Γ' εθνική, Περιφερειακό & Κυπριακά Πρωταθλήματα!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
User avatar
papaki123
Trialist
Trialist
Posts: 94
Joined: Fri Sep 14, 2007 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: THESALONIKH
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:αν μπορειτε διορθωστε το..οι ομαδες της δ' εθνικης παιζουν σε κυπελο με ομαδες απο τοπικες κατηγοριες και οχι απο επαγγελματικες (Α Β και Γ)
μιας και έπεσε στο μάτι τώρα αυτό που είχες γράψει να σε ενημερώσω ότι οι ομάδες Δ΄Εθνικής παίζουν κύπελλο με τις κατά τόπους ενώσεις άρα με τις τοπικές ομάδες και όχι με ομάδες μεγαλύτερης κατηγορίας. οι ομάδες της γ παίζουν με αυτές της Β ΚΑΙ ΤΗΣ Α.
User avatar
papaki123
Trialist
Trialist
Posts: 94
Joined: Fri Sep 14, 2007 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: THESALONIKH
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν παίδες όταν είχε πρωτοβγεί το παιχνίδι και είχα φορτωμένο το αρχειάκι αυτό(Γ' εθνική, Περιφερειακό & Κυπριακά Πρωταθλήματα!) πάντα είχα πρόβλημα με crush και με πετούσε έξω. κάπου εκεί το είχα παρατήσει το παιχνίδι και περίμενα το νέο PATCH της si για να διορθώσουν το πρόβλημα. πράγματι μόλις βγήκε το Patch 10.2.0 τα προβλήματα μου λύθηκαν και έπαιξα κανονικά με πολλές και διάφορες ομάδες προχωρώντας και πολλές χρονιές αφού το crush μου παρουσιαζόταν στα μέση Αυγούστου της πρώτης χρονιάς.Αυτό που δεν είχα παρατηρήσει είναι ότι τόσο καιρό που έπαιζα μια χαρά το παιχνίδι δεν είχα φορτώσει μαζί με το κάθε new game και το αρχειακι αυτό για Γ εθνική. εχθές αποφάσισα να ξεκινήσω πρωτάθλημα με Γ εθνική και έκανα νέο game και κάπου εκεί όλα τελειώσαν. μόλις πριν και ενώ έφτασα στα μέσα Αυγούστου το απόλυτο ξενέρωμα..το παιχνίδι κράσαρε.

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε άλλους απλά αναφέρω το γεγονός.

-titanikos -titanikos -titanikos
User avatar
mourinio13
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Tue Jul 31, 2007 2:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά στο κυπριακό πρωτάθλημα υπάρχει τρόπος να μην έχω στην πρώτη ομάδα τους πιτσιρικάδες γιατί έχω χάσει την μπάλα με τους παιχτες.Τους έκανα επαγγελματικό συμβόλαιο για τους δώσω σε feeder club αλλά μπαίνω μέσα στα οικονομικά.Αν το έχει αναφέρει κάποιος άλλος συγνώμη δεν διάβασα όλο το topic.
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτα από όλα καλημέρα... Θα είθελα να μου πείτε πως μπορώ να παίξω από τις Δ,Γ εθνική...Δεν ξέρω πώς, ανοίγω το αρχείο και μου ανοίγει ένα παράθυρο στο internet... Ευχαριστώ προκαταβολικά
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
User avatar
bouzouxis7
National Manager
National Manager
Posts: 8899
Joined: Fri Apr 24, 2009 2:04 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Newcastle #No_Transfers FC
facebook προφίλ: nikos.bachtis
twitter: DoctorWho7777
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

JasonZante wrote:Πρώτα από όλα καλημέρα... Θα είθελα να μου πείτε πως μπορώ να παίξω από τις Δ,Γ εθνική...Δεν ξέρω πώς, ανοίγω το αρχείο και μου ανοίγει ένα παράθυρο στο internet... Ευχαριστώ προκαταβολικά
Το αρχειο που κατεβασες το αποθηκευεις στη διαδρομη
εγγραφα/sports interactive/football manager 10/editor data

Μετα οταν ξεκινας νεο παιχνιδι τικαρεις εκει που σου λεει editor data files-change,και μετα επιλεγεις το αρχειο που κατεβασες..
This isn't funny Dean, the voice says I'm almost out of minutes!


