Αλλαγή feedback πληροφοριών του assistand manager

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ισως δε το περιγραφω και καλα στον τίτλο μου...
Τοσο καιρο το ειχα δει αλλα δε προλαβαινα να ρωτήσω στο φορουμ...
μιας που βρισκω λιγο χρονο τωρα ας το καταθέσω (ελπιζω να ειναι στο σωστο σημειο)
συγνωμη που δεν εχω και screenshots να δειξω... :cry:

Κατα τη διαρκεια της χρονιας, μεσω του assistand, βλεποντας και τα "αστερια" που μου δινει το παιχνιδι, προσπαθω να πάρω πληροφορίες για τους παικτες μου... (π.χ. decent, good player, quality player, key member etc.)

Το συνειδητοποιησα χωρις να ξερω αν το εχει κανει και σε αλλα μου saves...
Ειμαι προπονητης του εθνικού αστερα
Μεσα στη χρονια ειχα ενα feedback απο τον assistand ρωτωντας τον τη γνωμη του για καθε παικτη (περιπου στην αρχη της χρονιας...) εβλεπα και τα αστερια τους αναλογως πως εχουν δωθει...

αυτο το σ/κ ανεβηκα κατηγορια με τον Εθνικο αστερα και τελειωνοντας τη χρονια θελω να ξεκαθαρίσω το τοπιο για τη νεα χρονια ... και ως εκ θαυματος σχεδον σε ολους (ελαχιστες εξαιρέσεις) το feedback του assistand εχει αλλάξει στους παικτες... απο quality αλλους τους λεει πια decent, απο good μου τους εχει για offload... και παει λεγοντας... -suicide

οκ καταλαβαινω οτι σιγουρα εχει να κανει με το οτι ανεβαινω σε 2 μηνες κατηγορια και ισως να μην κανουν για αυτη... η μπορει και η προπονηση να μην ηταν η σωστη και να επεσαν τα attributes τους...

αλλα αυτη η ξαφνική αλλαγη δε μπορω να καταλαβω πως εγινε και σιγουρα σε σημειο χωρις καποια προειδοποιηση (μπουρδα καραβαγκο ειδοπεια!!! -wall

εχει συμβει κατι αναλογο σε σας? δεν μπορεσα να βρω κατι στο εγχειριδιο και δεν βρηκα κατι και εδω φορουμ

σας ευχαριστω προκαταβολικα ( αντε να κανω περιφανους τους συνδημοτες μου ... παρολλο που ολο praise απο τον αλεφαντο δεχομαι )

-meaculpa
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε βρίσκω κάτι παράξενο. Οι παίκτες απλά ήταν quality για τη β' κατηγορία και όπως είναι φυσικό όταν ανέβηκες α' το επίπεδο των παικτών συγκρίνετε με την α' κατηγορία. Επίσης ο assistant μάλλον θα έλεγε quality player for national b division και όταν αν ανέβηκες κατηγορία θα έλεγε decent player for super league. Λογικό δεν είναι; Ένας καλός παίκτης στη β' δεν θα είναι συνεχίσει να είναι καλός και στο υψηλο επίπεδο της α'
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Inzaghi wrote:Δε βρίσκω κάτι παράξενο. Οι παίκτες απλά ήταν quality για τη β' κατηγορία και όπως είναι φυσικό όταν ανέβηκες α' το επίπεδο των παικτών συγκρίνετε με την α' κατηγορία. Επίσης ο assistant μάλλον θα έλεγε quality player for national b division και όταν αν ανέβηκες κατηγορία θα έλεγε decent player for super league. Λογικό δεν είναι; Ένας καλός παίκτης στη β' δεν θα είναι συνεχίσει να είναι καλός και στο υψηλο επίπεδο της α'
Thanks for the hint

απλα πιστευα οτι μολις γυρνουσα απο τις διακοπες τον ιουνιο θα ειχε κανει τετοια αναλυση... και οχι απο τον μαιο
μαλλον θελει να ξεφορτωθω οσο γρηγοροτερα τα ατομα που δε θα ανεβουν μαζι μας στη Σουπερ λιγκα -gioupi

παντως μου φανηκε παραξενο να μου αλλαξει σχεδον ολοκληρο το ροστερ... σχεδον κανεις δεν ανεβηκε... και μολις 2-3 εμειναν σε οτι ειχαν

αντε να δουμε
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

t_dalis wrote:
Inzaghi wrote:Δε βρίσκω κάτι παράξενο. Οι παίκτες απλά ήταν quality για τη β' κατηγορία και όπως είναι φυσικό όταν ανέβηκες α' το επίπεδο των παικτών συγκρίνετε με την α' κατηγορία. Επίσης ο assistant μάλλον θα έλεγε quality player for national b division και όταν αν ανέβηκες κατηγορία θα έλεγε decent player for super league. Λογικό δεν είναι; Ένας καλός παίκτης στη β' δεν θα είναι συνεχίσει να είναι καλός και στο υψηλο επίπεδο της α'
Thanks for the hint

απλα πιστευα οτι μολις γυρνουσα απο τις διακοπες τον ιουνιο θα ειχε κανει τετοια αναλυση... και οχι απο τον μαιο
μαλλον θελει να ξεφορτωθω οσο γρηγοροτερα τα ατομα που δε θα ανεβουν μαζι μας στη Σουπερ λιγκα -gioupi

παντως μου φανηκε παραξενο να μου αλλαξει σχεδον ολοκληρο το ροστερ... σχεδον κανεις δεν ανεβηκε... και μολις 2-3 εμειναν σε οτι ειχαν

αντε να δουμε
επισης ερωτηση κρισεως... μηπως και ο assistand ειναι επιπεδου β' εθνικής και δε μου κανει για την σουπερλιγκα?
να μου δινει πληροφοριες ενω θα επρεπε να παρει και αυτος το δρομο που του πρεπει τον αγυριστο?
τοσους μου στελνει αδιαβαστους... να μην ειναι και αυτος ολιγον τι αδιαβαστος για την παραπανω κατηγορια?

σημειωτέον δε παιζω ποτε με καποια βοηθεια editor η οποιοδηποτε scout ...αρα οτι κατεβαζει η κουτρα μου
ευχαριστω και παλι
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”