Τι θέλω από το Football Manager 2012

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Locked
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Geologos wrote:ρε από πάνω όλοι σας τι δεν καταλαβατε?
θελω να πάρω παικτη της μπενφίκα, τον κλεινω από μάρτιο.
γιατί ντε και καλα να τον πάρω 1 ιουλίου και όχι 15 ή 8 άμα θέλω. ούτε θα πω να πάει διακοπες ούτε τπτ. ας έρθει από την προηγούμενη ομάδα του στις 2 Αυγούστου αν θέλω
Ακουγετε ηλιθιο.Ποιος ο λογος ;
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
Sereno
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 528
Joined: Fri Apr 08, 2011 1:47 am
Football Manager της ομάδας: AS Monaco FC
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ήθελα να μου δίνεται η δυνατότητα να μιλάω στον τύπο ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ για πολλά και διάφορα θέματα και όχι μόνο για τον προηγούμενο/επόμενο αντίπαλο.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

antonisionikos wrote:
Geologos wrote:ρε από πάνω όλοι σας τι δεν καταλαβατε?
θελω να πάρω παικτη της μπενφίκα, τον κλεινω από μάρτιο.
γιατί ντε και καλα να τον πάρω 1 ιουλίου και όχι 15 ή 8 άμα θέλω. ούτε θα πω να πάει διακοπες ούτε τπτ. ας έρθει από την προηγούμενη ομάδα του στις 2 Αυγούστου αν θέλω
Ακουγετε ηλιθιο.Ποιος ο λογος ;
αφου σου ακούγεται ηλίθιο, αστο μην ασχολείσαι. μοτζο σε ευχαριστώ για την μοναδική απάντηση που εξηγεί πως τι και γιατί.
lambros.7
Trialist
Trialist
Posts: 56
Joined: Sat Jun 18, 2011 1:18 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να μπορούμε να μανατζάρουμε και τις γυναικείες ομάδες των συλλόγων μας...
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lambros.7 wrote:Να μπορούμε να μανατζάρουμε και τις γυναικείες ομάδες των συλλόγων μας...
και να ξεσπασε σκανδαλα οτι η ταδε σου καθεται ? παντως πρεπει να εχει πολλες φωτογραφιες τους
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εκτος απο αυτο που ειχα πει ακομα πιο σημαντικο ειναι να φαινεται πως επηρεαζουν οι 4 επιλογες (αττακ, defenc, attac ste pieces και defenc set pieces ωστε να παψει να ειναι η "αορατη βοηθεια". να το βαζεις δηλαδη για παραδειγμα 2 μερες πριν με ενταση high και να βλεπεις καποια μπαρα που γεμιζει (οπως με το team bled) και να αφορα μονο τον επομενο αγωνα. ετσι να ξερουμε αν θελει περισσοτερες μερες ή ενταση. εγω για παραδειγμα εβαλα προπονηση της αμυνας και εφαγα 5. δεν ηξερα αν εφταιγε οτι δεν το εβαλα πολλες μερες ή αν ετσι και αλλιως ήμουν ασπουμε καταδικασμενος. δηλαδη αν το ειχα βαλει μια μερα ακομα ισως επιανε πιο καλα
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
devilmanson
Trialist
Trialist
Posts: 52
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:56 pm
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτο που ζηταω φετος ειναι να μην εχει τοσα πολλα bug οσο το περσινο μανατζερ απο την πρωτη του εκδοση...και κυριως bugs τα οποια καταστρεφουν saves!!!!!

Ακομα και τπτ καινουργιο να μην βαλουν για μενα προτεραιοτητα ειναι το game να μπορει να παιζεται και οχι να παρακαλας για updates!!!
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Θα θελα οι σκουτερς να μου λενε ποιες κινησεις "εχει" ο εκαστοτε παικτης...