Όταν είσαι ένα τίποτα, τίποτα δεν θα αλλάξει αν δεν είσαι. allons-y
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εντάξει...Ευχαριστώ.!
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
Savvas999
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Sun Jan 30, 2005 12:19 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά θα ρωτήσω κάτι ηλίθιο, αλλά όποιος έχει την όρεξη ας μου απαντήσει εν συντομία :)

Έχω να επιλέξω παίχτες για το EURO Cup και πρέπει να επιλέξω τουλάχιστον 4 παίχτες που προπονήθηκαν από την ομάδα.
"The squad must have at least 4 players trained by the club"
Στην Ομόνοια υπάρχουν μόνο δύο, έτσι δεν μπορώ να προχωρήσω...

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;
User avatar
bouzouxis7
National Manager
National Manager
Posts: 8899
Joined: Fri Apr 24, 2009 2:04 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Newcastle #No_Transfers FC
facebook προφίλ: nikos.bachtis
twitter: DoctorWho7777
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Savvas999 wrote:Παιδιά θα ρωτήσω κάτι ηλίθιο, αλλά όποιος έχει την όρεξη ας μου απαντήσει εν συντομία :)

Έχω να επιλέξω παίχτες για το EURO Cup και πρέπει να επιλέξω τουλάχιστον 4 παίχτες που προπονήθηκαν από την ομάδα.
"The squad must have at least 4 players trained by the club"
Στην Ομόνοια υπάρχουν μόνο δύο, έτσι δεν μπορώ να προχωρήσω...

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;

Μπορεις να επιλεξεις αντι για 25(τοσους δεν ζηταει;), 23,δηλαδη οσοι σου λειπουνε τοσες θεσεις αφηνεις κενες.
This isn't funny Dean, the voice says I'm almost out of minutes!


Όταν είσαι ένα τίποτα, τίποτα δεν θα αλλάξει αν δεν είσαι. allons-y
medred
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sat Apr 08, 2006 5:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.
Ξεκίνησα μια ομαδούλα από την μικρότερη κατηγορία.
Έκανα καλή προετοιμασία και με πολύ κόπο έφτιαξα μια καλή ομάδα με παίχτες ελεύθερους που έβρισκα.
Το πρόβλημα είναι πως όταν έφτασε η μέρα να παίξω το πρώτο επίσημο παιχνίδι διαπίστωσα πως δεν έχω ούτε έναν παίχτη κάτω των 20 που να τoν έχω κάνει register. 4 χρειάζονται. -toixos2

Επιλογή να αναδιοργανώσω το ρόστερ ώστε να κάνω register μερικούς παίχτες από την ομάδα κάτω των 19 δεν υπάρχει. Όταν πατάω την εντολή να επιλέξει ο βοηθός ενδεκάδα εμφανίζει αυτόματα 4 μικρούς παίχτες αλλά όσες φορές το δοκίμασα πάντα μόνο ο ένας είναι κάτω των 20. Δηλαδή δεν μπορώ να προχωρήσω το παιχνίδι δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει πάνω σε αυτό? -toixos2

