Προτάσεις για τις μικρές κατηγορίες!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
Koukos2004
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Fri Jul 17, 2009 2:00 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επειδή είναι το καινούργιο φρούτο..

Σαν αρχάριος...μια ζωή Ολυμπιακό παίζω...επειδή με τρελαίνει η ιδέα της 4ης Εθνικής ( ξεκίνησα Πέλοπα Κιάτου).

Μπορεί κανείς να προτείνει assistant / coach / scout / youth trainer...για μικρές κατηγορίες..

Υπάρχει επίσης τρόπος να πλησιάσεις μία ομάδα να γίνεις βοηθητικός της σύλλογος όπως στο 09 διαλέγαμε ομάδα για να στέλνουμε παίκτες να ψηθούν?
Υπάρχει τρόπος να ζητήσεις από μεγαλύτερη ομάδα Α-Β εθνικής αν διαθέτει γενικός παίκτη δανεικό? Δοκίμασα να ζητήσω δανεικούς κάτι πιτσιρίκια του Ολυμπιακού και Παναθηναικού και δεν με αφήνει καν να τους ζητήσω..
User avatar
apxwvgr
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:07 pm
Football Manager της ομάδας: Cardiff City
Αγαπημένη Ομάδα: Panileiakos, olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Baimakis είναι μια μέτρια επιλογή για τερματοφύλακα.
Στα + Transfer listed ερχεται με 0Ε και ειναι και 19 χρονων. Στα - ότι δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο

Έχω τον Φερεκίδη από αριστερά και ο άνθρωπος είναι ηγέτης ο καλύτερος μου παίχτης. Στα - η ηλικία του 36 αλλα για μια χρονιά καλός είναι

Επίσης καλός μου βγήκε και ο Giorgos Peglis DMC. βράχος στα χαφ. και αυτός στα αρνητικά τα 35 του χρόνια

Και μια μέτρια λύση πίσω είναι ο Parianos 22 χρονών

Έχω φτιάξει μια καλή αμυντικά ομάδα όπου δεν τρώει με τίποτα γκολ αλλα έχω ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα στο να βάλω γκολ. Έχω πάρει τον πανηλειακό και δεν βάζει γκολ ούτε με ΑΙΤΗΣΗΣ! 6η θέση με 2 νικες 9 ισοπαλίες 0 ήττες.... 9-4 τα γκόλ..... χάλια μάυρα και αν βγάλεται την μία νίκη με 3-1 έχω βάλει 6 γκολ σε 8 αγώνες!!!! Και το πιο καλό έχω 5 επιθετικούς και κανένας δεν έχει βαλει γκολ ακόμα....



...Πολλούς καλούς παίκτες έχει ο Απόλλων Σμύρνης (Φακινός)αλλά δεν ερχονται με τίποτα. τουλάζιστον σε μενα

Άλλοι παίκτες που αξίζουν προσοχή είναι:

Pantelis Koubis (Elefsina) AMC
Marios Sengos - AMR ερχεται ευκολα
Dimitris Verbis (Apollon Smyrnis) + Καλός Striker (12 dribbling, 11 finishing, 15 jumping, 10 heading), 24 ετών- Δεν έρχεται με τίποτα
Giannis Martinos (Mykonos) DC + (7,45 είχε σε μένα) 15 heading, 13 marking, 14 tackling - 33 ετων κουραζεται ευκολα
Tsianakas Apostolos DC + 12 heading, 12 marking, 13 tackling / ετων 29 - έρχεται δύσκολα
Thomas Troupkos - Ο γνωστος Striker της Βεροιας και Καλαματας όταν ήταν ακόμα Α Εθνικη. Στα - 35 χρονών Στα + (12 dribbling, 12 finishing, 12 technique, 12 heading, 15 penalty taking)
Η ιστορία μου με την Cardiff City -->> Πάμε για Premiership!!!!!
ash
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Mon Nov 02, 2009 2:46 pm
Football Manager της ομάδας: Pyrsos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να μην γινεται μπερδεμα και όλα εμφανίζονται στο γενικό topic περι Γ και Δ εθνικής προτείνο αύτο το topic για παίχτες που κάνουν την διαφορά στα πρωταθλήματα αυτά.

Είτε σαν αγορές είτε δανεικοί οι οποίοι δέχονται να έρθουν στην κατηγορία
ash
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Mon Nov 02, 2009 2:46 pm
Football Manager της ομάδας: Pyrsos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και για να κάνω την αρχή προτείνω.

DC - Delolmas, ελέυθερος, έρχεται με ελάχιστα χρήματα και είναι σταθερός (για την Γ εθνική τουλάχιστον) αμυντικός
User avatar
apxwvgr
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:07 pm
Football Manager της ομάδας: Cardiff City
Αγαπημένη Ομάδα: Panileiakos, olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για ποιον από ολους λες γιατι βρήκα 15 με το ίδιο επίθετο.

