Lack of Harmony

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
seloner
Indispensible
Indispensible
Posts: 1607
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά έχω τρελαθεί,κάθε εβδομάδα βγαίνει κάποιος παίχτης και λέει ότι υπάρχει πρόβλημα στην αρμονία.
Ξέρει κανείς τι παίζει;
skif_31
Backup
Backup
Posts: 976
Joined: Fri Apr 17, 2009 7:45 pm
Football Manager της ομάδας: -
Status: Ριλέντλες
Location: Hrakleio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μηπως βριζεις τους παικτες σου;
H μηπως, λες εντελως διαφορετικα πραγματα σε καθε press conference;
Αν εχεις εντοπισει παικτες οι οποιοι υποπεφτουν σε παραπτοματα, καντους να discilpline player for.
Stonecity3 wrote:Λευτεριά στον Σκιφ ρε.
:protest:


Θ.Π.Τ.Π.Μ.Ρ

:forthosewhothinkyoung:
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aν έχεις πάρα πολλούς παίχτες στη πρώτη ομάδα άρχισε να πουλάς ή να στέλνεις δανικούς.Μόλις πέσει ο αριθμός στους 28-30 παίχτες θα λύθει το πρόβλημα σου.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14522
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

τον καβγατζει τον σουτερνεις δεν θα σου κανει το κο..οπαιδο μπουρ...λο την ομαδα ας σιχτιρ.....
Last edited by karembeu-7 on Mon Nov 09, 2009 11:01 pm, edited 1 time in total.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
seloner
Indispensible
Indispensible
Posts: 1607
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξέρω τι παίζει αλλά άλλαξα βοηθό γιατί εβαζα αυτόν στις συνεντευξεις τύπου...Το θέμα είναι οτι κάθε εβδομάδα μιλάει και ένας διαφορετικός..Μα κάθε εβδομάδα...Ευχαριστώ για τις βοήθεις,θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα.
ssimoss
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Mon Apr 06, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλοι παίχτες σε ολη τη διαρκεια της σεζόν μου λένε για lack of harmony στην ομάδα.
Τι μπορώ να κάνω γι αυτό??
nekrothaftis
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:27 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΑΑΑΑΑΑ
Status: γιατρέ εχω πρόβλημα τα βλέπω ολα πράσιναααααααα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ssimoss wrote:Πολλοι παίχτες σε ολη τη διαρκεια της σεζόν μου λένε για lack of harmony στην ομάδα.
Τι μπορώ να κάνω γι αυτό??
κάνε praise τους παίχτες κάνε τους καινούργια συμβόλαια και στο team talk να είσαι πιο ευγενικός
User avatar
OFI4EVER
Backup
Backup
Posts: 995
Joined: Mon Aug 04, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: Van der Fragk
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγω που ειμαι ευγενικος, εχω 25 παικτες στο ροστερ, κανω συνεχεια praise και η ομαδα παει καλα γιατι μου συμβαινει αυτο?
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15420
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Γιατί εκτός από αυτά που λες, πρέπει και να τιμωρείς τους παίκτες που παίρνουν κόκκινες ή δεν παίζουν καλά..
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν δεν κανω λαθος οι λογοι για τους οποιους μπορει να υπαρχει κακο κλιμα στα αποδυτηρια ειναι οι εξης:

1) Εαν ο μανατζερ κανει σκληρη κριτικη.
2) Εαν ο μανατζερ ειναι υπερβολικα μαλακος με τους παικτες.
3) Εαν καποιος παικτης θεωρησει οτι τιμωρηθηκε απο τον μανατζερ του αδικα. (ειχα βαλει προστιμο 1 εβδομαδα στον Μιραντα και ξεσηκωθηκαν οι μισοι παικτες :D )
4) Εαν υπαρχει τσακωμος μεταξυ δυο παικτων.
5) Εαν αρνηθεις καποια προταση για παραχωρηση ενος παικτη σου σε μια μεγαλη ομαδα.
6) Εαν υπαρχουν παικτες που δεν παιρνουν ευκαιριες συμμετοχης.
7) Εαν υπαρχουν παικτες που δεν εχουν προσαρμοστει στην χωρα.

