Τακτική που να δουλεύει στο 11.3?

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
panagosatrodopoli
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Thu Nov 08, 2007 12:32 am
Football Manager της ομάδας: Lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα,
Έχει να προτείνει κάποιος τακτική που να δουλεύει στο τελευταίο πατς?
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειναι πολυ γενικο αυτο που ρωτας.Εχεις χρησιμοποιησει καπια τακτικη που δεν σου βγηκε καθολου?Και τι συστημα θες να παιξεις?
panagosatrodopoli
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Thu Nov 08, 2007 12:32 am
Football Manager της ομάδας: Lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα και πάλι.
Δε νομίζω πως είναι και τόσο γενικό αυτό που ρωτάω.Με την έλευση του νέου πατς πολλές και καλές τακτικές δεν δουλεύουν.
Η ερώτηση λοιπόν είναι αν μπορεί κάποιος να προτείνει μια τακτική που να έχει αποτελέσματα στο νέο πατς.
Ευχαριστώ.
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εγω παιζω
GK
4 στην αμυνα
DM (Anchorman)
MCR (CM)
ML (Winger Attack)
AMR (Winger Support)
STL (Advanced)
STR (Poacher)

και δουλευει μια χαρα
panagosatrodopoli
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Thu Nov 08, 2007 12:32 am
Football Manager της ομάδας: Lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ballas ευχαριστώ για την απάντηση,υπάρχει πιθανότητα να μου στείλεις αυτή την τακτική σου ? panagosatrodopoli@hotmail.com
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Δεν ειναι τπτ, βαλτα οπως στα εδωσα με philosophy fluid και τα πλαγια μπακ wide play = hug touchline

Τα υπολοιπα (strategy κλπ.) εξαρτωνται απο το επιπεδο της ομαδας...
panagosatrodopoli
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Thu Nov 08, 2007 12:32 am
Football Manager της ομάδας: Lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μάγκες πάντως επειδή παρακολουθώ τις εξελίξεις κ στο φόρουμ της SI όλοι κράζουν το 11,3 καθώς δεν σταυρώνει κανένας μια τακτική της προκοπής.
ΟΛΟΙ έχουν παράπονα με την ΜΕ του νέου πάτς.
pcaravel
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Sun Dec 05, 2004 9:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

panagosatrodopoli wrote:μάγκες πάντως επειδή παρακολουθώ τις εξελίξεις κ στο φόρουμ της SI όλοι κράζουν το 11,3 καθώς δεν σταυρώνει κανένας μια τακτική της προκοπής.
ΟΛΟΙ έχουν παράπονα με την ΜΕ του νέου πάτς.
Τι είναι η ΜΕ;
Πάντως, θεωρώ ότι έτσι είναι πιο ρεαλιστικό, δηλαδή να πρέπει συνέχεια να κάνεις μικροαλλαγές στις τακτικές σου ανάλογα με τον αντίπαλο, την έδρα, την φόρμα της ομάδας, τους τραυματισμούς κτλ.
Δεν εννοώ στο ένα παιχνίδι να παίζεις 4-2-3-1 και στο άλλο 5-3-2 (που και αυτό γίνεται στην πραγματικότητα), αλλά πχ. να αλλάξεις το ρόλο του επιθετικού από Advanced σε Deep-Lying, να βάλεις ένα χαφ από ball-winning σε Anchorman, να ανεβάσεις τα fullbacks σε wingbacks κτλ.
Άλλωστε αυτή δεν είναι η μαγεία του παιχνιδιού;
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

panagosatrodopoli wrote:μάγκες πάντως επειδή παρακολουθώ τις εξελίξεις κ στο φόρουμ της SI όλοι κράζουν το 11,3 καθώς δεν σταυρώνει κανένας μια τακτική της προκοπής.
ΟΛΟΙ έχουν παράπονα με την ΜΕ του νέου πάτς.
Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με την νέα ΜΕ(Match Engine) . Ούτε καταλαβαίνω να υπαρχει πρόβλημα στο θέμα των τακτικών. Την τακτική που χρησιμοποιούσα πριν το 11.3 χρησιμοποιώ και τώρα χωρίς προβλημα στο ιδιο σεηβ με την ιδια ομαδα.

Αν κάποιος θέλει τακτική πασπαρτου που να κουμπωνει παντού και σε όλες τις συνθηκες δεν νομίζω ότι πρέπει να παραπονιέται αν δεν υπάρχει τέτοια.
Οσο για το φορουμ της SI δεν νομίζω ότι είναι δείγμα- εκεί υπαρχουν οι μεγαλυτεροι whiners που μπορείς να δεις, κλάμα μεχρι αηδίας -sfougaristra
Τσεκαρε για παράδειγμα το θρεντ της Λιβερπουλ οπου κάποιοι διαμαρτύρονται ότι ο Καρολ δεν είναι αρκετα ανεβασμένος στο 11.3
-nerd
johny-P
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3466
Joined: Tue Jul 15, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: Ν/Α
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός - Barca
Status: Του κίτσου η μάνα.
Location: Μαλαισία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

απλά με το 3ο πατς δεν υπάρχει μια τακτική και να πατάς space όλη την ώρα όπως παλιά.Πρέπει να προσαρμόζεις την ομάδα σε κάθε αντίπαλο.
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2011”