433 like in Fm 2008

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Το 2008 μετά από πολλές δοκιμές είχα καταφέρει μια πολύ καλή και αποδοτική τακτική με το σύστημα 433... η ομάδες μου έσφιγγαν τον αντίπαλο... τον έβαζαν στην περιοχή του, τα μπακ σφυροκοπούσαν με σέντρες, οι πλάγιοι χαφ/εξτρέμ πατούσαν περιοχή με τα πλάγια βελάκια, οι 2 κεντρικοί MC έβγαζαν κάθετες ή πατούσαν περιοχή με τα βελάκια που είχαν προς το μπρος... πέρσι αυτό το σύστημα όμως ήταν αποτυχία μιας και τα πλάγια βελάκια εξαφανίστηκαν απ΄τις τακτικές. Φέτος όμως μου ήρθε μια φαεινή ιδέα με το Cuts inside... λογικά οι εξτρέμ με αυτή την εντολή θα μπαίνουν περιοχή... ιδού ο κλώνος της εκείνης περίφημης 433!!!

Κι όντως η ομάδα παίζει όπως και τότε... τα εξτρέμ μπαίνουν περιοχή... τα κεντρικά χαφ επίσης... η μπάκ προωθούνται και βγάζουν σέντρες... δεν ξέρω αν είναι και τόσο αποδοτική διότι τη δοκίμασα σε ελάχιστα παιχνίδια αλλά υπάρχουν αρκετές ελπίδες!


Image




Download ---> http://www.sendspace.com/file/254v6l
Durrutakos
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Wed Nov 07, 2007 3:18 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τωρα δοκιμαζω την τακτικη σου φιλε μου, προτεινεις να μαθω καποια prefered moves στους παιχτες
vault_dweller
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Nov 28, 2007 12:13 am
Football Manager της ομάδας: Q.P.R.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γειά σου και πάλι φίλε sioutas. Μιας και είμαι φανατικός υποστηρικτής των τακτικών σου, δεν μπόρεσα να μην μπώ στον πειρασμό να δοκιμάσω και το 433.
Όσον αφορά την attacking, λειτουργεί πολύ καλά, δε σκοράρω όμως πολύ (ίσως γιατί δεν έχω βαρύ σεντερ φορ για να εκμεταλλευτώ το κεφάλι του).
Είναι πάντως η επιλογή μου ειδικά προς το τέλος του αγώνα για να "κλειδώνω" τα ματς, μιας και είναι άψογη και σφιχτή αμυντικά. Και πάλι μπράβο σου. -gioupi
User avatar
Scorpio1979
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Mon Nov 26, 2007 4:06 am
Football Manager της ομάδας: Panaitolikos
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε siouta την εχεις δοκιμασει στο νεο patch 10.2 ???? η αλλη τακτικη το 4-5-1 πολυ καλη και στο νεο patch μονο προβλημα ειναι οτι ξαφνικα ολοι οι GK μετα το νεο patch εχουν γίνει Βuffon!!!!!
sermi
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Nov 24, 2009 1:05 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολύ καλή τακτική, ανέβασα τη watford με την chelsea style και στην premier παίζω κυρίως αυτή και την 4231. δοκίμασες τους wingers να τους κάνεις inside forwards? δυστηχώς δεν έχω χρόνο για πειραματισμούς, αν έχει κάποιος.......
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι σχεδόν η ίδια τακτική με την 4-5-1 που χρησιμοποιώ στην Λούτον και πάω τρένο. Τα δύο ακραία χαφ είναι εξτρέμ με εντολές συνήθως winger att αλλά ανάλογα με τον αντίπαλο μπορεί να παίξουν και ως inside. Αρκεί να έχουν τελείωμα και ντρίπλα. Στο κέντρο ο ένας χαφ είναι Adv Playmaker και ο άλλος ή Box-to-Box ή MC suport. Ο από πίσω χαφ είναι DM def και τα πλάγια μπακ automatic. Η τακτική τα σπάει! 8)
nekrothaftis
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:27 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΑΑΑΑΑΑ
Status: γιατρέ εχω πρόβλημα τα βλέπω ολα πράσιναααααααα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sioutas
one man
one legend
-doublekiss -doublekiss -doublekiss -doublekiss
yiannis@
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:44 am
Football Manager της ομάδας: ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα οι wingers πρέπει να είναι inside forwards(support) σε συνδυασμό πάντα με cut inside!Παίζουν τόσο κοντά έτσι στον striker Που εγώ τον έχω πάντα poacher(cisse) που για πολλές φορές ο αριστερός κάνει assist στον δεξί και το αντίστροφο!!Μόλις αποκτήσω πάλι Internet στο σπίτι θα προσπαθήσω να ανεβάσω fotos.Είναι ένα πολύ συμπαγές σχήμα αλλά και πολύ δημιουργικό συγχρόνως!
sots13
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Tue Feb 19, 2008 1:46 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Location: athina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε εμένα μου άρεσε πολύ!!!!!!!!!!!!!!την εφάρμοσα στην Dortmund και παίζω μπαλάρα!!!!!!!!!!!!
Image
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”