Boca Juniors. Ξεπουλάει αμέσως!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε ΚΑΘΕ σειβ που ξεκιναω η Μποκα τις πρωτες 10 μερες πουλαει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 παικτες :shock: :shock: :shock: τι γινεται???δεν εχω κανενα πατς και τιποτα γενικα :P Στανταρ παικτες ομως δλδ τρελη απορια το'χω Ιμπαρα,Παλερμο,Μπαταγκλια τον πουλο απο τις πρωτες δεκα μερες!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα θέλει να βγάλει το άχτι του ο προπονητής :D :D

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα. Ούτε προ patch, ούτε μετά patch. Μόνο τον Παλέρμο πούλαγε..
User avatar
GregoryGero
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 376
Joined: Mon Sep 06, 2010 4:00 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Barcelona F.C.
Status: Mes Que Un Club
Location: Αθήνα/Περιστέρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zeo-3 wrote:Σε ΚΑΘΕ σειβ που ξεκιναω η Μποκα τις πρωτες 10 μερες πουλαει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 παικτες :shock: :shock: :shock: τι γινεται???δεν εχω κανενα πατς και τιποτα γενικα :P Στανταρ παικτες ομως δλδ τρελη απορια το'χω Ιμπαρα,Παλερμο,Μπαταγκλια τον πουλο απο τις πρωτες δεκα μερες!!!
Είσαι λίγο άτυχος απ'οτι καταλαβαίνω...Πάρε καλύτερους μωρέ....Δίνει τίποτα απο transfer budget η Boca?
Image
Image
User avatar
giorgosathens13
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Wed Sep 22, 2010 12:25 am
Football Manager της ομάδας: Inter
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Bayern Munchen
Location: Area 51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GregoryGero wrote:
Zeo-3 wrote:Σε ΚΑΘΕ σειβ που ξεκιναω η Μποκα τις πρωτες 10 μερες πουλαει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 παικτες :shock: :shock: :shock: τι γινεται???δεν εχω κανενα πατς και τιποτα γενικα :P Στανταρ παικτες ομως δλδ τρελη απορια το'χω Ιμπαρα,Παλερμο,Μπαταγκλια τον πουλο απο τις πρωτες δεκα μερες!!!
Είσαι λίγο άτυχος απ'οτι καταλαβαίνω...Πάρε καλύτερους μωρέ....Δίνει τίποτα απο transfer budget η Boca?
Οι ομάδες στην Νότια Αμερική δεν περιμένουνε να πλουτίσουνε απο τα πενιχρά έσοδα των πρωταθλημάτων τους και των Νοτιοαμερικανικών διοργανώσεων(Copa Libertadores/Sudamericana),αλλά απο την μοσχοπώληση των μεγάλων τους παικτών κσι την αντικατάσταση τους με φθινώτερους ταλαντούχους παίκτες που έχουνε προοπτική να γίνουνε καλύτεροι.Αυτό που συμβαίνει στην πραγματικότητα συμβαίνει και στο Football Manager.Και αυτό το έχω κάνει και εγώ με την Boca και την Chivas Guadalajara.Το κακό είναι ότι δεν σου δίνει η ομάδα όλα τα χρήματα που εισέπραξες απο την πώληση του παίκτη,αλλά μέρος των χρημάτων αυτών.
Οπότε άμα θες να τους αγοράσεις,πρέπει να κινηθείς όσο πιο γρήγορα γίνεται στην μεταγραφική αγορά και να κάνεις την πιο καλή προσφορά απο τους άλλους επίδοξους μνηστήρες του παίκτη.
Τώρα άμα είσαι προπονητής της Boca,πρέπει απο την αρχή του παιχνιδιού,να δέσεις τους βασικούς σου παίκτες με 5ετή συμβόλαια(γιατί μετα οι προτάσεις θα πέφτουνε αβέρτα και ο παίκτης θα σε πιέζει να τον πουλήσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται) και μετά άμα θες να διαπραγματεύεσαι ήρεμα την πωλησή τους με ευρωπαϊκα σωματεία,ώστε να τα οικονομήσεις όσο πιο γερά γίνεται :wink:
[Σημασία δεν έχει πώς θα φτάσεις στην κορυφή,αλλά πώς θα παραμείνεις εκεί πέρα
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”