MORALE ΠΑΙΚΤΩΝ.

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
Arlong
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Wed Aug 19, 2009 10:06 am
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειχα τον αρη και μεχρι τα μεσα της σεζον ημουν 5 και ειχα φτασει στους ομιλους του Uefa και γενικα ημουν ικανοποιημενος.ομως στα παιχνιδια στο 2 μισο της σεζον ολοι οι παικτες μου ειχαν morale poor και very poor,ενω πριν ηταν superb και very good,με αποτελεσμα να χανω με 3 και 4 γκολ και να μην βαζω κανενα.καπου διαβασα οτι πρεπει να νικησω παιχνιδια για να ανεβει το morale,αλλα δεν γινεται να νικησω.επισης διαβασα οτι πρεπει να μιλαω ενθαρυντικα στους παικτες μου,αλλα ουτως ή αλλως απο την αρχη της χρονιας δεν τους λεω ασχημα πραγματα.ειναι σε καλη κατασταση η παικτες και δεν ειναι κουρασμενοι.μπορει κανεις να με βοηθησει; (: (:
Sl0gan
Trialist
Trialist
Posts: 74
Joined: Thu Dec 18, 2008 9:55 am
Football Manager της ομάδας: -
Location: Γαλάτσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή το έχω παρατηρήσει και εγώ σε ένα save που είχα πάρει τον ΠΑΟΚ, σου συνιστώ το rotation. Βάζε μέσα παίχτες με το υψηλότερο morale. Το δοκίμασα εγώ αφήνοντας παίχτες ονόματα στον πάγκο και κέρδιζα παιχνίδια και τουσ ανέβαινε σε όλους το morale.
Eίσαι στο μυαλόοοοοοοοοο,κάτι μαγικόοοοοοοοο,και όπου πας εσύ θα είμαι πάντα εγώ να σου τραγουδώωωωωω..... Θρύλε ολέ ολέεεεεεεεε
dJaXeL04
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Thu Sep 03, 2009 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: Vauxhall Motors
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Status: Μονο που ακους οτι εχουμε ομαδες στην Super League σαν τον Πανθρακικο, τοτε λες αλλαζω χωρα!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Arlong wrote:ειχα τον αρη και μεχρι τα μεσα της σεζον ημουν 5 και ειχα φτασει στους ομιλους του Uefa και γενικα ημουν ικανοποιημενος.ομως στα παιχνιδια στο 2 μισο της σεζον ολοι οι παικτες μου ειχαν morale poor και very poor,ενω πριν ηταν superb και very good,με αποτελεσμα να χανω με 3 και 4 γκολ και να μην βαζω κανενα.καπου διαβασα οτι πρεπει να νικησω παιχνιδια για να ανεβει το morale,αλλα δεν γινεται να νικησω.επισης διαβασα οτι πρεπει να μιλαω ενθαρυντικα στους παικτες μου,αλλα ουτως ή αλλως απο την αρχη της χρονιας δεν τους λεω ασχημα πραγματα.ειναι σε καλη κατασταση η παικτες και δεν ειναι κουρασμενοι.μπορει κανεις να με βοηθησει; (: (:


"Πιστευω φιλε, οτι το καλυτερο πραγμα για το morale ειναι να εχεις Coach με μεσαιο προς καλο Motivation,πραγμα που μπορει να αλλαξει πολλα σε ενδεχομενες ήττες απο μικρες ομαδες ειτε απο ομαδες που εχασες με μεγαλο σκορ"
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”