Στην αιώνια πόλη

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
seldon
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:35 am
Football Manager της ομάδας: Waiting for fm 13...
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina,PAS Preveza,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Associazione Sportiva Roma,commonly referred to as simply Roma, is an Italian professional football club from Rome. Founded by a merger in 1927, Roma have participated in the top-tier of Italian football for all of their existence bar one season in the early 50s (1951–52). For their 58th season in a row (77th overall), Roma have competed in Serie A for 2009–10.
Roma have won Serie A three times, first in 1941–42 then in 1982–83 and again in 2000–01, as well as winning nine Coppa Italia titles and two Italian Super Cups. On the European stage Roma won an Inter-Cities Fairs Cup in 1960–61, coming close to European Cup/UEFA Champions League glory in 1983–84 (lost the one-legged final played at home against Liverpool after a penalty shootout), and finishing as runners-up in the UEFA Cup/UEFA Europa League for 1990–91 (two-legged aggregate defeat against Internazionale).


Κατέληξα σε αυτό το σωματείο,γιατί σχεδόν πάντα αναλαμβάνω clubs που δεν ήδη τεράστια αλλά αξιοσέβαστα και με μεγάλη προοπτική.Τέτοια clubs εξάλλου ταιριάζουν στον νεαρό και φιλόδοξο Αγγλοιταλό προπονητή John Capello.Και εκτός αυτού θέλω να παίξω για πρώτη φορά campionato -puppie
Μέχρι την άκρη του κόσμου ταξίδεψα μόνο για σένα μιλούσα παντου....Σε οποία γωνία αυτής της γης κα αν αλητεψα, τέτοια αρρώστια δεν βρήκα αλλού...Θέλω να βλέπω σημαίες να ανεμιζουνε, θέλω να βλέπω τον ταυρο ψηλά...Για όσα περάσαμε και όσα θα ζήσουμε, θα στο φωνάζω και πιο δυνατά...Ω ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ σου λέω δεν είμαι καθόλου Καλά. Ω πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ ΟΛΕ θα στο φωνάζω και πιο δυνατά.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΊΑ...PAS7 ULTRAS
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή !!!
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη και απο μενα
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή με την αγαπημένη Ιταλική!!!!
seldon
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:35 am
Football Manager της ομάδας: Waiting for fm 13...
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina,PAS Preveza,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το πρώτο ξενέρωμα ήρθε. Το μυθικό μας budget αγγίζει τα...0 ευρώ.Οπότε θέλοντας και μη πουλάμε τον mexes στην man city έναντι 24 M.

Οι μέχρι τώρα μεταγραφές μας:
Image
Aπo τους καλύτερους playmakers της ευρώπης,σε τιμή ευκαιρίας.Η ομάδα θα στηριχθεί σε αυτόν και στον de rossi. Οι συστάσεις είναι περιττές


Image
Ένα υπέροχο prospect που στα μάτια μου φαίνεται ως ο νέος van der vaart ο οποίος φυσικά θα του κάνει και το tutoring. Όλοι τον γνωρίζεται -glwssa . Θα δίνει ανάσες σε πολλές θέσεις και θα παίρνει ευκαιρίες γιατί τον πιστέυω.

