3 FREE ROLES

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συμφωνα με τα τακτικαλ θεοριμς στιν επιθετικη στρατιγικη πρεπει να εχεις 3 παιχτες free role.Μπορειτε να μου διευκρινισετε ποιοι παιχτες ειναι αυτοι? ο mr - ml kai fcd H o mr-ml kai o mca ???
karagian7
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Tue Jun 10, 2008 9:42 am
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγω γιατι δν θυμαμαι να το λεει αυτο πουθενα??

3 παικτες με φρεε ρολε θα πρεπει να εχεις μπατσελονα για να αποδωσει,το πιο λογικο ειναι να γινει τσιρκο ι ομαδα σου μπροστα.

Μαλλον κατι παρερμηνευσες φιλε μου
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αδελφε εχω κατεβασει τα τακτικαλ θεοριμς και λεει για το φρι ροουλ οτι στιν αμιντικι στρατιγικι υπαρχει ενα φρι ρουλ,στην νορμαλ επισης ενα γρι ροουλ και στην επιθετικη λεει 3 φρι ροουλ...τωρα δεν ξερω φιλε
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάντως στον ΠΑΟΚ την σεζον 2013-14 με 4-3-3 σε V ( 2DC, DL/R, DM, 2MC, AMR/L, ST ) χρησημοποιώ 3 free roles για τους
AMR/L και για τον έναν MC που χρησιμοποιώ ως deep lying playmaker (MCa ειναι ο αλλος MC) και μου αποδίδει μια χαρα...
Βεβαια εχω στα άκρα τους ρώσους Bystrov -doublekiss -doublekiss , Torbinsky -doublekiss -doublekiss και playmaker τον Ramirez -traino τον βραζιλιάνο.

Ελπιζω να σε βοήθησα φίλε μου!
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
Tako
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Tue Dec 30, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Sporting CP
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε επιθετικο συστημα 4-4-2 πιστευω οτι πρεπει να βαλεις το πολυ 2 free role. Ενα για τον mca και ενα για τον fcd.
Τωρα για τα tactical theorems οσον αφορα τα 3 free roles νομιζω αναφερονται σε συστηματα με τουλαχιστον 3 μεσοεπιθετικους οπως 4-2-3-1 η 4-3-2-1
Merry crisis and a happy new fear!
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορουμε να πουμε οτι σε συστημα 4-3-3 με 2 wingers kai enan επιθετικο μπορουν να υπαρξουν 3 φρι ροου? δλδ οι 2 AMR/L kai o FC ?
Tako
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Tue Dec 30, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Sporting CP
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φυσικα, αλλα μη βαλεις φρι ρουλ στον επιθετικο γιατι αμα δεν ειναι επιθετικος κλασσης δε νομιζω να βοηθησει σε τιποτα. Καλυτερα βαλε ενα φρι ρουλ στον πιο επιθετικο mc απο τη τριααδα του κεντρου και στα δυο εξτρεμ..
Merry crisis and a happy new fear!
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tako wrote:Φυσικα, αλλα μη βαλεις φρι ρουλ στον επιθετικο γιατι αμα δεν ειναι επιθετικος κλασσης δε νομιζω να βοηθησει σε τιποτα. Καλυτερα βαλε ενα φρι ρουλ στον πιο επιθετικο mc απο τη τριααδα του κεντρου και στα δυο εξτρεμ..
Πιστεύω καλύτερα στον πλει μεικερ MC και όχι στον επιθετικό MC.
Εγώ το χρησημοποιώ σε 4-3-3 και ρολάρει μια χαρα! -traino
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”