Επισης θα ηθελα να υπαρχουν attributes και για τους προεδρους... Δηλαδη για την αγαπη του για την ομαδα, για το αν βαζει το χερι στην τσεπη, για το αν απολυει ευκολα προπονητες κτλ (καποια απο αυτα υπαρχουν ως hidden, αλλα θα πρεπε να ειναι φανερα... Ολοι ξερουμε ποιοι διοικουν τις ομαδες και τι χαρακτηρες ειναι...)



εδιτ: επιπροσθετα, θα θελα πολλες επιπλεον καμερες... Πχ μια απο τον παγκο (λες και κοιταμε εμεις), μια στην γωνια των διχτυων (σαν αυτες που απολαμβανουμε σε ματς ΤσουΛου) και με αποκορυφωμα μια εντελως free-to-move καμερα που θα την τοποθετουσαμε εμεις οπου θελουμε... Επιπλεον η εναλλαγη καμερων (ειδικα κατα την διαρκεια replay ενος γκολ) θα ταν εξοχη ιδεα...
Sereno
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 528
Joined: Fri Apr 08, 2011 1:47 am
Football Manager της ομάδας: AS Monaco FC
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eliaska41 wrote:εκτος απο αυτο που ειχα πει ακομα πιο σημαντικο ειναι να φαινεται πως επηρεαζουν οι 4 επιλογες (αττακ, defenc, attac ste pieces και defenc set pieces ωστε να παψει να ειναι η "αορατη βοηθεια". να το βαζεις δηλαδη για παραδειγμα 2 μερες πριν με ενταση high και να βλεπεις καποια μπαρα που γεμιζει (οπως με το team bled) και να αφορα μονο τον επομενο αγωνα. ετσι να ξερουμε αν θελει περισσοτερες μερες ή ενταση. εγω για παραδειγμα εβαλα προπονηση της αμυνας και εφαγα 5. δεν ηξερα αν εφταιγε οτι δεν το εβαλα πολλες μερες ή αν ετσι και αλλιως ήμουν ασπουμε καταδικασμενος. δηλαδη αν το ειχα βαλει μια μερα ακομα ισως επιανε πιο καλα
+1 από μένα, πολύ ωραία πρόταση
devilmanson wrote:Αυτο που ζηταω φετος ειναι να μην εχει τοσα πολλα bug οσο το περσινο μανατζερ απο την πρωτη του εκδοση...και κυριως bugs τα οποια καταστρεφουν saves!!!!!

Ακομα και τπτ καινουργιο να μην βαλουν για μενα προτεραιοτητα ειναι το game να μπορει να παιζεται και οχι να παρακαλας για updates!!!
+1 από μένα ξανά, έστω και αν αυτό ψιλοεννοείται πως το θέλουμε όλοι μας.
chimmy
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Mon Dec 17, 2007 11:41 am
Football Manager της ομάδας: acMilan
Αγαπημένη Ομάδα: acMilan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν ξέρω αν αργησα για το φμ2012 και δεν ξέρω αν το έχει προτείνει κάποιος πιο πριν, αλλά στα ποστς που διάβασα δεν υπήρχε... ΘΕΛΩ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΜΟΥ!!! εννοώ φυσικά όταν είναι στο όριο και ο επόμενος αγώνας είναι, ας πούμε με την Κολοπετινίτσα, και φυσικά δεν έχω κάτι με την εν λόγω ομάδα, σέβομαι κάθε αντίπαλο... -kavala