Image
Verratti. Το καλύτερο prospect του παιχνιδιού αλλά ακόμα δεν θα τον εμπιστευτώ.Φέυγει δανεικός σε ομάδα που θα γίνει ηγέτης και από του χρόνου βλέπουμε.
Μέχρι την άκρη του κόσμου ταξίδεψα μόνο για σένα μιλούσα παντου....Σε οποία γωνία αυτής της γης κα αν αλητεψα, τέτοια αρρώστια δεν βρήκα αλλού...Θέλω να βλέπω σημαίες να ανεμιζουνε, θέλω να βλέπω τον ταυρο ψηλά...Για όσα περάσαμε και όσα θα ζήσουμε, θα στο φωνάζω και πιο δυνατά...Ω ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ σου λέω δεν είμαι καθόλου Καλά. Ω πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ ΟΛΕ θα στο φωνάζω και πιο δυνατά.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΊΑ...PAS7 ULTRAS
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλες μεταγραφες, αλλα σιγουρα χρειαζεσαι παικτη να καλυψει το κενο του Mexes.
V.D.F και Νινης ειναι μια χαρα και για τον Βερραττι ,τα λογια ειναι περιττα.
Παντως σε ενα save μου με τον Olympiako ,κανει παπαδες την 2η χρονια και εχει σχεδον πεταξει εκτος εντεκαδας τον Ρικελμε!
Περιμενουμε συνεχεια...
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάρα πολύ καλές οι μεταγραφές. Ειδικά αυτή του Van Der Vaart!!!! Βάλτον να σουτάρει συνέχεια από μακριά. Έχει 19 στα στατιστικά του.
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΟοΟοΟοΟ Νίνης!!! Ποιός θα καλύψει τον Μεξές??
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
seldon
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:35 am
Football Manager της ομάδας: Waiting for fm 13...
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina,PAS Preveza,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιος θα είναι ο αντικαταστάτης του mexes?Έυλογο ερώτημα.

Image
Το γνωστό σε όλους μας αλάνι, έρχεται δανεικός για να κλείσει την τρύπα που υπάρχει στην άμυνα μας.Λογίζεται ως βασικός ακόμα και όταν επιστρέψει απo τον τραυματισμό του ο juan.
Μέχρι την άκρη του κόσμου ταξίδεψα μόνο για σένα μιλούσα παντου....Σε οποία γωνία αυτής της γης κα αν αλητεψα, τέτοια αρρώστια δεν βρήκα αλλού...Θέλω να βλέπω σημαίες να ανεμιζουνε, θέλω να βλέπω τον ταυρο ψηλά...Για όσα περάσαμε και όσα θα ζήσουμε, θα στο φωνάζω και πιο δυνατά...Ω ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ σου λέω δεν είμαι καθόλου Καλά. Ω πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ ΟΛΕ θα στο φωνάζω και πιο δυνατά.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΊΑ...PAS7 ULTRAS
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια καλη προσθηκη αλλα οχι αμεση ειναι ο Otamendi δυστηχως δεν αποδιδει αμεσως αλλα σε βαθος χρονου...
Tωρα για το Αλανι καλη προσθηκη..Καλη συνεχεια φιλε μου

Υ.Γ Τελικα η Ρομα πηρε τον ανθρωπο που της εκλεισε το σπιτι :P (Στο φμ και μονο )
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να δούμε τον Σώτη...
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πιστεύω ότι θα βοηθήσει ο Κυριάκος.Πότε έχουμε την συνέχεια
seldon
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:35 am
Football Manager της ομάδας: Waiting for fm 13...
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina,PAS Preveza,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστυχώς άλλη μια ιστορία τελεί θύμα του γνωστού μηνύματος :evil: . Δεν πειράζει όμως.Θα υπάρξει νέα ιστορία μου με την ομάδα της πόλης που μεγάλωσα και διαμένω. Stay tuned. :D
Μέχρι την άκρη του κόσμου ταξίδεψα μόνο για σένα μιλούσα παντου....Σε οποία γωνία αυτής της γης κα αν αλητεψα, τέτοια αρρώστια δεν βρήκα αλλού...Θέλω να βλέπω σημαίες να ανεμιζουνε, θέλω να βλέπω τον ταυρο ψηλά...Για όσα περάσαμε και όσα θα ζήσουμε, θα στο φωνάζω και πιο δυνατά...Ω ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ σου λέω δεν είμαι καθόλου Καλά. Ω πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ ΟΛΕ θα στο φωνάζω και πιο δυνατά.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΊΑ...PAS7 ULTRAS
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν έχεις το 10.3 patch;
bejesus
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Tue Feb 02, 2010 3:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αrsenal
Location: London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η αγαπημένη μου Ιταλική ομάδα!
Πρόσφατα πήγα εκδρομή στη Ρώμη, ο λόγος που θα παρακολουθώ στενά την ιστορία σου. :wink:
Post Reply

Return to “Novice”