Προτάσεις για τις μικρές κατηγορίες!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4060
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Μύκονο :D ;
Πολλές μεταγραφές ρε συ!Όλο το ρόστερ άλλαξες,ο κόσμος εκεί τι θα λέει; :D
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τώρα με το καινούργιο patch που έχει αλλάξει και η db πρέπει να ψάχνουμε για ελεύθερους παιχτες... -toixosmesh

Αυτοί που ήταν στη default db ελεύθεροι, τώρα είναι δεσμευμένοι οι περισσότεροι.
υπογραφή εκτός κανονισμών
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά, γιατί από save σε save οι μισθοί των ελεύθερων διαφέρουν; Για παράδειγμα ο Αγαθοκλέους στο ένα save ζητάει 80.000 ευρώ και στο άλλο 130.000 ευρώ!!!!! Είναι δυνατόν;;;;; Το ίδιο και ο Γιάννου. 70.000 στο ένα 100.000 στο άλλο! Τι πλάκες είναι αυτές; :evil: :twisted:
User avatar
thoba
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:40 pm
Football Manager της ομάδας: καβαλα
Αγαπημένη Ομάδα: αεκ,καβαλα
Location: καβαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ηθελα να ρωτησω αν οι παιχτες στη γ κατηγορια που εχουν full-time συμβολαια παιζουν καλητερα απο τους part-time.
skif_31
Backup
Backup
Posts: 976
Joined: Fri Apr 17, 2009 7:45 pm
Football Manager της ομάδας: -
Status: Ριλέντλες
Location: Hrakleio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καμια σχεση.
Απλα αυτοι που ειναι full εχεις τη δυνατοτητα να τους προπονεις εντονοτερα.
Stonecity3 wrote:Λευτεριά στον Σκιφ ρε.
:protest:


Θ.Π.Τ.Π.Μ.Ρ

:forthosewhothinkyoung:
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8485
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

skif_31 wrote:Καμια σχεση.
Απλα αυτοι που ειναι full εχεις τη δυνατοτητα να τους προπονεις εντονοτερα.
Απο αυτο συνεπαγετε οτι ειναι σε καλυτερη φορμα και παιζουν καλυτερα ομως :D
La Balone
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca Juniors
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίκτες για League 1 Αγγλίας. ( Οι μεταγραφές που έκανα στη Huddersfield. Φθηνοί και εξαιρετικές λύσεις για την κατηγορία )

Misfud : Striker, από τη Μάλτα (!), γνωστός σε όσους παίζουν μικρές κατηγορίες. Είναι μόλις 1,64 αλλά σαν poacher κάνει εξαιρετικά πράγματα κυρίως λόγω της ταχύτητας του. 4 γκολ σε 7 αγώνες μέχρι στιγμής και είμαι Οκτώβριο. Free..

Douglas : Δεν θυμάμαι όνομα, αλλά ο παίκτης ανήκει στη Linfield, ομάδα της Βόρειας Ιρλανδίας. Είναι 31 ετών, σαν natural έχει σέντερ μπακ, αλλά εγώ τον έχω σαν δεξί μπακ. Εξαιρετικός αμυντικά, δεν χάνει φάση, μέτριος μετά το κέντρο. Είναι αξιόπιστη λύση και μάλιστα βασικότατος. 20.000 Λίρες μόλις το κόστος και γύρω στις 500 λίρες την εβδομάδα παίρνει αυτός.

Matias Almeyda: Όποιος έχει το κόλλημα να παίζει με παίκτη τύπου Makelele στο κέντρο, αυτός ο παίκτης δεν πρέπει να λείπει. Transfer List από River Plate ( κοτόπουλα κοινώς ), και αμοίβεται με 4.800 λίρες την εβδομάδα. Είναι από τους πιο ακριβοπληρωμένους παίκτες αλλά το αξίζει και με το παραπάνω. Έχει παίξει και στ 15 παιχνίδια πρωταθλήματος μέχρι στιγμής και είναι απροσπέλαστος. Μεγάλος εγκέφαλος πίσω. Must επιλογή. 110.000 λίρες το κόστος μεταγραφής.

Wottom : Παίζει στη Southampton και τον απέκτησα με 50.000 λίρες ως transfer list. Από τους MVP της χρονιάς. Παίζει εξαιρετικά ως box to box σε ρόμβο από τη δεξιά πλευρά, αλά Αντσελότι, με πολύ καλό πόδι από μακρυά. 31 χρονών νομίζω αλλά ότι και να πούμε είναι λίγο. Η καλύτερη μου μεταγραφή μακράν. Μπορεί να παίξει και σαν σέντερ μπακ, όπως και σαν αμυντικό χαφ.

Αυτά προς το παρόν για 3η Αγγλίας. Btw βρίσκομαι στην 4η θέση μετά από 15 παιχνίδια. Και όλοι οι παραπάνω πλην του Misfud είναι βασικότατοι και αναντικατάστατοι ακόμα και με condition 50 % !!
"Some people think football is a matter of life and death.
I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."


