4-3-2-1 Κατοχή

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
Kosmasp
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:52 pm
Football Manager της ομάδας: Porto
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπαίνω εδώ και καιρό και ενημερώνομαι από εδώ οπότε είπα να ανεβάσω και μια δική μου τακτική. Η διάταξη είναι 4-3-2-1 (όπως Milan με Ancellotti) και μέχρι στιγμής μου έχει δώσει Premier League + ημιτελικά UEFA με Everton, Serie A πρωτάθλημα + τελικό UEFA με Roma, και με τις δυο ομάδες την πρώτη χρονιά χωρίς μεταγραφές. Την έχω δοκιμάσει και στο FML και μου έχει δώσει καλά αποτελέσματα ενάντια σε narrow τακτικές (4-1-2-3 κλπ...). Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να κατεβάσει απο εδώ: http://www.mediafire.com/?sinhmya984dg9cn

Οι παίχτες που χρειάζονται (με κάποια παραδείγματα):

GK: Sweeper Keeper με τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά.

DC: ταχύτητα ή/και πολύ καλά mentals (positioning/anticipation) μιας και χρησιμοποιούμε σχετικά high defensive line. Με την Roma οι αμυντικοί μου είχαν πολύ καλά mentals, με την Everton είχαν ταχύτητα αλλά δούλεψαν εξίσου καλά.
Ένα οικονομικό παράδειγμα: Mathias Jorgensen


Fullbacks: οπωσδήποτε ταχύτητα, stamina, αν έχουν και καλά mentals ακόμα καλύτερα. Κατά προτίμηση παίχτες που δεν έχουν Gets Forward Whenever Possible ως PPM.
Ένα οικονομικό Παράδειγμα: Perer Masilela (αν και δεν είναι αρκετά αμυντικογενής), Mathias Jorgensen (πολύ καλός για δεξί μπακ)

MC: πολυεργαλεία με πολλές αντοχές. Passing, First Touch, Creativity, Stamina, Workrate, Teamwork...όλα χρειάζονται, χωρίς να χρειάζεται να έχετε κάποιον παίχτη-αστέρι εδώ, απλά ισορροπημένα εργαλεία. Ποτέ παίχτες με PPM "Shoots From Distance".
Ένα οικονομικό παράδειγμα: Per Ciljan Skjelbred

ΑΜC: Creativity, Flair, Passing, First Touch, προσωπικά μ'αρέσουν και παίχτες με αξιοπρεπές off the ball και finishing εδώ. Ποτέ παίχτες με PPM "Shoots From Distance".
Ένα οικονομικό παράδειγμα: Sergey Krivets

ST: Ο κλασσικός γρήγορος επιθετικός. Pace, Acceleration, Off the Ball...dribbling/flair βοηθάνε επίσης. Aν έχει και καλό agility /balance δεν χρειάζεται πολύ το finishing, απλά μάθετέ του το "Rounds Keeper When One on One" PPM.
Ένα οικονομικό παράδειγμα: Gaston Fernandez

Αναλυτικό post με screenshots επεξηγήσεις πάνω στην φιλοσοφία του συστήματος κλπ έχω κάνει και εδώ: http://community.sigames.com/showthread ... 0-4-3-2-1)
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με ποιο patch την χρησιμοποιείς την τακτική;
User avatar
Kosmasp
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:52 pm
Football Manager της ομάδας: Porto
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SiNgLe wrote:Με ποιο patch την χρησιμοποιείς την τακτική;
Mε 10.3.
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”