Γ' εθνική, Περιφερειακό & Κυπριακά Πρωταθλήματα!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
koulismanager
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Sun Aug 06, 2006 11:06 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακάραααα και Liverpool
Location: Γλυφάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια κατεβασα τα αρχεια για την Γ,Δ εθνική απο την πρωτη σελιδα του topic την Παρασκευη 6/11 . Ειναι διορθωμενο το προβλημα με τους ξενους που ειπωθηκε ? ή πρεπει να κανω κατι αλλο? Γιατι δεν εβγαλα και πολυ ακρη απο τα comment τα προηγουμενα.... Ευχαριστω Πολυ!



Υ.Γ. Συγχαρητηρια !! Εξαιρετικη δουλεια!
You will never walk alone ... G7 + KOP
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι ΟΚ η Γ' Εθνική :wink:
User avatar
Eugene_Kotsonis
Amateur
Amateur
Posts: 227
Joined: Fri Dec 05, 2003 12:00 am
Location: Karatoula Ilias - Peristeri Attikis, Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Συγχαρητηρια για τη δουλεια στα παιδια, ο λογος που ξανααρχισα ενεργα FM, δεν μου παει να παιξω με αλλη ομαδα εκτος απο τον Πανηλειακο.

Μολις παρατηρησα στην Γ το θεμα για τους ξενους, μου αρσει που ειχα ηδη δυο και ηθελα να επιλεξω αναμεσα σε τρεις για τον τριτο (: (: και τελικα δεν επαιζε κανενας...

Ενα αλλο ψιλομπαγκ ειναι οταν εισαι σε μεταγραφικη περιοδο (για Δ') δεν μπορεις να παρεις αδηλωτο ξενο, αλλα οταν τελιωσει, μπορει να τον κλεισεις αφου ληξει και να σου ερθει την επομενη μεταγραφικη περιοδο, απλα φυσικα δεν θα παιζει. Μπορει να φαινεται ασυμαντο, αλλα μπορει να να παρει ο παικτης σου μερες στην Ελλαδα, και να βγαλει την εθνικοτητα και να παιξει την επομενη μεταγραφικη περιοδο. Ηθελα να κλεισω τον Λαζορικ 5 Ιουλιου και δεν γινοταν (να επαιζε απο Γεναρη) τον εκλεισα Οκτωβρη για τον ιανουαριο, ηρθε, πηρε την εθνικοτητα τον Μαρτη αλλα δεν μπορουσε να παιξει το υπολοιπο της σεζον. Ενω τον Εντουαρντο τον ειχα κλεισει Ιουνιο, ηρθε Ιουλιο δεν επεζε πηρε εθνικοτητα και επεξε Γεναρη.
User avatar
mourinio13
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Tue Jul 31, 2007 2:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω Πρέβεζα και είμαι 3η χρονιά στην Γ εθνική.Στο information το status της ομάδας είναι semi-professional.Πως μπορώ να το κάνω professional?Παίζουν ρόλο τα συμβόλαια αν είναι full time η part time?
User avatar
Eugene_Kotsonis
Amateur
Amateur
Posts: 227
Joined: Fri Dec 05, 2003 12:00 am
Location: Karatoula Ilias - Peristeri Attikis, Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

εμενα οταν ανεβηκα εγινε αμεσως...
User avatar
mourinio13
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Tue Jul 31, 2007 2:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε μένα δεν έγινε ρε φίλε.Έχω κάνει και τα συμβόλαια από το τεχνικό τιμ full time και από τους παίχτες μόνο 5 πιτσιρικάδες είναι part time.Την 2η χρονιά την αγόρασε άλλος την ομάδα και δεν άλλαξε κάτι.
Byzas Megara City_4
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Wed Dec 12, 2007 11:56 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε αν το σκεφτεις και στην πραγματικοτητα, δεν ειναι ολες οι ομαδες της Γ' με την μορφη ΠΑΕ....Αρκετες ειναι σε μορφη ΤΑΠ.... Δηλαδη θελω να σου πω οτι δεν ειναι απαριατητο,ουτε εχεις καμια επιπτωση στην Γ' να εισαι semi-professional...
Σιγουρα παντως να ξερεις οτι αν ανεβεις Β', στανταρ θα μετατραπει σε επαγγελματικη η ομαδα σου....Αν οχι,τοτε θα ειναι οντως προβλημα.
ΒΥΖΑΝΤΑΡΑ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ...-4-


Image
User avatar
mourinio13
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Tue Jul 31, 2007 2:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν παίζει ρόλο όμως στο να έρχονται παίχτες?3 χρόνια δεν έρχεται κανείς παίχτης της προκοπής για να παλέψω να ανέβω και πολλοί από αυτούς που ήθελα πήγαν σε σχεδόν ισοδύναμες ομάδες με την δική μου και με λιγότερα λεφτά που τους έδινα.Τα πιο γνωστά ονόματα που έφερα στην Πρέβεζα είναι του Λαζανά,Φέτση,Καρδάρη,Πίτσο και του γέρο Θεοφύλακτου Νικολαίδη.Πως να την παλέψω μετά να ανέβω?
User avatar
Eugene_Kotsonis
Amateur
Amateur
Posts: 227
Joined: Fri Dec 05, 2003 12:00 am
Location: Karatoula Ilias - Peristeri Attikis, Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ενα κουφο που συνεβη στο νεο παιχνιδι ειναι αυτo:

Εχω παρεντ τον Αστερα Τριπολης μου σκαει και ενα εικοσαρικο το χρονο, ζηταω ξανα παρεντ, δεν μου βρισκει, ξανα ζηταω (μετα απο κανα τριμηνο) και μου βρισκει Δοξα δραμας και Παναιτωλικο, χωρις να δινουν λεφτα, αλλα κυριως λεει να αντιταστησω τον Αστερα με μια απο αυτες, φυσικα αρνηθηκα. Πρωτη φορα το ειδα αυτο... Σε αυτο που σταματησα ειχα 2 παρεντ (Αστερα, Αρη) και 3 φιντερ... Μηπως παιζει ρολο οτι αλλαξε προεδρος? Μετα απο κανα τριμηνο θα ζητησω παλι να δω τι θα μου πει...
mavrik
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Jan 16, 2005 12:18 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ενα λαθακι που υπαρχει στην Δ,ειναι οτι στην πραγματικοτητα οι Under 20 εινια απο 1/1/89 και οχι 24/7/89.δηλαδη παιρνεις 20χρονους(πχ 5/5/89) αλλα δεν παιζουν ως μικροι.τεσπα κατα τα αλλα πολυ καλη δουλεια!
mav_17
User avatar
Bulldog
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Thu Jan 13, 2005 5:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά πολλά μπράβο για τη προσπάθεια που κάνατε. Μια χάρη μόνο.
Επειδη έχει ενδιαφέρον η ενασχόληση με το Κυπριακό πρωτάθλημα, χρειάζομαι κάποιον Κύπριο ή γνώστη τέλος πάντων των κανόνων του Κυπριακού πρωταθλήματος, γιατι προσπαθώ με τον editor να βάλω τους ακριβείς κανόνες και τα playoff. Ας μου πει λοιπόν κάποιος, πόσες ομάδες παίζουν playoff για πρωτάθλημα, πόσες για υποβιβασμό , πόσες ανεβαίνουν από την Β', πόσοι ξένοι επιτρέπονται κλπ.

ευχαριστώ!!!
Areianara forever
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15585
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Κανονικά είναι οι πρώτοι 4 για πλει οφ, αλλά στη πραγματικότητα μεταφέρονται οι βαθμολογίες, ενώ στο FM δε γίνονται να μεταφέρονται. Κάπως έτσι γίνεται και για τα πλέι αουτ.
vismark
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 648
Joined: Fri Aug 18, 2006 12:28 pm
Football Manager της ομάδας: Lleida
Αγαπημένη Ομάδα: Roma,Liverpool,Ethnikos Achnas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε Bulldog κυπρο 1η κατηγορια μετα τη ληξη της κανονικης περιοδου οι πρωτες 4 ομαδες αγωνιζονται σε ομιλο για την κατακτηση του πρωταθληματος μεταφεροντας την βαθμολογια της κανονικης περιοδου. οι ομαδες που τερματισαν απο 5-8 θεση παιζουν σε ομιλο με μονο κινητρο το οικονομικο 5,000 ευρο η 15,000(Δεν ειμαι σιγουρος :( ) ο βαθμος και αυτες μεταφερουν τη βαθμολογια της κανονικης περιοδου. Οι ομαδες 9-12 παιζουν σε ομιλο μεταφερουν τη βαθμολογια της κανονικης περιοδου με την τελευταια να ακολουθει τις ομαδες που τερματισαν στις θεσεις 13 και 14 στη β κατηγορια. Στη Κυπρο οι ομαδες τισ 1ης κατηγοριας μπορουν να εχουν 5 ξενους.
Στη β κατηγορια πιο απλα τα πραγματα 14 ομαδες 2 γυρους 3 πρωτες ανοδο 3 υποβιβασμο.Στη 2 κατηγορια οι ομαδες δεν δικαιουνται ξενους μονο κοινοτικους.
ελπιζω να βοηθησα οτι αλλο θες ρωτας.....
User avatar
Bulldog
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Thu Jan 13, 2005 5:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήσουν διαφωτιστικός μπορώ να πω. Ειδικά στην λεπτομέρεια για την Β κατηγορία που δεν επιτρέπονται ξένοι αλλά μόνο κοινοτικοί. Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να μεταφέρω τις βαθμολογίες στα πλει οφ κι επίσης δεν μπορούν να παίξουν πλει οφ οι ομάδες από 5-8. Το έχουν αναφέρει κι αλλοί αυτό το θέμα(οτι δεν μεταφέρονται βαθμολογίες), αλλά αν έχει βρει κάποιος λύση, ας τ ποστάρει αμέσως.

Υπάρχει μια ρυθμιση στο editor στις επιλογές για το πρωτάθλημα, που λέγεται split league. Μήπως βοηθάει αυτό στα πλει οφ ωστε να μεταφέρονται οι βαθμολογίες??
Areianara forever
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15585
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Όχι, με το split league γίνεται αλλά δε μεταφέρονται, αυτό ακριβώς αναφέρω στα προηγούμενα ποστ μου εδώ.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2010”