Τι παίζει με το tackling ;;;;

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
User avatar
kagias1992
Trialist
Trialist
Posts: 52
Joined: Sat Oct 27, 2007 3:39 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos, Blyth Spartans
Αγαπημένη Ομάδα: Ένωση Νέων Παρεκκλησιάς
Status: Θα έρθω σπίτια σας - Δημήτρης Δημητράκης Τράκης
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά στις opposition instructions εχει οπως ξερετε επιλογές για το tackling , easy normal hard ... Τι σημαίνουν όμως αυτά ;;;
Π.χ. αλλοι μου εχουν πει οτι το easy σημαίνει να κάνεις εύκολα tackling στον αντίπαλο και hard να μην κανεις ευκολα ενώ αλλοι οτι easy σημαινει οχι δυνατο τακλινκ και hard δυνατο τακλινκ ... Τι απο τα δύο συμβαίνει ;;;
Και ακόμη τι επιλογή πρέπει να βάζω στο opp. instructions οταν ο assistant manager μου μου λέει " Go strong but fair to this player " ????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όπως το καταλαβαίνω εγώ:

easy=οι παίχτες θα επιχειρήσουν τάκλιν σπάνια,μόνο όταν είναι σίγουροι οτι θα το κερδίσουν,αλλίως είτε θα σπριντάρουν είτε θα τζαρτζάρουν τον αντίπαλο.

normal=θα πέφτουν στα τάκλιν με λίγο μεγαλύτερη συχνότητα,νομίζω ενδείκνυται για τις περισσότερες τακτικές κ ομάδες.

hard=με κάθε ευκαιρία θα επιχειρούν τάκλιν,δηλαδή ροντέο μπορεί να φέρει κάρτες κ τραυματισμούς (σκέψου κάτι σε Σιμάο).Χρήσιμο καμιά φορά για εντός έδρας αλλά με ανεκτικό διαιτητή.

Όταν σου λέει έτσι ο ασσίσταντ σημαίνει οτι ο αντίπαλος είναι ''κότα''(χαμηλό bravery&aggression) και είναι υπέρ σου να τον παίξεις δυνατά.
User avatar
kagias1992
Trialist
Trialist
Posts: 52
Joined: Sat Oct 27, 2007 3:39 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos, Blyth Spartans
Αγαπημένη Ομάδα: Ένωση Νέων Παρεκκλησιάς
Status: Θα έρθω σπίτια σας - Δημήτρης Δημητράκης Τράκης
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω φιλε !!!
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

man βασικα ιζι τακλινγκ βαζεις οταν οι αντιπαλοι επιθετικοι ειναι γρηγοροι ετσι ωστε οι αμυντικοι να μην κανουν τακλιν γιατι στην περιπτωση που δεν τους πετυχουν οι αλλοι θα εχουν φυγει για γκολ
χαρντ βαζεις οταν ειναι ψιλοαργοι και τουμπανοι για να τους σπασεις τον τσαμπουκα :P
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”