Match Preparation

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οποιος μπορει ας βοηθησει. γεμιζουν οι μπαρες πληρως. βαζω τερμα αριστερα το Workload και πεφτουν οι μπαρες σε ολα τα συστηματα μου μεσα σε 15 μερες!!
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οταν η ομαδα εχει μαθει πληρως το συστημα,τοτε βαλε το workload στο average η εστω στο low.
Ετσι και δεν θα ξοδευουν πολλη απο την προπονηση στο match preparation,αλλα ουτε θα ξεχνανε και το συστημα.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραια! και οταν ειναι η μερα του αγωνα που βαζεις το workoload high ή τερμα δεξια;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν χρειαζεται να αλλαζεις το workload τη μερα του αγωνα,το μονο που μπορεις να αλλαξεις,αν το θεωρεις αναγκαιο ειναι το special focus,το οποιο ομως δεν επηρεαζεται απο το workload.
Δηλαδη ειτε εχεις Low ειτε High workload,το μερος που θα ξοδεψουν οι παικτες στο special focus ειναι το ιδιο.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γιατι δεν παιζει ρολο; αν το βαλω τερμα δεξια στο αττακ δεν σημαινει οτι τους προπονω επιθετικα οσο περισσοτερο μπορω;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το workload σχετιζεται μονο με την τακτικη/τακτικες που εχεις βαλει στο match preparation,οχι με το special focus,εξακριβωμενο 100%.
Τωρα,για ποιο λογο γινεται αυτο,δεν γνωριζω...
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πως το εξακριβωσες;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν το εχω εξακριβωσει εγω προσωπικα μεσα απο δοκιμες,αλλα το γνωριζω απο απολυτα αξιοπιστη πηγη.Τωρα τι να πω,δεν βλεπω λογο να σου πω ψεματα...
Εξαλλου,πιστευω οτι αυτο θα το γνωριζουν κι αλλα ατομα εδω στο fmgreece και μπορουν να σε βεβαιωσουν.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν λεω οτι μου λες ψεματα απλα ρωταω για να σιγουρευτω και εγω, μηπως υπηρχε καποιου ειδους πειραμα η site που το λεει (μου ειπε και αλλος το ιδιο με σενα σημερα αλλα απο αγγλικα δεν.. αλλωστε δεν ξερω που το ειδε)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
nikpana
Amateur
Amateur
Posts: 202
Joined: Wed Apr 11, 2007 6:52 am
Location: Xalkida
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="eliaska41"]δεν λεω οτι μου λες ψεματα απλα ρωταω για να σιγουρευτω και εγω, μηπως υπηρχε καποιου ειδους πειραμα η site που το λεει (μου ειπε και αλλος το ιδιο με σενα σημερα αλλα απο αγγλικα δεν.. αλλωστε δεν ξερω που το ειδε)[/quote]

Φίλε μου το workload είναι μόνο για τις τακτικές. Το special focus αφορά μόνο το επόμενο παιχνίδι και μπορείς να το "κλικάρεις", (και να δουλέψει), ακόμα και πρίν κάνεις submit την ομάδα πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Σίγουρα πράματα... -pappous
Ότι δέ σε σκοτώνει σε κάνει ποιό δυνατό
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ ευχαριστω
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οι 4 επιλογες για τη μερα του ματς ειναι κατα καποιο τροπο μυστηριο. αν βαλεις π.χ. την αμυνα και χασεις 1-0 αναρωτιεσαι τι θα ειχε γινει αν ειχες βαλει τα επιθετικα set pieces θα εφερνες π.χ. 2-2 (καλυτερα) ή θα εχανες 4-2 (χειροτερα). επισης εγω θα το πω η "αορατη" βοηθεια, δεν φαινεται πως επηρεαζει εκτος αν το ξεχασεις και μετα το ματς για καιρο... ακομα ο scouter τις περισσοτερες φορες δεν μου δινει αναλυτικες πληροφοριες για τον αντιπαλο και ετσι δεν μπορω να αξιοποιησω καλα αυτο το οπλο. αν κοιταξω τους dc και τους επιθετικους του αντιπαλου ισως μπορω να συμπερανω αν πρεπει να φοβαμαι τα κορνερ του...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

βαζε scouter με μεγαλο tactical knowledge
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ευχαριστω φιλε θα το κανω! για τα υπολοιπα καμια ιδεα;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:επισης εγω θα το πω η "αορατη" βοηθεια, δεν φαινεται πως επηρεαζει εκτος αν το ξεχασεις και μετα το ματς για καιρο...
Πανω σε αυτο θα ηθελα να πω οτι το Special Focus σχετιζεται αποκλειστικα με τον επομενο αγωνα,δηλαδη αν το εχεις για 10 σερι αγωνες στον δεκατο αγωνα δεν θα δεις μεγαλυτερη βελτιωση σε σχεση με τον πρωτο αγωνα.
Εξαιρεση στον παραπανω κανονα αποτελει το Team Blend το οποιο λειτουργει "αθροιστικα",αν μπορω να το πω ετσι,δηλαδη καθε φορα που το χρησιμοποιεις θα βλεπεις ολο και μεγαλυτερη βελτιωση στη χημεια του ροστερ.
Τωρα,εγω θα σου εκανα την εξης προταση:Καλο ειναι να χρησιμοποιεις το Team Blend αμεσως μετα απο καθε αγωνα και μεχρι την παραμονη του επομενου αγωνα,οπου τοτε βαζεις οποιο απο τα υπολοιπα θελεις.Εγω ακολουθω αυτη τη διαδικασια σε ολους τους αγωνες και μπορω να πω οτι μου εχει αποδωσει εξαιρετικα.
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”