Πολύ γούσταρα την προετοιμασία που έκανα και τις μεταγραφές και λυπάμαι να το αρχίσω από την αρχή. Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε βοήθεια . :D
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

papaki123 wrote:
alexakoss wrote:αν μπορειτε διορθωστε το..οι ομαδες της δ' εθνικης παιζουν σε κυπελο με ομαδες απο τοπικες κατηγοριες και οχι απο επαγγελματικες (Α Β και Γ)
μιας και έπεσε στο μάτι τώρα αυτό που είχες γράψει να σε ενημερώσω ότι οι ομάδες Δ΄Εθνικής παίζουν κύπελλο με τις κατά τόπους ενώσεις άρα με τις τοπικές ομάδες και όχι με ομάδες μεγαλύτερης κατηγορίας. οι ομάδες της γ παίζουν με αυτές της Β ΚΑΙ ΤΗΣ Α.
Αυτο δεν ειπα και γω ρε φιλε??
burnt with fm
Manager
Manager
Posts: 4988
Joined: Fri Nov 17, 2006 11:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναχαικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα ματς του 2ου γυρου στη Γ εθνικη δεν γινονται με την ιδια σειρα οπως του πρωτου;
Spoiler: show
Image

Image
Spoiler: show
Image

Image
Image
User avatar
alex7s
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Sat Jul 04, 2009 8:22 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: OLYMPIAKOS & RED STAR
Location: irakleio kritis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδιά έχω κατεβάσει το πατσ και έχω τα windows 7 και πάω στα έγραφα μου και μου έχει 2 φακέλους που γραφούν Sports Interactive
ο πρώτος φάκελος έχει μέσα τους φακέλους (db,editor data,games,skins,sounds)
και ο άλλος έχει μέσα τους (db,editor data,filters,games,graphics,matches,schedules,skins,sounds,tactics)
και το βάζω στην αρχή το πατσ στο πρώτο φάκελο editor data και κάνω αυτό που λένε οι οδηγίες
(====Ενεργοποίηση====
Καθώς ξεκινάτε νέο παιχνίδι, στο πλαίσιο Choose Database, στο Editor Data Files πατήστε change και μετά ΟΚ. Έπειτα, επιλέξτε τα αρχεία που αποσυμπιέσατε στο φάκελο user data, δηλαδή τα fmgreece_greek_comps.xml και fmgreece_cyprus_comps.xml, και πατήστε ΟΚ.)
και παταω οκ και με βγάζει σε μια σελίδα που το μοναδικό που μπορώ να κάνω είναι να πατήσω corfim για να συνεχίσω να φωτροσο τα πρωταθλήματα
το ίδιο συν βενη και άμα το βάλω στο 2 φάκελο editor data.
JohnnyXanthi
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Fri Feb 26, 2010 9:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ξάνθη - Ορφέας Ξάνθης - NFFC
Αγαπημένη Ομάδα: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε το κατέβασα και μετράει τρελά! πολύ καλή δουλειά
ΟΜΑΔΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΝ ΚΑΝΑΤΕ ΜΠΟΥ*ΔΕΛΟ
ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΖΝΑΦΕΡΗ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΟΙ

Support your local team
Ξανθη Σεισμος Τοπικισμος
User avatar
THE GAFFER
Trialist
Trialist
Posts: 92
Joined: Sat Dec 19, 2009 12:53 pm
Football Manager της ομάδας: Barca
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd,Omonoia
Location: Κύπρο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδιά για windows 7 κάνει??? :D


επίσης πώς μπορις να το κάνεις extract??? :oops: :oops:
Ivan
Amateur
Amateur
Posts: 136
Joined: Sat Apr 12, 2008 1:14 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Τήνου, Θύελλα Πατρών
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Υπ' ατμόν...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

THE GAFFER wrote:παιδιά για windows 7 κάνει??? :D


επίσης πώς μπορις να το κάνεις extract??? :oops: :oops:
Για την πρώτη ερώτησή σου δε γνωρίζω.Λογικά όμως δε θα εχεις κάποιο πρόβλημα...
Aν εννοείς με ποιο πρόγραμμα κάνεις extract το αρχείο που κατεβάσεις, χρειάζεσαι το winzip ή το winrar...Αποσυμπιέζεις στο φάκελο editor data, που βρίσκεται στα έγγραφά σου, Sports Interactive, Football Manager 2010, αρχίζεις καινούριο παιχνίδι, κλικάρεις το Change δίπλα στο Editor Data Files, διαλέγεις το αρχείο, Confirm και είσαι έτοιμος :D
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”