εχω γραψει καποιες προτασεις εδω. Λογικα πρεπει να συγχωνευτουν τα θεματα
Η ιστορία μου με την Cardiff City -->> Πάμε για Premiership!!!!!
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15420
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Τα συγχώνευσα και άλλαξα τον τίτλο του τόπικ.
th30
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Wed Feb 13, 2008 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Διαγορας Ροδου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Διαγορας,Fc Ροδος
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kefalas -Gk πολυ καλος για Δ εθνικη ισως και για Γ παιζει στον Αερα απλα προλαβετε τον μολις αρχισετε το παιχνιδι που δεν εχει κλεισει ακομα συμβολαιο...
ash
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Mon Nov 02, 2009 2:46 pm
Football Manager της ομάδας: Pyrsos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stratos Delolmas - DC, Αν και τα στατιστικά του δεν είναι super είναι πολύ σταθερός και βάζει αρκετά γκολ σε στημένα
Xaros7
Lifetime Ban - Allias
Lifetime Ban - Allias
Posts: 374
Joined: Thu Oct 29, 2009 2:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για μικρές κατηγορίες κατάλληλοι είναι παίκτες ελεύθεροι όπως sol campell,jorje andrade,vieri Έρχονται εύκολα είναι μεγάλα ονόματα και πολύ καλοί παίκτες
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τις μικρες ομως κατηγοριες ελλαδας στις οποιες αναφερεται ο φιλος που ξεκινησε το τοπικ αυτοι οι παιχτες ειναι απλα απροσιτοι. Εγω ξεκινησα με Νικη Βολου, την ανεβασα στην Σουπαλιγκ ευκολα σαν πρωταθλητης σε καθε κατηγορια εχοντας ως βασικo τερματοφιτσουλα τον Κλεοπα Γιαννου. Απο κει κ περα πραγματικα επικρατει το χαος. Απειροι παιχτες αλλα ο μονος τροπος να κανω την διαφορα ηταν δανεικοι πιτσιρικαδες απο τις ακαδημιες μεγαλυτερων ελληνικων ομαδων.

Οποτε ο μονος που πραγματικα μπορω να σου προτεινω ανεπιφυλακτα ειναι ο Γιαννου. Φοβερος τερματζης για μικρες κατηγοριες και ειναι κ ελευθερος στο ξεκινημα του παιχνιδιου
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
apxwvgr
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:07 pm
Football Manager της ομάδας: Cardiff City
Αγαπημένη Ομάδα: Panileiakos, olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
ασχετο αν γινεται δωστε και κανα συστηματακι για τετοιες ομαδες και τετοιες κατηγοριες
Η ιστορία μου με την Cardiff City -->> Πάμε για Premiership!!!!!
User avatar
ispanos99
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Tue Oct 27, 2009 11:11 am
Football Manager της ομάδας: Genoa
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Status: reatain possesion ρεεεεεεε....!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Xaros7 wrote:Για μικρές κατηγορίες κατάλληλοι είναι παίκτες ελεύθεροι όπως sol campell,jorje andrade,vieri Έρχονται εύκολα είναι μεγάλα ονόματα και πολύ καλοί παίκτες
χαχαχα να δω αυτούς στν εδεσσαικο δ' εθνική και ας πεθάνω...
λοιπόν αντιμετωπίζω μεγάλο προβλημα με τα οικονομικά της ομάδας,wage bugget μου δώσαν 89.000χιλιαρικα :-D :-D :-D και όλη η ομάδα παίρνει 91.000
λεφτά για μεταγραφές μηδέν :shock: :shock: :shock:
οι παίχτες είναι για κλάματα ενω εχουν και μεγάλα συμβόλαια(3.800 ο μεγαλύτερος μισθός :D :D :D )
ενας παίχτης είναι για την ομάδα που για τν κατηγορία είναι καλός(tsorbas mc προτείνεται ανεπιφίλαχτα)ολοι οι υπόλοιποι όμως βαράν μέχρι και άσους..ενα 10 δεν έχουν -meaculpa -meaculpa -meaculpa -meaculpa....
ίσως οφείλεται ότι έχω small database και μονο τν ελλάδα αλλα τ να κάνω ρε παιδιά σβαρνιόταν το παιχνίδι αλλιώς..
βοηθήστε με λιγο με τα οικονομικα και προτείνετε κανένα παιχτη τλχστν για δανεικο,για να έρθει δ' εθνική πάντα ε..
τώρα πρέπει να βρω έναν τρόπο να διώξω όλα τα παλτά..
δύσκολη κατηγορία αυτή,5 πέφτουν 1 ανεβαίνει..πάντως εχω τρελαθεί με το παιχνίδι,μαμαει!!!!!
μου ειπε χωριζουμε....δεν αντεχω το FOOTBALL MANAGER να μπαινει αναμεσα μας!
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χωρις εστω την Large db φιλε δεν προκειται να δεις ευκολα προκοπη οταν θα ανεβεις σε καμια Σουπαλιγκ. Εγω με την Νικη Βολου και large db μετα δυσκολιας βρισκω κατι καλο..
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15420
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

ispanos99 wrote:
Xaros7 wrote:Για μικρές κατηγορίες κατάλληλοι είναι παίκτες ελεύθεροι όπως sol campell,jorje andrade,vieri Έρχονται εύκολα είναι μεγάλα ονόματα και πολύ καλοί παίκτες
χαχαχα να δω αυτούς στν εδεσσαικο δ' εθνική και ας πεθάνω...

Το παιδί αναφέρεται προφανώς σε μικρότερες κατηγορίες άλλων χωρών, όπως της Αγγλίας.. :wink:
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά, για Δ' Εθνική ρίξτε μια ματιά και στον Tsapanos (FC) . Είναι 40 χρονών αλλα εμένα μου έβαλε 20 goal/ 30 matches ! :wink: :D

εντιτ: δεν ξέρω αν είναι το σωστό topic για να το αναφέρω, αλλά εχω παρατηρήσει οτι αλλάζουν τα στατιστικά των παιχτων όπως επίσης και τα χαρακτηριστικά τους (ύψος, βάρος) (πχ Tsapanos) όταν κάνετε new game πολλές φορές, και αναφέρομαι πιο συγκεκριμένα στους ελεύθερους παίχτες για Γ' και Δ' εθνική.. :?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”