[Ανάλυση] Marseille

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
Post Reply
User avatar
viper71
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Mon Feb 23, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Barcelona
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στοχοι
Πρωτάθλημα, τα κύπελλα της Γαλλίας φυσικά και όσο γίνεται να κοντράρουμε τις μεγάλες ομάδες στο CL.

Ανταγωνισμος
Η Lyon η οποία και καλή ομάδα διαθέτει και λεφτά δίνει και κατά ένα περίεργο τρόπο πολύ σταθερές είναι οι Lille και Le mans

Ροστερ

Στη θέση του τερματοφύλακα έχει τον πολύ καλό Mandanda τον οποίο κρατάς για πάντα, αναπληρωματικό τον Riou ο οποίος είναι για 3-4 χρόνια σταθερός και έρχεται από πίσω ο πιτσιρικάς Fabri. Δρόμο ο Elinton Andrade που πιάνει και θέση ξένου.

Στην άμυνα δεξιά ο πολύ καλός César Azpilicueta αριστερά ο Taiwo με τον Heinze ο οποίος όμως έχει πολύ μεγάλο συμβόλαιο για defender και στο κέντρο ο Stéphane M'Bia. Από εκεί και πέρα χρειάζεται μια εκκαθάριση με Hilton, Diawara και Leyti N'Diaye να παίρνουν δρόμο. Κρατάμε επίσης και Julien Rodriguez για λύση στον πάγκο. Επίσης προσοχή θέλουν οι μικροί Pape Daouda M'Bow, Senah Mango

Στα χαφ υπάρχει ο μέγιστος Lucho Gonzalez με τον Cheyrou που κάνουν καλό δίδυμο. Κρατάμε και τον μέσο Ayew όπως και τον Charles Kaboré οι οποίοι μπορούν να βοηθήσουν ερχόμενοι από τον πάγκο. Διώξιμο σε Édouard Cissé, Fabrice Abriel.

Δεξιό εξτρέμ ο Remy αν και striker με κίνηση inside froward τελειώνει σεζόν με 15+ γκολ Image. Απο τους καλύτερους παίχτες της ομάδας. Δεκάρι υπάρχει ο μέτριος Mathieu Valbuena ενώ στα αριστερά δεν υπάρχει κανένας αξιόλογος να καλύψει τη θέση. Εκεί ανακάλυψα τον Alexander N'Doumbou ο οποίος απο τους u19 της ομάδας καλύπτει τη θέση του μεσοεπιθετικού αλλά και αριστερά.

Στην επίθεση υπάρχουν Brandão, André-Pierre Gignac, ο φοβερός μικρός Jordan Ayew Image και ο μέτριος Samir Malcuit.

Καταρχάς μια αγορά είναι ο Mexes ο οποίος δένει την άμυνα μαζί με τον M'Bia. Αργότερα με τον Guillermo Burdisso και Toby Alderweireld δεν περνάει τίποτα πίσω. Ο Bosko Jankovic είναι μια καλή λύση για τις πλευρές. Την δεύτερη χρονιά γυρίζει απο δανεισμό ο Ben Arfa που μπορεί να χρησιμοποιηθεί αριστερά. Για τη θέση του δεκαριού, η καλύτερη επιλογή Javier Pastore απλά Image.
Listed με 20m τα οποία αξίζουν μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Άλλη καλή λύση ο Moussa Sissoko με 17m απο Toulouse Image δίπλα στον Lucho κάνει παπάδες. Στην επίθεση δυο καλές λύσεις είναι η αγορά των Lukaku και Yaya Sanogo όταν πλέον Brandao και Gignac δεν μπορούν
User avatar
reco77
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:26 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι συστημα παιζεις δεν μας ειπες κατι, αν και λογικα πας σε 4-4-2 ή 4-2-3-1 ή 4-4-1-1.
Και επισης οι μεταγραφες το 2013 δεν εχουν νοημα. (μιλαμε για τριτη χρονια με την ομαδα εε)
Παντως μου εδωσες μια ιδεα.

