AMC - πως αποδιδει;;

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
User avatar
Jimmious
Amateur
Amateur
Posts: 165
Joined: Tue Mar 04, 2003 12:00 am
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παιζω 2 συστηματα στα οποια χρησιμοποιω και ενα AMC.
4-4-2 diamond-οειδες και 4-2-3-1.
Τα συστηματα αποδιδουν αρκετα καλα, με εξαιρεση τον AMC που (οποιος και να παιζει εκει) ειναι σχεδον παντα τραγικη φιγουρα στα ματς! Μιλαμε για ratings απο 5.9 εως και 5.2!!!
Ο assistant λεει συνεχεια οτι κανει πολλες λαθος πασσες....
Εχετε να προτεινετε καποιο συγκεκριμενο "στυλ" οδηγιων για AMC, που εχετε δει να αποδιδει;
Θελω να ειναι κατι μεταξυ δημιουργου και κρυφου κυνηγου...


Ευχαριστω!
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και σε μένα συμβαίνει αυτό,αλλά πιστεύω ότι συνολικά βοηθάει την ομάδα,παρά τη χαμηλή βαθμολογία.
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Το εχω παρατηρησει και γω, κυριως σε μικρες ομαδες. Οπως και στην πραγματικοτητα, υποθετω οτι θες εναν παικταρα για αυτη τη θεση για τα δεδομενα της ομαδας. Οταν πηρα στην ομαδα καποιον πολυ καλο παικτη εκανε και μερικες εμφανισεις του 7,5 (κατηγορια Serie C2)
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eγώ πάντως αν και παίζω κ γω με 4-4-2 με ρόμβο κ τον AMC πίσω από τους επιθετικούς, όχι απλά παίζει καλά, αλλά είναι στην ουσία ο mvp μου. Κ αυτό ισχύει όχι μόνο για τον βασικό μου, αλλά κ για τον αναπληρωματικό, κ για τους προηγούμενους που έπαιζαν στην ίδια θέση. Βέβαια ίσως μιλάμε για διαφορετικό επείπεδο καθώς έχω βασικό τον ματίας φερνάντεζ, αναπληρωματικό του τον τζακ γουίλσερ (ταλέντο από άρσεναλ) κ προηγουμένως έπαιζε ο αφελλάυ. Δλδ όλοι τους ικανότατοι παίκτες.

Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να ρίξετε μια ματιά κ εδώ... http://www.fmgreece.com/phpBB3/viewtopi ... 66&t=22631
User avatar
Jimmious
Amateur
Amateur
Posts: 165
Joined: Tue Mar 04, 2003 12:00 am
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μια κινηση που βρισκω οτι απεδωσε εξαιρετικα ηταν η μειωση των Through Balls απο Frequent σε Mixed!
Προφανως με frequent γινονταν και πολλες λανθασμενες αποπειρες και επεφτε το rating!
Επισης με frequent forward runs το AMC ξεκινησε και να σκοραρει πολυ συχνα(4 γκολ σε 6 αγωνες), οποτε συνολικα εχει φτιαξει η κατασταση!
Προφανως και τα ratings ειναι πολυ καλυτερα :)
alonso10
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Thu Jan 01, 2009 2:41 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman wrote:Eγώ πάντως αν και παίζω κ γω με 4-4-2 με ρόμβο κ τον AMC πίσω από τους επιθετικούς, όχι απλά παίζει καλά, αλλά είναι στην ουσία ο mvp μου. Κ αυτό ισχύει όχι μόνο για τον βασικό μου, αλλά κ για τον αναπληρωματικό, κ για τους προηγούμενους που έπαιζαν στην ίδια θέση. Βέβαια ίσως μιλάμε για διαφορετικό επείπεδο καθώς έχω βασικό τον ματίας φερνάντεζ, αναπληρωματικό του τον τζακ γουίλσερ (ταλέντο από άρσεναλ) κ προηγουμένως έπαιζε ο αφελλάυ. Δλδ όλοι τους ικανότατοι παίκτες. f=166&t=22631
Γεια σου φιλε μου,αν μπορουσες να μας δωσεις τα instructions που εχεις στον amc σου,επειδή πιστέυω πως το παιχνιδι έχει ''λαθος'' εδω..Ολη η ομάδα πιανει απόδοση απο 6.7-7.5 συνολικα ολη την χρονιά και όλοι οι amc μου απο 5-5.8 :-S παρόλα αυτα μες στο γήπεδο τους βλέπω και παίζουν πάρα πολυ καλά..Εχω δοκιμάσει κ free role,κ hold up και ξετσεκαρισμένα και τα 2..το ίδιο..αυτό συμβαίνει σε ρόμβο με 2 επιθετικούς..πράγμα που σημαίνει οτι θα έπρεπε να ''κεντάει'' βάζω και παιχταράδες εκεί..τα ίδια..(Riquelme-Van der Vaart-Arshavin).Τα instructions του είναι: forw.runs: full-passing:short (τερμα αριστερά)(εχω δοκιμασει ολα τα type of passing..το ιδιο..,long shots: mixed-through balls:full-crossing:mixed. Aλλα οπως ειπα και παραπάνω εγω που παρακολουθώ τα παιχνίδια(πολλες φορες και Full) δεν δικαιολογιτε αυτη η βαθμολογια στην απόδοση του.Μηπως είναι bug?
dimas
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Sat Dec 29, 2007 4:53 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πιστεύω πως πρέπει να βάλεις πολύ creative freedom, free role και να είναι φυσικά
ο καλύτερος παίκτης ή απο τους καλύτερους στην ομάδα. Επίσησ να έχει τα κατάλληλα στατιστικά ανεβασμένα(creativity,passing,dribbling,technique,κ.τ.λ).Σε συμβουλεύω να μην
τσιγκουνευτείς στη επόμενη μεταγραφική περίοδο.
User avatar
Dinos7
Backup
Backup
Posts: 778
Joined: Fri Nov 30, 2007 8:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Πανσερραϊκός
Location: Ηράκλειο(Κρήτης)/Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και σε μένα συμβαίνει αυτό και δεν μπορώ να πς ότι δεν έχω καλούς παίκτες.Έχω δοκιμάσει Μπελούτσι Νταλεσσάντρο και Πιάττι αλλά συνηθως έχουν απόδοση 6 και κάτω εκτός αν βάλουν γκολ ή δωσουν 1-2 ασσιστ
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το παθαινα και εγω παλια, αλλα με το 9.2 το εφτιαξαν το προβλημα. για ξανα κοιτα τις οδηγιες που του δινεις ανα αγνωα :wink:
User avatar
lgotzy02
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Fri Oct 03, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Location: Αγ.Παρασκευη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα και απο μενα.Δειτε πως παιζω εγω και πειτε μου αν συμφωνειτε.Το καλο ειναι πως ο δικος μου παιρνει υψηλες βαθμολογιες αλλα ειναι και παικταρας....

---------------GK---------------

----------DC-------DC----------
DR---------------------------DL
| |
\|
-------AMC-------DM/MC-----ML
|\
AMR----------------------------
|
--------------------FC----------
|\
------------ST------------------


Καπως ετσι παιζω με DM η MC που να εχει βελακια πισω και προς κεντρο.
Τον AMC με βελακι εμπρος η διαγωνια.Τα δυο μπακ η μπακ χαφ να προωθουνται

Βεβαια τα βελακια πλεον πανε μονο ευθεια στο φετινο μανατζερ.

Παντως εμενα ο δικος μου AMC που τον εχω πλει μεικερ ειναι σχεδον παντα καλος...
Πατήστε το παρακάτω λίνκ να οδηγηθείτε στην μαγεία που μόνο το ποδόσφαιρο προσφέρει
Καλοκαίρι στην Αγγλία για μια νέα ευκαιρία.GATESHEAD story
Η ιστορία μου με την Γκέιτσχεντ εμπνευσμένη από την πραγματικότητα..?
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”