραρα ούτε με αίτηση οπότε αναγκάστικα να τον ξαναφέρω μπροστά.
Όσο αφορά την κατοχή μπάλας δεν την είχα ποτέ, δοκίμασα να ανεβάσω το tempo αλλά πάλι τίποτα.
Και τέλος το μεγαλύτερο πρόβλημα η άμυνα, την ανεβασα, την κατέβασα, τους άλλαξα ρόλους, μαρκάρισμα σε ζώνη, man-marking, tight marking, περισσότερη πίεση
λιγότερη πίεση πάντα μα ΠΑΝΤΑ ξεκινούσα με ένα γκολ ταρίφα σε 34 αγώνες 46+ / 44- και ο τερματοφύλακας μου έχει και 30% clean sheets.
Έχεις να προτείνεισ κάτι για να φτιάξει αυτό το χάλι?
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”