Οι λυσεις που υπαρχουν ειναι η ανανεωση του συμβολαιου στους παικτες που δημιουργουν το προβλημα και η αλλαγη της στασης του μανατζερ απεναντι στην ομαδα αλλα οχι σε ακραιο σημειο. Αν δεν αλλαξει τιποτα το καλυτερο που μπορειτε να κανετε ειναι να πουλησετε εναν η δυο παικτες ωστε να εξομαλυνθει η κατασταση.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
Mixasgr
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sat Jan 31, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Νέα Μουδανιά
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Sleeping is for sissies
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους! -fai

Αν και παλαιός στο manager, δυστυχώς δεν συμμετέχω στο forum του fmgreece αν και παρακολουθώ τα τεκταινόμενα πάντα!
-----------------------
Θα ήθελα την βοήθειά σας ή και την εμπειρία σας στο θέμα με το Squad Harmony.
Δυστυχώς έχει πέσει στο 29% και δεν μπορώ να εξηγήσω το γιατί ή το πώς μπορώ να το διορθώσω! -toixos2
-----------------------
Να σημειώσω λίγο για την ιστορία, ότι πήρα τα Νέα Μουδανιά... (να ευχαριστήσω και εγώ για το patchάκι που προσθέτει τις ομάδες 'Γ,΄Δ) και "κατάφερα" μετά από μια εξαντλητική 8η-χρονη πορεία να ανεβάσω την ομάδα στην Ά!

Το θέμα είναι ότι για να καταφέρω να το κάνω αυτό, λόγο των χαμηλών πόρων, συνεχώς παίρνω 16-18 ταλέντα και τα εκπαιδεύω, μέχρι να φτάσουν σε ηλικία πώλησης ή συμμετοχής στην βασική ομάδα.

Το θέμα που αντιμετωπίζω είναι ότι λόγω του χαμηλού reputation (αν και η ομάδα έχει γίνει national πλέον) υπάρχουν πολλά ταλέντα (που είναι στο σύλλογο ως και 4 χρόνια ακόμα) που "τρελαίνονται" και βγάζουν "Wants to leave the club" και στο καπάκι ζητάτε transfer-listed. Στην αρχή δεν είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα, ωστόσο πλέον αυτό το πράγμα είναι καταστροφικό για την ομάδα. Αν και στην αρχή τους άφηνα να φύγουν γιατί χρειαζόμουν τα πολλά χρήματα από τις μεταγραφές, για να μπορέσω να μείνω στην superleague αναγκαστικά έπρεπε να κρατήσω κάποιους από αυτούς.

Έκανα το λάθος, από ότι φαίνεται, να πατήσω reject σε 2 από τους 4 που θέλησαν να φύγουν και που τους είχα συμβόλαια για άλλα 3 χρόνια συν ότι ήταν βασικοί στον σχεδιασμό μου για την παραμονή.

Έκτοτε άρχισε να πέφτει το squad harmomy.
Να σημειώσω ότι ένας από αυτούς είχε πρόβλημα τύπου "Dislikes ταδε" αλλά ήταν από τους πρώτους που έδιωξα για να μην μεγαλώσει το πρόβλημα.

Όλο αυτό έχει γίνει από τα τέλη πρωταθλήματος ΄Β, δλδ Ιούνιο ως και τώρα που βρίσκομαι στην αρχή Σεπτεμβρίου.
Το squad harmony έχει φτάσει στο 26% και πολλοί παίκτες έχουν βγάλει SLT, "Dismayed by the lack of harmony".

Να μην τα πολυλογώ, αυτή τη στιγμή έχω 2 UHH, τον τελευταίο από τους 4 που θέλανε να φύγουν (τον οποίο τον έχω βάλει ήδη σε transfer listed για να ξεκουμπιστεί) και ένα άλλον άσχετο που φοβάται για τον ανταγωνισμό για το first team.

Ουσιαστικά δλδ, δεν υπάρχουν προβλήματα στην ομάδα, ωστόσο το squad harmony είναι καρφωμένο χαμηλά και δεν λέει να ανέβει!
Επίσης στο Other Confidence λέει ότι "They believe that some players at the club are unhappy and these issues must be adressed".

Τι μπορώ να κάνω για να διορθώσω την όλη κατάσταση;
Ευχαριστώ!

Υ.Γ Χρησιμοποιώ το τελευταίο patch 10.2.0
Frantic21
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Mon Oct 23, 2006 8:12 pm
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ξερω πως εχει προαναφερθει παλαιοτερα αλλα μου φαινεται περιεργο: πρωτη χρονια με αεκ (2015),7 μεταγραφες το καλοκαιρι (2-3 παιζουν βασικοι) ,εφτασε Μαρτης και ξαφνικα οι παιχτες κανουν παραπονα για lack of harmony.
δεν εχω βαλει ποτε προστιμο. το μονο που εγινε ,2 παιχτες εχουν στραβωσει μεταξυ τους και κατευθειαν εκανα release on a free στον εναν.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”