4-3-3 Με πολυ επιθετικες διαθεσεις

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
Harris
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sat Feb 05, 2005 1:20 am
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παιδια ειμαι με την Λαρισα στο 2012 και εχω εφαρμοσει και τα 3 χρονια που ειμαι στον παγκο ενα 4-3-3 στην ευθεια ολες οι γραμμες με Very-Fluid Φιλοσοφια διοτι ειμαι λατρης του ανοιχτου και επιθετικου ποδοσφαιρου με Attacking Mentality ,Short passes , More Pressure , More roaming και Quik Tempo .Εχω καποια προβληματα στην αμυνα, μηπως αυτο οφειλετε εκτος του οτι παιζω πολυ επιθετικα και στο οτι δεν εχω παικτες με πολυ καλα Attributes? Επησεις η τριαδα μπροστα απαρτιζεται απο Farias αριστερα ως insade Forward με εντολη Cut inside, Χαριστεα δεξια ως winger με εντολη Hug the touchline , και Σεντερ φορ Κομβολιδη ως Advanced Forward (τεριαζει στον Κομβολιδη ο ρολος του Poacher?)!Οι τρεις μπροστα που ανεφερα με duties Attack.Παμε στην τριαδα του κεντρου που απαρτιζεται απο Iglesias με duties Attack και Center Midfielder με κυριως δημιουργικες δραστιριοτητες,Μπαλαφας ο οποιος εχει Defence duties και λειτουργει ως το αμυντικο χαφ και Κυριακιδη με Support duties ο οποιος βοηθαει και στους δυο τομεις.Η τετραδα της αμυνας απαρτιζεται απο τους Μπουκουβαλα δεξια Support με εντολη να ανεβανει, Βενετιδη αριστερα Support επησεις με εντολη να ανεβενει και το κεντρο της αμυνας μου αποτελειτε απο τους Ναιμ Ααραμπ και Ραουλ Μπραβο με Defence duties.Θελω να ακουσω τις αποψεις σας στην τακτικη μου πανω ισως να παρω και καποιες ιδεες να βελτιωσω την αμυνα μου χωρις να χαλασω αυτη την επιθετικη φιλοσοφια που εχω και μου αρεσει. Υ.Γ. Με αυτη την τακτικη και την νοοτροπια μπορει να εχω ευαλωτη αμυνα αλλα δεν εχω τερματισει κατω απο 4ος και τις 3 χρονιες
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Προσωπικα θα εκανα και τον Κυριακιδη defend στα duty! Εφοσον ανεβαινουν και τα 2 πλαγια μπακ, χρειαζεσαι θεωρητικα 2 αμυντικα χαφ να καλυπτουν.

Για να τσκεαρεις αυτο που λεω, δες αν τα γκολ που δεχεσαι ξεκινουν απο τη μερια του Κυριακιδη διοτι δεν ξερω αν ισχυει, απλως κουβεντα κανω...
Harris
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sat Feb 05, 2005 1:20 am
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα το δοκιμασω αλωστε δεν εχω να χασω τιποτα.Σκεφτηκα και κατι αλλο αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα με επηρεασει στο επιθετικο στυλ της ομαδας, λοιπον σκεφτηκα τον Ιγκλεσιας τον εχω ως Central Midfilder με duites Attack , εγω λοιπον λεω να τον κανω Playmaker με duites Support.Επησεις μια γνωμη θελω πανω στα πλαγια Forwards μου ειναι καλυτερα αυτοι οι παικτες να ειναι Support η Attack με βαση την φιλοσοφια μου που σας ανεφερα πιο πανω και κατι τελευταιο, βοηθαει στο πολυ επιθετικο μοτιβο να ειναι οι πλαγιοι Wingers support και τα 2 κεντρικα Χαφ Attack?
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”