και κάτι αλλο... δεν ξέρω αν φταίω εγώ, αλλά εχω την εντύπωση ότι φέτος η ΜΙΛΑΝ (στο μανατζεράκι εννοώ) ηταν απογοήτευση... ΠΑΤΟ ΙΜΠΡΑ ΡΟΜΠΙΝΙΟ έκαναν 30 ευκαιρίες σε κάθε ματς και χάναμε πάντα 0-1 ή βαριά - βαριά Χ στο '90 -nerd . Ασε που η άμυνα είχε ταρίφα το 5 και κάτι στα ντέρμπυ, στο σύνολό της! δλδ με το που έβλεπε ο τιαγο σιλβα τον σνάιντερ ή τον μιλιτο στο γήπεδο ήθελε καθαρό εσώρουχο -titanikos ... Αν και η νέα εκδοση βάλει σε τέτοιο κίνδυνο την ψυχική μου υγεία θα κάψω τον υπολογιστη στην πλατεία με το μανατζερ μέσα για παραδειγματισμό -toixosmesh !!! Σόρρυ που το κάνω πολύ συγκεκριμένο αλλά φέτος το ΜΙΛΑΝάκι με χάλασε, κατά τ' άλλα συμφωνώ σε πολλά με τους "προποστάροντες"... επειδή πάντως μανατζάρησα κι άλλες ομάδες, για την χαρά του παιχνιδιού, θεωρώ ότι υπάρχει εμφανής βελτίωση σε κάθε νεα έκδωση και το ίδιο προσδοκώ και από το φμ2012 -skepsh .

Ευχαριστώ για το χρόνο σας, -stavrwshάντε και "βοήθειά μας" -papas
Sereno
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 528
Joined: Fri Apr 08, 2011 1:47 am
Football Manager της ομάδας: AS Monaco FC
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chimmy wrote:δεν ξέρω αν αργησα για το φμ2012 και δεν ξέρω αν το έχει προτείνει κάποιος πιο πριν, αλλά στα ποστς που διάβασα δεν υπήρχε... ΘΕΛΩ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΜΟΥ!!!
Αυτό δεν μπορεί να γίνει γιατί παραβιάζει το "fair play" που προωθεί η SI.

Επιπλέον, πρόσφατα διάβαζα, πως σε περίπτωση ανάλογης ενέργειας παίχτη, κατόπιν εντολή προπονητή, θα υπάρχει βαριά καμπάνα και δεν θα περνά ατιμώρητη όπως πέρυσι με τους παίχτες του Μουρίνιο.
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sereno wrote:
chimmy wrote:δεν ξέρω αν αργησα για το φμ2012 και δεν ξέρω αν το έχει προτείνει κάποιος πιο πριν, αλλά στα ποστς που διάβασα δεν υπήρχε... ΘΕΛΩ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΜΟΥ!!!
Αυτό δεν μπορεί να γίνει γιατί παραβιάζει το "fair play" που προωθεί η SI.

Επιπλέον, πρόσφατα διάβαζα, πως σε περίπτωση ανάλογης ενέργειας παίχτη, κατόπιν εντολή προπονητή, θα υπάρχει βαριά καμπάνα και δεν θα περνά ατιμώρητη όπως πέρυσι με τους παίχτες του Μουρίνιο.
ο κανονας ισχυει αναλογα την ομαδα.Για τη ρεαλ ισχυει, για τη μπαρτσελονα οχι, για παραδειγμα.
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Τουλαχιστον η επιλογη αγωνιστικης για εκτιση ποινης που ισχυει στην Ελλαδα (οταν παρει 4 καρτες χανει εναν απο τους επομενους 4 αγωνες, με επιλογη της ομαδας) μπορει να προστεθει...
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

skerzos wrote:Τουλαχιστον η επιλογη αγωνιστικης για εκτιση ποινης που ισχυει στην Ελλαδα (οταν παρει 4 καρτες χανει εναν απο τους επομενους 4 αγωνες, με επιλογη της ομαδας) μπορει να προστεθει...
+1932
lambros.7
Trialist
Trialist
Posts: 56
Joined: Sat Jun 18, 2011 1:18 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορεί αυτό που ζητάω να ακούγεται λίγο παράλογο, αλλά θα ήθελα να αναθέσω στον assistant:πούλα αυτόν, αυτόν και αυτόν, και αυτός να ψάξει να βρει ενδιαφερόμενες ομάδες...με λίγα λόγια να μπορώ να του αναθέσω τέτοιες αρμοδιότητες...
Locked

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”