- Bill Shankly -
User avatar
kezman
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 308
Joined: Fri Feb 13, 2009 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

με ηλιουπολη στο φμ10 ποιες κινησεις πρεπει να κανω μεταγραφες,τακτικη κ.λ.π.
i need help... -traino -traino -traino
!!! PANAITOLIKOS GFS STORY !!!

viewtopic.php?f=355&t=37745
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για Δ'Εθνική

Εrrikos Drabis 21 χρονών AMR/ST
Zisis Nodoulis 20 χρονων DC
Giorgos Manesis 30 χρονών AMC/ST
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dany Whitaker (ενδεχομένως και Danny, γιατί δεν είμαι μπροστά στο παιχνίδι αυτή τη στιγμή.) AMC αλλά παίζει και ως AMR αν χρειαστεί. Τον έχω ως Adv. Playmaker στην Λούτον (5η κατηγορία Αγγλίας) και κάνει κυριολεκτικά παπάδες! Μοιράζει εκπληκτικές ασίστ και σκοράρει αρκετά συχνά, συνήθως με μακρινά σουτ. Αντίθετα, μεγάλη απογοήτευση είναι το μπακ-άπ του, ο Μακόρ. Από την αρχή unhappy με το workload της fireblast. Αναγκάστηκα να του κάνω ξεχωριστώ πρόγραμμα που να είναι ελαφρύτερο. Αποτέλεσμα; Να μην αντέχει ούτε ώρα! Από απόδοση μέτριος. Δοκιμάστε επίσης και έναν AMC εν ονόματι Simon Donely. Σκοτσέζος, αν δεν με απατά η μνήμη μου. Πολύ καλός παίκτης παρά την ηλικία του. Περιμένω εντυπώσεις! :D
La Balone
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca Juniors
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ελπίζω μόνο να μην λες τον "γνωστό" Whitaker.. έναν άσχημο φαλακρό! :D

Βασικά για 5η Αγγλίας θα ειναι σούπερ! Δεν το συζητάω.

Εγώ τον πήρα στη Hudderfsield σαν δεύτερο δεκάρι πίσω από τον Collins αλλά στην συνέχεια αναγκάστηκα να πάρω κι άλλον και να προβιβάσω ένα πιτσιρίκο. Πάλι καλά έχει συμβόλαιο ενός έτους και θα τον ξεφορτωθώ ανέξοδα.

Είναι ή του ύψους ή του βάθους. Σε ένα παιχνίδι μπορεί να μην κάνει τίποτα αλλά να βγάλει μια καταπληκτική ασσίστ και στα 5 επόμενα να είναι εξαφανισμένος. Μακρυά λοιπόν από 3η Αγγλίας ο συγκεκριμένος!

Συμφωνώ και επαυξάνω για 5η κατηγορία! Ο,τι πρέπει! :wink:

Ελπίζω μόνο να μιλάμε για τον ίδιο.. δεν είμαι και στο παιχνίδι για να δω..
"Some people think football is a matter of life and death.
I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."


- Bill Shankly -
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, για τον φαλακρό μορφονιό λέω. (: Στην Λούτον που τον έχω κάνει απίστευτα πράγματα. Σε 22 αγώνες έχει 6 γκολ, 11 ασίστ και βγήκε 4 φορές ΜοΜ. Τώρα που θα ανέβω σίγουρα θα κοιτάξω για κάποιον καλύτερο και αυτόν θα τον έχω για μπακ-άπ. Για την 3η κατηγορία σίγουρα βρίσκεις κάτι καλύτερο αφού θα έχει και καλύτερο μπάτζετ. :wink: Εγώ τον πρότεινα κυρίως για όσους παίζουν Γ και Δ Εθνική χωρίς να γνωρίζω αν έρχεται. Με την ευκαιρία, έχω κλείσει για τον Γενάρη ένα 20χρονο (δεξί αλλά με αριστερό πόδι) εξτρέμ ονόματι Thomas Kind Bendiksen. Από την Ρέιντζερς το πήρα. Μου φάνηκαν πάρα πολύ καλά τα βασικά σκιλς του (Σέντρα 13, Πάσα 13, Τεχνική 13, Acc 13, Pace 13, Flair 16, OffTheBall 13, First Touch 13, Long Shots 13, Anticipation 12, Creativity 13, Decisions 11) και είπα να το ρισκάρω και να τον δοκιμάσω. Τσεκάρετέ τον και άν υπάρχει κάποιος που τον έχει δοκιμάσει ας μας πει. :-D
nez
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 477
Joined: Sat Sep 13, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Woking
Location: Nea Smirni, Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά η Luton λόγω rep δεν είναι και ακριβώς πρόκληση σε επίπεδο μεταγραφών :>

"Must" για Blue Square North/South και Premier είναι οι:

Scott Tynan, GK
Michael Standing, MRC
Alexis Nikolas, DMC
Aaron Moses Garvey, AM/FC
Tiago Sala, DC
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Η κατηγορία που αρμόζει στην ιστορική Λούτον είναι η Coca-Cola Championship! 8) Το να την οδηγήσεις εκεί, είναι μια τεράστια πρόκληση! :D

Άλλος ένας πολύ φθηνός παίκτης που με βοήθησε πολύ είναι ο Joachim Fernandez (DC). Ήρθε ελεύθερος με 27.500 ευρώ μισθό και μαζί με τον Mettomo έκαναν ένα καταπληκτικό δίδυμο. Πολύ καλός μου βγήκε και ο Tresor Luntala. Ελεύθερος, σε καλή ηλικία (27) και με σχετικά χαμηλό μισθό, έγινε το πιο χρήσιμο εργαλείο της ομάδας. Έπαιξε κυρίως ως DM και MC αλλά και όσες φορές τον χρειάστηκα στην δεξιά μεριά της άμυνας τα πήγε πολύ καλά. Η τιμή του έχει εκτιναχθεί στις 750.000 ευρώ!!! :shock:
nez
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 477
Joined: Sat Sep 13, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Woking
Location: Nea Smirni, Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

o Luntala ειναι και HG ;>
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”