Νιώσατε ποτέ ότι το παιχνίδι σας δουλεύει?

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16067
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

ρε οντως αυτο με το goal drought μας εχει διαλυσει...

και η πελατεια, πρωτος εγω τελευταιος ο "εργοδοτης" και παλι εχασα...

επισης ενα αλλο εκνευριστικο ειναι οτι εχεις το καλυτερο ροστερ στην κατηγορια και επειδη εχεις χαμηλη φημη σου βγαζει στο μπετ αποδοσεις 8.00+ και μετα νικας και λεει για απιστευτη νικη... το ακριβως αντιθετο γινεται οταν παιζεις ματς αδιαφορο, βαζεις οτι σαβουρα υπαρχει στην ομαδα, (φυσιολογικα) χανεις και πεφτουν ολοι να σε φανε... αφου εχω παρει την κουπα ηδη ρε, τι να την κανω την νικη με τους τελευταιους??? ας βαλω τα καημενα τα μικρα να παιξουν...
sirkostas777
Coach
Coach
Posts: 2580
Joined: Thu Apr 24, 2008 4:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος ,Liverpool
Location: Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το νιώθω αρκετές φορές,συγκεκριμένα είναι κάτι που γίνεται ΠΑΝΤΑ.

Όταν έχω σχετικά μικρή ομάδα,και αρχίσω καλά ματς με μια καλύτερη,και βάλω 2 γκολ,το σκορ ΑΜΕΣΩΣ γίνεται 2-1.Σε 1-2 λεπτά έχουν μειώσει.Προβλέψιμο και πολύ σπαστικό
“I often warn people: "Somewhere along the way, someone is going to tell you, 'There is no "I" in team.' What you should tell them is, 'Maybe not. But there is an "I" in independence, individuality and integrity.”
-George Carlin

"An intelligent man is sometimes forced to be drunk to spend time with his fools."
Ernest Hemingway

“Great art is horseshit, buy tacos.”
-Charles Bukowski
ri3891
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Wed Feb 09, 2011 10:52 am
Football Manager της ομάδας: bayern/lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα.Δεν ξέρω αν θα το διαβάσει κανένας μιας και όλοι θα ασχολείστε με το φμ2011 αλλά εγώ θα το πω το παράπονο μου.Διάβασα με πολύ προσοχή όλες σας τις ιστορίες και θα ήθελα να φέρω στο φως και μία δικιά μου.Αφορά τις κουβέντες πριν τον αγώνα και πως αυτές επηρρεάζουν τους παίκτες.Έχω πάρει 2 ομάδες(μην ρωτήσετε γιατί),τις Μπαρτσα και Γιουβε.Όταν είμαι φαβορί(κάτι που συμβαίνει συνήθως) τους λέω (you can win today) και μου φέρνουν την νίκη στο 95% των περιπτώσεων ή (for the fans) όταν έχω μεγάλη διαφορά από τον αντίπαλο (δυναμκότητας).Τι γίνεται όμως όταν είμαι αουτσάϊντερ?Ποιά είναι η σωστή φράση?Δοκίμασα τα πάντα,από το (you can win today) μέχρι (no pressure) και ξέρετε τι συμβαίνει?πάντα το ένα από τα δύο σέντερ μπάκ κάνει ένα παιδαριώδες λάθος το οποίο εκμεταλεύεται ο αντίπαλος 100%!επίσης το κέντρο θυμίζει χωνί ενώ και οι,φονιάδες σε άλλα ματς,επιθετικοί μου γίνονται σέντερ φορ της πλάκας(απίστευτα χαμένα τετ-α-τετ κ.λ.π.).Θα παρακαλέσω όποιος χριστιανός το διαβάσει, ας μου δώσει τα φώτα του.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσωπικά όποτε είμαι πραγματικά φαβορί (δηλαδή σε νίκη του αντιπάλου δίνει απόδοση από 5 και πάνω) τους λέω "I expect a win".
Στην αντίθετη περίπτωση (δηλαδή όταν δίνει απόδοση 5 και πάνω στη δική μου ομάδα) τους λέω "no pressure".
Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις χρησιμοποιώ το "you can win this".
ri3891
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Wed Feb 09, 2011 10:52 am
Football Manager της ομάδας: bayern/lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και πιάνει?Τι αποτελέσματα έχεις?
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mια χαρά αποτελέσματα έχω.
Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει το team-talk ή οι ομαδάρες που φτιάχνω (:
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”