Θενκξ
User avatar
viper71
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Mon Feb 23, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Barcelona
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

4-2-3-1 παίζω. Οι μεταγραφές το 2013 δεν έχουν νόημα, απλά έδωσα στο ξεκίνημα μια ιδέα για το τι παίζει με τους ήδη υπάρχοντες.
GIZY 13
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Jul 07, 2010 11:59 am
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω παρει remy με pao αλλα δεν ξερω στη επιθεση σε τι ρολο να τον βαλω τι μου προτεινεις;;; ευχαριστω
User avatar
viper71
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Mon Feb 23, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Barcelona
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βάλτον δεξιά am r inside forward και άσε μπροστά τον cisse

Sent from my E10i
User avatar
johnnykou21
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:14 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραία ανάλυση αν και δεν έχει η Marseille τόσο λεφτά για μεταγραφές, τουλάχιστον την πρώτη χρονιά! Εμένα 2Μ μου έδωσαν,με λίγα λόγια πρώτη χρονιά no μεταγραφες!!!! -toixos2 -toixos2 -toixos2
User avatar
viper71
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Mon Feb 23, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Barcelona
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε δεν παίζω ποτέ με ανοιχτό budget την πρώτη χρονιά. Μετά δεν είχα τόσο πρόβλημα με τα λεφτά για μεταγραφές όσο για συμβόλαια. Σε δύο μεταγραφές (Moussa Sissoko και Pastore) που μου έλειπαν 2m ζήτησα και τη βοήθεια του προέδρου και μου έφερε αυτός τους παίκτες!
User avatar
viper71
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Mon Feb 23, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Barcelona
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέμπτη σεζόν στη Marseille και "...is guaranteed a place in OM history having completed a remarkable quadruple in clinching the European Champions Cup"

Απίστευτη χρονιά στο πρωτάθλημα χωρίς ήττα με ρεκόρ βαθμών
Image

και Champions league ξεπερνώντας Man United, Benfica, Liverpool και Real στον τελικό.

1-0 εντός με τη Liverpool και το 3-1 εκτός
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1wuIqv5zy4w[/youtube]

και καθαρό 3-0 στον τελικό
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6FmNzhF1zQY[/youtube]
Image

Πρώτος και καλύτερος ο Pastore Image

και ο Moussa Sissoko
Image
seloner
Indispensible
Indispensible
Posts: 1607
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πως το εφαρμοζεις το 4-2-3-1 γιατι σε μενα δεν τραβαει.
User avatar
viper71
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Mon Feb 23, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Barcelona
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
sakis17
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Jan 21, 2010 7:39 pm
Football Manager της ομάδας: betis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν σου ειναι ευκολο θα ηθελα να μας πεις τους ''ρολους'' που παιζουν οι παιχτες σε καθε θεση και αν μπορεις και ενα screenshot απο τα Τeam Instructions που εχεις δωσει ;)

Eυχαριστω παρα πολυ!
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

φιλε σορυ αλλα δεν με ικανοποιει η αναλυση σου. και τα σκρινσοτ σου είναι πεταμενα μες στην μεση κια δεν βγαζουμε νόημα. φτιαξε το λίγο πιο όμορφο,να μπορούμε να βγαλουμε άκρη. δες τσέλσι, αρσεναλ κτλ
User avatar
viper71
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Mon Feb 23, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Barcelona
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε στο δικό μου pc μια χαρά φαίνεται. Δεν φταίω εγώ, μάλλον παίζει ρόλο η ανάλυση

Sent from my E10i
filippaki
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Thu Feb 03, 2011 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βρε παιδια σε τι θεση να βαλω τον ρακιτιτσ απο την σαλκε?επισησ τον λουτσιο γκονζαλες να τον βαλω ωσ δεκαρι?τον βαλβουενα σε τι θεση?
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”