Individual Training Focus

Οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με τον τομέα της προπόνησης, ό,τι πρόβλημα κι αν συναντήσετε, περάστε από εδώ για να το συζητήσουμε!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από αυτό που είπες μου ήρθε η ιδέα να προπονούμε πολύ λίγο την κατηγορία ball control στους dc και να βάζουμε individual train focus head. H προπονούμε το combosure και πολύ λίγο το shooting στους dc.
27/7/11 δεν ισχυει μαλλον γιατι κατεβαζοντας ενα τομεα καταβαινει και το 10% οποτε δεν μπορεις ριχνωντας το τομεα να πετυχεις να ανεβει ενα χαρακτηριστικο απο τον κατεβασμενο τομεα
Last edited by eliaska41 on Wed Jul 27, 2011 7:08 am, edited 1 time in total.
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η προταση μου ειναι η εξης (πειτε διαφωνιες-γνωμες να βγαλουμε εναν οδηγο):
inside for, winger:corner, dribbl, cross, quick
poacher: finish , quick
adv for: finish, quick
dc: tackl, head, jump
dr/l: long throw
gk: handling, reflex ή penalty saving
target man: strenght ή jump , head
ball winning midf: position
deep lying palymaker: pass
2 παικτες στα πεναλτυ
2-4 παικτες στα φαουλ (1-2 απο καθε πλευρα)
Last edited by eliaska41 on Thu Aug 25, 2011 6:41 am, edited 2 times in total.
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επισης ισως σε μεγαλες ηλικιες 30+ να πρεπει αν λειπει σε καποιον να προπονουμε καποιο μενταλ που αυξανονται πιο ευκολα. π.χ. σε poacher δινω quick ως τα 19 του-για παραδειγμα- απο 20 εως 29 το finish και αν τον κρατησω ως τα 31 το composure. ola αυτα. τι λετε;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν βλεπω να επιβεβαιωνεται οτι οταν προπονησω σε καποιον ενα χαρακτηριστικο αυτο ανεβαινει. π.χ. εχω σταθερα για χρονια τα πλαγια σε δεξι αμυντικο και παραμενει στο 14 που ειχε. μηπως αυτο το ειδος της προπονησης ειναι κατι σαν το match prepar και δεν αλλαζει εμφανως τα χαρακτηριστικα απλα αν προπονεις π.χ. το finish για καποιο καιρο τοτε εκεινο το καιρο ειναι σαν να ζητας το γκολ απο συγκεκριμενο παικτη αλλα το finish δεν αλλαζει γενικα οποτε κερδιζεις μονο αμεσα κατι και οχι μακροχρονια (αφου θα δωσεις 10% απο την κανονικη προπονηση μπορει αν το αφησεις ενα χρονο για ενα winger πχ να δεις το finish να πεφτει) αυτος βεβαια οσο το προπονουσες μπορει να σου εδωσε καποια γκολ. καποιος;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

και γω επίσης δεν έχω παρατηρήσει κάποια σπουδαία άνοδο με το individual και ας τρώει και το 10% της προπόνησης. Ίσως θα έπρεπε να διορθωθεί στο ΦΜ2012.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βοηθαει πουθενα τελικα ή να μην το βαζουμε;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Ίσως το 10% να μην είναι αρκετό.
Αν μπορούσαμε να το κάνουμε 30% πχ...
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μα ειναι 1 μονο στοιχειο απο τα τοσα πολλα που εχει. γιατι να μην ειναι αρκετο το 10%; εγω λεω οτι ή ειναι bug ή βοηθαει μεσα στον αγωνα και οχι στις φανερες ικανοτητες. αν ισχυει το πρωτο πρεπει να μην το βαζουμε να μην χανουμε 10% σε κατι που δεν βοηθα. αν ισχυει το 2ο τοτε οκ. αν τρεξω το fm σε διακοπες, εχω δωσει προπονηση φαουλ σε ενα παικτη, επιλεξω long φαουλ και δω ποσα γκολ θα βαλει (αν δεν τραυματιστει). μετα αν κανω το ιδιο χωρις προπονηση και συγκρινω μηπως δω αν βοηθαει μεα στο παιχνιδι. ομως ο παραγοντας τυχη δεν μπορει να βγει εκτος... 24/8/11 αρχιζω να πιστευω οτι δεν ειναι bug. εχω καποιες ενδειξεις για αυξηση των γκολ απο φαουλ με το σχετικο individual training... εκανα το εξης πειραμα σε τρεις μηνες διακοπες με ιδιο συστημα και παικτες εβαλα σε δυο παικτες να προπονουνται στο φαουλ. ειχα 5 γκολ απο φαουλ. εκανα 2η φορα το ιδιο και ειχα μονο 2 γκολ οταν δεν το προπονουσα!
υποθετω δηλαδη κατ επεκταση οτι αν προπονω το finish καποιου παικτη θα εχω περισσοτερα γκολ απο οτι θα ειχα να δεν το εκανα παρολο που δεν θα δω ανοδο στο σχετικο attributes
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Περί... Προπόνησης”