Τραγικό ξεκίνημα! Συμβουλές;

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
User avatar
AlexSandros
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Oct 07, 2010 10:39 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα σας ,και καλως σας βρηκα Manager's.
Μια μικρη ερώτηση θα ήθελα να κανω. Πριν λιγες ημερες απόκτησα το Football Manager 10.Λιγο αργα ,το ξέρω.Αλλα ειχα ιστορικό με το 09.
Κάθε αρχη και δύσκολη όπως λένε,αλλα παρατηρώ οτι το ξεκίνημα μου στην Real FC ,οχι κακο είναι ,αλλα τραγικό!
Το μεγαλύτερο ποσοστό των παικτών μου, είναι δυσαρεστημένο απο την βαθμολογική κατάσταση της ομάδας,και απο τα αποτελέσματα.Κάνω ότι μπορώ,ο κάθε αγώνας
μου διαρκεί πάνω απο 20 λεπτά,και όλα αυτα ,διότι ψάχνω λεπτομερώς όλη την τακτική .Η ομάδα είναι γεμάτο αστέρες ,αλλα αστέρες οι οποίοι χάνουν κάποιους αγώνες που στην πραγματικότητα ,απλά δεν γίνεται!! Την προπόνηση δεν την εχω πειράξει,δεν εχω προβλήματα τραυματισμών.. Στο 09 το ίδιο ξεκίνημα ειχα,με απολύσανε τον πρώτο χρόνο ,με πλησίασε άλλη ομάδα,που με τις ίδιες τακτικές ,για τα επόμενα 20 χρόνια δεν ήξερα και εγώ τι είχα σηκώσει..
Με το manager,ασχολούμαι απο το 2003,οπότε έχω μια μικρή ιδέα. Καμιά συμβουλή ,κάτι που δεν έχω παρατηρήσει? ..

Σας ευχαριστώ πολύ...
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω θα σου προτεινα να ξεκινησεις με ενα πιο ευκολο πρωταθλημα προκειμενου να μπορεσεις να προσαρμοστεις στα δεδομενα του Fm2010. Εχει τεραστιες διαφοροποιησεις σε σχεση με τα προηγουμενα FM και γι αυτο θα χρειαστει να πειραματιστεις παρα πολυ. Μπορεις να παιξεις ελληνικο πρωταθλημα οπου ειναι ευκολο να διακριθεις και παραλληλα να κανεις τις δοκιμες σου. Βρες 1-2 καλα συστηματα και βρες ποιους ρολους πρεπει να δωσεις στους παικτες ωστε να παιρνεις το 100% των ικανοτητων τους. Σε αυτο το FM εχει πολυ μεγαλη σημασια τι ρολο θα εχει ο καθε παικτης διοτι σε καθε περιπτωση θα ανταποκριθει διαφορετικα.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
AlexSandros
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Oct 07, 2010 10:39 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την συμβουλή.
Ξεκίνησα με το Ισπανικό πρωτάθλημα,με μια μεγάλη ομάδα ,διότι με το που έτρεξα το παιχνίδι ,κατάλαβα τεράστιες αλλαγές.Όσο αναφορά τον κάθε παίχτη,Ναι έχουν διαφορετικούς ρόλους.Το σύστημα ,το βρήκα.Καλά παμε!Το κυρίως θέμα μου είναι,οτι π.χ χάνω απο μια μέτρια ομάδα(δεν βρίσκουν δίχτυα για κανένα λόγο) ,μετα έχω δεύτερη συνεχόμενη ήττα,και στο τρίτο παιχνίδι ,εξίσου μέτρια ομάδα,ρίχνω 5αρες...Αυτο συνέβη σε 9 αγώνες.Γενικά δεν θέλω να τα παρατήσω .θα συνεχίσω και οτι βγεί! Απλά σας έχει τύχει αρκετές φόρες ,μόλις αναλαμβάνεις μια ομάδα ,να πηγαίνει κατά δια...ου ,και μετά να παίρνει τα πάνω της,χωρίς δραματικές αλλαγές? !

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

AlexSandros wrote:Καταρχήν σε ευχαριστώ για την συμβουλή.
Ξεκίνησα με το Ισπανικό πρωτάθλημα,με μια μεγάλη ομάδα ,διότι με το που έτρεξα το παιχνίδι ,κατάλαβα τεράστιες αλλαγές.Όσο αναφορά τον κάθε παίχτη,Ναι έχουν διαφορετικούς ρόλους.Το σύστημα ,το βρήκα.Καλά παμε!Το κυρίως θέμα μου είναι,οτι π.χ χάνω απο μια μέτρια ομάδα(δεν βρίσκουν δίχτυα για κανένα λόγο) ,μετα έχω δεύτερη συνεχόμενη ήττα,και στο τρίτο παιχνίδι ,εξίσου μέτρια ομάδα,ρίχνω 5αρες...Αυτο συνέβη σε 9 αγώνες.Γενικά δεν θέλω να τα παρατήσω .θα συνεχίσω και οτι βγεί! Απλά σας έχει τύχει αρκετές φόρες ,μόλις αναλαμβάνεις μια ομάδα ,να πηγαίνει κατά δια...ου ,και μετά να παίρνει τα πάνω της,χωρίς δραματικές αλλαγές? !

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια
Χιλιάδες φορές :D
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AlexSandros wrote:Καταρχήν σε ευχαριστώ για την συμβουλή.
Ξεκίνησα με το Ισπανικό πρωτάθλημα,με μια μεγάλη ομάδα ,διότι με το που έτρεξα το παιχνίδι ,κατάλαβα τεράστιες αλλαγές.Όσο αναφορά τον κάθε παίχτη,Ναι έχουν διαφορετικούς ρόλους.Το σύστημα ,το βρήκα.Καλά παμε!Το κυρίως θέμα μου είναι,οτι π.χ χάνω απο μια μέτρια ομάδα(δεν βρίσκουν δίχτυα για κανένα λόγο) ,μετα έχω δεύτερη συνεχόμενη ήττα,και στο τρίτο παιχνίδι ,εξίσου μέτρια ομάδα,ρίχνω 5αρες...Αυτο συνέβη σε 9 αγώνες.Γενικά δεν θέλω να τα παρατήσω .θα συνεχίσω και οτι βγεί! Απλά σας έχει τύχει αρκετές φόρες ,μόλις αναλαμβάνεις μια ομάδα ,να πηγαίνει κατά δια...ου ,και μετά να παίρνει τα πάνω της,χωρίς δραματικές αλλαγές? !

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια
Οι μεγαλες ομαδες τεινουν να υποτιμουν τους υποδεεστερους αντιπαλους και να κανουν γκελες. Ειναι πολυ συνηθες φαινομενο. Θα πρεπει να συνηθισεις το παιχνιδι προκειμενου να βρεις τροπο να υπερνικησεις το μπλαζε στυλακι των παικτων σου. Επισης εαν εχεις κανει πολλες μεταγραφες κανουν καιρο για να δεσουν μεταξυ τους.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
AlexSandros
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Oct 07, 2010 10:39 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά μάγκες τα κατάφερα. Έκανα το double ,και έμειναν όλοι τους ευχαριστημένοι.Ευρώπη καλύτερα μην το συζητήσω.Τεράστια εντύπωση μου έκανε το budjet που μου έδωσε η ομάδα για την προσεχή season..Πολύ υψηλό..

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.Καλή συνέχεια.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”