πεσμένα stats από το πουθενά... :S

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
theAp0sMeiSt3R
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 29, 2009 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατάφερα και μάζεψα 10 μύρια για να αγοράσω από την Ντνίπρο τον Eugene Seleznyov.Πραγματικά πολύ καλά stats,πολύ καλός και στο ρωσικό πρωτάθλημα(στις 2 σαιζόν που έχω παίξει είχε 28 και 29 γκολ σε 35 συμμετοχές),οπότε τον αγόρασα την τελευταία μέρα του Αυγούστου και τον έβαλα στο πρόγραμμα προπόνησης που έχω για τους target men.Έχει ξεκινήσει πολύ καλά,σε 4 συμμετοχές έχει 5 γκολ...
ΟΜΩΣ...
Παρατήρησα ότι έπεσαν 8 από τα stats του.Δείτε και εσείς
Image

Uploaded with ImageShack.us

καμία ιδέα γιατί μπορεί να συνέβη αυτό?μήπως να τον βάλω στο πρόγραμμα για τους απλούς strikers?
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5887
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Ειναι φυσιολογικο και εμενα μου συμβαινει αρκετα συχνα.Σκεψου οτι περναει μια περιοδο ντεφορμαρισματος και σιγα σιγα θα επανελθουν.Καμια φορα βοηθάει να κατσει 3-4 παιχνιδια στον παγκο σαν αλλαγη.
theAp0sMeiSt3R
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 29, 2009 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μου κάνει εντύπωση γενικότερα,γιατί στα παιχνίδια που τον βάζω δεν παίζει άσχημα(προς το παρόν)
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είχε κανένα τραυματισμό πρόσφατα;
theAp0sMeiSt3R
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 29, 2009 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

είχε εναν για 5 μέρες,δε νομίζω αυτό να επηρέασε τόσο πολύ...πραγματικά μου κάνει εντύπωση,γιατί ειναι και μόλις 26 χρονών
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

theAp0sMeiSt3R wrote:είχε εναν για 5 μέρες,δε νομίζω αυτό να επηρέασε τόσο πολύ...πραγματικά μου κάνει εντύπωση,γιατί ειναι και μόλις 26 χρονών
5 μέρες είναι λίγες για να τον επηρέασε.
Ίσως το γεγονός ότι είναι σχετικά αρχή στην χρονιά να παίζει ρόλο.
Μετά σιγά σιγά μπορεί να επανέλθουν τα στατιστικά, παίζοντας παιχνίδια συνέχεια.
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19929
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Νομίζω ότι φταίει πως είναι αρχή της σεζόν,άλλο πρωτάθλημα,άλλη προπόνηση με την Ντνιεπρ,τον πήρες και τελευταία μέρα....ε προσπαθεί να βρει τα πατήματα του.
Το κυριότερο όμως είναι πως και με 8 βελάκια στα κάτω του έχει σκοράρει αρκετές φορές
λίγη υπομονή και στον επόμενο μήνα θα έχει 8 και ακόμα 8 βελάκια προς τα πάνω.
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
User avatar
Jimi
Banned
Banned
Posts: 676
Joined: Wed Feb 13, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: αίματος?
Status: Προπαγανδινγκ
Location: εδω γυρω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν προσεξεις σε ποια στατ εχει πεσει, θα μαθεις πολλα
Set Pieces Defending Ball Control και Shooting ειναι οι κατηγοριες οπου επεσαν τα στατς.

Φανταζομαι για να λες οτι τον εβαλες στο προγραμμα για target man, μιλας για καποιο ετοιμο training που κατεβασες απο καποιο site.
Τα περισσοτερα απο αυτα ειναι φτιαγμενα και δοκιμασμενα σε μεγαλες ομαδες με full αστερια σε training facilities και 7αστερους προπονητες.
Δεν προσφερουν εγγυημενα αποτελεσματα, εκτος και αν εχεις τα παραπανω.
Το να βαζεις το set pieces/defending/shooting στο light η ακομα χειροτερα στο none(που μαλλον εχεις το defending ), θα εχει αρνητικα αποτελεσματα αν δεν εχεις top training facilities/coaches.

Κατεβασε λιγο το workload (η χαμηλωσε λιγο τα Strength/Aerobics - ουτως η αλλως ειναι 26 χρονων, δυσκολα θα τα ανεβασει αυτα πλεον), ανεβασε τα set pieces/defending τουλαχιστον μεχρι το medium και τα ball control/shooting μεχρι την μεση του medium τουλαχιστον. To defending category περιλαμβανει mental στατς που ειναι απειρως χρησιμα, μην το υποτιματε, ακομα και για τους επιθετικους.
theAp0sMeiSt3R
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 29, 2009 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χμμ,ναι,θα το δοκιμάσω για να δω.πάντως το shooting ήταν ήδη στο medium,και το defending στο light.του χαμήλωσα strength/aerobics όπως είπες(απο physical attributes δεν τα πάει άσχημα ούτως ή άλλως) και βλέπουμε.thanx σε όλους όπως και να χει
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”